Proracun visokonaponskih transformatora
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Proracun visokonaponskih transformatora

Zivpmir
    Guest

Podrazumevano Proracun visokonaponskih transformatora

Zanima me proracun visokonaponskog transformatora snage do 200 W. Izlazni napon je do 3000 V.
    Unapred zahvalan.

tesla43@verat.net
    Guest

Podrazumevano tehničke nauke;Proračun VF transformatora

Ako hoćeš proračun moraš da mi daš i podatak o primarnom naponu i frekvenciji(ako nije standardni mrezni,50Hz)!!!prijatelj.

Guest

Podrazumevano Re: Proracun visokonaponskih transformatora

Citat Original postavio Zivpmir
    Zanima me proracun visokonaponskog transformatora snage do 200 W. Izlazni napon je do 3000 V.
    Unapred zahvalan.
    najverovatnije da ti ulazni napon 12v jednosmerne struje pa i da ti dam proracun moraces da znas da ga namotas jer ce uvek probiti a kako vidim taj napon koji tebe interesuje je te velicine koja dobro reaguje u vodi i ako to oces da pravis da znas da sam strasven pecaros a ta spravica mi unistava zadovoljstvo i treba tu tebi jos i alektronike nije ti za to dosta samo trafo

Zivpmir
    Guest

Podrazumevano

Sto se tice elektronike tu nemam nikakvih problema, jer sam napravio vise elektronskih sklopova koji napajaju primar visokonaponskog transformatora {elektronsko paljenje za kola, elektricna pastirica, jonizator vazduha...}. Najveci mi je problem kako na osnovu proracuna da znam koji mi je izlazni napon ako imam podatke o ulaznim velicinama [npr. napon primara je +12V a frekvencija 1Hz}. Pored ovog problema imam problem nabavke izolacije za zalivanje kako namotaja u VN delu, tako i medusobno primarnog i sekundarnog namotaja. Znaci potreban mi je neki materijal kao za zalivanje kablovskih glava {mozda moze i on ali gde ga pronaci?} Ranije sam koristio kao izolaciju izmedu slojeva, kese za zamrzivac . Medutim i one imaje svoju granicu pri kojoj dolazi do "proboja" namota.

Slične teme

1. Proračun pada pritiska
    Autor tehnicar1 u forumu Tehničke nauke
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 05.01.2009., 17:18
  2. Izolovanje visokonaponskog namota transformatora
    Autor ziza u forumu Tehničke nauke
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.03.2006., 00:34
  3. Kompjuterski proracun zvucnih kutija
    Autor A-man u forumu Muzika
    Odgovora: 0