Tasmanija

Zvezdica:
Zanima me kakvi su uslovi zivota na Tasmaniji. Kakva je klima? Da li je tesko naci posao tamo?
HaHaHaHa
Izvini morao sam. Na Tasmaniji sam ziveo nekih 6 meseci u graditju zvanom Burnie i odselio sam se chim sam imao prvu priliku.
Klima je katastrofalna svaki dan pada kisha, temperature se kretju izmedju -5 i +25.
Za posao nemoj ni da pitash tamo ne rade ni oni koji su tamo rodjeni.Ma da ima neshto ljudi koji zive i rade u Hobartu, koji je glavni i jedini grad Tasmanije, ovo ostalo su farme i mali graditji sa nekih 2-5 hiljada stanovnika. Na Tasmaniji zive samo mladi brachni parovi sa malom decom i penzioneri jer praktichno kriminal ne postoji ili je na najnizem mogutjem nivou.
Ako te bilo shta josh interesuje pitaj odgovaram iz iskustva i iskreno.
 
Hmmm... Ok, bas i ne zvuci optimisticno.
Da, zelela bih vise da znam. Mozda bi trebalo da razmenimo par privatnih poruka, zaista me zanima vise o klimi, tim malim gradovima (ili kako da ih nazovem?) i zaposlenju, odnosno, nedostatku istog. Sa druge strane, ako ne valja Tasmania, da li postoji deo Australije koji je vise preporucljiv? (samo napomena, ne volim velike gradove)
 
Dva najveca grada i najbolje placena su Sydney i Melbourne. Tu je najverovatnije da ces dobiti solidno placen posao, Melbourne je slican Srbiji po klimi dok je Sydney malo sparan leti. Kazu da je Pert super sa klimom i nije toliko velik! Pitaj kolegu "unlike018" on je otud. Brisbane je tropski grad i nema bas nesto mnogo posla sem turizma. U one manje gradice ti nebih ni preporucio da ides jer na te ljude treba mnogo privikavanja. Ajd uzdravlje, pozdrav iz Kengurlandije
 
Zvezdica:
Hmmm... Ok, bas i ne zvuci optimisticno.
Da, zelela bih vise da znam. Mozda bi trebalo da razmenimo par privatnih poruka, zaista me zanima vise o klimi, tim malim gradovima (ili kako da ih nazovem?) i zaposlenju, odnosno, nedostatku istog. Sa druge strane, ako ne valja Tasmania, da li postoji deo Australije koji je vise preporucljiv? (samo napomena, ne volim velike gradove)

Ovako ako ne volish velike gradove onda Melbourne i Sydny otpish u startu.
Ja sam u perth-u to ti je Western Australija, grad ima oko 1,5 mil. stanovnika to je grad sa najvishe sunchanih dana u Australiji i sa najboljim plazama takodje nachin zivota se mnogo razlikuje od Melb.... i Syd... zvi se dosta sporije i ljudi provode dosta vremena na plazama dok u vetj navedenim gradovima ljudi ne odu na plazu ni dvaputa god....
Ali poshto vidim ja da sam skrenuo sa teme i da hvalim svoj grad sad tju da zavrshim poshto bi mogao do sutra nego ti pishi na pvt sve shto te interesuje pa tju ja da ti odgovorim onako redom i ljudski.

POZ
 

Back
Top