Američke vojne baze u Surčinu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Olbrajtova i Holbruk preko kompanija za prljave kargo vojne poslove po svoj prilici uzeli su surcinski aerodrom.
Odmah treba reci i to da je Busova administracija na velikim mukama, jer im se ova nova "globalisticka" podmetacina i te kako moze "obiti o glavu", jer mediji vec bruje kako se CIA smestila u Surcin. Britanski vojni analiticar Filip Hejz kaze da je izgradnja teretnog terminala vrlo neobicna aktivnost kada je u pitanju "Dajn korporacija": Oni se bave iskljucivo vojnim pitanjima kao sto je slanje ljudi u Bosnu, Irak, na Haiti i Kosovo. Njihova je nadleznost cesto bila i uspostavljanje najmodernijih kompjuterskim sisema u americkom Ministarstvu odbrane.
Na zvanicnom sajtu kompanije moze se procitati da su placenici s jednogodisnjim ugovorom u Bosni zaradili 85.000 dolara.
Teretni terminal na beogradskom aerodromu ce biti izgradjen po sistemu koncesije koja je data na 15 godina.
"Dajn korp" korporacija je ogromna milijarderska kompanija koja je ukljucena uglavnom u poslove s vojskom i policijom. To je institucija u Americi najbliza francuskoj Legiji stranaca: placenici.
U novoj americkoj eri, pre ili nakon sto Amerika krene u rat "dajn" dolazi s "policijom", na osnovu ugovora s americkom vladom. Oni su bili u Bosni, na Kosovu i naravno, oni obezbedjuju veci deo "policije" u Iraku.
Firma Medlin Olbajt i Ricarda Holbruka je kupila "Dajn"
Sada smo saznali da je "Dajn" pobedio na tenderu za izgradnju teretnog terminala na aerodromu - u stvari, ima bazu za operacije u Srbiji. To je transportna baza koja moze da se koristi za "brzo delovanje" njihovih sopstvenih vojnika i, sto je jos vaznije "vojne opreme" sirom Balkana - a daleko od kontrole americke vlade.
U slucaju da se dese nemiri na Kosovu, albanska vlada moze da ih zovne u pomoc.
Sta oni treba da rade u Srbiji? Zasto teretna baza? Ili je to istureno odeljenje koje reba da motri sta ulazi i izlazi iz Srbije i priprema se za vellike ugovore sa Pentagonom za njegove operacije na Balkanu? (izvodi,"Nacional",18,02,2005.)
 
Geo politika kako je interpretira recimo Drecun je mrtva dobrih 20 godina. Ovde ljudi to još ne shvataju. Kad slušam tu budalu kako priča prosto pomislim da smo u 1914 - toj. Ljudi ne shvataju da Amerikanci hoće da se vojno povuku iz Evrope. Vojska se koristi samo u nestabilnim područjima kakvo će Balkan biti još 10-tak godina. Oni svoje uticaje u mirnim područjima ostvaruju na drugi način...
U tom svetlu ne treba posmatrati celu situaciju. Za Srbiju bi bilo izvanredno kada bi postala logistički centar za dobar deo Evrope, možda bliski Istok. Nadam se da ovo znači da će nama u svetskoj podeli posla pripasti deo proizvodnje dela naoružanja ...
 
eremita:
NE ZNAM KAKO DA SHVATIM TO STO NIKO OD UCESNIKA NA OVU TEMU NE ODGOVARA... VEOMA...
VEOMA...
CUDNO...
:oops: :oops: :oops:

Izvini, nisam video post.

Ma oni rade svoj posao.
Problem je sto mi ne radimo svoj posao. Mislim radimo ga - pogresno.
Evo ti primer:
"Nas 'kokus" je mnogo slab, jos uvek, ali - polako, jos 50 - 100 milijardi dolara "legalnih" investicija u "americku demokratiju" i radice oni i za nas.
Nece onda moci niko da nas maltretira. Samo jos pedeset senatora da privolimo na nasu stranu... Damo im sta god traze - decake, pare, ostrva na pacifiku, sve je to "legalno", onda se oni "zalazu" zas nasa prava..."
Sta onda da radimo?
.... :(
... :?
.. :cry:
. :P

:idea: :idea: :idea:
Eureka!
Evo, ja bih, ako je ta CIA baza u Surcinu, pozvao Ruse da dodju u Zemun, da grade KGB centar, a Kineze u Batajnicu da grade svoj intelidzens compound...
Cisto radi balansa.
 
