Trigger finger

ime ruze

Početnik
Poruka
42
(digitus detendes) polilicis dex. - ovo je dijagnoza koja je konstatovana mojoj 14-mesecnoj cerkici. Da li mora da se leci operativno, koliko traje operacija, sta je sa postoperativnim tokom? Zabrinjava me anestezija (koja rekli su mi mora biti totalna) zbog njenog uzrasta.
Da li postoji mogucnost da se to posle opet povrati?
Molim dr za odgovor.
I ako je neko sa svojim detetom prosao kroz ovo, molim da podeli samnom.
Hvala unapred i pozdrav
 
Odgovore na pitanje o proceduri, anesteziji te postoperativnom toku lecenja Vam moze dati samo ortoped, to prevazilazi znanje lekara opste prakse.

Lecenje takvih stvari kod odraslih je uglavnom medikamentozno,u retkim slucajevima zahteva operativni pristup medjutim deca su posebna prica i za njih uvek vaze potpuno drugacija pravila.
Dijagnoza se kod njih postavlja tek nakon navrsene godine zivota, vrlo cesto se radjaju sa tim problemom...sto se tice medikamentoznog nacina lecenja, kod odraslih je to bazirano na davanju nesteroidnih antiinflamatornih lekova , te kortiko preparata u samo mesto problema sto se kod dece ne preporucuje.
Nekada se sa operacijom ceka ne bi li se problem sam resio od sebe ali ni to ne sme biti predugo jer ostecenja koja nastanu mogu biti trajna.
Opet ponavljam sva pitanja koja imate ,sve sto Vas interesuje pitajte ortopeda koji vodi Vasu cerku jer jedino oni i samo oni znaju prave odgovore...kako ja volim da kazem konkretno pitanje-konkretan odgovor.
 
Hvala dr za iscrpan odgovor.
Jutros sam bila u Tirsovoj (ne zelim da imenujem lekara), koji je na sva moja pitanja bukvalno "otaljavao" odgovore (cisto da me skine sa dnevnog reda) u fazonu "Boze sto postavljate sva ta pitanja, pa to je rutinska procedura". Besna sam, bolje reci razocarana.
Jos samo jedno malo pitanjce. On mi je rekao (nakon mog silnog insistiranja) da se prvo "ulazi" sa nekom iglom (znaci bez secenja), a onda ako to ne da rezultat pravi se rez (od 3-4 kopce). Postoperativni tok je oko 7 dana (do skidanja konaca). Recite mi, kakva je to procedura sa iglom? Kolika je verovatnoca da to uspe? I naravno kolika je mogucnost da se posle opercije ovo opet povrati.
Hvala unapred
Zabrinuta mama
P.S. Naravno da cu promeniti lekara!!!!!
 
Stvarno mi je zao ali ne znam, kao sto rekoh to prevazilazi znanje lekara opste prakse i osnovnih studija medicine, to Vam samo ortoped moze objasniti.
Veliki pozdrav!
 
E pa nasla sam najzad super lekare. Za ne daj boze da podelim i sa drugima (nadam se da nikom nece trebati). To su prof. Brdar i prof. Zamaklar i obojica rade u Tirsovoj. Proveravala sam na jedno 5-6 strana i od svih sam dobila isti odgovor. Bila sam danas do prof.Zamaklara, divan covek, sve mi je objasnio, tj. posveto svoje vreme meni i mojim pitanjima.Samo jos da prodje i operativni deo (nadam se da ce sve biti ok).
 
Trigger finger
Kako mogu stupiti u kontakt sa Vama, jer mi trebaju odgovori na neka pitanja u vezi sa trigger finger-om.
Moj sin ima dvadeset meseci i ima trigger finger. Doktori u Vranju su nas uputili u Nis i tamo su konstatovali da ima trigger i rekli su nam da je neophodna operacija.
Molim Vas da mi odgovorite!!!
tata Igor
 
Sa kim zelite da stupite u kontakt? Ako mislite na 'ime ruze', kliknete na taj nick levim dugmetom misa, otvorice vam se prozorce u kome izmedju ostalog pise i "posalji privatnu poruku'. Kliknete to, i otvorice vam se prozor za pisanje privatnog maila korisniku 'ime ruze'. Ako je jos na forumu, odgovorice vam, ali je tema davno postovana i nisam sigurna da cete stupiti u kontakt. ALi imate imena lekara u Tirsovoj kod kojih je ona dobila odgovore pa pokusajte njih da nadjete i odvedete dete
 

Back
Top