Rasprodaja vojske

DeDa

Ističe se
Poruka
2.566
Cinjenica je da smo kao vojna "sila",pri samom dnu svetske rang liste.Vojna tehnologija datira jos iz 60-tih godina proslog veka,tako da ne bi smo bili u stanju da izvojevamo bilo kakve rezultate u slucaju ratnih dejstava sa Swazyland-om na rpimer,a da ne pricam o Americi.
Avijacia je u takvom stanju da imamo nekih krseva od kojih su sest u voznom stanju,cak ni tih sest ne mozemo da pokrenemo usled ne dostatka goriva.
pa sam se zapitao,kome jos treba takva vojska,i da li se gradjani Srbije osecaju bezbednim porek te vojske?!
Zakljucak je takav da je vojska u takvom stanju samo ne trosku drzave.
Da li bi najbolje resenje bila rasprodaja celokupnih sredstava,ukidanje vojske...ratovi su prosli.novih nece biti...a moze nesto da se stavi i u budzet drzave. :D
 
DeDa:
Cinjenica je da smo kao vojna "sila",pri samom dnu svetske rang liste.Vojna tehnologija datira jos iz 60-tih godina proslog veka,tako da ne bi smo bili u stanju da izvojevamo bilo kakve rezultate u slucaju ratnih dejstava sa Swazyland-om na rpimer,a da ne pricam o Americi.
Avijacia je u takvom stanju da imamo nekih krseva od kojih su sest u voznom stanju,cak ni tih sest ne mozemo da pokrenemo usled ne dostatka goriva.
pa sam se zapitao,kome jos treba takva vojska,i da li se gradjani Srbije osecaju bezbednim porek te vojske?!
Zakljucak je takav da je vojska u takvom stanju samo ne trosku drzave.
Da li bi najbolje resenje bila rasprodaja celokupnih sredstava,ukidanje vojske...ratovi su prosli.novih nece biti...a moze nesto da se stavi i u budzet drzave. :D

Kako da ne poturice. Hoces ti sto lakse da koljes Srbe. Pravi ds-ovski anti Srpski zlotvor, kojeg treba istrebiti.

Web strana vojske Srbije i Crne Gore, ima i tekako jos puno cime da se suprotstavi zlotvorima.
http://www.vj.yu
 
Pa, s obzirom da su u Vojsci poceli da ubijaju sopstvene vojnike zarad nekakvih manijaka - masovnih ubica - sa Haskih optuznica, potrebno je pod hitno ako ne rasformirati, oanda bar transformisati ovu nasu jadnu jos uvek komunizmom da ne kazem nacizmom zadojenu vojsku. Bar da se spasu zivoti neduznih vojnika koji stradaju od ruke Mladica i njemu vernih ubica. :!:
 
Pa, s obzirom da su u Vojsci poceli da ubijaju sopstvene vojnike zarad nekakvih manijaka - masovnih ubica - sa Haskih optuznica, potrebno je pod hitno ako ne rasformirati, oanda bar transformisati ovu nasu jadnu jos uvek komunizmom da ne kazem nacizmom zadojenu vojsku. Bar da se spasu zivoti neduznih vojnika koji stradaju od ruke Mladica i njemu vernih ubica. :!:
 
Uzimajući u obzir afere koje svakim danom potresaju vojsku, zarad skrivanja haških optuženika, mislim da bi ovu instituciju potrebno sto prije ili temeljno reformisati ili je ukinuti. Njena borbena gotovost ravna je nuli, a sa druge strane pretvorena je u organizaciju koja nekontrolisano troši novac poreskih obveznika (posebno srpskih), u njoj cvetaju nepotizam i svakakve zloupotrebe....
Oni koji su za njeno ukidanje i temeljnu reformu imaju moju podršku!
 
he, he, he...da se ukine vojska...
pa kako da ukines nesto sto kontrolise drzavu...

Djindjica su ubili zato sto je trebalo da vojska padne pod civilnu kontrolu, a dozvolice da je neko ukine...smesno...
 
Nexus 6:
he, he, he...da se ukine vojska...
pa kako da ukines nesto sto kontrolise drzavu...

Djindjica su ubili zato sto je trebalo da vojska padne pod civilnu kontrolu, a dozvolice da je neko ukine...smesno...