strani placenik:
Geo politika kako je interpretira recimo Drecun je mrtva dobrih 20 godina. Ovde ljudi to još ne shvataju. Kad slušam tu budalu kako priča prosto pomislim da smo u 1914 - toj. Ljudi ne shvataju da Amerikanci hoće da se vojno povuku iz Evrope. Vojska se koristi samo u nestabilnim područjima kakvo će Balkan biti još 10-tak godina. Oni svoje uticaje u mirnim područjima ostvaruju na drugi način...
U tom svetlu ne treba posmatrati celu situaciju. Za Srbiju bi bilo izvanredno kada bi postala logistički centar za dobar deo Evrope, možda bliski Istok. Nadam se da ovo znači da će nama u svetskoj podeli posla pripasti deo proizvodnje dela naoružanja ...

EVO DS-OVACKI "HUMANIZAM" i "KULTURA", "HUMANISTI" I "KULTURNI" SU KAO NJIHOVE USTASE:
"Kolektivni centar "Poljoplod" u Valjevu.I ako nam ništa nisu ponudili,osim 120000 dinara(da za to kupimo stan ili kucu),u junu 2003.godine su nam iskljucili vodu i struju.Od juna 2003. do maja 2004.godine bili smo i bez vode i bez struje(čitavu zimu nismo imali grijanje,a bilo je i -15).
Povjerenik za izbjeglice u Valjevu Jelica Simeunovic(clan GSS) nam je prijetila da ćemo biti protjerani u Hrvatsku ako ne napustimo kol.centar,bakama od 80 godina je prijetila samaranjem,optuzivala nas da smo poceli rat,govorila kako su Hrvati nasa braca,pobacala nam hranu iz frizidera(šta kažeš na ovo) i svaki Boziji dan nas pljuvala preko medija pod kontrolom DS(Radio Valjevo,Vujic televizija,novine Napred).Ti isti mediji nisu hteli da objave nijedno naše saopštenje,osim TV "MARS" koja je pojam za demokratiju.
Takođe i mnogi mediji iz Beograda su sve ovo precutkivali.
Na lokalnom nivou u Valjevu na vlasti je bila DS sa svojim satrapima.Kada smo tražili pomoć od njih oni su se sprdali i ismijavali sa nama i samo pitali-a što se ne vratite?
Umalo da zaboravim i onog lopova Ozrena Tosica koji nam je prijetio policijom i slao saopštenja u kojima piše da nam je nudio bolji smjestaj-e da Bog da mu njegova djeca zivjela u tom boljem smjestaju."

djindjic je isao kod radovana da pojede vola i posle da pljuje po Srpskim žrtvama kad ode u Srbiju, a lecic i arnericka su dolazili u Banja Luku na tezge da uzmu pare a da ne govorim izjave cedine, gase knezevica, koraca, hrustanovicke a djindjic par dana pred smrt odrzo predavanje na bl univerzitetu i rekao da je RS koleteralna steta postoji video zapis na tv rs. svilanovic je stavio venac prvog ubijenog civila u sarajevu, nije hteo da zna da su prvi civili pobijeni 1991 u b. brodu Srbi a da je prvi civil u Sarajevu, ubijen Srpski svat. Petrovic iz ds stalno lupeta pricu kroz sve medije i u SCG i RS da su Srbi pobili 8000 muslimana u srebrenici itd.

ds, ne pišu da su pustili siptarske terroriste iz zatvora tokom njihove vladavine. siptarski terroristi koji su posle bili glavne vodje martovskog pogroma na kosovu. I oni da govore o ocuvanju interesa Srbije!
 
Alo Mile Manijače, dečko, idi se leči, iskreno ti kažem. Tebi stvarno nije dobro. Shvatam da si preživeo teške stvari, da je život nepravedan, da boli. Lično nisam to doživeo pa ne mogu da ti išta kažem ali sa takvim stavovima ćeš se samo sj+ebati. Probaj da nađeš devojku, da se baviš sportom, nađi neku sreću u životu. Verovatno ima neko ko te voli. Svi mi ovde pričamo o politici i o još sto stvari, i koliko god da ne podržavam stavove recimo Radikala poštujem ih kao legitimnu opciju Srbije. Ovde iznosimo neke stavove o svetu oko nas, nije ništa lično i ne treba da toliko lično doživljavaš stvari koje se dešavaju oko tebe. Niko ovde ne živi svoj život u politici ili na forumu, ovo nam je samo razonoda... Opusti se.
 
commodore: :idea: :idea: :idea:
Eureka!
Evo, ja bih, ako je ta CIA baza u Surcinu,
pozvao Ruse da dodju u Zemun,
da grade KGB centar, a Kineze u Batajnicu da grade svoj intelidzens compound...
Cisto radi balansa.


