Jadranska ili naša liga?

hefajst

Primećen član
Poruka
581
Moj predlog je da mi napustimo Jadransku i vratimo se svojoj ligi ali sa tom opcijom što bi "ugovorili" sa Ulebom da imamo prohodnost u njihovim takmičenjima. U početku bi to podrazumevalo 1 klub u Euroligi i dva-tri u Uleb kupu. Kasnije bi platili za 2 tima u Euroligi.

Pošto je Uleb prvenstveno profitna organizacija mene zanima koliko bi mi(Djilas) trebali da iskeširamo da bi u početku imali 1 tim u Euroligi i tri u Uleb kupu? Koliko uopšte košta A licenca za Euroligu?

Šta vi mislite o ovome kroz prizmu razvitka srpske košarke, odnosno da li bi naša liga plus Uleb bila bolja opcija od Jadranske lige?

Ps.Naša liga ne bi podrazumevala samo timove iz Srbije već i timove iz onih mesta koja su rasadnik talenata a ne nalaze se u Srbiji(Nevesinje, Trebinje, neki tim iz Crne Gore)
 
Poslednja izmena:
Moj predlog je da mi napustimo Jadransku i vratimo se svojoj ligi ali sa tom opcijom što bi "ugovorili" sa Ulebom da imamo prohodnost u njihovim takmičenjima. U početku bi to podrazumevalo 1 klub u Euroligi i dva-tri u Uleb kupu. Kasnije bi platili za 2 tima u Euroligi.

Pošto je Uleb prvenstveno profitna organizacija mene zanima koliko bi mi(Djilas) trebali da iskeširamo da bi u početku imali 1 tim u Euroligi i tri u Uleb kupu? Koliko uopšte košta A licenca za Euroligu?

Šta vi mislite o ovome kroz prizmu razvitka srpske košarke, odnosno da li bi naša liga plus Uleb bila bolja opcija od Jadranske lige?

Ps.Naša liga ne bi podrazumevala samo timove iz Srbije već i timove iz onih mesta koja su rasadnik talenata a ne nalaze se u Srbiji(Nevesinje, Trebinje, neki tim iz Crne Gore)

Dobar spisak lepih zelja.
Cudo nisi naveo 2 kluba u EL i 3 u Euro ( bivsi Uleb ) kupu.
Mozda sto vise trazis, vise i dobijes.
Na osnovu kojih to rezultata Srbija da dobije 3 mesta u EC ?
Pa cela Jadranska ( koju sacinjava 5 zemalja, ne racunajuci Makabi) ima 3 mesta u eurokupu.
Ili spanska ACB liga ima 3 mesta. Ali da , ta "jaka' domaca liga bi bila u rangu ACB verovatno.

I ono osnovno. Sa ulebom nema ugovaranja. Ili ti je liga clan uleba ili nije. Postoje tacno precizisani uslovi koji se moraju ispuniti da bi neka liga postala clanica uleba. A mi smo mnogo daleko od toga.

Sta dobijas sa A licencom? Da bez obzira ko bude prvak, u EL iz Srbije ide onaj ko ima A licencu. Tako bi bilo kada bi Srbija igrala samo domacu ligu, a na primer Partizan imao A licencu. Ili verujes da bi Uleb velikodusno dao Srbiji 2 mesta u EL, koliko ima i Rusija na primer?

A licenca se ne kupuje bukvalno. Jeste uleb profitna privatna firma, ali ne moze da dodje bilo ko i da kaze evo 10 miliona evra za A licencu. Uleb je daje nekom timu za koji proceni da ce mu doneti dosta para kroz tv prava, reklamu, sponzore. Kao Prokom prosle godine.
 