To je sada najkorumpiranija organizacija u ovoj zemlji i ko hoće da demokratizuje ovu zemlju, moraće da se lati toga posla...Bolje nemati nikakvu vojsku, nego takav parazitski aparat u kojima je swvašta mogućno i svašta se dešava....Više me ništa ne može da iznenadi kada je Vojska u pitanju... :roll:
 
Nexus 6:
pazi slazemo se...ali, ko ce sada da se lati tog posla kada ima Djindjicev primer...

ja bih sutra da se sve to uradi, ali sam ipak realan...

Ovo kažem jer znam šta se tamo dešava i po kom principu funkcioniše naša cijenjena vojska. Samo mi je žao onih mladića koji izgubiše uzalud život, a naročito onog koga su optužili da je ubio svoga druga? Da li se neko pita kako je njegovim roditeljima? Em izgubiše sina, em im je sin nepravedno žigosan kao ubica...
I zato da se nebi svakog dana dešavale tzv. nesreće u vojsci, neophodno je što prije razmontirati taj reziduo Titoističko-Miloševićevskog režima!
 
analiticar:
Nexus 6:
pazi slazemo se...ali, ko ce sada da se lati tog posla kada ima Djindjicev primer...

ja bih sutra da se sve to uradi, ali sam ipak realan...

Ovo kažem jer znam šta se tamo dešava i po kom principu funkcioniše naša cijenjena vojska. Samo mi je žao onih mladića koji izgubiše uzalud život, a naročito onog koga su optužili da je ubio svoga druga? Da li se neko pita kako je njegovim roditeljima? Em izgubiše sina, em im je sin nepravedno žigosan kao ubica...
I zato da se nebi svakog dana dešavale tzv. nesreće u vojsci, neophodno je što prije razmontirati taj reziduo Titoističko-Miloševićevskog režima!

Sta se pravite kao da ne znate da je u vojsci uvek bilo nesreca - samo to nije objavljivano.
I to je na neki nacin normalno da se ne objavljuje.
To ne rade ni ovi vasi na Zapadu.

Vrlo interesantno, veoma zanimljiva ideja - :!: :!: :!: A, hoces Ti i
Tebi slicni da branite drzavnu granicu i ustavni poredak? Ili cete prvi da
zbrisete u LIJEPU VASU. Ili drzavu treba zene i deca i starci da brane. Sramota !

Gde je tu logika i zdrava pamet: SIPTARI STVARAJU VOJSKU U AUTONOMNOJ POKRAJINI
SRBIJE - A OVDASNJI PAMETNJAKOVICI BI DA JE RASFORMIRAJU. Da li vi to lobirate
za siptare - da udju u Srbiju bez ikakvog otpora ??? Pa koja je jos drzava
rasformirala vojsku. :roll: POGOTOVO TO NE SME DA URADI SRBIJA KOJA U POTPUNO NEPRIJATELJSKOM
OKRUZENJU.
 
Ja sam za to da se vojska rasformira. I da se policija rasformira. I da se ljudima oduzme lično vatreno i hladno naoružanje. I da im se vežu ruke i noge. I da čekamo ko će prvi krenuti na nas. Sposobni će se snaći i u toj situaciji, a ovi iz gornjih postova će imati priliku da se pokaju pre nego li ih prikolju.
I nemoj neko da priča da u modernom svetu nema potrebe za ratovanjem. Utopija nije RL.
 
zemlji kojoj preti ekstremizam i spolja (od Siptara) i iznutra (od SRSa), je potrebna snazna policija, obavestajna sluzba i diplomatija...ali ne i vojska...

a, ova teza da nam "opsanost vreba sa sviju strana" mi je fascinantna...
 
DisMisaL:
Ja sam za to da se vojska rasformira. I da se policija rasformira. I da se ljudima oduzme lično vatreno i hladno naoružanje. I da im se vežu ruke i noge. I da čekamo ko će prvi krenuti na nas. Sposobni će se snaći i u toj situaciji, a ovi iz gornjih postova će imati priliku da se pokaju pre nego li ih prikolju.
I nemoj neko da priča da u modernom svetu nema potrebe za ratovanjem. Utopija nije RL.
ma ne, oni ce ih docekati kao oslobodioce :wink:
 