MISLIM DA JE OVO VISE NEGO SJAJNA IDEJA ! AKO MOZE
CIA-e A STO NE BI MOG'O KGB
PA MALO MULTIRASNO MALE ZUTE U BATAJU... BRAVO!

Samo kad bi imao ko da nas cuje.
 
strani placenik:
Geo politika kako je interpretira recimo Drecun je mrtva dobrih 20 godina. Ovde ljudi to još ne shvataju. Kad slušam tu budalu kako priča prosto pomislim da smo u 1914 - toj. Ljudi ne shvataju da Amerikanci hoće da se vojno povuku iz Evrope. Vojska se koristi samo u nestabilnim područjima kakvo će Balkan biti još 10-tak godina. Oni svoje uticaje u mirnim područjima ostvaruju na drugi način...
U tom svetlu ne treba posmatrati celu situaciju. Za Srbiju bi bilo izvanredno kada bi postala logistički centar za dobar deo Evrope, možda bliski Istok. Nadam se da ovo znači da će nama u svetskoj podeli posla pripasti deo proizvodnje dela naoružanja ...

Izvini, kako to mislis da proizvodimo naoruzanje :?: :?: :?:
Za koga, ne znam da li si primetio koliko se ucesnika u prethodnim
temama zalozilo za to DA SE NASA VOJSKA RASFORMIRA.
Pa dobro gde je tu logika - hoces da
kazes da proizvodimo oruzje za sipose, ustase i muslimane - da nas bolje potamane.
GDE SU SAD OVI DRUGOVI I DRUGARICE STO U GLAS VRISTE
DA SU ZA DEMILITARIZACIJU :wink:
ILI JE U PITANJU TO DA JEDINO AMERIKA MOZE DA BUDE
MILITARIZOVANA SILA ?
 
eremita:
Izvini, kako to mislis da proizvodimo naoruzanje :?: :?: :?:
Pa lepo, imaš fabriku, imaš materijal...
Za koga, ne znam da li si primetio koliko se ucesnika u prethodnim
temama zalozilo za to DA SE NASA VOJSKA RASFORMIRA. Pa ako nam treba terminal za izvoz, recimo, oružja kake to veze ima sa nasom vojskom. Uzgred budi receno, neozbiljno je pričati o raspuštanju vojske...
Pa dobro gde je tu logika - hoces da
kazes da proizvodimo oruzje za sipose, ustase i muslimane - da nas bolje potamane. Pa naravno, ja sam mazohista i želim da me ubiju takvi zlotvori kao što su Ustaše, Šiptari, Muslimani, Makedonci, Bugari, Rumuni, Rusi, Amerikanci, Kinezi, itd. Izvinjavam se onima koje sam preskočio. Primedba je na nivou Bosanke plavuše...GDE SU SAD OVI DRUGOVI I DRUGARICE STO U GLAS VRISTE
DA SU ZA DEMILITARIZACIJU :wink:
ILI JE U PITANJU TO DA JEDINO AMERIKA MOZE DA BUDE
MILITARIZOVANA SILA ?
Zbirno, niko ozbiljan nije za totalnu demilitarizaciju u doglednoj budućnosti. To niko i ne traži od nas ili od bilo koga drugog. Ovde se jednostavno radi o civilnoj kontroli vojske. Vojska ne može da se ponaša kao država u državi, i to nezavisna država. Vojska je javni servis kao i pošta, zdravstvo... Drugo, mora se sprečiti bilo kakvo uplitanje vojske (i posredno i neposredno) u politiku. Vojska, kao i crkva ne smeju da koriste svoj ugled i uticaj u političke svrhe
 
strani placenik:
Vojska ne može da se ponaša kao država u državi, i to nezavisna država. Vojska je javni servis kao i pošta, zdravstvo... Drugo, mora se sprečiti bilo kakvo uplitanje vojske (i posredno i neposredno) u politiku. Vojska, kao i crkva ne smeju da koriste svoj ugled i uticaj u političke svrhe[/color]

Никако ја не разумем тај ваш догматски став о овим стварима. Јавни сервис, па јавни сервис. А по попису у Србији 90% народа Православни Срби... И више.
Онда је војска ваљда Национална институција.
Јавни сервис је Птт. и Епс. и 988. Али не и Војска.
Војску чини народ, и Војска брани народ.
Какав јавни сервис?
:shock:
И што не смеју ништа да се питају Војска и Црква?
Можда је прави концепт да САМО СВИ ОНИ ЗАЈЕДНО чине Државу. Јединство - Народа, Власти, Војске, Цркве?
:?
А можда је и мој став догматски? :?

