Solarijum

Mislim da je zdravo otici u solariju, ali uz kontrolu i potrebno je biti umeren. Daje vrlo lepe efekte na kvalitet koze, pogotovo ako imate problema sa sitnim bubuljicama od iritacije zimske garderobe ili znojenja.
 
Nije zdravo preterati, moze doci do nezeljenih efekata. Nije lose otici s vremena na vreme, ali niko ne kaze nista konkretno o tome koliki vremenski razmak podrazumeva to "s vremena na vreme".
 
Pa ne znam, ja bas nisam za ovaj vid tamnjenja,ali neko ko ima bas bled ten na neki nacin i treba da ide cisto da ne bi izgledao k'o duh ;)
Inace,kao i u svemu tako i u ovome NE treba preterivati...jer naravno da ce doci do nezeljenih efekata!
 
nedavno je u jednoj od brojnih tv emisija o zdravlju bilo reci o suncanju pa se poteglo i pitanje odlaska u solarijum. elem,u engleskoj se solarijumi zatvaraju, a od pre par godina se nalaze na svetskoj zdravstvenoj listi kancerogenih 'proizvoda'.

zato ili prirodno tamnjenje uz savete tipa dobre mazice - kremice, ulja - i u odredjeno vreme /ma to svi vec znate/... i bez preterivanja. obavezno je, kazu, zamoliti decka da vam namaze ledja :wink:

ili kao sto je vec neko napisao koristite kreme za samotamnjenje.


pozdrav 8)
 
Smatram da treba ici i u solarijum i kod frizera i kod kozmeticara i koristiti sve vidove da bi se zenska lepota izbacila u prvi plan. Uz jako malo novca zensko moze da izgleda jako lepo i takve osobe nikako nisu narcisoidne ili iskompleksirane nego samo mogu biti zadovoljnije sobom a one koje su u stvari iskompleksirane osobe su te kojima je jedina zanimacija da omalovazavaju ribe koje drze do sebe a one nisu u stanju ni da se ocesljaju kad ustanu,aljkave su do bola a da ne pricam o njihovom mozgu kada tako mogu da razmisljaju.
 
U Solarij je dobro otici povremeno,tako jednom u tjednu.Ako si osjetljive koze,treba da koristis odgovarajucu kremu prije solarija,i da nekoristis prejak,sve ovisi kakva ti je koza.U zimi je pozeljan,da se tjelo malo zgrije,a inace (kao sto je gore vec neko naveo)otklanja nezeljene bubuljice na kozi,tj isusuje ih,a usput ne izgledas bas kao sir :? A ima i lose strane,ako se pretjeruje!Koza stari,dobijaju se bore,s vremenom izgledas kao stara kozna torba :roll: narancaste boje!Jer ako pretjerujes,onda bas postajes narancast,odvratno,i nekako suv!Jedan moj prijetelj je opsjednut solarijumom,ide svaki drugi dan,grozno!Izgleda kao sargarepa! :shock: I jos nesto,nebi rekla da solarij koriste iskompleksirane osobe,nego one sto drze do svog izgleda,naravno samo one sto nepretjeruju.Pozdrav svima od Lune! :wink:
 
Vec par godina se bavim servisiranjem solarijuma i imam dosta informacija o tome.
Preporuka Svetske zdravstvene organizacije je 50 tretmana godisnje sto je jedan put nedeljno sa dve nedelje pauze. Ono za zabranu je glupost, ali cinjenica je da se napolju solarijumi kontrolisu od strane nadleznih institucija i oni koji ne zadovolje naravno da se zatvaraju. Na zalost, kod nas se prodaje sve i svasta (iz iskustva) a skoro 90% salona ne menja lampe na vreme, kada se istrose.
Ako nekoga interesuje konkretnije, ja sam na
dmauka@beotel.yu .
 

Back
Top