Da li PRO-ZAPADNI znaci ANTISRPSKI ?

darogard:
vazi. sada ozbiljno, i nemo da me ignorisete: da li je anti-istocno danas blisko sa pro-srpskim. tj. pro-istocno li je onda nesto kao anti-srpsko? A?
meni se cini da jeste...

Овде је мени интересантно нешто на шта ми један пријатељ скрете пажњу у приватној поруци.
Ти си се учланио 21. фебруара. И само си на овом суб-форуму одговарао и реплицирао.
Исмевао, мање више.
Подсмевао се.
Нама.
Ником другом.
...
А ја сам плаћен?
Острашћен?
...
Или... :wink:
 
Glas Sauronov:
Zapadni deo planete jeste momentalno bogatiji i mocniji i to nas tera na saradnju sa njima, ma sta mi mislili. A veoma je bitno da i dalje mislimo ono sto mislimo sada.
Dakle evropske integracije bez dogmatskog pristupa.
Za integracije sam zato sto:
1) Dobro za konkurentnost privrede, sto dalje pomaze u ukljucenju u SVETSKE tokove.
2) Povecanje zivotnog standarda, sto proizilazi i iz prvog.
3) Zadovoljstvo u stanovnistvu, odnosno smirivanje tenzija, sto proizilazi i iz prvog i drugog.

Ali nije poenta u tome da mi postanemo neko drugi. Treba da MI ostanemo MI. Ovo cak nema toliko veze sa konkretno Srbijom (u smislu svega sto je bilo) vec sa brigom za ocuvanjem identiteta koja postoji i u toj Evropi.
Kad smo kod identiteta, ja podrzavam ono sto neki zovu "identitet Drugog". Znaci: Mi smo bili zrtve zapadnog imperijalizma i treba da se solidarisemo sa drugim zrtvama, posebno kad se te zrtve uzdignu. Ne treba mi da se kacimo ni sa kim. Ocuvati neutralnost!
Ali zasto da zalim Amera kad mu stave kesu na glavu u Iraku? Zasto da se ne radujem uspesima kineske privrede? Zasto da zalim zrtve 11.9. ???
Njima nije bilo zao nas kad su nas bombardovali.

I jos nesto. Licno mislim da je bitnije integracija u STO, nego u EU. A ekonomski uslovi su slicni.




Apsolutno prihvatam ovu tezu . Nama je potrebno da ostanemo tu gde smo . Ni zapad ni istok , a u isto vreme i istok i zapad . Hajde da ojacamo malo pa onda da povedemo vodecu ulogu u ovom delu Evrope , pa onda ce nas pitati prve za sva desavanja u regionu a ne da se busamo ugrudi k'o "mi i niko iznad nas" a ustvari Albanija se trenutno vise pita nego mi . :cry:
 
Najbolje je izbegavati srljanje u krajnjost. Glesdas svoje dupe prvo,kosisa i Irak i Rusiju i ameriku i Eu
Ides tamo gde si siguran, i gledas gde ces biti najsigurniji..
Bolje nego da se busas u grudi pa te umlate ko vola u kupusu.
Pa zar nije tako?
Jel sad iz ove perspektive bilo bolje da prihvatimo one planove o miru u Hrvatskoj i Bosni , nego da cekamo dejton sa pozicije porazenih?
Jel bilo bolje da srbi u rsk,prihvate tamo autonomiju sa svojom policijom?
 
Headhunter:
Najbolje je izbegavati srljanje u krajnjost. Glesdas svoje dupe prvo,kosisa i Irak i Rusiju i ameriku i Eu
Ides tamo gde si siguran, i gledas gde ces biti najsigurniji..
Bolje nego da se busas u grudi pa te umlate ko vola u kupusu.
Pa zar nije tako?
Jel sad iz ove perspektive bilo bolje da prihvatimo one planove o miru u Hrvatskoj i Bosni , nego da cekamo dejton sa pozicije porazenih?
Jel bilo bolje da srbi u rsk,prihvate tamo autonomiju sa svojom policijom?

Zar Ti zaista verujes da bi bilo sta bilo drugacije - taman i da je Srbija
prihvatila sve zahteve. NE! To je detinjarija - RES NON VERBA sto bi rekli Latini.
Za Srbe nigde i nikakvog mira i spokojstva nece biti dugo vremena, nas jedino mogu
da spasu neka pomeranja medju velikim silama, ili sam Bog.
 
commodore:
Драги пријатељи,
Занима ме ваше мишљење о овом питању.
Да ли два концепта даљег развоје Србије (про-западни и просрпски) имају неку зону у којој могу да иду паралелно у истом смеру или је њихов сукоб неминовност.
Тојест, да ли једно искључује друго ; једноставно:

Да ли "про-западни" значи аутоматски "антисрпски"?
:cry: Neznam-neznam,ali kako su nam "TITOVASI" pu pripremili,iz knjige (V.Dedijera) "Svabina" zalja ce se ubrzo ispuniti.
Jos nesto,ovamo u svetu (DIJASPORA)naicices na TITOVE-JAJARE (Sinove) koji su se na (Zapad) sa tvoje pare skolovali,..pa te cekav kao Macka misa.
A oni mladi Djindjicovi Srbi:koji misle da na Zapas dollari na (grane vise)cekaj-cekaj,moj Srbine i dalje ce da pljuckas i kupis pikavce po Nemacko-New York-skim ulicam.
 
