koalicija DSS i SRS na delu

Eh, zelja za vladanjem najizrazenija je kod ds, ako ćemo realno, jedino sto vole da vladaju sami :)
Ajd malo ozbiljno.....
Dakle: kada je postignuta koalicija na gradskom nivou, ds je prekrsio sporazum i pravio vlast bez dss-a na zvezdari, novom beogradu i u jos par opstinia(formirali su je kako-gde, negde sa PSS, negde sa G17+, itd...)
Lično, mislim da je potez na zvezdari samo upozorenje ds-u i da nema neke ozbiljnije naznake o koaliciji sa radikalima.
Pa ds je, do skora, u Grockoj vladao sa sps-om pa nikom nista
 
d1:
u sve vise opstina dolazi do ovakve koalicije... jedna od njih je i Zvezdara...

da ne kopiram>>> http://www.ds-zvezdara.org.yu/ez
A ja taman postirao kako su neki pobegli sa ovog foruma zbog preteranog broja fanatika, i pritom tebe pomenuh.
Takve koalicije predstavljaju logičan sled događaja. Prilikom prethodnih izbora su se pro-demokratski orijentisane opcije odlučile da se bore međusobno za podršku dela glasačkog tela koji je prihvatao takve ideje. Pritom je došlo do stvaranja 'zle krvi', pogotovu između dve najjače stranke u tom delu spektra, DS i DSS. To je za posledicu imalo sa jedne strane ostavljanje slobodnog prostora radikalima da, uz pomoć svojih stalnih pristalica i bez konkurencije osvoje znatan broj mandata na svim nivoima, a sa druge stvorilo probleme oko budućih koalicija između demokratskih snaga na svim nivoima.
Da su želeli da zaista nešto učine zajedno, možda su DS i DSS mogli da, uz odricanja, sklope sporazum i sastave vladu, ovako su centrale dale loš primer lokalnim odborima. Ili bi čak možda najbolje bilo da su, i ne samo oni, poradili na animaciji birača koji su apstinirali na proteklim izborima.
 
DisMisaL:
d1:
u sve vise opstina dolazi do ovakve koalicije... jedna od njih je i Zvezdara...

da ne kopiram>>> http://www.ds-zvezdara.org.yu/ez
A ja taman postirao kako su neki pobegli sa ovog foruma zbog preteranog broja fanatika, i pritom tebe pomenuh.
Takve koalicije predstavljaju logičan sled događaja. Prilikom prethodnih izbora su se pro-demokratski orijentisane opcije odlučile da se bore međusobno za podršku dela glasačkog tela koji je prihvatao takve ideje. Pritom je došlo do stvaranja 'zle krvi', pogotovu između dve najjače stranke u tom delu spektra, DS i DSS. To je za posledicu imalo sa jedne strane ostavljanje slobodnog prostora radikalima da, uz pomoć svojih stalnih pristalica i bez konkurencije osvoje znatan broj mandata na svim nivoima, a sa druge stvorilo probleme oko budućih koalicija između demokratskih snaga na svim nivoima.
Da su želeli da zaista nešto učine zajedno, možda su DS i DSS mogli da, uz odricanja, sklope sporazum i sastave vladu, ovako su centrale dale loš primer lokalnim odborima. Ili bi čak možda najbolje bilo da su, i ne samo oni, poradili na animaciji birača koji su apstinirali na proteklim izborima.
Vrlo razumna diskusija. U Beogradu je izaslo 32-33% biračkog tela na lokalne izbore, pri tom - radikali su izveli svakog ko je za njih, a mamine i tatine maze kojima su puna usta demokratije ostale su taj dan kod kuće.
I sad se svi isčudjavaju otkud radikalima najvise mandata.
 
DellBoy-011:
DisMisaL:
d1:
u sve vise opstina dolazi do ovakve koalicije... jedna od njih je i Zvezdara...

da ne kopiram>>> http://www.ds-zvezdara.org.yu/ez
A ja taman postirao kako su neki pobegli sa ovog foruma zbog preteranog broja fanatika, i pritom tebe pomenuh.
Takve koalicije predstavljaju logičan sled događaja. Prilikom prethodnih izbora su se pro-demokratski orijentisane opcije odlučile da se bore međusobno za podršku dela glasačkog tela koji je prihvatao takve ideje. Pritom je došlo do stvaranja 'zle krvi', pogotovu između dve najjače stranke u tom delu spektra, DS i DSS. To je za posledicu imalo sa jedne strane ostavljanje slobodnog prostora radikalima da, uz pomoć svojih stalnih pristalica i bez konkurencije osvoje znatan broj mandata na svim nivoima, a sa druge stvorilo probleme oko budućih koalicija između demokratskih snaga na svim nivoima.
Da su želeli da zaista nešto učine zajedno, možda su DS i DSS mogli da, uz odricanja, sklope sporazum i sastave vladu, ovako su centrale dale loš primer lokalnim odborima. Ili bi čak možda najbolje bilo da su, i ne samo oni, poradili na animaciji birača koji su apstinirali na proteklim izborima.
Vrlo razumna diskusija. U Beogradu je izaslo 32-33% biračkog tela na lokalne izbore, pri tom - radikali su izveli svakog ko je za njih, a mamine i tatine maze kojima su puna usta demokratije ostale su taj dan kod kuće.
I sad se svi isčudjavaju otkud radikalima najvise mandata.