Dobar spisak lepih zelja.
Cudo nisi naveo 2 kluba u EL i 3 u Euro ( bivsi Uleb ) kupu.
Mozda sto vise trazis, vise i dobijes.
Na osnovu kojih to rezultata Srbija da dobije 3 mesta u EC ?
Pa cela Jadranska ( koju sacinjava 5 zemalja, ne racunajuci Makabi) ima 3 mesta u eurokupu.
Ili spanska ACB liga ima 3 mesta. Ali da , ta "jaka' domaca liga bi bila u rangu ACB verovatno.

I ono osnovno. Sa ulebom nema ugovaranja. Ili ti je liga clan uleba ili nije. Postoje tacno precizisani uslovi koji se moraju ispuniti da bi neka liga postala clanica uleba. A mi smo mnogo daleko od toga.

Sta dobijas sa A licencom? Da bez obzira ko bude prvak, u EL iz Srbije ide onaj ko ima A licencu. Tako bi bilo kada bi Srbija igrala samo domacu ligu, a na primer Partizan imao A licencu. Ili verujes da bi Uleb velikodusno dao Srbiji 2 mesta u EL, koliko ima i Rusija na primer?

A licenca se ne kupuje bukvalno. Jeste uleb profitna privatna firma, ali ne moze da dodje bilo ko i da kaze evo 10 miliona evra za A licencu. Uleb je daje nekom timu za koji proceni da ce mu doneti dosta para kroz tv prava, reklamu, sponzore. Kao Prokom prosle godine.

Da li si nekada čuo za MITO?
 
Da li si nekada čuo za MITO?

Haha
.

Pa da, da to ide tako, eurokup bi igralo 512 ekipa, s tim sto bi Albanija imala 8 timova jer je bila dobra turisticka sezona pa je preteklo para.

Ajde da to ide kao sto si ti to zamislio u svojoj glavi, plati neko i Srbija dobije 3 tima u EC, mislis li da bi sve ostale zemlje gledale to i cutale? Da i Rusija ne bi pozelela 4 tima u EC, a svakako imaju mnogo vise para nego mi, ili Turska, Italija, Nemacka....
 
Uzaludan posao je ubedjivati se u nesto. Imam utisak kao da je ovde neko placen da propagira ideje o igranju jadranske lige po svaku cenu.Mada je i deci jasno da to samo dalje urusava nasu kosarku, koja je ionako u velikoj krizi. Ali Boze zdravlja , valjda ce neko pametniji od nas u KSS videti da je krajnje vreme da se prekine sa daljim propadanjem.
 
Uzaludan posao je ubedjivati se u nesto. Imam utisak kao da je ovde neko placen da propagira ideje o igranju jadranske lige po svaku cenu.Mada je i deci jasno da to samo dalje urusava nasu kosarku, koja je ionako u velikoj krizi. Ali Boze zdravlja , valjda ce neko pametniji od nas u KSS videti da je krajnje vreme da se prekine sa daljim propadanjem.


Ti ocigledno ne razumes neke stvari.

Slazem se i ja da je bolje igrati domacu ligu nego jadransku. Ali pod uslovom da su one slicnog kvaliteta.
U ovim sadasnjim uslovima, kada je jadranska neuporedivo jaca, nema svrhe raspravljati o tome.

Ja tebe pitam KAKO doci do domace jake lige.
I nikako da dobijem odgovor na to. Dobijam price tipa treba imati 7-8 jakih klubova sa budzetom od 3-4 miliona evra. Pa to je jasno detetu da bi trebalo tako.

Ali ti nikako da odgovoris kako doci do toga, ko da da tolike pare.
I sta ce klubovi, poput Partizana , koji zive od te evrope, tj evrolige , ako izlaskom iz jadranske izgube pravo igranja u EL?

Znam i ja da prosecna plata u Srbiji treba da bude 2000 evra. Ali sta mi to vredi kada ne znam kako doci do toga.

Mlatimo praznu slamu. Ajde da presecemo. Posto ti znas kako i sta treba, kazi kako stvoriti u ovoj drzavi 30 miliona evra za 7-8 jakih kosarkaskih klubova. Kako stvoriti duplo toliko para da se u ovoj drzavi naprave jos 3-4 hale koje lice na nesto.

