Koji printer???

hansII

Početnik
Poruka
21
Drugar koji je skoro nabavio racunar me pitao za savet koji stampac da kupi. Posto sam ja svoj davno kupio te vise nisam u toku sa novim modelima, njihovim karakteristikama i cenama, zamolio bih vas za neku preporuku. Znaci coveku treba stampac + skener ili u kombinaciji za kucne potrebe, nadam se da je ovo dovoljno podataka za vas pa ako neko moze da da neki savet...
 
Po meni je najbolja kombinacija neki model laserskog "all in one" firme HP. Ne znam tacno koje su cene ali ako nema trenutno para za to bolje da priceka malo da skupi pa tek onda da uopste uzima. Ja sam pred novu godinu uzeo ink-jet "all in one" Epson RX425 i prezadovoljan sam jedino sto me je iznerviralo to sto su prvi ketridzi trajali samo 50-ak strana sto je obicno slucaj kod svakog ink-jet stampaca bilo koje firme. :wink:
 
Sto se para tice pretpostavljam jeftinija varijanta znaci neki inkjet, ipak je to za kucu i klince...
Ono sto me interesuje je recimo preporuka kao za ovaj Epson, koliko je kostao, koliko kostaju kertridzi, ili neki model HP-a ili Lexmark-a.
Prvo mi recite koja je otprilike razlika u ceni kada se kupuju posebno skener i stampac u odnosu na kombinaciju...
 
hansII:
Sto se para tice pretpostavljam jeftinija varijanta znaci neki inkjet, ipak je to za kucu i klince...
Ono sto me interesuje je recimo preporuka kao za ovaj Epson, koliko je kostao, koliko kostaju kertridzi, ili neki model HP-a ili Lexmark-a.
Prvo mi recite koja je otprilike razlika u ceni kada se kupuju posebno skener i stampac u odnosu na kombinaciju...

Ovaj Epson sam kupio pred novu godinu bio je 7000. Sad je mozda nesto malo skuplji. Sto se tice punjenja imas tri varijante:
1. Novi su 20EUR crni i po 15EUR ovi u boji
2. Reciklaza 600din po svakoj boji (ima ih cetiri i mogu se menjati pojedinacno)
3. 1500din boje sa spricevima za punjenje dobijas 50ml crne i po 25ml svake boje.
Ja sam odradio ovu trecu varijantu i zadovoljan sam vec je odstampao mnogo vise nego sa pocetnim ketridzima a nije stigao ni do pola.
Sto se tice odvojene kupovine izadje otprilike isto kao i kupovina "all in one" uredjaja a prednost ovoga je sto zauzima fizicki manje prostora i sto se moze koristiti kao kopir aparat bez obzira da li je ukljucen kompjuter ili nije. :wink:
 
Kako se, sve u svemu, specifikacije štampača iste klase vodećih svetskih proizvođača (Canon, Epson, HP, Lexmark, Minolta, Panasonic, Samsung..) vrlo malo razlikuju, to je sve veći broj onih koji se pri kupovini upravljaju izgledom štampača i opštim utiskom koji on ostavlja, kao i.. normalno.. nižom cenom.
Izuzimajući štampače firmi Epson i Minolta, čija je rezolucija pravih 1.200 tačaka po inču (na uštrb brzine) ipak je, izgleda, Packard postigao najbolji odnos kvalitet/cena kod multifunkcionalnih iliti All-In-Ones uređaja. Kao i uvek, teško je napraviti grešku kupujući HP-ov štampač.
Evo par linkova ka informacijama koje mogu da budu od koristi pri izboru
http://h71016.www7.hp.com/dstore/familymatrix.asp?ProductLineId=494&oi=E9CED&BEID
http://www.lexmark.com/uncomplicate/product/type/home/0,7059,204816596_238081724_0_en,00.html
...kod Lexmarka, obrati pažnju na model X2250, izgleda da je to vrlo dobra kućna varijanta.
 
Hvala na linkovima, malo sam i sam pre neki dan trazio po netu i pogledao neke od tih stvari, slika je mnogo jasnija i definitivno ce cena biti faktor odluke koji printer ce biti kupljen. Ako sam dobro ukapirao tehnicke karakteristike u toj klasi proizvoda su relativno slicne, a svakao nisu odlucujuce u nasem slucaju. Interesovao me i odnos cena, te sam malo pogledao i oglase pa cemo vec izabrati nesto. Vama svima hvala na ovim informacijama - pomogle su da se ponovo malo upoznam sa tematikom...
 

Back
Top