To za izlaznost je apsolutno tacno...i pod:
1) ne vredi se sada zaliti za Zvezdaru,Zemun,...
2) To daje nadu za sledece republicke izbore...
Cisto da ne pobede najgori,glas za bilo kog drugog je ok.
 
DellBoy-011:
Eh, zelja za vladanjem najizrazenija je kod ds, ako ćemo realno, jedino sto vole da vladaju sami :)
Ajd malo ozbiljno.....
Dakle: kada je postignuta koalicija na gradskom nivou, ds je prekrsio sporazum i pravio vlast bez dss-a na zvezdari, novom beogradu i u jos par opstinia(formirali su je kako-gde, negde sa PSS, negde sa G17+, itd...)
Lično, mislim da je potez na zvezdari samo upozorenje ds-u i da nema neke ozbiljnije naznake o koaliciji sa radikalima.
Pa ds je, do skora, u Grockoj vladao sa sps-om pa nikom nista
ds je dssu 150 dana nudio da udje u vlast.... svojim ocima sam gledao

veruj mi dell.... u ovu pricu sam licno umesan

postoji vise mogucih razloga... jedna je zelja Jociceve struje u dssu, koji otvoreno zagovara koaliciju sa SRSom (juce izjavio na medijima) da testira svoju moc unutar stranke (obzirom da je u prosli cetvrtak izvrsni odbor dssa doneo odluku da u Beogradu nema koalicije sa radikalima), druga je da je sam Kostunica pokrenuo koaliciju sa SRSom na republickom nivou, a da zauzvrat DSS uvodi SRS u vlast na lokalu... mislite li da je danasnji "incident" sa obrenom joksimovicem slucajan?

ovo zaista moze da bude pocetak kraja petoktobarskih promena u Srbiji...

sa druge strane, sta bi se desilo da ds nije napravio koalicije bez DSSa da bi se stvorila vlast?.... uvedena bi bila prinudna uprava, sa cisto DSSovskim kadrom (+ eventualno g17, sps, spo...).... na Zvezdari ZNAM da je g17 dobio takvu ponudu... i ko bi bio odgovoran pred gradjanima?... DS :?

DS je krajnje ozbiljno shvatio ova desavanja... danas je Tadic zvao iz kine povodom ovih desavanja, pa vi sad sami procenite
 
Znam šta je nudjeno na zvezdari i koliko je nudjeno - malo. U tome je osnovni problem, ds je uzeo i mesto predsednika opstine i načelnika uprave, a to je 99% vlasti.
Ovo ostalo sto se tiče koalicija, vrlo je diskutabilno, potez obrena joksimovića ne bih komentarisao, on ima svoju politiku, a jočić.....ma to je jeeeeedan mlaaaaaad čoooooovek..... :lol:
 
DellBoy-011:
Znam šta je nudjeno na zvezdari i koliko je nudjeno - malo. U tome je osnovni problem, ds je uzeo i mesto predsednika opstine i načelnika uprave, a to je 99% vlasti.
Ovo ostalo sto se tiče koalicija, vrlo je diskutabilno, potez obrena joksimovića ne bih komentarisao, on ima svoju politiku, a jočić.....ma to je jeeeeedan mlaaaaaad čoooooovek..... :lol:
ako su tebi zamenik predsednika, direktor poslovnog prostorai vecina u vecu malo, onda svaka ti cast... pri tome, ds ima 2,5 puta veci broj odbornika u skupstini (20 prema 8) ...

navedi mi jednu Beogradsku opstinu, osim rakovice, gde je dss dobio vise :?
 
DellBoy-011:
Znam šta je nudjeno na zvezdari i koliko je nudjeno - malo. U tome je osnovni problem, ds je uzeo i mesto predsednika opstine i načelnika uprave, a to je 99% vlasti.
Ovo ostalo sto se tiče koalicija, vrlo je diskutabilno, potez obrena joksimovića ne bih komentarisao, on ima svoju politiku, a jočić.....ma to je jeeeeedan mlaaaaaad čoooooovek..... :lol:

Samo korenjee od kosee :lol: :lol: :lol:
 
d1:
DellBoy-011:
Znam šta je nudjeno na zvezdari i koliko je nudjeno - malo. U tome je osnovni problem, ds je uzeo i mesto predsednika opstine i načelnika uprave, a to je 99% vlasti.
Ovo ostalo sto se tiče koalicija, vrlo je diskutabilno, potez obrena joksimovića ne bih komentarisao, on ima svoju politiku, a jočić.....ma to je jeeeeedan mlaaaaaad čoooooovek..... :lol:
ako su tebi zamenik predsednika, direktor poslovnog prostorai vecina u vecu malo, onda svaka ti cast...

navedi mi jednu Beogradsku opstinu, osim rakovice, gde je dss dobio vise :?

voždovac :wink:
bio bi i zemun, da nisu prodali karićevi...
 
