Dubai --- AQUA-ZOO PARK

Joooj, meni se nešto slošilo od ovih morskih stvorenja.:sad2:

Da , razmisljala sam gde uopste staviti ove slikice jer ne mora da znaci da svi imamo ista ili slicna interesovanja ;)
Ovde na Putovanjima mi je nekako bilo logicno ali sto vise razmisljam mozda vise pripada tema Zanimljivostima na Zabavi .

Ovaj akvarijum u Dubaiu je drugi po velicini na svetu , i zaista ima puno retkih primeraka iz Kisnih suma cele planete .

Stvorenja koja zive u dubinama okeana , rekama Amazonije , Afrike , Indije , Azije ...sakupljena na jednom mestu meni su delovala impresivno u svoj svojoj lepoti i ruznoci ... ali ne znaci da svima prija da gleda i ruzne ribe , zmije ili reptile jer i oni su deo nase planete

Trud koji je ulozen , jedne bogate zemlje , u podizanju svesti o ocuvanju i podsecanju da kao vrsta nismo sami i jedini a da najvise uticemo na unistavanje eko sistema , globalnom zagrevanju Zemlje ,otopljavanju polova ...... smatrala sam da treba pozdraviti i podeliti bar neke crtice onima koji mozda nece nikad moci otici tamo .
Hvala ti :cmok2: razresila si mi dilemu
 
:D OK ajmo onda dalje
a oni sa mekim stomakom nek ne gledaju :rotf: mada su to slikice , nece vam niko nista :mrgreen:

Temperatura medju svim tim akvarijumima je prilicno niska jer podrzava prirodna stanista zivotinja iz kojih poticu kao i sto je uglavnom zamraceno i sa vecim procentom vlage u vazduhu zbog biljaka koje rastu uz staklene akvarijume







 
Kad kupujete kartu za obilazak imate i varijantu sa camcem :confused:

Taj deo mi bas nije bio jasan i kako je bila velika guzva na biletarnici , odustanem .

Bilo je i malo vremena pa , ko velim , nema veze ako nesto propustim , sledeci put :p

Kako sam se popela na drugi sprat od onog prvobitnog tunela da bi dosla do tih

aqarijuma , spazim neku staklenu terasicu .

Naravno , moram da vidim i gurnem nos i tamo :mrgreen:

Obazrivo stanem na staklo i vidim da je dole nesto plavo ....hmm voda a i visina nije

mala ...... pa valda bi stavili neko upozorenje da nije za stajanje :think:

Kad ono ..... tunel ali otvoren i sa gornje strane ...... ogromni reflektori koji

obasjavaju vodu i sa gornje strane



U tom delu se nalazi veliki tehnicki centar koji se bavi odrzavanjem kompletnog

centra u zivotu , imitirajuci uslove u prirodi



 
I naravno ............ stize cuveni ''camac''
GUMENI :eek::eek::eek: sa staklenim dnom
VRAGA STAKLENIM ..... PROVIDNA PLASTIKA !!

Sa svim tim ajkulama i ribetinama ispod camca :roll:

ma misiiiiiim ...... :worth: hvala guzvi sto se stvorila pa odustadoh

( mada... ko zna ... malo adrenalina ne steti , brze radi cirkulacija :D )

I pritom posmatram vodica na camcu , seo ko pravi preko ivice i jos gurnuo ruku u vodu ............ mislim se .......... ajd jos malo , mozda ribice nisu dovoljno papale :zper:



 

Back
Top