molim za pomoc

  • Začetnik teme xpajamacax
  • Datum pokretanja
X

xpajamacax

Gost
Moja drugarica sa kojom sam isla u O.S. ima klinca koji je sada 2.razred.
uopste neznam kako da se postavim prema sledecoj situaciji:
mali je pravi dr jeckill,mr hide...
maltretira moju decu,kada se ovi pozale on se baci u plac kako ,zapravo oni njega...
nas se klinac vec par puta nakupio kazni,dok nismo provalili istinu,
lomi mi stvari po kuci ,okrivljuje moju decu...a ona,moja drugarica, jednostavno ne reaguje.znam da je samohrana majka,ali to nije nikakvo opravdanje.
moj muz je vec na ivici da ih izbaci sledeci put,ali to nije resenje.ali ja zaista ne znam ovo da umotam u sarmu,na neki najbolji nacin.
ima li komentara ?
 
ide lepo vreme, pa probaj da sa drugaricom da se vidajte u obliznjem parku gde deca nece moci da polome nista iz kuce, drzi ih dobro sve na oku, pa kad vidis da se makljaju a ti pitaj drugaricu s cudjenjem, Boze jer ono tvoj Pera Zikic bije mog Marka Markovica, pa ustani i vidi sta se desava, naravno sa njom, pa tako par puta! A nauci i decu da vrate cusku! Nema druge, to je zivot i borba za opstanak!
 
verovala ili ne,to sam vec probala.
ovaj problem postoji vec dugo :?
ali klinac se, kada zna da ga gledamo,pretvara u najbolje dete na planeti!
tacnije,ponasa se kao da je,ne daj boze,retardiran....sedi miran,(cak i parkicu!)
i kao svako dobro detence ceka da se mama izigra....
ali kada okrenes glavu...
moj muz ga je par puta uhvatio da davi naseg klinca,totalno bez glasa...i kad ovaj "slucajno"naidje mali pocinje da mazi dete...
drugi put je loptom gadjao vaznu sa cvecem dok je nije oborio,i za to okrivio naravno...a sve je gledao moj muz i cekao da vidi dokle ce...
ja sam jako iznenadjena!nisam sretala takvu decu do sada,dece ima razne,pa ni moji nisu andjeli,ali ta decija iskrenost i jeste ono pravo,a ovakvu podmuklost....
 
i ja mislim da mali ima problem...iskreno porazgovaraj sa drugaricom i fino joj reci da je volis i cijenis ali da neces dozvoliti da neko tvoju djecu tako "ugrozava" (ako ti ne vjeruje smisli nacin da i ona "kradomice" gleda sta se desava, a i reci joj kako nemas razloga da lazes) mislim da je najbolje da se obrati djecjem psihologu ili, kucnom ljekaru...pa da se vidi kud dalje.
 
mammy:
i ja mislim da mali ima problem...iskreno porazgovaraj sa drugaricom i fino joj reci da je volis i cijenis ali da neces dozvoliti da neko tvoju djecu tako "ugrozava" (ako ti ne vjeruje smisli nacin da i ona "kradomice" gleda sta se desava, a i reci joj kako nemas razloga da lazes) mislim da je najbolje da se obrati djecjem psihologu ili, kucnom ljekaru...pa da se vidi kud dalje.
bas sam to i htela,ali sam trazila istomisljenika.
ne zelim da ispadnem kreten,ali ona mora da zna da njeno dete ima problem.
jer,sticem utisak da ona bas i "nema puno vremena da se bavi detetom"
hvala
 
obavezno joj skreni paznju, ne znam kakvi su uslovi pod kojima dete zivi, ali on je to ili video od nekog ili dozivljava frustracije u kuci, nesto ima! Obavezno pricaj sa drugaricom, probaj polako da joj skrenes paznju,a ako nece da shvati i naljuti se, veruj da nije vredna prijateljstva!
Tvoja deca su na prvom mestu
 
:x Posto ste vec imali prilike da sve to vidite iz prikrajka probajte i da snimite...kamerom. Suprug neka se sakrije i snima i ono kad su klinci sami i kad je mali "djavo" i kad se ti pojavis, a on postane "andjeo", naprasno. Onda sve to prikazi njegovoj majci, a prethodno se raspitaj za dobrog decjeg psihologa (psihijatra), pa joj daj broj telefona... Sigurno ce se naljutiti na tebe, ali ces bar spasiti njen zivot, kad odraste mali ce "kidisati" i na nju!!
 
