dali neko ovde pravi ziku?????

Peruzzi:
Padne katkad koji takt... A sto pitas?
:D paaa da te nadjem i roknem.....hi hi sala mala naravno,, :D .,.,.,pitam zato sto se ja vec duze vreme bavim muzikom tacnije dj-ingom...skoro sam sa drugarom poceo da se zanimam za neku produkciju pa iz tog razloga me informativno zanima dali neko ovde to radi i sa cim ,i naravno koja muzika,.,.,.ja sam se pretezno bazirao na neki tvrdji zvuk ali padne ponekad i nesto ispod 120bpm.,.,koristim dosta programa,ali naravno nemam ih jos sve u malom prstu,zbog cega mi treba pomoc tj informacije ljudi kojio vise znaju,.,.,.pozdrav svima
 
Hesse:
Cupi NS:
Прави?!! Како скрнав израз :roll:

Cupi, u pravu si moglo je lepse da se formulise npr. stvara, komponuje(mada mislim da je on mislio na elektronsku muziku, a to nema blage veze sa komponovanjem :wink: )...a praviti muziku moze zvucati kao da je to neki zanat...pravljenje muzike...stancovanje :wink:
hahahaha...pa mogloje naravno .ali nije mi ni palo na pamet da ce nesto tako nekom zasmetati :shock: ...zar je vazno.......................i da mislio sam na elektronsku muziku :D ....ali naravno sa zivim instrumentima...... :D .pozdrav svima.
 
mbgd:
Peruzzi:
Padne katkad koji takt... A sto pitas?
:D paaa da te nadjem i roknem.....hi hi sala mala naravno,, :D .,.,.,pitam zato sto se ja vec duze vreme bavim muzikom tacnije dj-ingom...skoro sam sa drugarom poceo da se zanimam za neku produkciju pa iz tog razloga me informativno zanima dali neko ovde to radi i sa cim ,i naravno koja muzika,.,.,.ja sam se pretezno bazirao na neki tvrdji zvuk ali padne ponekad i nesto ispod 120bpm.,.,koristim dosta programa,ali naravno nemam ih jos sve u malom prstu,zbog cega mi treba pomoc tj informacije ljudi kojio vise znaju,.,.,.pozdrav svima
ROKAJ!!! (sad treba da se zacuje odjednom ceo bend u pozadini kako przi neki teski metal :) )

Pa sad koliko je dj-ing muzika :D :D
Meni je to nekako uvek bilo .... pa najbolje receno PRAVLJENJE muzike... povezite sa prethodnim postovima i shvaticete sta sam mislio
Ako snimas nesto obavezno prosledi na cenzuru
 
mbgd:
Hesse:
Cupi NS:
Прави?!! Како скрнав израз :roll:

Cupi, u pravu si moglo je lepse da se formulise npr. stvara, komponuje(mada mislim da je on mislio na elektronsku muziku, a to nema blage veze sa komponovanjem :wink: )...a praviti muziku moze zvucati kao da je to neki zanat...pravljenje muzike...stancovanje :wink:
hahahaha...pa mogloje naravno .ali nije mi ni palo na pamet da ce nesto tako nekom zasmetati :shock: ...zar je vazno.......................i da mislio sam na elektronsku muziku :D ....ali naravno sa zivim instrumentima...... :D .pozdrav svima.

Nije nam zasmetalo, nego mi volimo da ispravljamo :wink: ...
...pravis elektronsku muziku sa zivim instrumentima...nije mi jasno to...mozda mislis kombinujes zive instrumente sa elektronskom opremom?

Inace DJing nije muzika. Muzika je skup tonova odredjenih visina, posto se zna visina svakog tona (C, C#, D, D#, E, F, F#, G, G#, A, A#, B).
U elektronskoj muzici se koriste razni efekti & zvukovi, cija visina ne pripada ni jednom tonu, tako da se ne moze zapisati notnim pismom. Dakle to nije Muzika, vec skup raznoraznih zvukova!
A da nepricamo o nauci koja se zove harmonija... :wink:
To je moje pristrasno misljenje...
Jednostavno mi smeta nepostovanje pravih vrednosti i globalno opadanje vrednosti dansasnje muzike.
Dakle kada neko nazove DJing i slicne elekronske stvari muziko to je uvreda za svakog pravog muzicara, iza kojeg stoje godine skolovanja ili vezbanja, a ne racunar!