analiticar:
Uzimajući u obzir afere koje svakim danom potresaju vojsku, zarad skrivanja haških optuženika, mislim da bi ovu instituciju potrebno sto prije ili temeljno reformisati ili je ukinuti. Njena borbena gotovost ravna je nuli, a sa druge strane pretvorena je u organizaciju koja nekontrolisano troši novac poreskih obveznika (posebno srpskih), u njoj cvetaju nepotizam i svakakve zloupotrebe....
Oni koji su za njeno ukidanje i temeljnu reformu imaju moju podršku!
ovo je vrlo interesanto glediste, afere zarad skrivanja haskih optuzenika,gde procita ovo majke ti
 
katana_blade:
Andreavk:
katana_blade:
ovu nasu jadnu jos uvek komunizmom da ne kazem nacizmom zadojenu vojsku :!:
...cime su tebe zadojili kad pises ovakve gluposti :?:

:!: :!:

Gle kopileta pro/jevrejskog. Lije krokodilske suze za svojim balijama u Srebrenici, a za najmanje 1500 poklanih Srba u Srpskim selima oko Srebrenice, to pro/jevrejsko anti Srpskog kopileta ne interesuje.
I jos izmislja ludorije kako zbog Ratka su ubile vojnike.
 
DisMisaL:
Ja sam za to da se vojska rasformira. I da se policija rasformira. I da se ljudima oduzme lično vatreno i hladno naoružanje. I da im se vežu ruke i noge. I da čekamo ko će prvi krenuti na nas. Sposobni će se snaći i u toj situaciji, a ovi iz gornjih postova će imati priliku da se pokaju pre nego li ih prikolju.
I nemoj neko da priča da u modernom svetu nema potrebe za ratovanjem. Utopija nije RL.

Anti Srpski sljam kao ti, je sazluzio da bude na parcice isecen. Ali da to traje mesecima, i da budes pri svesti.
 
Mile sa Manjace:
DisMisaL:
Ja sam za to da se vojska rasformira. I da se policija rasformira. I da se ljudima oduzme lično vatreno i hladno naoružanje. I da im se vežu ruke i noge. I da čekamo ko će prvi krenuti na nas. Sposobni će se snaći i u toj situaciji, a ovi iz gornjih postova će imati priliku da se pokaju pre nego li ih prikolju.
I nemoj neko da priča da u modernom svetu nema potrebe za ratovanjem. Utopija nije RL.

Anti Srpski sljam kao ti, je sazluzio da bude na parcice isecen. Ali da to traje mesecima, i da budes pri svesti.

Alo Mile sa Manijace - pre nego sto pocnes ponovo da zaurlavas i napadas - molim Te PROCITAJ PONOVO POST DISMISAL-a i videces da si ga potpuno pogresno shvatio - i onda mu se izvini.
 
Nemoj ga prozivati da mi se izvinjava, nije samo problem u tome što nije shvatio, i ja sam napisao svašta u afektu, ne razmišljajući o posledicama tih fiktivnih teza koje postavljam.
I ako bi mogli da budete malo mirniji, uništiste ovaj forum. Jesam se i ja prepirao ponekad sa ljudima, ali ih nisam baš vređao. I imao sam na čemu da zasnivam svoje stavove. Ovako ću da se udaljim odavde poput ostalih. Kazanova, Đenka, Milojko, d1,... oni su manje više raspravljali o nečemu i davali smislene komentare (dobro, ponekad su i ranije ljudi umeli da se frustriraju ovuda). A ovo sada je najobičnija pijačna svađa koju imaš ispred svakog kioska u kome se prodaje pivo.
Ponekad poželim da sam u nekoj nadležnoj službi, pa da 'operativnim' radom ustanovim identitete svih preterano zagriženih, i da ih potom sve pozatvaram u jednu prostoriju. Pazite kad verujem da bi tako naučili da normalno komuniciraju.
 
Nisam za razoruzanje, treba nama nazalost vojska. Mogla bi malo da se reformise, bude bar polu-profesionalna.

Da vojni rok bude samo-obuka. Sta sam ja radio posle obuke- nista pametno, zdrao skupu hranu i ponekad cistio krug, bljak...

Manje vreme sluzenja, manje troskova- vise para za novu opremu i profesionalne vojnike i staresine!!
A ne ovako -oprema i taktika iz prvog svetskog rata, trci lezi, juris zadnjih 50m...
 

Back
Top