Zastita foldera

GZ:
Bez uvrede ali moderatori su veoma cesto u pravu.. Zasto???

Pogledaj ovo.. Ovdje sve pise...

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=70245
covek je trazio bez programa ...

Kliknite desnim dugmetom na prazan deo foldera, izaberite CUSTOMIZE THIS FOLDER i CREATE HTML DOCUMENT FOR THIS FOLDER. Kada se dokument otvori u Notepadu skrolujte dok ne vidite <script language="JavaScript">. Pritisnite ENTER da bi ste ubacili novi prazan red i koji ćete ubaciti:
var pass = prompt("Enter the password")
if(pass != "password")
{window.location="C:"}
Na mestu 'password' stavite vas password, snimite, izađite iz Notepada i osvežite folder(F5), otkucajte novi password kojeg ćete kucati svaki sledeći put kada budete ulazili u taj folder.

----------
ovo nisam probao, imao sam ovo u kompu neki text i ne znam da li radi i koliko

pz.

----------
www.najhost.com
 
ovo nisam ja uradio, tako da ne znam da uradim nista slozenije, i znam da je lak provaliti, ali ako hoce da zastiti od nekog recimo klinca u kuci i sl... dovoljno je , mislim.
Inace bolje da koristis neki program za zastitu fajlova i foldera
 
opušteno:
E,ipak mi nije uspelo ono sa HTML document-om.Kad kliknem na customize this folder,nigde nema ta opcija za HTML.Ignis,jer mozes da mi objasniš to detaljno,u slucaju da sam pogrešio? :)
e nisam ni video, sad sam probao na xp ne moze, dok na 98 radi bez problema, ipak koristi neki program, ne moze ovako
 
opušteno:
Jer mogu nekako da zastitim folder sa nekom sifrom ili nekako drugacije,a da ne koristim neki specijalni program za to?

Ako su ti ukucani samo obicni useri koji ne znaju bas da cackaju sem sto upotrebljavaju komp, zasto ih ne das (mislim foldere:) ) u invisible, odnosno hidden? Najjednostavniji nacin 'zastite'.
 

Back
Top