Pozdrav svima! :wink:
 
bravo Master,zaglavio si se u Molde i samo na kompjuteru a cela Norveska nam puna Metala.
Mislis da oni ista drze u kompjuteru?
Tolika je tragedija,debilizam,ne znam...nemam dovoljno tesku rec za muziku koja se pravi kompjuterskim nacinom.
Zar sve godine mog sviranja sada treba da zameni samo izvesna kombinacija nekih zvukova pa da isti zvuk koji ja dobijam na gitari treba da pognem glavu jer me je neka masina prevazisla.
Pa gde je tu muzika?
Gde je tu znoj,gde je tu ona velika posvecenost sviranju,ne pravljenju muzike?
Zaista mi je dosta ljudi koji nemaju nikakvog znanja a pokusavaju da nesto smisle i to samo provuku kroz kompujter.
 
Dont_Break_The_Oath:
bravo Master,zaglavio si se u Molde i samo na kompjuteru a cela Norveska nam puna Metala.
Mislis da oni ista drze u kompjuteru?
Tolika je tragedija,debilizam,ne znam...nemam dovoljno tesku rec za muziku koja se pravi kompjuterskim nacinom.
Zar sve godine mog sviranja sada treba da zameni samo izvesna kombinacija nekih zvukova pa da isti zvuk koji ja dobijam na gitari treba da pognem glavu jer me je neka masina prevazisla.
Pa gde je tu muzika?
Gde je tu znoj,gde je tu ona velika posvecenost sviranju,ne pravljenju muzike?
Zaista mi je dosta ljudi koji nemaju nikakvog znanja a pokusavaju da nesto smisle i to samo provuku kroz kompujter.

"Gde je tu znoj,gde je tu ona velika posvecenost sviranju,ne pravljenju muzike?"

Dodao bih > GDE TU UMETNOST? <

Al sta oni znaju? Za kompjuter se vataju uglavnom oni sto niti umeju da sviraju, komponuju, niti imaju pojma o muzici!
 
Hesse:
mbgd:
Hesse:
Cupi NS:
Прави?!! Како скрнав израз :roll:

Cupi, u pravu si moglo je lepse da se formulise npr. stvara, komponuje(mada mislim da je on mislio na elektronsku muziku, a to nema blage veze sa komponovanjem :wink: )...a praviti muziku moze zvucati kao da je to neki zanat...pravljenje muzike...stancovanje :wink:
hahahaha...pa mogloje naravno .ali nije mi ni palo na pamet da ce nesto tako nekom zasmetati :shock: ...zar je vazno.......................i da mislio sam na elektronsku muziku :D ....ali naravno sa zivim instrumentima...... :D .pozdrav svima.

Nije nam zasmetalo, nego mi volimo da ispravljamo :wink: ...
...pravis elektronsku muziku sa zivim instrumentima...nije mi jasno to...mozda mislis kombinujes zive instrumente sa elektronskom opremom?

Inace DJing nije muzika. Muzika je skup tonova odredjenih visina, posto se zna visina svakog tona (C, C#, D, D#, E, F, F#, G, G#, A, A#, B).
U elektronskoj muzici se koriste razni efekti & zvukovi, cija visina ne pripada ni jednom tonu, tako da se ne moze zapisati notnim pismom. Dakle to nije Muzika, vec skup raznoraznih zvukova!
A da nepricamo o nauci koja se zove harmonija... :wink:
To je moje pristrasno misljenje...
Jednostavno mi smeta nepostovanje pravih vrednosti i globalno opadanje vrednosti dansasnje muzike.
Dakle kada neko nazove DJing i slicne elekronske stvari muziko to je uvreda za svakog pravog muzicara, iza kojeg stoje godine skolovanja ili vezbanja, a ne racunar!