Откуд знам, само наглас размишљам... :?
 
strani placenik:
eremita:
Izvini, kako to mislis da proizvodimo naoruzanje :?: :?: :?:
Pa lepo, imaš fabriku, imaš materijal...
Za koga, ne znam da li si primetio koliko se ucesnika u prethodnim
temama zalozilo za to DA SE NASA VOJSKA RASFORMIRA. Pa ako nam treba terminal za izvoz, recimo, oružja kake to veze ima sa nasom vojskom. Uzgred budi receno, neozbiljno je pričati o raspuštanju vojske...
Pa dobro gde je tu logika - hoces da
kazes da proizvodimo oruzje za sipose, ustase i muslimane - da nas bolje potamane. Pa naravno, ja sam mazohista i želim da me ubiju takvi zlotvori kao što su Ustaše, Šiptari, Muslimani, Makedonci, Bugari, Rumuni, Rusi, Amerikanci, Kinezi, itd. Izvinjavam se onima koje sam preskočio. Primedba je na nivou Bosanke plavuše...GDE SU SAD OVI DRUGOVI I DRUGARICE STO U GLAS VRISTE
DA SU ZA DEMILITARIZACIJU :wink:
ILI JE U PITANJU TO DA JEDINO AMERIKA MOZE DA BUDE
MILITARIZOVANA SILA ?
Zbirno, niko ozbiljan nije za totalnu demilitarizaciju u doglednoj budućnosti. To niko i ne traži od nas ili od bilo koga drugog. Ovde se jednostavno radi o civilnoj kontroli vojske. Vojska ne može da se ponaša kao država u državi, i to nezavisna država. Vojska je javni servis kao i pošta, zdravstvo... Drugo, mora se sprečiti bilo kakvo uplitanje vojske (i posredno i neposredno) u politiku. Vojska, kao i crkva ne smeju da koriste svoj ugled i uticaj u političke svrhe

Izvini, mozda ne razumem dobro, sporo kapiram - da li to znaci da se Ti zalazes da
nam tamo neki mali Ceda Jovanovic... ili bilo koji drugi CEDA "kontrolise" vojsku
zajedno sa, recimo, drustvom iz Silerove - pa da tako lepo premostimo stvari -
da vojska ne stiti svoj narod u drzavi nego mafiju na vlasti ??? Da li si to mozda hteo da kazes. :?: :twisted:
 
eremita:
Olbrajtova i Holbruk preko kompanija za prljave kargo vojne poslove po svoj prilici uzeli su surcinski aerodrom.
Odmah treba reci i to da je Busova administracija na velikim mukama, jer im se ova nova "globalisticka" podmetacina i te kako moze "obiti o glavu", jer mediji vec bruje kako se CIA smestila u Surcin. Britanski vojni analiticar Filip Hejz kaze da je izgradnja teretnog terminala vrlo neobicna aktivnost kada je u pitanju "Dajn korporacija": Oni se bave iskljucivo vojnim pitanjima kao sto je slanje ljudi u Bosnu, Irak, na Haiti i Kosovo. Njihova je nadleznost cesto bila i uspostavljanje najmodernijih kompjuterskim sisema u americkom Ministarstvu odbrane.
Na zvanicnom sajtu kompanije moze se procitati da su placenici s jednogodisnjim ugovorom u Bosni zaradili 85.000 dolara.
Teretni terminal na beogradskom aerodromu ce biti izgradjen po sistemu koncesije koja je data na 15 godina.
"Dajn korp" korporacija je ogromna milijarderska kompanija koja je ukljucena uglavnom u poslove s vojskom i policijom. To je institucija u Americi najbliza francuskoj Legiji stranaca: placenici.
U novoj americkoj eri, pre ili nakon sto Amerika krene u rat "dajn" dolazi s "policijom", na osnovu ugovora s americkom vladom. Oni su bili u Bosni, na Kosovu i naravno, oni obezbedjuju veci deo "policije" u Iraku.
Firma Medlin Olbajt i Ricarda Holbruka je kupila "Dajn"
Sada smo saznali da je "Dajn" pobedio na tenderu za izgradnju teretnog terminala na aerodromu - u stvari, ima bazu za operacije u Srbiji. To je transportna baza koja moze da se koristi za "brzo delovanje" njihovih sopstvenih vojnika i, sto je jos vaznije "vojne opreme" sirom Balkana - a daleko od kontrole americke vlade.
U slucaju da se dese nemiri na Kosovu, albanska vlada moze da ih zovne u pomoc.
Sta oni treba da rade u Srbiji? Zasto teretna baza? Ili je to istureno odeljenje koje reba da motri sta ulazi i izlazi iz Srbije i priprema se za vellike ugovore sa Pentagonom za njegove operacije na Balkanu? (izvodi,"Nacional",18,02,2005.)
:cry: Vrlo vazna informacija.Ako su Srpske vlasit dozvolili da se Amricke baze postave u srbiju,moze se zakljuci "zasto?".
1)Za zastite ljude koji su tajno radili na propas Jugoslavije kao i gubljenje Srpske teritorije, a dans Srbe salju u Hague,njihove zastite radi.
2)Ako bi Russija htela pomici Srbima,Kosovo oduzimanje radi,to be bilo malo teze,jer Sutra ce isti ljudi reci(kao sto su)pa mi netrebamo Ruse,nama je i ovako dobro,bolje oni nego Rusi.
To je moje Mislenje moj pobratime!!!
 