A to koliko jake argumente imate, vidi se po odgovoru da mesta u uleb kupu kupimo mitom. To je ocigledno resenje svih problema u nasoj kosarci.

Da li iko veruje da bi se, kada bi nasi klubovi sada istupili iz jadranske, pojavili spnzori koji ulozili pare u lokalne klubove poput Cacka, Nisa, Kraljeva/

Pa sto to nisu radili do sad? Kad im je marketinski sigurno isplativije da njihovi klubovi igraju jadransku, nego domacu ligu. Jer liga srbije ima trziste od 7 miliona ljudi, a jadranska od 20+ miliona ljudi.

Imas mnogo primera da stvari nisu tako jednostavne.

Fudbal - igra se samo domaca liga, pa nam fudbal kao cveta?

Rukomet - isto samo domaca i sta kao svetski smo vrh?

Ljudi iz vaterpolo kluba Partizan kao jednu od bitnijih stvari sto je Partizan uzeo titulu prvaka Evrope, navode i to sto smo igrali ligu sa madjarima. Jer umesto 0 ( nula ) jakih utakmica u domacoj ligi, mi smo makar u inter ligi odigrali utakmice koje su nas terale da postajemo bolji.

Nama se klubovi gase. Hemofarm je maltene pred gasenjem. Postoji varijanta i da postane filijala Partizana gde bi se razigravali mladi igraci.
U Kragujevcu se politicki pravi stabilan klub, kao deo promocije Dinkica.
O zvezdi i da ne pricamo.
I onda kada izadjemo izz Jadranske, sve ce biti drugacije i tajkuni ce se biti da uloze pare u kosarku.
 
Poslednja izmena:
Haha
.

Pa da, da to ide tako, eurokup bi igralo 512 ekipa, s tim sto bi Albanija imala 8 timova jer je bila dobra turisticka sezona pa je preteklo para.

Ajde da to ide kao sto si ti to zamislio u svojoj glavi, plati neko i Srbija dobije 3 tima u EC, mislis li da bi sve ostale zemlje gledale to i cutale? Da i Rusija ne bi pozelela 4 tima u EC, a svakako imaju mnogo vise para nego mi, ili Turska, Italija, Nemacka....

Ti si mnogo naivan dečko...
 
Ti si mnogo naivan dečko...

Ma sva sreca da si ti tako iskusan i obavesten. Pa imas pitanja tipa koliko kosta A licenca. Strasno. Prodaje se na pijaci. Mislis da to ide tako da nema klubova koji bi je bez problema kupili?

Evo pitanje za tebe. Pravilnik uleba dozvoljava da liga postane clanica istog, tek posle sezone igranja. I tvoje resenje je to da bi mi bez obzira na sve to "ugovorili" sa ulebom da nasi timovi igraju Evropu?

Ma da Srbija je neko pred kim uleb kleca i jedva cekaju da ugovaraju i pregovaraju sa nama.
 
Ma sva sreca da si ti tako iskusan i obavesten. Pa imas pitanja tipa koliko kosta A licenca. Strasno. Prodaje se na pijaci. Mislis da to ide tako da nema klubova koji bi je bez problema kupili?

Evo pitanje za tebe. Pravilnik uleba dozvoljava da liga postane clanica istog, tek posle sezone igranja. I tvoje resenje je to da bi mi bez obzira na sve to "ugovorili" sa ulebom da nasi timovi igraju Evropu?

Ma da Srbija je neko pred kim uleb kleca i jedva cekaju da ugovaraju i pregovaraju sa nama.

Da li si ti svestan da igranjem samo četiri kluba( to dva iz Beograda i jedan iz Vrsca) kosarci se nanosi velika steta kod nas? Da li znaš koji su gradovi kroz istoriju bili rasadnici talenata kod nas i visokih ljudi pre svega? Da li kod njih dolazi da igra neki klub koji je poznat i koji bi doprineo popularizaciji kosarke u tim gradovima i koji bi doneo veliku kosarkasku bazu Srbiji?. Da li su igrali sa Zvezdom, Partizanom, Cibonom?

