Budite moj gost! Zajednicko istrazivanje - zanimljivo!
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Budite moj gost! Zajednicko istrazivanje - zanimljivo!

Početnik
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Budite moj gost! Zajednicko istrazivanje - zanimljivo!

Pozivam studenta psihologije, medicine, etnologije, etnopsihologije... itd... u goste - u moje rodno selo koje se nalazi
    u Resavi i to u onom vlaskom delu ovog regiona. Dakle nekoga ko bi na dobrovoljnoj bazi rado posao samnom ove zime na par dana ili nedelja. U obzir dolazi i vec oformljeni strucnjak iz ovih ili slicnih oblasti.
    Selo je u tom periodu zavejano snegom i u njemu su pretezno stariji ljudi - dok smo mi mladji svi u inostranstvu - eto to je i slucaj samnom. Izuzetno zanimljive mogucnosti istrazivanja i humanitarnih delatnosti. Jedan doktor ili student medicine moze pomoci svojim dobrovoljnim rutinskim pregledima, a ja bih mu bio vodic jer u selu se svi znamo i ljudi su veoma prijatni, a usred zime autobus i ne ide - tako da je mnogim starim osobama gotovo nemoguce da vide lekara do prvih prolecnih dana. Jedan etnomuzikolog naprimer moze istrazivati muzicku kulturu i zanimljivosti vlaskog melosa, jer u selu jos ima starijih ljudi koji gaje taj melos i koji su dobili od svojih oceva i dedova, dakle sa kolena na koleno - osnove svoje tradicionalne muzicke umetnosti. Jedan etnopsiholog ili psiholog, cak i psihijatar moze istrazivati na primer fenomen Rusalja, zena koje padaju u trans i koje stupaju u kontakt sa mrtvima. Na tu temu se u poslednje vreme vode mnoge diskusije i mnogi se interesuju za istrazivanje tog fenomena...
    Da ne nabrajam - mogucnosti su neiscrpne - ja sam ozbiljan, porodican covek, impresioniran svojim krajem i nadams e da ce se neko javiti i prihvatiti moju ponudu. Sa druge strane svaka dodatna ideja, sugestija, savet ili izvestaj o nekom slicnom projektu bilo gde u svetu ce mi itekako pomoci.

Aktivan član
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Pa sad,ja bas i ne pripadam nijednoj grupi od onih koje bi rado video kao svoje goste,ali sam itekako zainteresovan za to.Rosulja,da,....cuo sam o tome.....

Slične teme

1. gost
    Autor redzep u forumu Humor
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.02.2004., 18:52
  2. Gost
    Autor suzanac u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.01.2004., 14:39
  3. gost
    Autor nebijsamil u forumu Fudbal
    Odgovora: 0