Dire Straits

Kurt Cobain:
Sta mislite o grupi Dire Straits, i o njihovom lead gitaristi Mark Knopfler - u (ako sam dobro napisao)?

Sta reci a ne slagati....covek jednu te istu pesmu svaki sledeci put odsvira drugacije....majstor za improvizacije, koristi fingerpiking koji je karakteristican za bluz....u zivotu nisam cuo da je napravio i najmanju gresku a solaze mu traju i po dobre 3-4 minute....live nastupi su bili spektakl u pravom smislu te rechi....
sama muzika....to je stvar ukusa....ali ja ih slusam vec poduze vreme i nema stvari koja mi je dosadila......to valjda nesto govori... :)
 
St®ato:
Kurt Cobain:
Sta mislite o grupi Dire Straits, i o njihovom lead gitaristi Mark Knopfler - u (ako sam dobro napisao)?

Sta reci a ne slagati....covek jednu te istu pesmu svaki sledeci put odsvira drugacije....majstor za improvizacije, koristi * koji je karakteristican za bluz....u zivotu nisam cuo da je napravio i najmanju gresku a solaze mu traju i po dobre 3-4 minute....live nastupi su bili spektakl u pravom smislu te rechi....
sama muzika....to je stvar ukusa....ali ja ih slusam vec poduze vreme i nema stvari koja mi je dosadila......to valjda nesto govori... :)

AMIN batice. Napokon istomishljenik o mark-u
 
Da, zaista, Knopfler je izuzetan umetnik, ali samu muziku Dire Straits-a ne volim posebno. U stvari, ima jedna od onih pesama uz koje bih mogla da se ubijem (iako nisam nimalo suicidna), a to je "You and your friend". Ta pesma me stvarno poznaje.
 
guitarrr_babe:
Da, zaista, Knopfler je izuzetan umetnik, ali samu muziku Dire Straits-a ne volim posebno. U stvari, ima jedna od onih pesama uz koje bih mogla da se ubijem (iako nisam nimalo suicidna), a to je "You and your friend". Ta pesma me stvarno poznaje.

hehe....pa pazi, kada se kaze dire straits onda ljudi najcesce misle na samu grupu ali cinjenica je da 99% pesama na svakom albumu potice od knopflera...znaci od textova pa do samih partitura za skoro svaki instrument....a plus sto je komponovao i za druge izvodjace....
"you and your friend" bas jeste za secenje vena... :D
ali uvek mozes da poslusas neku live verziju sultana svinga.... 8)
 
Kurt Cobain:
Sta mislite o grupi Dire Straits, i o njihovom lead gitaristi Mark Knopfler - u (ako sam dobro napisao)?
ONI SU MI TAKO ....
STUPID BEER, KAKO SE TO KAZE ZNATE ONA REC NA F, FFF,,,..KAKO????
NAJCOOLIJA PESMA JE ROMEO&JULIET, IPAK SAM JA LADY PA VOLIM TE SRCEPAPRAJUCE PESMICE... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
 
Mislim sve najbolje,naravno :D
Tekstovi odlicni,muzika savrshena,a sviranje Mark-a je koliko specifichno toliko i dobro.
Covek ima palac kao moja dva. :lol:
Neverovatan mozak za sviranje + savrshena tehnika = Raspamecivanje :D (ovo poslednje ce najbolje razumeti oni koji se bave muzikom,a narochito oni koji sviraju dzitru :lol: )
 
Eqoye:
Mislim sve najbolje,naravno :D
Tekstovi odlicni,muzika savrshena,a sviranje Mark-a je koliko specifichno toliko i dobro.
Covek ima palac kao moja dva. :lol:
Neverovatan mozak za sviranje + savrshena tehnika = Raspamecivanje :D (ovo poslednje ce najbolje razumeti oni koji se bave muzikom,a narochito oni koji sviraju dzitru :lol: )

konacno pravi postovalac Mark-a...malo nas je nesto... :cry:
elem, covek se posteno udesio, imao je neku saobracajku pre oko 4 meseca....i dalje je na nekim terapijama....u prvoj poruci kojom se obratio svojim fanovima na sajtu je napisao: "ne brinite nista, bice sve u redu, nisam povredio prste"....faca.... :D
 
dragomir51:
Kurt Cobain:
Sta mislite o grupi Dire Straits, i o njihovom lead gitaristi Mark Knopfler - u (ako sam dobro napisao)?
ONI SU MI TAKO ....
STUPID BEER, KAKO SE TO KAZE ZNATE ONA REC NA F, FFF,,,..KAKO????
NAJCOOLIJA PESMA JE ROMEO&JULIET, IPAK SAM JA LADY PA VOLIM TE SRCEPAPRAJUCE PESMICE... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Gde bi im kraj bio da Knopfler nije poceo da svira sa 19 godina eeeeeeeeej 19 godina "i to je nesto".
 