Zapamti da je područje koje ima najviše visokih ljudi, i koje je rodilo 90 posto velikih košarkaših imena kod nas, područje Dinara. Istočna hercegovina, Crna gora, zapadna Srbija. Tu košarka u ovom trenutku ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Da li si ti svestan da igranjem samo četiri kluba( to dva iz Beograda i jedan iz Vrsca) kosarci se nanosi velika steta kod nas? Da li znaš koji su gradovi kroz istoriju bili rasadnici talenata kod nas i visokih ljudi pre svega? Da li kod njih dolazi da igra neki klub koji je poznat i koji bi doprineo popularizaciji kosarke u tim gradovima i koji bi doneo veliku kosarkasku bazu Srbiji?. Da li su igrali sa Zvezdom, Partizanom, Cibonom?

Zapamti da je područje koje ima najviše visokih ljudi, i koje je rodilo 90 posto velikih košarkaših imena kod nas, područje Dinara. Istočna hercegovina, Crna gora, zapadna Srbija. Tu košarka u ovom trenutku ne postoji.

Opet ti u klin, ja u plocu.

Ja ne sporim da je bolje igrati jaku domacu ligu, nego jadransku.

Ali nikako da kazes kako doci do jake domace lige?
Dekretom?
Narediti nekom da mora da ulaze pare u klub iz Cacka na primer?
Jer sve ti se vrti oko para.
A u ovoj drzavi para za to sto ti predlazes, NEMA.

Ili stvarno verujes da ako se Partizan vrati u domacu ligu, da ce pojaviti sponzori koji ce gurati pare u domace klubove?

Svi znaju sta je problem. Ali niko nema resenje problema.
Najlakse je reci ajde da napravimo domacu jaku ligu.
Za to ti trebaju jaki timovi => sto znaci jaki budzeti. A toga nema.

I u staroj Jugoslaviji su u 1.ligi igrala najvise 3-4-5 timova iz Srbije, pa se nije desavalo sto se desava danas.

Problem srpske kosarke je mnogo dublji od toga da je sav problem u jadranskoj ligi.
 
Opet ti u klin, ja u plocu.

Ja ne sporim da je bolje igrati jaku domacu ligu, nego jadransku.

Ali nikako da kazes kako doci do jake domace lige?

Dekretom?
Narediti nekom da mora da ulaze pare u klub iz Cacka na primer?
Jer sve ti se vrti oko para.
A u ovoj drzavi para za to sto ti predlazes, NEMA.


Ili stvarno verujes da ako se Partizan vrati u domacu ligu, da ce pojaviti sponzori koji ce gurati pare u domace klubove?

Svi znaju sta je problem. Ali niko nema resenje problema.
Najlakse je reci ajde da napravimo domacu jaku ligu.
Za to ti trebaju jaki timovi => sto znaci jaki budzeti. A toga nema.

I u staroj Jugoslaviji su u 1.ligi igrala najvise 3-4-5 timova iz Srbije, pa se nije desavalo sto se desava danas.

Problem srpske kosarke je mnogo dublji od toga da je sav problem u jadranskoj ligi.

Podebljano je sustina svega.

Jednostavno ne vredi, neki ne zele da shvate da je sport postao biznis gde se sve vrti oko para. Isto ne zele da shvate ni u temi za regionalnu fudbalsku ligu.

A para se uvek vise i lakse obrce na vecem trzistu.
 
Podebljano je sustina svega.

Jednostavno ne vredi, neki ne zele da shvate da je sport postao biznis gde se sve vrti oko para. Isto ne zele da shvate ni u temi za regionalnu fudbalsku ligu.