Pozdrav svima! :wink:
:D :D :D HA HA HA ...OVO ISPADE PRAVA DISKUSIJA...DA UPRAVU SI KOMBINUJEM ZIVE INSTRUMENTE SA ELEKTRONSKOM OPREMOM....NEZNAM STA TI TU NIJE JASNO...TO ZVUCI SUPER...NARAVNO NIJE KAO KADA SVIRA CEO BEND ILI ORKESTAR-NIJE NI BLIZU....ALI ZATO JE DJ-ING TU DA EXPERIMENTISE....KONTAM JA DA STE SVI VI POMALO BESNI NA NOVONASTALI PRAVAC DJ-ING..ALI STA CES TAKO JE..POTPUNO SE SLAZEM SA VAMA DA JE POJAVOM ELEKTRONIKE UNISTENA PRAVA MUZIKA I LJUDI KOJI STVARNO VREDE...TO JE I MENI JAKO KRIVO....ALI SVET JE POLUDEO...NPR NEKI LJUDI NEZNAJU KO SU STONSI I SLICNE GRUPE KOJE OBOZAVAM....E TADA MI JE VEC MUKA A NAZIVAJU SEBE DOBRIM POZNAVAOCIMA MUZIKE..JA LICNO U PORODICI IMAM DOSTA MUZICARA....ALI NAZALOST NESVIRAM NISTA...IMAM NEKE POKUSAJE ALI JE TO SMESNO U ODNOSU NA SKOLOVANE LJUDE...NI U KOM SLUCAJU NEZELIM DA PREGAZIM I NEPOSTUJEM DUGOGODISNJI RAD LJUDI KOJI SVIRAJU NEKI INSTRUMENT....NAPROTIV TO MI JE I BIO CILJ DA NADJEM LJUDE KOJI SVIRAJU NEKI INSTRUMENT-KOJI SU EXTRA DOBRI U TOME STO RADE....JOS AKO VOLE DA EXPERIMENTISU SUPER.../.JA USTVARI IMAM IDEJU GRUPE KOJA SE ZASNIVA NA ELEKTRONSKOJ OPREMI A GLAVNI INSTRUMENTI U TOME SU NPR...SAX ,GITARA.TIMPANI,I NEZAOBILAZAN KLAVIR...IMAO SAM POKUSAJE SA SAXOM KOJI ODLICNO ZVUCE ORGANIZOVALI SMO ZURKE SA TOM TEMATIKOM GDE JE MOJ DRUGAR IZ HRVATSKE SVIRKAO NESTO PREKO NAS DOK SMO MI PUSTALI NEKI DEEP HOUSE I SLICNO..I BILO JE DIVNO LJUDI SU ODLEPILI.....TAKO DA SE MENI MOJA IDEJA JAKO SVIDJA...I PLANIRAM NARAVNO DA JE REALIZUJEM........KAD TAD.... :D :D :D IIII DA NEMISLIM DA DJ-ING NIJE MUZIKA I BAVLJENJE MUZIKOM-NEGO STA JE ONDA????????????...ZNAM NEKE JAKO DOBRE MUZICARE....ALI BAS MUZICARE...KOJE NEZELIM DA POMINJEM..............KOJI TOTALNO PODRZAVAJU TAJ NOVI SVET...DJ-ING....I SLAZU SE SA TIM, PA SE NEKI CAK I INTERESUJU............... BEZ UVREDE....SVI SU STARIJI I AFIRMISANI UMETNICI SA VELIKIM STAZOM I ISKUSTVOM....TAKO DA NEZNAM STA DA VAM KAZEM SVIMA........................................................... :lol: .....NARAVNO IMA NAS RAZNIH.......LICNO ZNAM DOSTA KLINACA KOJI NESTO RADE NA KOMPU.,.,..,I SEBE VEC NAZIVAJU UMETNICIMA I KOJEKAKVIM DJ-EVIMA I SLICNO.......E TO ME VEC VREDJA ...TAKO DA VAS POTPUNO RAZUMEM...STO STE MI TAKO FINO ODGOVORILI NA POSTAVLJENO PITANJE....I JA BIH.....POZDRAV SVIMA.....RADUJE ME DA SE DOSTA PRAVIH SKOLOVANOH LJUDI BAVI MUZIKOM :D ...TO ZNACI DA NIJE SVE PROPALO................. :lol:
 