Ah,a sto reci za njih?!Jedan od rijetkih,ako ne i jedini bend koji mogu uvijek slusati,u bilo kojem psihickom stanju...jednostavno me "dize",ma nesto savrseno!pozdrav ljubiteljima!
 
Ja najvise (za sad) volim Six blade knife. Cisto da pomenem za one koji neznaju pesmu je tarantino iskoristio za film Desperado (Onaj lepi film s Antoniom Banderasom). :wink:

P. S. Nemoj slucajno neko da se usudi da se nadoveze na temu filmova!!??!! :evil:
 
Kao klinac sam jedva cekao da na TV-u prikazu spot za "Money for Nothing" {zbog onih kockastih cikica} i pri tom uzivao u muzici. Moje omiljene su "Sultans of Sving", "Romeo & Juliet", "Tunel of Love", "Brothers in Arms"... :D
 
Führer.:
Ja najvise (za sad) volim Six blade knife. Cisto da pomenem za one koji neznaju pesmu je tarantino iskoristio za film Desperado (Onaj lepi film s Antoniom Banderasom). :wink:

P. S. Nemoj slucajno neko da se usudi da se nadoveze na temu filmova!!??!! :evil:
film je bash super,hahaha[image]http://smilies.sofrayt.com/1/r/biggrinclarifils.gif[/image]
 
child in time:
Führer.:
Ja najvise (za sad) volim Six blade knife. Cisto da pomenem za one koji neznaju pesmu je tarantino iskoristio za film Desperado (Onaj lepi film s Antoniom Banderasom). :wink:

P. S. Nemoj slucajno neko da se usudi da se nadoveze na temu filmova!!??!! :evil:
film je bash super,hahaha[image]http://smilies.sofrayt.com/1/r/biggrinclarifils.gif[/image]

Sta bi sa smajlijem :shock: nesto mu nije dobro? :lol: :wink:
 
Moja seka OBOZAAAAAAAAAAAAVA Lady Writer. Meni nije nista posebno...


E, da, sad sam se setila, ako je Strato tu... a moze i Kurt da mi kaze: da li je Mark izdavao solo albume, a sa njima i pesmu "Guide my sword"???
 
guitarrr_babe:
Moja seka OBOZAAAAAAAAAAAAVA Lady Writer. Meni nije nista posebno...


E, da, sad sam se setila, ako je Strato tu... a moze i Kurt da mi kaze: da li je Mark izdavao solo albume, a sa njima i pesmu "Guide my sword"???

DA. ja mislim da je izdavao solo albume. a za pesmu ne znam
 
Kurt Cobain:
Sta mislite o grupi Dire Straits, i o njihovom lead gitaristi Mark Knopfler - u (ako sam dobro napisao)?
Koji su ti sad? Meni se svidja ona pesma od Rasmus In the shadows ali remix a ne ova sto se vrti po TV.

P.S. Dolazim danas kod tebe nemoj da izgubis onaj film :shock: :shock: :roll:
 
Führer.:
milosh:
Kurt Cobain:
Sta mislite o grupi Dire Straits, i o njihovom lead gitaristi Mark Knopfler - u (ako sam dobro napisao)?
Koji su ti sad? Meni se svidja ona pesma od Rasmus In the shadows ali remix a ne ova sto se vrti po TV.

P.S. Dolazim danas kod tebe nemoj da izgubis onaj film :shock: :shock: :roll:
Ej Nemo da strojim :evil: neznas za Dire Staits :shock: .
NE znam ali ovaj moj brat to sve zna, on je ovaj Kurta Murta
 
Anonymous:
Führer.:
milosh:
Kurt Cobain:
Sta mislite o grupi Dire Straits, i o njihovom lead gitaristi Mark Knopfler - u (ako sam dobro napisao)?
Koji su ti sad? Meni se svidja ona pesma od Rasmus In the shadows ali remix a ne ova sto se vrti po TV.

P.S. Dolazim danas kod tebe nemoj da izgubis onaj film :shock: :shock: :roll:
Ej Nemo da strojim :evil: neznas za Dire Staits :shock: .
NE znam ali ovaj moj brat to sve zna, on je ovaj Kurta Murta[/NE znam ali ovaj moj brat to sve zna, on je ovaj Kurta Murta
quote]
 
Milosh:
Anonymous:
Führer.:
milosh:
Kurt Cobain:
Sta mislite o grupi Dire Straits, i o njihovom lead gitaristi Mark Knopfler - u (ako sam dobro napisao)?
Koji su ti sad? Meni se svidja ona pesma od Rasmus In the shadows ali remix a ne ova sto se vrti po TV.

P.S. Dolazim danas kod tebe nemoj da izgubis onaj film :shock: :shock: :roll:
Ej Nemo da strojim :evil: neznas za Dire Staits :shock: .
NE znam ali ovaj moj brat to sve zna, on je ovaj Kurta Murta[/NE znam ali ovaj moj brat to sve zna, on je ovaj Kurta Murta
quote]
ma Nema veze.
 

Back
Top