Ko ruši Vojsku?

strani placenik

Primećen član
Poruka
528
Vidim na forumu dosta topica koji se tiču vojske, kako su ljudi izgubili poverenje u nju, kako je treba ukinuti itd.?
O vojsci nikad nisam imao dobro mišljenje, a recimo sad imam čak i bolje nego pre 2 godine kada je imala duplo veće poverenje u narodu nego sada.
Za pad je glavni krivac neviđena medijska kampanja, i naravno glupava reakcija vojske koja je na tu kampanju odigrala nespremno i neshvatljivo loše. Da ne bude spora, vojska nam definitivno treba i nema ni ozbiljnog pomena o raspuštanju iste. Koliko su sposobni - pa sposobniji su nego pre dve godine...
I ko ih ruši? "Patriote" će verovatno optužiti zapad, CIA, itd. Na vojsku nisu bili ni približni napadi za vreme Đibnđića. Ne mogu da se otmem utisku da iza svega stoji čovek od koga se to najmanje očekuje - Koštunica. I to na osnovu dve stvari. Način na koji se brani vojska je debilan - namerno joj otežavaju položaj sa takvom odbranom.
Nikome ne treba vojska u koju se ima toliko poverenja da postaje poitički faktor. Na taj način su državi vezane ruke.
Često mislim da Koštunica, iako totalno smeteno deluje, ima dosta dubok smisao za politiku i vladanje (pa ostao je predsednik DSS-a od početka). Nadam se da shvata kako treba reformisati ovo društvo - pričati mu jedno a raditi drugo. On "brani" vojsku na takav način da je ruši. Pri tome se loša odbrana opravdava onim "dobri Voja, gde bi on to..."
Kako Vam zvuči ova "teorija zavere"?
 
Ja@ti:
pa isto tako nerealno kao djiki ubijen jer je hteo da preuzme vojsku,jadni smo mi srbi kada ovako pricamo o vojsci

Đinđić je definitivno ubijen zato što se zamerio najmoćnijoj grupaciji ljudi u ovoj zemlji, koju predstavljaju mešavina bezbedonosnih struktura (VJ, KOS, MUP i BIA) i mafije, koja je iznikla iz istih, tj pretstavlja samo produženu ruku istih. Sad, da li je moćnija BIA ili KOS nama nije ni toliko bitno, to je ista grupacija ljudi koja se tu mota sve vreme.
U suštini može se interpretirati da je Đinđić ubijen zato što je hteo da se umeša u ove bezbedonosne strukture, u užem smislu u vojsku.
 
strani placenik:
Ja@ti:
pa isto tako nerealno kao djiki ubijen jer je hteo da preuzme vojsku,jadni smo mi srbi kada ovako pricamo o vojsci

Đinđić je definitivno ubijen zato što se zamerio najmoćnijoj grupaciji ljudi u ovoj zemlji, koju predstavljaju mešavina bezbedonosnih struktura (VJ, KOS, MUP i BIA) i mafije, koja je iznikla iz istih, tj pretstavlja samo produženu ruku istih. Sad, da li je moćnija BIA ili KOS nama nije ni toliko bitno, to je ista grupacija ljudi koja se tu mota sve vreme.
U suštini može se interpretirati da je Đinđić ubijen zato što je hteo da se umeša u ove bezbedonosne strukture, u užem smislu u vojsku.
o pokojniku sve najbolje ali ...vreme ce pokazati, da,ova kombinacija je vec realnija
 
Pa teorija nije losa...
Nadam se da ce uskoro problemi bezbednosne prirode koji nas okruzuju biti pacifikovani, na nasu stetu, ali ipak pacifikovani.
Ja nisam raspolozem da ogromna sredstva iz poreza dajem za vojsku. Posebno ne ako je ta vojska deo NATO pakta.
 
Glas Sauronov:
Pa teorija nije losa...
Nadam se da ce uskoro problemi bezbednosne prirode koji nas okruzuju biti pacifikovani, na nasu stetu, ali ipak pacifikovani.
Ja nisam raspolozem da ogromna sredstva iz poreza dajem za vojsku. Posebno ne ako je ta vojska deo NATO pakta.

Mislis da se neko da Te pita da li hoces ili neces da placas. PRVO CE DA BUDE,
HAJD'MO BRACO U NATO DA BI BILI DEO VELIKE JEUROPSKE PORODICE - a tek
posle ce da bude PLACANJE POREZA NA GLUPOST
a sve pozivajuci se: pa slozili smo se da 'unidjemo u Jevropu'
 

Back
Top