iskreno!

O

oooops

Gost
svako ulaganje u sebe je ok :P
zavrsila sam ekonomski i sigurno je jaci od privatnih ali da se ne zavaravamo, ni on nije bog zna sta, s obzirom da se vrlo malo stecenog znanja kasnije moze iskoristiti, vise daju neku "sirinu" u nacinu razmisljanja. kazem sigurno je jaci jer 2 meni vrlo bliske osobe idu na privatne (jedno na Megatrend i drugo na BK) i povremeno im pomazem kod nekih jacih ispita. iako nisam imala neki bog-zna-jak prosek ipak sam na tim godinama studija gde su oni sad, imala neuporedivo vise znanja. a zatim neki ispiti koji su na EF-u vazili kao najtezi, na ova dva privatna faksa svedena su na nivo lakih ispita ili cak i ne postoje (mada je, kako cujem, i na EF-u npr. upravljacko racunovodstvo skinuto sa druge god.i postoji samo na nekim smerovima. udzbenik iz medjunar. ek. odnosa je trecina onog naseg - ne kazem da je prethodni plan bio bolji ali da se moralo vise uciti, to je sigurno. pa ne moze se isto vremena utrositi na spremanje 250 i 700 strana a ista je materija u pitanju).
ali tek kad se zaposlite, vidite sta vam ustvari nedostaje, a to je naravno praksa (i onima sa drzavnog i onima sa privatnih fakulteta). na privatnim vam pri upisu pricaju bajke o sticanju prakticnog znanja (na drzavnom vas bar ne lazu) a od svega toga nista.

moje misljenje, ali sam se stvarno trudila da budem max objektivna, ko se ne slaze, ok.
bolje ikakva diploma nego nikakva!!! :) :)
 
ja sam kao odlucila da upisem ekonomski... zavrsavam gimnaziju, odlicna sam ucenica, ali se plasim da ce onima koji su isli u srednju ekonomsku biti lakse, jel to istina? i nesto me preterano ne interesuje ekonomija (nego zbog gimnazije moram zavrsiti nesto, a onda kao ajde to jer se moze naci posao - "advokata i ekonomista nikad mnogo" :D ) pa zato upisujem to, a ne zato sto tobas zelim nesto posebno... ocu li ja to moci zavrsiti? jel se uci mnogo vise nego u srednjoj?
ako imas vremena, odgovori :) i hvala unapred
 
doubt:
ja sam kao odlucila da upisem ekonomski... zavrsavam gimnaziju, odlicna sam ucenica, ali se plasim da ce onima koji su isli u srednju ekonomsku biti lakse, jel to istina? i nesto me preterano ne interesuje ekonomija (nego zbog gimnazije moram zavrsiti nesto, a onda kao ajde to jer se moze naci posao - "advokata i ekonomista nikad mnogo" :D ) pa zato upisujem to, a ne zato sto tobas zelim nesto posebno... ocu li ja to moci zavrsiti? jel se uci mnogo vise nego u srednjoj?
ako imas vremena, odgovori :) i hvala unapred




ti si sigurno u ogromnoj prednosti zato sto si u gimnaziji, a ne u ekonomskoj skoli :!:
i to vazi sa sve faxeve, a ne samo za Ekonomski :!:

kad pocnes da studiras, shvatices sama :!:

btw, fax nema nikakve veze sa bilo kojom srednjom skolom :!:
 
doubt:
ja sam kao odlucila da upisem ekonomski... zavrsavam gimnaziju, odlicna sam ucenica, ali se plasim da ce onima koji su isli u srednju ekonomsku biti lakse, jel to istina? i nesto me preterano ne interesuje ekonomija (nego zbog gimnazije moram zavrsiti nesto, a onda kao ajde to jer se moze naci posao - "advokata i ekonomista nikad mnogo" :D ) pa zato upisujem to, a ne zato sto tobas zelim nesto posebno... ocu li ja to moci zavrsiti? jel se uci mnogo vise nego u srednjoj?
ako imas vremena, odgovori :) i hvala unapred

tako i ja upisah ekonomiju...

sto se tice ucenja...pa ako hoces da polozis ispit treba da ucis mnogo vise nego u srednjoj,ali mnogo zavisi i od srece,nazalost,ili na srecu,kako se uzme...
mislim da su gimnazijalci u prednosti u odnosu na ekonomsku,navodno zbog nacina ucenja koji su praktikovali itd.makar meni tako rekose,al sta ja znam,tek sam prva godina,videcemo da li cu napredovati za koju godinu. :lol:
inace,ubi me ovaj januarsko-februarski rok,polozila sam dva ispita,osta mi jos jedan... :cry:
 
zaista ne treba NIKOGA ko upisuje ekonomski faks da brine to sto je zavrsio gimnaziju. zavrsila sam je i ja (i to sigurno jednu od najlosijih u bg), a na faksu su me (tj. sve nas gimnazijalce) kolege koje su zavrsile srednju ekonomsku docekale recima "nikad necete poloziti racunovodstvo". posto nam je bilo jasno da zaista nemamo pojma, ispit smo ozbiljno shvatili, seli, ucili, prikupili beleske i zadatke (jer kao tadasnji sufinansirajuci studenti nismo imali pravo na vezbe?!!!?) i naravno polozili, najbolja drugarica i ja iz prvog puta! "draga" koleginica koja nas je najvise plasila, zaglavila je s tim istim racunovodstvom i nikad ga nije dala, pa je i odustala od faksa. videces, problem nekih (naglasavam nekih) likova iz sr.ekonomske je sto misle da mnogo znaju, a to sto u oni ucili u srednjoj, nema blage veze sa onim na faksu. tu si u prednosti: ti si svesna da nista ne znas i to je stvarno dobro, veruj mi!
ja sam dugo posle upisa i dalje mrzela taj faks jer sam ga upisala protiv svoje volje, onda me sve to zainteresovalo jer pocnes da kapiras sta "oni" pricaju na tv i po novinama i na kraju sam dobila super posao (kao i najbolji ortaci s faksa) i sad svima zivima preporucujem ekonomiju.
SAMO HRABRO!
 
e stvarno ima mentola iz srednjih ekonomskih koji misle da su mnogo pametni,koji nemaju sta drugo da rade nego samo plase ljude iz gimn. kako nikad nista nece uraditi.
ja sam se odavno iskljucila od slusanja takvih likova. :roll:
 
Nemoj nisha da brines, ja sam zavrsio srednju medicinsku i sad zavrsavam, ako bog da, Ekonomiju za koji mesec.
Samo ozbiljno shvati, i nemoj mnogo da ocekujes sto se tice nekih prakticnih znanja, to kod nas u obrazovnom sistemu ne postoji.

sretno.
 
e, ljudi nemate pojma koliko mi je sada lakse kad ste mi rekli da srednja ekonomska ipak nije prednost na ekonomskom faxu :D
inace i ja ga bas ne upisujem dobrovoljno, vec cisto da nesto upisem i ako bog da zavrsim, a nadam se da cu raditi nesto drugo... ali, ko zna, za par godina mozda se zainteresujem za sve to, pa ipak se zaposlim u struci (pod uslovom da ga uopste zavrsim, naravno)...

veliki pozzdrav svima i hvala na odgovorima :wink:
 

Back
Top