commodore:
Никако ја не разумем тај ваш догматски став о овим стварима. Јавни сервис, па јавни сервис. А по попису у Србији 90% народа Православни Срби... И више. Podatak - po popisu u Srbiji Srba nema ni 70% (67-8% ako se dobro sećam)
Онда је војска ваљда Национална институција. Svašta. Jel u vojsku idu samo Srbi? Idu i Mađari i Muslimani i sve nacionalne manjine. Vojska je DRŽAVNA institucija.
Јавни сервис је Птт. и Епс. и 988. Али не и Војска.
Војску чини народ, и Војска брани народ. A onda je drug Tito umro... Vreme tog "narodnog poleta" je završeno. Ovakav način razmišljanja je bio forsiran za vreme hladnog rata u celom svetu. Stvar je bila imati ogromne vojske koje treba da se sukobe sa drugim ogromnim vojskama. A kako imati ogromnu vojsku? Niko nije imao dovoljno para da plaća toliku vojsku pa je napravljena "narodna vojska" da "brani narod". Sa krajem hladnog rata taj koncept je napušten, vojske nisu ni približno masivne i glavni zadaci vojske su se promenili. Sada je to borba protiv terorizma. Vojske postaju mnogo manje, profesionalne i efikasnije. Više niko i ne pominje "narodna vojska da brani narod". Vojske su oduvek postojale da bi branile državu a tako je i sada, a ona krilatica je bila samo dobra propaganda.
Какав јавни сервис? Ako ne shvataš, vojska je uvek bila servis, institucija, sa jasno definisanim zadacima. U doba komunizma je dobila i druge, političke, zadatke (da od mladih napravi dobre komuniste). Sa tim ona je dobila moć da se umeša i u neke stvari koje nisu njen delokrug. Tipa u izvršnu vlast. Što je katastrofa. Vojska je običan (mada opasan) servis koji mora da sluša izvršnu vlast i da se u istu ne meša. Ko god bio izvršna vlast, tj koga god narod izabrao, bio to Čeda Jovanović, Legija, Šiptar ili Slobodan Milošević. I tu je kraj priče o tome šta vojska treba da radi. :shock:
И што не смеју ништа да се питају Војска и Црква?
Можда је прави концепт да САМО СВИ ОНИ ЗАЈЕДНО чине Државу. Јединство - Народа, Власти, Војске, Цркве? Ovakvu glupost odavno nisam pročitao! A često sam na forumu. Narod bira vlast koja upravlja državom. Jedinsto naroda i vlati se odražava u tome da su to narodni predstavnici koji imaju podršku većine naroda za politiku koju voda. Šta ima vojska sa time. Narod bira vlast da upravlja državom i plaća vojsku koja je deo te države i koja mora biti pod potpunom kontrolom vlasti koju je narod birao. Crkva? Koja crkva, pošto u Srbiji ima mnogo verskih organizacija. Misliš na većinsku SPC. Jesi li čuo za sekularizaciju. To je jedan proces iz 19 veka... ali da ti ne objašnjavam, već...
:?
А можда је и мој став догматски? :? Nije. Tvoj stav je KAKO MALI PERICA SRBIN ZAMIŠLJA DRŽAVU. I prosto se pitam odakle hrabrost ljudima koji o državi ne znaju ništa da brane svoje stavove koji su :roll:

