Forma...

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Ajde ljudi,pomagajte...
Kako stoje stvari,izgleda da ce mi uskoro biti potrebna forma za jedan sajt,a ja to (naravno) ne umem da napravim u onom oblicima u kojima je najcesce na netu (php,cgi...)...
Kako ja to da sredim najlakse,a da ne moram da ucim CGI skripte ili slicno?
I jos jedno pitanje:moze li da se napravi forma u PHP-u,i da se postavi kao samo jedna stranica, a ostale stranice na sajtu da budu u HTML-u,ili mora sve da bude PHP?
 
Cao,

hajde ti nama odgovori sta ti imas sve instalirano tamo gde ce ti biti hostovan sajt, da li ima PHP? da li ima CGI dir? Da li mozda imas vec gotovu njihovu CGI sendmail skriptu ?

Raspitaj se za to, naravno da ne moras da naucis nista od ovoga, samo napravis obicnu HTML formu, i ostalo uzmes gotovo promenis par parametara i to je to.
 
Do sad sam stavljao sajtove na VERAT NET,za njih znam sigurno da podrzavaju CGI skripte,al za ovaj nisam siguran gde ce biti postavljen!
Sigurno znam da NEMEM nikakvu SENDMAIL skriptu!
:D
Znacu sutra pa cu moci da vam kazem malo vise!
Unapred zahvalan...
 
Verat zahteva (ili su bar zahtevali) da ih pozoves na support-line, i da im kazes da ti ukljuce CGI...

A Formmail.pl mozes naci gde god hoces, a to je form-submiter koji 90% 'neukih' (nista pogrdno... mislim na ljude koji neznaju nista o Perl-u ili nekom drugom jeziku koji se koriste kroz CGI interfejs) ljudi to koristi...

http://www.google.com ce ti dati sve odgovore...

Poz.
 
Au ,ja sam to probavao sa FORMMAIL-om,ali nisam nesto preterano uspeo!
Ajd,sutra cu znati gde ce biti postavljen sajt,pa cu mozda znati malo vise sta mi treba...
 
Bosko:
Ajde ljudi,pomagajte...
Kako stoje stvari,izgleda da ce mi uskoro biti potrebna forma za jedan sajt,a ja to (naravno) ne umem da napravim u onom oblicima u kojima je najcesce na netu (php,cgi...)...
Kako ja to da sredim najlakse,a da ne moram da ucim CGI skripte ili slicno?
I jos jedno pitanje:moze li da se napravi forma u PHP-u,i da se postavi kao samo jedna stranica, a ostale stranice na sajtu da budu u HTML-u,ili mora sve da bude PHP?


Ukoliko ti je potrebna CGI skripta javi mi se pa cu ti poslati.Sve je na srpskom i samo ces morati da izmenjas par podataka.
 
ej, i meni ne bi lose dosla skripta, ako nije problem, ja sm radio obican submit preko mail clienta, ali ce mozda morati cgi da padne :)
hvala unapred
 
Evo svezih informacija za moj problem:
Domen sajta je kupljen kod SEZAMPRO,i oni podrzavaju samo ASP za potrebe formi!
E sad, oni kazu da imaju instaliranu skriptu sa www.aspemail.com ,ali ja nisam bas siguran da li moze da se ASP SKRIPTA ugradi u HTML, posto ja samo u njemu (nazalost) radim...
Razmisljam da lepo postavim sajt na VERAT NET, za njih znam da podrzavaju CGI, jos samo da mi HACKERS posalje tu skriptu pa da vidim dal cu uspeti da je sredim :D
Jel HACKERS i dalje raspolozen za pomoc?
 
Bosko:
Evo svezih informacija za moj problem:
Domen sajta je kupljen kod SEZAMPRO,i oni podrzavaju samo ASP za potrebe formi!
E sad, oni kazu da imaju instaliranu skriptu sa www.aspemail.com ,ali ja nisam bas siguran da li moze da se ASP SKRIPTA ugradi u HTML, posto ja samo u njemu (nazalost) radim...
Razmisljam da lepo postavim sajt na VERAT NET, za njih znam da podrzavaju CGI, jos samo da mi HACKERS posalje tu skriptu pa da vidim dal cu uspeti da je sredim :D
Jel HACKERS i dalje raspolozen za pomoc?

Dajte e-mail da Vam posaljem
 
Ne bih ti bas savetovao da instaliras skriptu tamo-nekoga, zato sto ako ne znas jezik u kome je pisana, postoji verovatnoca da on sebi ugradi mali 'back door' pa da ti u nekom trenutku sjebe ili izmeni sajt...

Ako vec uzmes tudju skriptu koja radi, stavi je van CGI direktorijuma, ili joj promeni ekstenziju u .txt, pa postuj link... Rado cu pogledati da vidim sadrzi li necega malicioznog...

Poz.
 
Incognito:
Ne bih ti bas savetovao da instaliras skriptu tamo-nekoga, zato sto ako ne znas jezik u kome je pisana, postoji verovatnoca da on sebi ugradi mali 'back door' pa da ti u nekom trenutku * ili izmeni sajt...

Ako vec uzmes tudju skriptu koja radi, stavi je van CGI direktorijuma, ili joj promeni ekstenziju u .txt, pa postuj link... Rado cu pogledati da vidim sadrzi li necega malicioznog...

Poz.


Mojne da se plasite ja ovu skriptu koristim i na mom sajtu.
 
Dobio sam skriptu, hvala ti HACKERS!
Deluje jednostavno na prvi pogled!
Videcu sto pre da je isprobam, ako budem imao nekih problema, moram te "maltretirati" da mi objasnis,ali se nadam da do toga nece doci! :D
Jos jednom hvala!!!
 
HACKERS POMAGAJ!!!
Super je skripta sto se jednostavnosti upotrebe tice,ali imam jedan mali problem: NE RADI!!!
Kad sam postavio sve na sajt da probam,prijavljuje mi neku gresku: "500 Internal Server Error
Server se susreo sa neocekivanim uslovom koji ga sprecava da ispuni upit."
Uspeo sam da namestim CHMOD 755(i ne pitaj kako,al sam uspeo..),medjutim opet ne radi!
Ako ti nesto znaci evo parametara koje sam postavio:

$SENDMAIL = '/usr/lib/sendmail';(ovo su mi rekli da je put do njihovog SANDMAIL programa)

@AUTHURLS = 'www.grand-zlatibor.co.yu';(ovo je domen na kome se nalazi forma,tj "koristenje scripte na tacno utvrdjenom WEB serveru ili vise njih")

$TO = 'mjeremic@verat.net'; (mail na koji bi trebalo kao da stize mail)

$SUBJECT = 'Proba Forme';

$REDIRECT = 'http://www.grand-zlatibor.co.yu/';

Skriptu sam postavio u cgi-bin folder sajta, ijos jedino da ti dam isecak HTML koda,koji je:
<form action="http://www.grand-zlatibor.co.yu/ucgi-bin/exa_mailer.cgi" name="form" method="POST"> (ovo "ucgi-bin" su mi na VERAT-u rekli da treba da stoji...)
i to je trebalo da bude to,medjutim,nesto zeza!!!
Prijatelju, ima li nade da ja napravim ovo da proradi!!!
POMAGAJ!
 

Back
Top