eremita:
Headhunter:
Najbolje je izbegavati srljanje u krajnjost. Glesdas svoje dupe prvo,kosisa i Irak i Rusiju i ameriku i Eu
Ides tamo gde si siguran, i gledas gde ces biti najsigurniji..
Bolje nego da se busas u grudi pa te umlate ko vola u kupusu.
Pa zar nije tako?
Jel sad iz ove perspektive bilo bolje da prihvatimo one planove o miru u Hrvatskoj i Bosni , nego da cekamo dejton sa pozicije porazenih?
Jel bilo bolje da srbi u rsk,prihvate tamo autonomiju sa svojom policijom?

Zar Ti zaista verujes da bi bilo sta bilo drugacije - taman i da je Srbija
prihvatila sve zahteve. NE! To je detinjarija - RES NON VERBA sto bi rekli Latini.
Za Srbe nigde i nikakvog mira i spokojstva nece biti dugo vremena, nas jedino mogu
da spasu neka pomeranja medju velikim silama, ili sam Bog.
:cry: eremita,upas cu u vasu diskusiju.Vise od 2 trecine sveta nezna kakav zadatak i ko je placao komunizam,zasto nije poslat u Rimu ili Becu?,nego u Slavenskim zemljama,gde su (stime)slavenskom narodu,moralno-materijalno ogromne stete nacinili.
pa sad Zapad pruza prste,i u ime nekakve demokratije koja se cak ne ravnja fasizmom,pa stime jedan deo Muslimanski svet (upozorava),vidite sta vam je Ruski komunizam ucinio?
A kada se tice bivse Jugoslavje i Srbije,da bi Zapad stekao "uturitet" u jedan deo Muslimanskog naroda,posluzili su se fosistickim metodom,pa je ta zamlja postala zrtva Zionizma,ustanovljen na Zapad,gde danas u Hague peru ruke okrvljavljene Srpskom krvlju.
 
Драги пријатељи,
Занима ме ваше мишљење о овом питању.
Да ли два концепта даљег развоје Србије (про-западни и просрпски) имају неку зону у којој могу да иду паралелно у истом смеру или је њихов сукоб неминовност.
Тојест, да ли једно искључује друго ; једноставно:

Да ли "про-западни" значи аутоматски "антисрпски"?

jos uvek aktuelno pitanje celu deceniju kasnije iako je ceo parlament sastavljen od stranaka proEU
 
Драги пријатељи,
Занима ме ваше мишљење о овом питању.
Да ли два концепта даљег развоје Србије (про-западни и просрпски) имају неку зону у којој могу да иду паралелно у истом смеру или је њихов сукоб неминовност.
Тојест, да ли једно искључује друго ; једноставно:

Да ли "про-западни" значи аутоматски "антисрпски"?
Ne. Postoje brojni primeri da su ljudi koji su se kleli u srpstvo bili prozapadno orijentisani.
 
Драги пријатељи,
Занима ме ваше мишљење о овом питању.
Да ли два концепта даљег развоје Србије (про-западни и просрпски) имају неку зону у којој могу да иду паралелно у истом смеру или је њихов сукоб неминовност.
Тојест, да ли једно искључује друго ; једноставно:

Да ли "про-западни" значи аутоматски "антисрпски"?

Да констатација је потпуно тачна, прозападни политики курс је истовремено и антисрпски , зато што је западна политика и идеологија на Балкану усмерена ка уништењу Срба као могућих савезника Русије. То је дакле аксиом, чињеница која је очигледна и доказана.
Шта год да Србија уради неће постати савезник на западу, нити ће променити однос запада према Србима.
 
Ne nužno.Ako se pod prozapadnim podrazumeva prihvatanje stavova Zapada u odnosu na Srbiju i područje nekadašnje Jugoslavije onda bi se mogao da stavi znak jednakosti između prozapano i antisrpsko.Ako je reč o pristajanju uz ideju demokratije,ljudskih sloboda i prava i uopšte prihvatanja modela organizacije društva koje preovlađuje na zapadu uz zadržavanje suverenosti kad je reč o unutrašnjoj i spoljnoj politici.naravno ne.
 
Драги пријатељи,
Занима ме ваше мишљење о овом питању.
Да ли два концепта даљег развоје Србије (про-западни и просрпски) имају неку зону у којој могу да иду паралелно у истом смеру или је њихов сукоб неминовност.
Тојест, да ли једно искључује друго ; једноставно:

Да ли "про-западни" значи аутоматски "антисрпски"?

