editovanje snimka sa TV

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Laskens

Početnik
Poruka
22
snimio sam neki materijal sa tv-a u avi formatu.
Koji program da skinem sa web-a (besplatno,naravno)pomocu koga mogu da uredjujem taj materijal (da odbacim nepotrebne delove i sl.). Treba mi neki program koji je dobar kao sto je Sound Forge dobar za obradu audio fajlova.
 
Epa Laskens,

Procitaj malo teme (najnovije) koje sam ja pisao (bokeydj) bilo je tu rasprave oko kompresije. Ali moras da kupis ADOBE PREMIERE 6.5 ILI 7 znatno ce da ti pomogne (jeste da je prof. ali ako imas znanje mozes da ga savladas)
 
Pa sad... ako ces nesto analogno SoundForgeu onda je to Adobe Premiere, al' on je prilicno slozen za pocetak, tj. za nekog ko nije bash nikad radio nista sl.
Ako imas zivaca da se malo pomucis u pocetku, bice odlican izbor, jer i kasnije kad ti padnu na pamet i neki slozeniji zahvati sa Premierom nece biti zime... e, sad ako neces da se cimas, nego samo malo da seckas materijal, onda V-Dub i da te bog vidi!
 
Ja sam kada sam tek dobo Premier pro, mislo da ga nikad necu nauciti. Ima napadan interface. Ali u nij etezak ni komplikovan (za ono sto tebi treba) Mada ti je korisno i da ga kompletnog istrazis jer je veoma mocan. A ako mu dodas i Adobe after effect nista ti vise ne treba. A ako ti je on tezak, uzmi brate movie maker 2. On je prelagan, a opet mozes razdvojiti zvuk, dodati efekte, tranzicije, cut, slim, razor itd...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top