nesto o "izdajnicima"

AllPacino

Zainteresovan član
Poruka
487
Nikad mi nije bilo jasno zasto je negde 99. krenula opsta kampanja o izdajnicima ove zemlje,o izdajnicima koje predvodi Zoran Djindjic.Nije mi bilo jasno zasto izdajnike ne pohapse,zasto im se ne sudi za izdaju.Ako drzavna tv objavi da je Djindjic izdajnik,ako pola ministara izjave to isto,ako najobavesteniji covek u zemlji,covek koji je bio u vladi ,covek koji se zove Vojislav Seselj non stop na tv prica da je Djindjic izdajnik,.mislio sam da verovatno postoje dokazi za tako nesto.I nije mi bilo jasno sve do pre neki dan.Pojavio se Vuk Draskovic na televiziji i pricao malo o 99. o vremenu kad je usao u saveznu vladu i izjavio nesto sto do tada nisam znao.Rekao je da je drugog dana bombardovanja dosao predlog cini mi se srpske vlade o osnivanju prekih sudova,sudova koji su trebali da streljaju “izdajnike”.I onda je sve bilo jasno.Godinu dana pripremas narod i tupis mu kako su Djindjic i co izdajnici ,onda kad krene tako izvesno bombardovanje osnujes preki sud i streljas sve one koji ti zagorcavaju zivot..i vlast.
Vuk kaze da je on sprecio usvajanje toga predloga,ako je tako svaka mu cast.
Ali prica o izdajniku je ostala......sve do dana danasnjeg.I to najvise iz usta onih koji imaju autorska prava na patriotizam u Srbiji,onih koji su hteli na tako bedan nacin da se oslobode opasnosti po svoju stolicu, a nama tupe o cojstvu i vitestvu i rodoljublju.Oni koji su svaki rat za srpstvo zadnjih petnaest godina pretvorili u mafijasko-profiterski pohod.Oni koji su znali da salju “dobrovoljce” po bogatim delovima krajine i bosne,ali te iste njihove dobrovoljce niko video nije u siromasnoj hercegovini i po krsevima kninske krajine.Svaka cast izuzecima,pravim postenim Srbima koji su bili spremni da daju i zivot za srpstvo,koji su isli tamo bez nekih zadnjih namera.Samo mi se cini da je takvih bilo malo u ovim “patriotski” organizovanim dobrovoljackim gardama Arkana i Seselja.
Ali ovi gore pomenuti danas svima nama da prodaju pricu o patriotizmu i rodoljublju ne znam dokle vise mogu i kako vise imaju obraza da pomenu i p od patritizma.
 
Moj prvi impuls je da proglasim sve što kaže Vuk Drašković za nebulozu. Onda se prisetim da je bilo malo onih koji su verovali u Vukovu verziju priče o tome šta se desilo na Ibarskoj, ili o budvanskom atentatu na njega. Pa se setim kako je završio Stambolić...

Ovom zemljom su često vladale psihopate, šta drugo da se kaže.
I u ovoj zemlji ima previše budala koje smatraju da imaju pravo da svakog ko ne bi da ratuje svako malo s ovim ili onim nazivaju izdajnikom.
Ne vidim u čemu je poenta takve "propagande".
 
Kampanja o ''izdajnicima'' nije krenula 1999., nego 1991. i odnosila se na sve koji su mislili drugačije od aktuelne politike. Sklonost da se tako žigošu politički protivnici zadržala se do današnjih dana. Dok takav način razmišljanja ne promenimo, neće nam biti bitno bolje.
 
Kampanja o ''izdajnicima'' nije krenula 1999., nego 1991. i odnosila se na sve koji su mislili drugačije od aktuelne politike. Sklonost da se tako žigošu politički protivnici zadržala se do današnjih dana. Dok takav način razmišljanja ne promenimo, neće nam biti bitno bolje.
Interesuje me da li ovo znaci da termin "izdajnik" ne treba koristiti ma sta da neko uradi?
 
Kampanja o ''izdajnicima'' nije krenula 1999., nego 1991. i odnosila se na sve koji su mislili drugačije od aktuelne politike. Sklonost da se tako žigošu politički protivnici zadržala se do današnjih dana. Dok takav način razmišljanja ne promenimo, neće nam biti bitno bolje.