Откуд знам, само наглас размишљам... :?
 
eremita:
Izvini, mozda ne razumem dobro, sporo kapiram - da li to znaci da se Ti zalazes da
nam tamo neki mali Ceda Jovanovic... ili bilo koji drugi CEDA "kontrolise" vojsku
zajedno sa, recimo, drustvom iz Silerove - pa da tako lepo premostimo stvari -
da vojska ne stiti svoj narod u drzavi nego mafiju na vlasti ??? Da li si to mozda hteo da kazes. :?: :twisted:

Ljudi moji! Recite mi molim Vas da imate po 16 godina biće mi lakše!
 
strani placenik:
eremita:
Izvini, mozda ne razumem dobro, sporo kapiram - da li to znaci da se Ti zalazes da
nam tamo neki mali Ceda Jovanovic... ili bilo koji drugi CEDA "kontrolise" vojsku
zajedno sa, recimo, drustvom iz Silerove - pa da tako lepo premostimo stvari -
da vojska ne stiti svoj narod u drzavi nego mafiju na vlasti ??? Da li si to mozda hteo da kazes. :?: :twisted:

Ljudi moji! Recite mi molim Vas da imate po 16 godina biće mi lakše!


VISE VOLIM KADA SUPROTSTAVLJAMO ARGUMENTE!
STA TI STRANI PLACENICE
KONKRETNO PODRAZUMEVAS POD TERMINOM
"CIVILNA KONTROLA VOJSKE". :?:
 
strani placenik:
pročitaj šta sam prethodno napisao comodoru...

ALI, STA VOJSKA DA RADI - AKO NAROD IZ NEZNANJA I ZBOG LAZNIH OBECANJA IZABERE
CIVILNU VLAST ZA KOJU SE UBRZO ISPOSTAVI DA RADI ZA STRANE OBAVESTAJNE SLUZBE.

DA CEKA NOVE IZBORE :?: :?: :twisted:

I DALJE, DA LI MISLIS DA CIVILNU KONTROLU NAD VOJSKOM TREBA DA OBAVLJAJU ONI
KOJI NIKADA NISU NI ODSLUZILI VOJNI ROK :?:
 
eremita:
ALI, STA VOJSKA DA RADI - AKO NAROD IZ NEZNANJA I ZBOG LAZNIH OBECANJA IZABERE
CIVILNU VLAST ZA KOJU SE UBRZO ISPOSTAVI DA RADI ZA STRANE OBAVESTAJNE SLUZBE. - ovo je glupost koju koristi svaka vojska prilikom državnog udara. Priča sa stranim obaveštajnim službama je jeftina propaganda, u fazonu "mi ovu zemlju volimo više, bolje ćemo je braniti". Stranci znaju praktično sve o nama što žele da znaju, i uvek su znali. Hteo bih da ti objasnim kako sve to funkcioniše, ali rečenica je toliko naivna da ne znam šta da ti kažem...

DA CEKA NOVE IZBORE :?: :?: :twisted:

I DALJE, DA LI MISLIS DA CIVILNU KONTROLU NAD VOJSKOM TREBA DA OBAVLJAJU ONI
KOJI NIKADA NISU NI ODSLUZILI VOJNI ROK Po ovoj logici vojsku najbolje kontrolišu generali. I ovo je još jedna krilatica koju izbacuju neke interesne grupe u vrhu vojske, koje žele da ostave sve kako i jeste da im se niko ne meša u posao koji je veoma unosan. Civilnu kontrolu bi vršili verovatno skupštinski odbori, ma kakvi oni bili. Njih je narod izabrao i oni su predstavnici naroda. Ako su špijuni BIA bi to znala i "sklonila" ih sa javne scene. Kakvi god da su, oni su predstavnici naroda, mogu da nemaju ruku, oči, da nisu služili vojsku, šta god, vojska mora da ih poštuje. Takođe određenu, limitiranu, kontrolu mogu sprovesti i NVO, ali to su već finese... d :?:
 
strani placenik:
eremita:
ALI, STA VOJSKA DA RADI - AKO NAROD IZ NEZNANJA I ZBOG LAZNIH OBECANJA IZABERE
CIVILNU VLAST ZA KOJU SE UBRZO ISPOSTAVI DA RADI ZA STRANE OBAVESTAJNE SLUZBE. - ovo je glupost koju koristi svaka vojska prilikom državnog udara. Priča sa stranim obaveštajnim službama je jeftina propaganda, u fazonu "mi ovu zemlju volimo više, bolje ćemo je braniti". Stranci znaju praktično sve o nama što žele da znaju, i uvek su znali. Hteo bih da ti objasnim kako sve to funkcioniše, ali rečenica je toliko naivna da ne znam šta da ti kažem...

