Mobilni telefon problem (tačnije u majstoru koji je pokušao da ga popravi)...

dusankovacevicsrbija

Aktivan član
Poruka
1.163
Problem je sledeći, ispustio sam telefon prvi put (SE W810i) i nestalo dometa od tada. Odnesem ga nekom serviseru (nazovi serviseru) i on kao popravljao dve nedelje. Popravi on konačno i šalje telefon koji je flešovan...
Telefon mi je bio pun važnih podataka, šifara, podsetnika...a on ga flešovao...
Kaže kada se menja deo (on kaže da je zamenio keramičku pločicu, ubijte me ako takvo nešto postoji u telefonu) mora telefon da se flešuje ili neće raditi.
Ja imam tri pitanja za vas:
1) Da li je tačno da je morao da se flešuje (ubedjen sam da ne ali recite mi vi)?
2) Da li je moguće povratiti podatke sa flešovanog telefona (ikako, bilo kako)?
3) Da li da zapralim servisera što mi nije rekao šta će uraditi...? Čovek se dere na mene, kaže ja kriv što je on flešovao telefon. Kaže trebao ja njemu da kažem da imam nešto važno... Zar nije on meni trebao da kaže da će da ga flešuje...

Smatrajte ovo nekom crazy anketom...

(I da, pokušao sam ranije pre kvara da napravim backup sadržaja telefona ali iz nekog razloga mi SE PC Suite ne radi, uopšte ne prepoznaje tel...probao i na laptopu a i drug mi je rekao da je imao problema sa ovim programom. Čisto da se ne derete: "ŠTO NISI RANIJE BACKAPOVAO TELEFON, ŠTA SADA KUKAŠ"...)...
 
Poslednja izmena:
jednom sam rasklopio k710 ,ocistio dzojstik i kada sam ga sastavio nije vise imao signala,ubio sam se dok nisam provalio sta je fora,metalni oklop koji ide preko display-a i tastature je u stvari antena,sa donje strane ima dva mala federa koja ostvaruju kontakt sa stampanom plocom,a ja nisam dovoljno jako zavrnuo srafove (zavrtao nozem) pa nisu ni ostvarili kontakt.

ako je kojim slucajem to bilo kod tebe u pitanju,zamena te plocice nije resila stvar nego rasklapanje i ponovno sklapanje telefona :) ,ako je do nje,ok,mozda je moralo da se flesuje,sto se tice toga ko je kome trebalo da kaze za vazne podatke,nisam pametan,njegova je greska sto te nije obavestio da ces izgubiti podatke i da mora da flesuje,a tvoja sto mu to odmah nisi naglasio
 

Back
Top