wireless LAN i internet

Danijel Alivoj

Zainteresovan član
Poruka
328
1. Laptop (p1, win 98 SE) i stoni racunar (p4, win XP prof.) su umrezrni uz pomoc LAN-a. Zelim da taj LAN nekako pretvorim u WLAN na razdaljinu od oko 2 - 3 km.

2. Takodje me interesuje koji provajder u BG je najpovoljniji u instalaciji i po cenema usluga za bezicni internet.

Molim vas da mi prenesete vasa iskustva, narocito za problem br. 1 (naravno imati u vidu i cenu).

Hvala.
 
Wireless na tu daljinu radi samo ako imaš point-to-point antene, dakle mora da postoji fiziška vidljivost te dve tačke. (Bukvalno da pomoću dvogleda recimo sa jedne zgrade u kojoj je jedan kompjuter vidiš drugu zgradu u kojoj je drugi kompjuter.)

Dakle, postoji li optička vidljivost?
 
ok. Opticka vidljivost bi mozda mogla da se obezbedi, ali jedan od dva racunara je laptop, sto ce reci da cu ga nositi tamo - vamo, a ja zelim da gde god da sam u krugu od par kilometara mogu da budem umrezen sa svojom kancelarijom. zelim da to bude WLAN na par kilometara. Da li neko ima jos neku ideju kako bi to moglo da se uradi?
 
Chekajte, chekajte....
Prvo, sad sam puk'o od smeha zbog nechijeg predloga da ide chovek u USA - dokaz koliko se ne zna o WLAN-u...

Bio u USA, ili ovde, ovo shta chovek trazi je neizvodljivo, prosto....A to shto prichash za USA nema veze s vezom...Prvo samo par gradova ima rasporedjene AP-ove za Wireless Internet po gradu (NE WLAN)...Ahahaha, komedija shta sve ovde necu prochitati...Ljudi ne savetujte ako ne poznajete tematiku...


ovo shto chovek trazi je izvodljivo ako u lap ubaci WLAN kartu sa konektorom za ext. antenu, na nju nakachi pigtail kabel (UDF200), pa na njega UDF400 i na kraju antenu od 18-24db koju ce uvek drzati uperenu u antenu (vidljivu) na prozoru kancelarije...

Eheheheheh.....Toliko
 

Back
Top