A para se uvek vise i lakse obrce na vecem trzistu.
Ako tako postavljamo stvari, hajde da ukinemo domacu ligu-sta ce nam, ionako nista ne vredi. Napravimo po dekretu 3-4 domaca kluba , kao drzavne projekte i udri. Zar ne shvatate da bez sopstvene baze igraca nema napretka . Ili namerno necete da shvatite. Mislite da se moze preko noci nesto napraviti. E, ne moze. A posto ne moze mi cemo do daljnjeg biti za jadransku ligu, a ako se nesto u medjuvremenu promeni stavicemo na vagu sta nam vise odgovara i koji je interes bolji . Ako se svi ne zalozimo za opsti interes , a to je interes domace kosarke i domacih igraca, bice nam sve gore.
 
Ajde da napravimo malo istorijsko poredjenje

1998. godine kada smo osvojili svetsko prvenstvo u ekipi je koliko se secam bilo sest igraca koji su prethodnu sezonu (1997/98) igrali u domacim klubovima (iz Partizana Tomasevic, Drobnjak i Lukovski, iz Zvezda Topic, iz Buducnosti Scepanovic i iz FMP-a Bulatovic). Da napomenem da je Zvezda bila treceplasirani tim u prvenstvu, Zeleznik petoplasirani.

Sledece godine na EP bilo ih je cetvorica (Tomasevic i Lukovski iz Partizana, Topic iz Zvezde i Scepo iz Buducnosti)

Sad ja pitam - koliko je igraca u zadnjih 10 godina uslo u reprezentaciju iz klubova koji ne igraju jadransku ligu?
Nije ni jedan jedini.
A zasto - zato sto nema kvaliteta.
A zasto nema kvaliteta - zato sto nema jakih klubova.
A zasto nema jakih klubova - jer nema para zato sto ta liga ne interesuje vise nikoga.
Opet cu ponoviti derbi je gledalo 1000 ljudi, a Zvezdu i FMP 50.

Uostalom, lepo je neko rekao negde - da li bi Partizan napravio taj nivo kvaliteta da je u proteklih 10 godina umesto sa Olimpijom i Cibonom igrao sa Tamisom i Crnokosom?
Mnogi i danas spocitavaju kako je Partizan bio nateran da igra jadransku ali previdjaju da se sa stalnim plasmanima u top 16 upravo krenulo posle te sezone.

Zalaganje da Partizan sad treba da se odrekne igranja Evrolige zarad nekog napretka KK SS, Hemofarma i Mega Akve je obicna staljinisticka i enverhodzinska logika vestacke uravnilovke u siromastvu, tj. tavorenju.

Na kraju krajeva, neka KKSS, Mega Akva i OKK nadju upravu koja ce naci nekog sponzora koji ce im dati pare, onda neka zadrze ili kupe igrace, osvoje domace prvenstvo, igraju Evroligu, pa ce doci i gledaoci i novi sponzori i domaca liga ce ojacati. Koliko god da sam se ja svojevremeno nervirao kada je Buducnost ponizavala Partizan u Pioniru sa 20 poena razlike, ipak sam morao da priznam da su zasluzeno dobri i da ipak gledam dobru kosarku gledajuci pola nacionalnog tima.
 
Ako tako postavljamo stvari, hajde da ukinemo domacu ligu-sta ce nam, ionako nista ne vredi. Napravimo po dekretu 3-4 domaca kluba , kao drzavne projekte i udri. Zar ne shvatate da bez sopstvene baze igraca nema napretka . Ili namerno necete da shvatite. Mislite da se moze preko noci nesto napraviti. E, ne moze. A posto ne moze mi cemo do daljnjeg biti za jadransku ligu, a ako se nesto u medjuvremenu promeni stavicemo na vagu sta nam vise odgovara i koji je interes bolji . Ako se svi ne zalozimo za opsti interes , a to je interes domace kosarke i domacih igraca, bice nam sve gore.