Ако је власт ЛЕГАЛНО изабрана - а мислим да јесте ОНДА ЈЕ ЊЕНА ДРЖАВНА ПОЛИТИКА ЈЕДИНО ЛЕГИТИМНА. Ово што се данас ради а и онда 1991. је питање класичне ИЗДАЈЕ ту за мене нема никаквог двоумљења јер се истинитост тог термина доказала у пракси више пута.

Данашњи најбеднији издајници и заступници окупатора инсталирани на разна места и у власти и у опозицији очигледно би веома волели ДА СЕ ИЗДАЈА и ВЕЛЕИЗДАЈА ПРЕИМЕНУЈЕ У "ПРАВО НА ДРУГАЧИЈЕ МИШЉЕЊЕ" - е, да би оно за шта се добија доживотна робија прогласили за "ДЕМОКРАТИЈУ". Тога нема нигде на свету, ни у једној демократији надам се да ни овде НЕЋЕ ПРОЋИ!
 
Ако је власт ЛЕГАЛНО изабрана - а мислим да јесте ОНДА ЈЕ ЊЕНА ДРЖАВНА ПОЛИТИКА ЈЕДИНО ЛЕГИТИМНА. Ово што се данас ради а и онда 1991. је питање класичне ИЗДАЈЕ ту за мене нема никаквог двоумљења јер се истинитост тог термина доказала у пракси више пута.

Данашњи најбеднији издајници и заступници окупатора инсталирани на разна места и у власти и у опозицији очигледно би веома волели ДА СЕ ИЗДАЈА и ВЕЛЕИЗДАЈА ПРЕИМЕНУЈЕ У "ПРАВО НА ДРУГАЧИЈЕ МИШЉЕЊЕ" - е, да би оно за шта се добија доживотна робија прогласили за "ДЕМОКРАТИЈУ". Тога нема нигде на свету, ни у једној демократији надам се да ни овде НЕЋЕ ПРОЋИ!

A šta je onda po tebi drugačije mišljenje.Ajde molim te "genije" definiši mi termin drugačije mišljenje..............

Možda si ti izdajnik jer ti imaš drugačije mišljenje od LEGALNO IZABRANE VLASTI a?
 
A šta je onda po tebi drugačije mišljenje.Ajde molim te "genije" definiši mi termin drugačije mišljenje..............

Možda si ti izdajnik jer ti imaš drugačije mišljenje od LEGALNO IZABRANE VLASTI a?

Ако неко отворено поткопава УСТАВ државе - то се не зове "другачије мишљење" - за такво деловање постоје дебеле казне по КЗ.

Сећаш ли се како је "решено" другачије мишљење у В.Британији када је један од њихових најпознатијих стручњака у вези нуклеарне енергије ОБЈАВИО ДА ИРАК НЕМА НИКАКВЕ ТАЈНЕ РАДОВЕ НА СТВАРАЊУ НУКЛЕАРНЕ БОМБЕ - е, када је тај стручњак то објавио СУПРОТНО ОДЛУКАМА ВЛАДЕ изненада је извршио самоубиство метком у потиљак... тако то раде развијене демократије за којима ви чезнете.
 
"Izdajnik" je omiljena komunisticka rec. Jos 1945 su je masovno koristili ubijajuci sve napredno i obrazovano u Srbiji (u BG-u oko 12.000).
Pa onda opet 1948...
I danas je najvise koriste oni kojima je komunisticka ideologija najbliza (SRS).
A predstavljaju se cetnicima.Banda komunjarska na celu sa svojim predsednikom Hrvatom.
 
Ако је власт ЛЕГАЛНО изабрана - а мислим да јесте ОНДА ЈЕ ЊЕНА ДРЖАВНА ПОЛИТИКА ЈЕДИНО ЛЕГИТИМНА. Ово што се данас ради а и онда 1991. је питање класичне ИЗДАЈЕ ту за мене нема никаквог двоумљења јер се истинитост тог термина доказала у пракси више пута.