DA CEKA NOVE IZBORE :?: :?: :twisted:

I DALJE, DA LI MISLIS DA CIVILNU KONTROLU NAD VOJSKOM TREBA DA OBAVLJAJU ONI
KOJI NIKADA NISU NI ODSLUZILI VOJNI ROK Po ovoj logici vojsku najbolje kontrolišu generali. I ovo je još jedna krilatica koju izbacuju neke interesne grupe u vrhu vojske, koje žele da ostave sve kako i jeste da im se niko ne meša u posao koji je veoma unosan. Civilnu kontrolu bi vršili verovatno skupštinski odbori, ma kakvi oni bili. Njih je narod izabrao i oni su predstavnici naroda. Ako su špijuni BIA bi to znala i "sklonila" ih sa javne scene. Kakvi god da su, oni su predstavnici naroda, mogu da nemaju ruku, oči, da nisu služili vojsku, šta god, vojska mora da ih poštuje. Takođe određenu, limitiranu, kontrolu mogu sprovesti i NVO, ali to su već finese... d :?:

E, TO BI BILO DOBRO (SAMO ZA KOGA :?: } DA NAM KANDICKA, BISERKO,
KOVACEVIC-VUCO I ZENE U CRNOM KONTROLISU
VOJSKU :D :D :D :oops: :oops: :oops:
Ne mislim da sve treba ostaviti kako i jeste - ali promene koje su neophodne i koje
treba da uslede ne smeju da imaju za posledicu da se od Srbije i njene Vojske napravi
"tartar-biftek" koji ce prozdrati ona krava Medlin Olbrajt i njen Bil(prethodno prezie Kon)
 
strani placenik:
Alo Mile Manijače, dečko, idi se leči, iskreno ti kažem. Tebi stvarno nije dobro. Shvatam da si preživeo teške stvari, da je život nepravedan, da boli. Lično nisam to doživeo pa ne mogu da ti išta kažem ali sa takvim stavovima ćeš se samo sj+ebati. Probaj da nađeš devojku, da se baviš sportom, nađi neku sreću u životu. Verovatno ima neko ko te voli. Svi mi ovde pričamo o politici i o još sto stvari, i koliko god da ne podržavam stavove recimo Radikala poštujem ih kao legitimnu opciju Srbije. Ovde iznosimo neke stavove o svetu oko nas, nije ništa lično i ne treba da toliko lično doživljavaš stvari koje se dešavaju oko tebe. Niko ovde ne živi svoj život u politici ili na forumu, ovo nam je samo razonoda... Opusti se.

Ja živim svoj život u Srbiji.
Što će reći u POLITICI.
Jer bez nje ne mogu ni program da prodam , ma koliko da im treba....
A nećemo o humanistima u politici , koji sve rade za džabe, a posle funkcijica pa kompozicijica, pa kombinacijica.....

Pa vi sami ne bi prepoznali kvalitetnog i za Srbiju dobrog političara.

Nego hajd, imamo 9 života , pa daj da se zezamo, ima vremena.....
 
ОДГОВОР "СТРАНОМ ПЛАЋЕНИКУ"