Dzabe pricas, to nista ne dopire do njih..

Kao njima je sve u parama...Moramo da imamo jaku ligu, a imacemo je ako imamo para...Zasta para? Za dovodjenje tri crnca, dva Crnogorca i jednog Ceha? Jel to interes nase kosarke da nam stranci igraju, pored nasih talenata koji su sve osvajali u mladjim kategorijama...Da pravimo nekakvu cirkus ligu...
Ma sve je to šou, b'ate!
 
Poslednja izmena:
Pa sto ti mladi talenti ne igraju kako treba?

Sto ih klubovi ne zadrze, nego odlaze tamo gde ima para? Sto Musli ode iz FMP sa 18 godina? Sto Macvan ode sa 21 u Makabi? Sto Stimac ode sa 20 u Zalgiris?

Puna srpska liga talenta, sto ih neko ne gleda, ne ulozi neki dinar, sto se te utakmice ne prenose na tv, kad je sve to tako kvalitetno?

Vise nema SOFK-e, sve se oko para vrti.

Sto se stranaca tice, tu se slazem da bi ipak trebalo njihov broj smanjiti na maksimalno dvojicu, ukljucujuci i one iz ex-yu.
 
Pa sto ti mladi talenti ne igraju kako treba?

Sto ih klubovi ne zadrze, nego odlaze tamo gde ima para? Sto Musli ode iz FMP sa 18 godina? Sto Macvan ode sa 21 u Makabi? Sto Stimac ode sa 20 u Zalgiris?

Puna srpska liga talenta, sto ih neko ne gleda, ne ulozi neki dinar, sto se te utakmice ne prenose na tv, kad je sve to tako kvalitetno?

Vise nema SOFK-e, sve se oko para vrti.

Sto se stranaca tice, tu se slazem da bi ipak trebalo njihov broj smanjiti na maksimalno dvojicu, ukljucujuci i one iz ex-yu.

Ne mogu zbog crnaca, o tome ti pricam...
 
Dzabe pricas, to nista ne dopire do njih..

Kao njima je sve u parama...Moramo da imamo jaku ligu, a imacemo je ako imamo para...Zasta para? Za dovodjenje tri crnca, dva Crnogorca i jednog Ceha? Jel to interes nase kosarke da nam stranci igraju, pored nasih talenata koji su sve osvajali u mladjim kategorijama...Da pravimo nekakvu cirkus ligu...
Ma sve je to šou, b'ate!

Ma sve je to tako prosto kao sto ti kazes.
Partizanu se htelo da na cetvorci ima Gista od 300+ hiljada dolara, a ne Djekica od 100. Partizan ima para za bacanje i zato dovodi strance.

Samo mi jos reci da bi Partizan bio na F4 pretprosle sezone ili u Top 16 prosle da je na cetvorci igrao talentovani Djekic umesto stranca Robertsa, odnosno Gista???
Mogu se gurati klinci, ali onda moraju trpeti rezultati. A rezultati su ono sto drzi Partizan na primer.
Da ne pricam sta bi bilo sa Partizanom kad bi zbog istupanja iz jadranske izgubio pravo da igra EL. Za 2 -3 sezone bi bio tim na nivou Mege ili OKK Beograda.

Kazes da klinci od 18 godina ne mogu biti bolji od stranaca. U vecini slucajeva ne mogu, ali pravi kvalitet ce uvek isplivati. Kao Veselom nije smetalo to sto ima 18 godina da bude prva trojka u Partizanu?
Kako su Perovic i Krstic igrali sa 17-18 godina? A to nije tako daleka proslost.
Ali vremena se menjaju. Pre svega imamo mnogo manje talenata nego ranije. Promenili su se zakoni trzista.
Znas li ti koje cifre traze klubovi, menadzeri, roditelji?
Ako uzmes klinca od 17 godina koji nema ugovor, u startu moras isplatiti 150 000 evra maticnom klubu za ispisnicu. Toliko je propisano. Onda se pojavljuju menadzer i igrac. Koji ti za ugovor od 3-4 godine traze najmanje 100 000 evra po sezoni. Znaci ti treba da iskesiras oko pola miliona evra za macku u dzaku. Jer taj klinac moze postati igracina, ali vece su sanse da postane poluigrac ili ni to ( poput Djekica).