Данашњи најбеднији издајници и заступници окупатора инсталирани на разна места и у власти и у опозицији очигледно би веома волели ДА СЕ ИЗДАЈА и ВЕЛЕИЗДАЈА ПРЕИМЕНУЈЕ У "ПРАВО НА ДРУГАЧИЈЕ МИШЉЕЊЕ" - е, да би оно за шта се добија доживотна робија прогласили за "ДЕМОКРАТИЈУ". Тога нема нигде на свету, ни у једној демократији надам се да ни овде НЕЋЕ ПРОЋИ!

upravo tako eremita.

za sljamove ljudske i izdajnike srpske njihov cin izdaje je "pravo na drugacije misljenje"

nece biti. taj spin vam nece proci jer mi gradjani ove zemlje znamo sta je izdaja. Izdaja je kada neko radi protivnio interesima sopstvene zemlje a za racun neke strane neprijateljske drzave ili sile.

Izdaja je kad neko sluzi amerikancima i nemcima koji unistavaju njegovu zemlju vec evo 20 godina.

Izdaja je kad neko poziva iz Nemacke na bombardovanje Srbije.

sve je to izdaja.
 
zoran djindjic je bio izdajnik i marioneta zapada .

covek je pozivao iz nemacke na bombardovanje i ubijanje sopstvenog naroda kao i na rusenje sopstvene zemlje.

.

Đinđić ima olakotnu okolnost:
Slobina politika izdaje i prodaje prekodrinskih i prekodunavskih Srba je dovela do većih stradanja i smrti Srba nego NATO bombe?
Ako se tako posmatra, Slobu je svakako trebalo srušiti!?

Druga je stvar što sa Slobom nije srušeno još nekoliko hiljada drugih, sitnijih 'neprijatelja' Srbije i srpskog naroda!
 
S.M. je najveci izdajnik u novijoj srpskoj istoriji, pa i sad ga mnogi drze na zidu - kao ikonu.
Dokaz ? Jel moguce da neko jos hoce i dokaz !

I dalje stojim pri tome da prvo treba nešto dokazati da bi nekoga nazvao izdajnikom.A ako misliš na potkopavanje ustava da je KiM u sastavu Srbije onda verovatno misliš na Čedu Jovanovića i njegove izjave da KiM nije u sastavu Srbije zar,ne?

Ne poznajem naš zakon kada su takve stvari u pitanju ali smatram da ako postoji takav član u zakonu onda treba postupiti po tome i kazniti odgovorne pa i Čedu Jovanovića...
 
A šta je onda po tebi drugačije mišljenje.Ajde molim te "genije" definiši mi termin drugačije mišljenje..............

Možda si ti izdajnik jer ti imaš drugačije mišljenje od LEGALNO IZABRANE VLASTI a?

Drugačije je mišljenje ako neko recimo predlaže odvajanje Vojvodine od Srbije, a izdaja je recimo ako to pokušava i ostvariti nedemokratskim, odnosno zakonom zabranjenim metodama!?
 
Ma i ljudi koji su postavljali lokatore za NATO bombe nisu izdajnici nego osobe razlichitog politichkog shvatanja koje ova netolerantna sredina nikako da prihvati.Chim se za vreme SPS-a zloupotrebio taj termin to sada po b92 logici naravno znachi da izdajnici ne postoje.
 
Ma i ljudi koji su postavljali lokatore za NATO bombe nisu izdajnici nego osobe razlichitog politichkog shvatanja koje ova netolerantna sredina nikako da prihvati.Chim se za vreme SPS-a zloupotrebio taj termin to sada po b92 logici naravno znachi da izdajnici ne postoje.

Tadić reče da izdajnici ne postoje :D
A ovi s lokatorima su goVna. Samo ova tema nije o njima. Nije ovde reč o ljudima koji zaista ugroze bezbednost zemlje i njenih građana...
 
Ако неко отворено поткопава УСТАВ државе - то се не зове "другачије мишљење" - за такво деловање постоје дебеле казне по КЗ.

Сећаш ли се како је "решено" другачије мишљење у В.Британији када је један од њихових најпознатијих стручњака у вези нуклеарне енергије ОБЈАВИО ДА ИРАК НЕМА НИКАКВЕ ТАЈНЕ РАДОВЕ НА СТВАРАЊУ НУКЛЕАРНЕ БОМБЕ - е, када је тај стручњак то објавио СУПРОТНО ОДЛУКАМА ВЛАДЕ изненада је извршио самоубиство метком у потиљак... тако то раде развијене демократије за којима ви чезнете.
po tvome bi onda cela vlada sa vojom na celu morala da zavrsi u zatvoru pošto ne poštuju ustav drzave
 

Back
Top