DellBoy-011:
d1:
DellBoy-011:
Znam šta je nudjeno na zvezdari i koliko je nudjeno - malo. U tome je osnovni problem, ds je uzeo i mesto predsednika opstine i načelnika uprave, a to je 99% vlasti.
Ovo ostalo sto se tiče koalicija, vrlo je diskutabilno, potez obrena joksimovića ne bih komentarisao, on ima svoju politiku, a jočić.....ma to je jeeeeedan mlaaaaaad čoooooovek..... :lol:
ako su tebi zamenik predsednika, direktor poslovnog prostorai vecina u vecu malo, onda svaka ti cast...

navedi mi jednu Beogradsku opstinu, osim rakovice, gde je dss dobio vise :?

voždovac :wink:
bio bi i zemun, da nisu prodali karićevi...
koliko mi je poznato, ni na vozdovcu DSS nije dobio mesta predsedniak opstine ili nacelnika uprave....

moram da pitam, po cemu si zakljucio da je dobio vise nego sto mu je nudjeno na zvezdari :roll:
 
d1:
u sve vise opstina dolazi do ovakve koalicije... jedna od njih je i Zvezdara...

da ne kopiram>>> http://www.ds-zvezdara.org.yu/ez
kod nas je od 5.oktobra bila opstinska koalicija ds,sps i spo i niko se (osim nas koji su doveli te "nase" ljude )nije bunio i dizao frku,vec sam rekla ovde da je perovic govorio o tome kada je bio ovde i istakao je vrlo nekorektan stav ds, ma sta to znacilo, u principu u svim gradovima ima vrlo interesantih koalicija u lokalu ali je ds narocito osetljiv na koaliciju dss srs,zna se i zasto, opet isticem, ja bih mnogo vise volela da su ds i dss u boljim odnosima ali stanje je takvo kakvo je i obe partije su krive za to
 
Headhunter:
Guliverr:
Ako Bog da do te saradnje ce doci i na republickom nivou posle cega cemo konacno postati normalna drzava!

Zar vec nismo bili 99-te, kad su radikali bili na vlasti sa Slobom/ ili sada sa dss-om? Molim objasnjenje...

Ovde se ne radi o koaliciji SPS I SRS vec DSS i SRS! A ti moli boga za zdavu pamet a ne mene za odgovore! I da u ovo malo vremena otkada KOSTUNICA vlada neke stvari su se bar malo popravile ali ne moze covek da stigne da ispravi sve ono sto ste vi i SLOBA zajebali! E zato mu kao pomoc trebaju RADIKALI!
 
Guliverr:
Headhunter:
Guliverr:
Ako Bog da do te saradnje ce doci i na republickom nivou posle cega cemo konacno postati normalna drzava!

Zar vec nismo bili 99-te, kad su radikali bili na vlasti sa Slobom/ ili sada sa dss-om? Molim objasnjenje...

Ovde se ne radi o koaliciji SPS I SRS vec DSS i SRS! A ti moli boga za zdavu pamet a ne mene za odgovore! I da u ovo malo vremena otkada KOSTUNICA vlada neke stvari su se bar malo popravile ali ne moze covek da stigne da ispravi sve ono sto ste vi i SLOBA *! E zato mu kao pomoc trebaju RADIKALI!

Znaci Dss nije "normalan" bez Radikala, a Radikali nisu "normalni" bili bez Dss-a?

A zajedno ce naci normalnost ?... Srecno ! :lol: :lol: :lol:
 
Headhunter:
Guliverr:
Headhunter:
Guliverr:
Ako Bog da do te saradnje ce doci i na republickom nivou posle cega cemo konacno postati normalna drzava!

Zar vec nismo bili 99-te, kad su radikali bili na vlasti sa Slobom/ ili sada sa dss-om? Molim objasnjenje...

Ovde se ne radi o koaliciji SPS I SRS vec DSS i SRS! A ti moli boga za zdavu pamet a ne mene za odgovore! I da u ovo malo vremena otkada KOSTUNICA vlada neke stvari su se bar malo popravile ali ne moze covek da stigne da ispravi sve ono sto ste vi i SLOBA *! E zato mu kao pomoc trebaju RADIKALI!




Znaci Dss nije "normalan" bez Radikala, a Radikali nisu "normalni" bili bez Dss-a?

A zajedno ce naci normalnost ?... Srecno ! :lol: :lol: :lol:




Ne zajedno ce da ispreve sva **anja koja ste VI I SPS u predhodnih 15 god napravili!
 
d1:
Obzirom da se dss u Beogradu okrenula, jedinoj ispravnoj, demokratskoj opciji pozivam SVE Beogradjane da sutra, na mitingu u 5 do 12 na platou ispred zgrade opstine Zvezdara, podrze Demokratsku struju DSSa

potpuno je jasno da su radikali sa svojim insajderima unutar dssa zagrizli vise nego sto mogu da progutaju...

FREE ZVEZDARA!!!
http://www.evropskazvezdara.com

Tooo brate !
 

Back
Top