I onda izmedju pola miliona evra za macku u dzaku ili 150 000 evra za pleja poput Boa Mekejleba, za koga znas sta kupujes, a igras za rezultat a ne za razvijanje igraca, normalno je da se Partizan opredeli za stranca koji ti donosi kvalitet.
 
Ma sve je to tako prosto kao sto ti kazes.
Partizanu se htelo da na cetvorci ima Gista od 300+ hiljada dolara, a ne Djekica od 100. Partizan ima para za bacanje i zato dovodi strance.

Samo mi jos reci da bi Partizan bio na F4 pretprosle sezone ili u Top 16 prosle da je na cetvorci igrao talentovani Djekic umesto stranca Robertsa, odnosno Gista???
Mogu se gurati klinci, ali onda moraju trpeti rezultati. A rezultati su ono sto drzi Partizan na primer.
Da ne pricam sta bi bilo sa Partizanom kad bi zbog istupanja iz jadranske izgubio pravo da igra EL. Za 2 -3 sezone bi bio tim na nivou Mege ili OKK Beograda.

Kazes da klinci od 18 godina ne mogu biti bolji od stranaca. U vecini slucajeva ne mogu, ali pravi kvalitet ce uvek isplivati. Kao Veselom nije smetalo to sto ima 18 godina da bude prva trojka u Partizanu?
Kako su Perovic i Krstic igrali sa 17-18 godina? A to nije tako daleka proslost.
Ali vremena se menjaju. Pre svega imamo mnogo manje talenata nego ranije. Promenili su se zakoni trzista.
Znas li ti koje cifre traze klubovi, menadzeri, roditelji?
Ako uzmes klinca od 17 godina koji nema ugovor, u startu moras isplatiti 150 000 evra maticnom klubu za ispisnicu. Toliko je propisano. Onda se pojavljuju menadzer i igrac. Koji ti za ugovor od 3-4 godine traze najmanje 100 000 evra po sezoni. Znaci ti treba da iskesiras oko pola miliona evra za macku u dzaku. Jer taj klinac moze postati igracina, ali vece su sanse da postane poluigrac ili ni to ( poput Djekica).

I onda izmedju pola miliona evra za macku u dzaku ili 150 000 evra za pleja poput Boa Mekejleba, za koga znas sta kupujes, a igras za rezultat a ne za razvijanje igraca, normalno je da se Partizan opredeli za stranca koji ti donosi kvalitet.

Nama pod hitno treba jos jedan klub u Euroligi! Svi najtalentovaniji su se nagomilali u Partizan. Buducnost srpske kosarke je trenutno u rukama Vlade Jovanovica.
Sta mislis da li je tolika konkurencija blagotvorna na razvoj mladih? Ocemo da nam se opet ponovi slucaj Bjelice koji nije imao mesta u Partizanu? Videlo se na njegovom slucaju sta znaci dati sansu mladom igracu. Njima samo treba mnutaza. Ovako, ako ce da greju klupu Bozicu, Kecmanu i crncima od njih nece biti nista.

Nama treba liga koja ce da bude razvojna tj. da sluzi unapredjenju i stvaranju igraca.
Ta liga bi po nekoj mojoj zamisli obuhvatala prostor ne samo Srbije vec i Crne gore(srpski deo) i hercegovine.
Dakle treba se skoncetrisati na to Dinarsko poducje i odatle kupiti igrace. Region Istocne srbije, Juzne Srbije te Kosova treba naprosto izbrisati momentalno ili pripojiti regionu Centralne Srbije.
 

Back
Top