ЛЕГЕНДА:
ЦРНО - ја раније
Лила - Ти
Црвено - ја сад

Никако ја не разумем тај ваш догматски став о овим стварима. Јавни сервис, па јавни сервис. А по попису у Србији 90% народа Православни Срби... И више. Podatak - po popisu u Srbiji Srba nema ni 70% (67-8% ako se dobro sećam). Није истина. То су подаци у случају да се рачуна Косово са оволиким бројем Шиптара... Ја причам о садашњој Србији. (Мађари, Муслимани, Власи, Роми и други - мање од 10%). Последњи попис из 2001.
Онда је војска ваљда Национална институција. Svašta. Jel u vojsku idu samo Srbi? Idu i Mađari i Muslimani i sve nacionalne manjine. Vojska je DRŽAVNA institucija.Је ли, Мајке ти, има ли нека НАЦИОНАЛНА институција у Србији? Треба ли да је има? По теби... Зашто се бојиш нечег Народног? Зар немају Народне институције већу снагу од Државних? Или се ни у томе не слежемо?
Јавни сервис је Птт. и Епс. и 988. Али не и Војска.
Војску чини народ, и Војска брани народ.
A onda je drug Tito umro... Vreme tog "narodnog poleta" je završeno. Ovakav način razmišljanja je bio forsiran za vreme hladnog rata u celom svetu. Stvar je bila imati ogromne vojske koje treba da se sukobe sa drugim ogromnim vojskama. A kako imati ogromnu vojsku? Niko nije imao dovoljno para da plaća toliku vojsku pa je napravljena "narodna vojska" da "brani narod". Sa krajem hladnog rata taj koncept je napušten, vojske nisu ni približno masivne i glavni zadaci vojske su se promenili. Sada je to borba protiv terorizma. Vojske postaju mnogo manje, profesionalne i efikasnije. Više niko i ne pominje "narodna vojska da brani narod". Vojske su oduvek postojale da bi branile državu a tako je i sada, a ona krilatica je bila samo dobra propaganda. Нисам ја у трећем разреду основне школе. Нити сам мислио и говорио о масовним хладноратовским војскама. Ја сам писао о концепту. И мала и најмања и професионална и строго усмерена и ефикасна и каква год, ВОЈСКА је народна ствар и брани НАРОД. ПОЛИЦИЈА брани Државу.
Какав јавни сервис? Ako ne shvataš, vojska je uvek bila servis, institucija, sa jasno definisanim zadacima. U doba komunizma je dobila i druge, političke, zadatke (da od mladih napravi dobre komuniste). Sa tim ona je dobila moć da se umeša i u neke stvari koje nisu njen delokrug. Tipa u izvršnu vlast. Što je katastrofa. Vojska je običan (mada opasan) servis koji mora da sluša izvršnu vlast i da se u istu ne meša. Ko god bio izvršna vlast, tj koga god narod izabrao, bio to Čeda Jovanović, Legija, Šiptar ili Slobodan Milošević. I tu je kraj priče o tome šta vojska treba da radi."трла баба лан, да јој прође дан"... Јел вас клонирају, `леба ти? Како Председник САД стално консултује Генерлаштаб? И Саветника за НАЦИОНАЛНУ безбедност? Што си тако једносмеран?
И што не смеју ништа да се питају Војска и Црква?
Можда је прави концепт да САМО СВИ ОНИ ЗАЈЕДНО чине Државу. Јединство - Народа, Власти, Војске, Цркве? Ovakvu glupost odavno nisam pročitao! A često sam na forumu. Narod bira vlast koja upravlja državom. Jedinsto naroda i vlati se odražava u tome da su to narodni predstavnici koji imaju podršku većine naroda za politiku koju voda. Šta ima vojska sa time. Narod bira vlast da upravlja državom i plaća vojsku koja je deo te države i koja mora biti pod potpunom kontrolom vlasti koju je narod birao. Crkva? Koja crkva, pošto u Srbiji ima mnogo verskih organizacija. Misliš na većinsku SPC. Jesi li čuo za sekularizaciju. To je jedan proces iz 19 veka... ali da ti ne objašnjavam, već... :shock: :shock: `Ајде сад лепо иди на подфорум "ЦРКВА" па прочитај све, а ПОГОТОВО МОЈ ПОСТ на 5 језика који се између осталог, бави и секуларизацијом. Ти, изгледа ниси прочитао ништа од ствари које сам ја написао до сад? Ниси ?
:? Јел ја треба да све своје раније постове убацујем у одговоре да би други мало сагледали контекст...?
А можда је и мој став догматски? :? Nije. Tvoj stav je KAKO MALI PERICA SRBIN ZAMIŠLJA DRŽAVU. I prosto se pitam odakle hrabrost ljudima koji o državi ne znaju ništa da brane svoje stavove koji su :roll: Јесте, брате, глуп сам к`о ћускија. Зато си ти ту да ме просветлиш. Храброст да коментаришем је из чињенице да је ово МОЈА Држава. Моја зато што је сви моји и ја мачем/пушком/ракетом бранимо већ 1000 година, што од Европе/Америке, што од Азије...

Откуд знам, само наглас размишљам... :?
Јер, само је БУДАЛА 100% сигурна у своју мисао.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top