Hesse:
Dont_Break_The_Oath:
bravo Master,zaglavio si se u Molde i samo na kompjuteru a cela Norveska nam puna Metala.
Mislis da oni ista drze u kompjuteru?
Tolika je tragedija,debilizam,ne znam...nemam dovoljno tesku rec za muziku koja se pravi kompjuterskim nacinom.
Zar sve godine mog sviranja sada treba da zameni samo izvesna kombinacija nekih zvukova pa da isti zvuk koji ja dobijam na gitari treba da pognem glavu jer me je neka masina prevazisla.
Pa gde je tu muzika?
Gde je tu znoj,gde je tu ona velika posvecenost sviranju,ne pravljenju muzike?
Zaista mi je dosta ljudi koji nemaju nikakvog znanja a pokusavaju da nesto smisle i to samo provuku kroz kompujter.

"Gde je tu znoj,gde je tu ona velika posvecenost sviranju,ne pravljenju muzike?"

Dodao bih > GDE TU UMETNOST? <

Al sta oni znaju? Za kompjuter se vataju uglavnom oni sto niti umeju da sviraju, komponuju, niti imaju pojma o muzici!
:D :D :D CAO....GRESIS SILNO SINEEE.........PRVO KAKO MOZES DA PRICAS TAKVE GLUPOSTI A NI NEZNAS NI KO SAM ,NI STA SAM, NI STA RADIM ,NI DALI SVIRAM NESTO,STA ME ZANIMA A STA NE?????AKO JE TO BILA SAMO KONSTATACIJA SA TVOJE STRANE OK AKO NIJE ONDA ...........NEZNAM STA DA TI KAZEM........DA SE PREPUCAVAM NEMOGU NIJE MI INTERESANTNO....POZDRAV :D
 

DJevi!

Jel znate onu Balasevicevu pesmu "Valja mi tamburu spaliti...ko one Vikinske ladje...pustiti rekom pa zaliti nek je djavo nadje..."?

Epa ja cu je modifikovati:

DJevi: Valja vam gramofone (i racunare) spaliti...ko one Vikinske ladje...pustiti rekom pa zaliti, nek je djavo nadje!!!

8) 8) 8)
 
Hesse:
Dont_Break_The_Oath:
Samo se pitam da li je ovo odbrana povredjene sujete ili si ti nesto zaista veliko pa da te interesuje po forumu da lie neko "pravi" muziku.
.... :D bice da sam zaista nesto veliko..... :D ali ok zato je ovaj internet super....nemas pojma sa kim pricas....tako da momci....stav vam je veoma los...ipak pozdrav svima :D :D :D :D :D

Bice da je sujeta u pitanju. 8)
bice daaa nije :roll:
 
mbgd:
Hesse:
Dont_Break_The_Oath:
Samo se pitam da li je ovo odbrana povredjene sujete ili si ti nesto zaista veliko pa da te interesuje po forumu da lie neko "pravi" muziku.
.... :D bice da sam zaista nesto veliko..... :D ali ok zato je ovaj internet super....nemas pojma sa kim pricas....tako da momci....stav vam je veoma los...ipak pozdrav svima :D :D :D :D :D

Bice da je sujeta u pitanju. 8)
bice daaa nije :roll:

bice da sam zaista nesto veliko.....

Ako se bavis elektronskom muzikom NIKADA neces biti nesto veliko u MUZICI! 8) 8) 8)
 

Back
Top