Да ...и то " аутоматско преносно значење " има од ...АГРЕСИЈЕ САД И НАТО НА СРБИЈУ 1999-те...:aha2: ( бар за мене )

До те ...1999-те...неки су још имали простора за полемике о разлозима...КРИМИНАЛНИХ САНКЦИЈА САД И ЕВРОПЕ... према... Србији и српском народу на простору " Бивше СФРЈ ", а после ... АГРЕСИЈЕ ...све је било ...ДЕПЛАСИРАНО...:aha2:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
АГРЕСИЈЕ САД И НАТО НА СРБИЈУ....КАКО ЈЕ ДОШЛО ДО ЊЕ, БРОЈ НЕПРИЈАТЕЉА, НАЧИН НА КОЈИ ЈЕ ВОЂЕНА, И СРЕДСТВА КОЈА СУ УПОТРЕБЉЕНА...► ДОКАЗАЛА ЈЕ НЕДВОСМИСЛЕНО

ДА ПРАВИ ЦИЉ... НИЈЕ БИЛО СВРГАВАЊЕ РЕЖИМА СЛОБОДАНА МИЛОШЕВИЋА, УВОЂЕЊЕ ДЕМОКРАТИЈЕ И ПОМОЋ СРПСКОМ НАРОДУ...

НЕГО...ФИЗИЧКО И БИОЛОШКО УНИШТЕЊЕ СРПСКОГ НАРОДА

Ових година се ...ТА КРИМИНАЛНА НАМЕРА САД, НАТО И ЕУ УЗ ПОМОЋ ЊИХОВИХ СЛУГУ ...ПРИВОДИ КРАЈУ

АЛИ НЕКА ЗНАЈУ... СВИ СРПСКИ НЕПРИЈАТЕЉИ....:besan2::batina: ЋЕРАТ ЋЕМО СЕ ЈОШ :batina::besan2:
 
vazi. sada ozbiljno, i nemo da me ignorisete: da li je anti-istocno danas blisko sa pro-srpskim. tj. pro-istocno li je onda nesto kao anti-srpsko? A?
meni se cini da jeste...

Evropa danas veze nema sa onom iz 1990, za ranije da ne pricam.Hriscanstvo je izbaceno iz evropskog ustava, liberalizam i apsolutne slobode nagrizaju zapadne nacije, homoseksualizam na svakom koraku,multikulturalizam se nije primio, islamisti i arapi potiskuju domace. Evropi ce se desiti isto sto i jugoslaviji i sovjetskom savezu, para je sve manje za finansiranje novih clanica i njihovih dugova, Srbi tu ne treba previse da se zalecu jer nema leba, sve losije se zivi na zapadu.
 
Драги пријатељи,
Занима ме ваше мишљење о овом питању.
Да ли два концепта даљег развоје Србије (про-западни и просрпски) имају неку зону у којој могу да иду паралелно у истом смеру или је њихов сукоб неминовност.
Тојест, да ли једно искључује друго ; једноставно:

Да ли "про-западни" значи аутоматски "антисрпски"?

Лоше си поставио питање. За Србе не може да постоји било који други концепт осим српског, ни "прозападни" ни "проистични". Друга је ствар, да ли је српско друштво способно да узме оно што је добро и квалитетно од Запада и Истока и прилагоди га себи.
 
Лоше си поставио питање. За Србе не може да постоји било који други концепт осим српског, ни "прозападни" ни "проистични". Друга је ствар, да ли је српско друштво способно да узме оно што је добро и квалитетно од Запада и Истока и прилагоди га себи.

Drustvo u Srbiji pre svega treba da se nauci da ne uzima previse ni sa zapada ni sa istoka nego da bude zadovoljno onim sto ima i da to koristi... Tek kada se naucimo da koristimo svoje resurse, da od njih zivimo i budemo svoj na svome mozemo da razmisljamo da se sirimo, da postanemo tamo neko jace potrosacko drustvo koje opet bez koriscenja tih stranih proizvoda ne bi propalo... "Prozapadno" znaci antisrpsko, jer prozapadnjaci bas te nase resurse s kojima bismo ziveli najnormalnije bez da cvilimo ispred praga zapada ili istoka poklanjaju zapadnjacima da bi nam opet uvalili...
Steta je sto i proistocni odgovaraju istom merom, pa ono sto se ne da zapadu brzebolje poklanjaju istoku... Jos uvek nije u toj meri, ali je i dalje lose...
 
Drustvo u Srbiji pre svega treba da se nauci da ne uzima previse ni sa zapada ni sa istoka nego da bude zadovoljno onim sto ima i da to koristi... Tek kada se naucimo da koristimo svoje resurse, da od njih zivimo i budemo svoj na svome mozemo da razmisljamo da se sirimo, da postanemo tamo neko jace potrosacko drustvo koje opet bez koriscenja tih stranih proizvoda ne bi propalo... "Prozapadno" znaci antisrpsko, jer prozapadnjaci bas te nase resurse s kojima bismo ziveli najnormalnije bez da cvilimo ispred praga zapada ili istoka poklanjaju zapadnjacima da bi nam opet uvalili...
Steta je sto i proistocni odgovaraju istom merom, pa ono sto se ne da zapadu brzebolje poklanjaju istoku... Jos uvek nije u toj meri, ali je i dalje lose...

mislis. ko svajcarska?
 

Back
Top