Merchandiser-opis posla

askene

Početnik
Poruka
3
Potrebna mi je pomoc od nekoga ko je obavljao posao merchandisera. Zanima me koliko je posao naporan i zahtevan. Znam da podrazumeva stalno putovanje i radno vreme koje nije fiksno pa zbog toga pitam.
Interesuje mi i kolika je prosecna plata za ovaj posao, od prilike.

Koliko pitanja ... :):D

Unaperd zahvalan za sve informacije!
 
Moj decko je merchandiser pa cu ti reci otprilike sta radi:)

Recimo radis u firmi koja uvozi i distribuira Lenovo racunare.

Tvoj posao je da obilazis radnje u kojima se prodaju racunari, slazes police, direktno razgovaras sa prodavcima, menadzerima, o prodaji racunara, kako poboljsati prodaju itd.
Vrlo verovatno ides i na sluz putovanja u druge gradove gde se prodaju lenovo racunari...
Dobijas sluzb automobil za posao.
plata - od 30000...

toliko ja znam;)
 
Hvala! :)



Moj decko je merchandiser pa cu ti reci otprilike sta radi:)

Recimo radis u firmi koja uvozi i distribuira Lenovo racunare.

Tvoj posao je da obilazis radnje u kojima se prodaju racunari, slazes police, direktno razgovaras sa prodavcima, menadzerima, o prodaji racunara, kako poboljsati prodaju itd.
Vrlo verovatno ides i na sluz putovanja u druge gradove gde se prodaju lenovo racunari...
Dobijas sluzb automobil za posao.
plata - od 30000...

toliko ja znam;)
 
Potrebna mi je pomoc od nekoga ko je obavljao posao merchandisera. Zanima me koliko je posao naporan i zahtevan. Znam da podrazumeva stalno putovanje i radno vreme koje nije fiksno pa zbog toga pitam.
Interesuje mi i kolika je prosecna plata za ovaj posao, od prilike.

Koliko pitanja ... :):D

Unaperd zahvalan za sve informacije!

To je fensi ime za onog sto slaze robu po rafovima. Nisam slagac robe u rafove, nego ja sam merchandiser... Naprimer ako radis za velikog distributera, vodis racuna o rokovima cokolada i cipsova, slazes u police da se redom vadi, ne smes da dozvolis da istekne rok i tako to, sve u svemu slagac polica. E sad posto recimo jedan mega lanac kao sto je dis, ionako ima manjak zaposlenih... i boli ih k da vode racuna i o tvojoj robi, onda tu nastupa profesionalizovani slagac, da vodim racuna da u svim disovim radnjama proizvod njegove firme bude maksimalno namontiran. To ti je to otprilike.
Sve u svemu bolje od posla trgovca, nije toliko grbavo ako lepo raspodelis vreme mozes da prodjes bez nekog hardcore rmbanja. Jos si faca imas i svoj private car.
 
Poslednja izmena:

Back
Top