NenaS:
:x Posto ste vec imali prilike da sve to vidite iz prikrajka probajte i da snimite...kamerom. Suprug neka se sakrije i snima i ono kad su klinci sami i kad je mali "djavo" i kad se ti pojavis, a on postane "andjeo", naprasno. Onda sve to prikazi njegovoj majci, a prethodno se raspitaj za dobrog decjeg psihologa (psihijatra), pa joj daj broj telefona... Sigurno ce se naljutiti na tebe, ali ces bar spasiti njen zivot, kad odraste mali ce "kidisati" i na nju!!
pa da.to i jeste ono o cemu mi i mislimo,jer mi smo danas tu,sutra ne...ne verujem da ce nasa deca da se druze...ja i tako proredjujem druzenje...ali ona mora sa tim da zivi...mali zivi u divnoj kuci u najlepsem delu grada,ima svoju sobu koju ja mogu samo da pozelim za moju decu...skupu i funkcionalnu garderobu,skijanja,grcke....bla bla bla...ma ja sam totalno u zbunu,jednom sam onako nevezano pomenula jednu prijateljicu koja je deciji psiholig,i koja se bavi bas tim "nepotpunim porodicama"odnosno odgajanje deteta bez jednog od roditelja...ali moja drugarica je posle moje recenice,pitala jesam li skoro bila kod kineza!!! jesam li ja luda?
 
xpajamacax:
NenaS:
:x Posto ste vec imali prilike da sve to vidite iz prikrajka probajte i da snimite...kamerom. Suprug neka se sakrije i snima i ono kad su klinci sami i kad je mali "djavo" i kad se ti pojavis, a on postane "andjeo", naprasno. Onda sve to prikazi njegovoj majci, a prethodno se raspitaj za dobrog decjeg psihologa (psihijatra), pa joj daj broj telefona... Sigurno ce se naljutiti na tebe, ali ces bar spasiti njen zivot, kad odraste mali ce "kidisati" i na nju!!
pa da.to i jeste ono o cemu mi i mislimo,jer mi smo danas tu,sutra ne...ne verujem da ce nasa deca da se druze...ja i tako proredjujem druzenje...ali ona mora sa tim da zivi...mali zivi u divnoj kuci u najlepsem delu grada,ima svoju sobu koju ja mogu samo da pozelim za moju decu...skupu i funkcionalnu garderobu,skijanja,grcke....bla bla bla...ma ja sam totalno u zbunu,jednom sam onako nevezano pomenula jednu prijateljicu koja je deciji psiholig,i koja se bavi bas tim "nepotpunim porodicama"odnosno odgajanje deteta bez jednog od roditelja...ali moja drugarica je posle moje recenice,pitala jesam li skoro bila kod kineza!!! jesam li ja luda?

:? NE! Samo je, izgleda, i nas zahvatio "zapadni sindrom", kucni ljubimci se cuvaju jer nam lepo stoje i lepo izgledaju uz odgovarajuci image, a deca se radjaju zato sto je moderno biti majka, ili zato sto pozelimo novu igracku ili...iz svih mogucih razloga samo ne iz onog pravog... Ne znam koje je godiste ta njegova majka, ali je ocigledno da je za tu ulogu nezrela i da joj dete predstavlja jos jedan statusni simbol, kao i odlazak na skijanje, letovanje ili novi model mobilnog telefona... Samo, telefon mozete zameniti ako njegove performanse ne odgovaraju...
 
Neno potpuno si u pravu.
slozila je kao slagalicu.i usput majka ima 35 godina.
i skroz si u pravu totalno je nezrela,i tako joj se to dete "desilo" sa tada ozenjenim muskarcem.
i nije ni cudo sto je klinac takav kakav je....
 
Pa to je to, ona nije imala nikog da nadje i onda daj bar i s ozenjenim da prodiuzim samo lozu! Eto to joj je bio motiv da postane majka! Jadno to dete!
A i ona, zimovanja, letovanja, avioni - kamioni i Kinezi, stvarno!
Ma daj bre pricam ti pricu, jer ti nemas neku drugu drugaricu?
Cuvaj svoju decu, a ona ce jednog dana videti,samo valjda nece biti kasno, drzi distancu!
 
Pa, odrasli psihopata naraste od malog psihopate. Onog koji davi u tisini drugo dete. Mislim da ne bi trebalo u rukavicama, nego otvoreno skrenuti paznju drugarici. Jer nije samo ona tebi drugarica pa si pazljiva, snebivas se da je ne povredis i slicno, nego si i ti njoj. Neka proceni sta joj drugarica, za njeno dobro, govori. Pa ako odluci da ti ne poveruje, ne proveri, i ne preduzme nista za svoje dete, a zeli i dalje da se druzi, onda neka to bude samo sa vama dvema, bez dece. Tvoj muz je u pravu. Roditelj treba da zastiti decu od traume. Vi vasu.
 
hvala vam mnogo na svim vasim savetima!
pozvala sam drugaricu,posle duze pauze,da se malo vidimo....
i naravno, sve je bilo po starom,imale smo otvoren razgovor,gde mi je ona rekla da ja preterujem,pa to su deca....
e, onda je moj muz rekao, da dodje nesto da vidi....
scena vec poznata.
i onda je ona pocela da place i da nam prica....
svasta sam joj rekla.ako njeno dete ima problema,ako se zna da je agresivno,zar nije normalno da se to kaze?
kako moze da mi dolazi i da se pravi kako se u stvari nista ne dogadja,a klinac vec isao na terapije?
upravo iz malog psihopate ce porasti veliki,a zasto?
zato jer majku boli uvo da mu zaista pomogne.
misli da je dosta sto je otisla ,kako kaze par puta "na tu glupu seansu"...
eto.hvala vama nepoznatim zenicama koje ste mi pokazale da sam u pravu i da nema smisla trpeti tudja sr*** za rad ko zna cega.
pozdrav!
 

Back
Top