Drage kuvarice

besame

Zainteresovan član
Poruka
344
Ne mogu da se suzdrzim,a da ovo ne podelim sa vama..Elem,imam kuhinju od 6m2,raspolazem sa 1 dobrom serpom,1 tiganjom.E,sad ja kad kuvam redovan posetilac je i moj dvogodisnji sin koji cini sve da mi oteza posao.I ONDA NACISTO ODLEPIM KAD NA TV GLEDAM SVE TE SILNE DOMACE I STRANE KUVARE KAD SPREMAJU TU DIVNU HRANU U OOOGROMNIM KUHINJAMA,SERPE VISE SA PLAFONA,MIKSERI OGROMNE MASINE I SVE OSTALO STO JA U MOJOJ KUHINJI NIKADA NECU IMATI..Volela bih da im ja pokazem kako izgleda kuvati u mojoj kuhinji!!Eto,neka sam vam rekla,sad mi je lakse sto sam to jos sa nekim podelila.I jos samo da vas pitam,jer imate neki recept za meso peceno u rerni?Hvala,i izvinite ako sam vas smorila.. :oops:
 
elmed:
Ne mogu da se suzdrzim,a da ovo ne podelim sa vama..Elem,imam kuhinju od 6m2,raspolazem sa 1 dobrom serpom,1 tiganjom.E,sad ja kad kuvam redovan posetilac je i moj dvogodisnji sin koji cini sve da mi oteza posao.I ONDA NACISTO ODLEPIM KAD NA TV GLEDAM SVE TE SILNE DOMACE I STRANE KUVARE KAD SPREMAJU TU DIVNU HRANU U OOOGROMNIM KUHINJAMA,SERPE VISE SA PLAFONA,MIKSERI OGROMNE MASINE I SVE OSTALO STO JA U MOJOJ KUHINJI NIKADA NECU IMATI..Volela bih da im ja pokazem kako izgleda kuvati u mojoj kuhinji!!Eto,neka sam vam rekla,sad mi je lakse sto sam to jos sa nekim podelila.I jos samo da vas pitam,jer imate neki recept za meso peceno u rerni?Hvala,i izvinite ako sam vas smorila.. :oops:
I ja se primam na sve one kuhinje, koje liče na vasionske brodove, sve ti je na dohvat ruke...
 
elmed:
Ne mogu da se suzdrzim,a da ovo ne podelim sa vama..Elem,imam kuhinju od 6m2,raspolazem sa 1 dobrom serpom,1 tiganjom.E,sad ja kad kuvam redovan posetilac je i moj dvogodisnji sin koji cini sve da mi oteza posao.I ONDA NACISTO ODLEPIM KAD NA TV GLEDAM SVE TE SILNE DOMACE I STRANE KUVARE KAD SPREMAJU TU DIVNU HRANU U OOOGROMNIM KUHINJAMA,SERPE VISE SA PLAFONA,MIKSERI OGROMNE MASINE I SVE OSTALO STO JA U MOJOJ KUHINJI NIKADA NECU IMATI..Volela bih da im ja pokazem kako izgleda kuvati u mojoj kuhinji!!Eto,neka sam vam rekla,sad mi je lakse sto sam to jos sa nekim podelila.I jos samo da vas pitam,jer imate neki recept za meso peceno u rerni?Hvala,i izvinite ako sam vas smorila.. :oops:

:) Aha, uzmi tu jednu serpu, stavi u nju ono sto mislis da peces, ako je svinjsko ili junece zalij sa mesavinom 1 soljice vina i 1 soljice vode, dodaj malo ulja i vegete, zatvori serpu duplom folijom tako da sto manje pare izlazi i onda "dinstaj" u rerni 1-1,5 sat. Na kraju skini foliju, pazeci da te para ne opece i zapeci da porumeni. Toliko..
 
Ima kod rumuna na pijacama ovalna, emajlirana posuda sa poklopcem,mozda ima i kod nas u prodavnicama.Meso bude onako da se lepi za prste a krompirici lepi, meki ,na kriske.Probao sam i jaretinu tako ,bude super. 8)
 
Zamisli da imas sve te lepe tiganje sto vise sa plafona, lonce itd. Morala bi da zamislis i nekog ko sve to glanca. Sta ako si to ti? :(
Ma, stici ces da se nakupujes kuhinjske opreme, nakuvas svega i svacega, uzivaj sto imas nekog malenog da ti se muva po kuhinji.
 
zorab:
Zamisli da imas sve te lepe tiganje sto vise sa plafona, lonce itd. Morala bi da zamislis i nekog ko sve to glanca. Sta ako si to ti? :(
Ma, stici ces da se nakupujes kuhinjske opreme, nakuvas svega i svacega, uzivaj sto imas nekog malenog da ti se muva po kuhinji.

Da, baš lepo rečeno!!!
 
zorab:
Zamisli da imas sve te lepe tiganje sto vise sa plafona, lonce itd. Morala bi da zamislis i nekog ko sve to glanca. Sta ako si to ti? :(
Ma, stici ces da se nakupujes kuhinjske opreme, nakuvas svega i svacega, uzivaj sto imas nekog malenog da ti se muva po kuhinji.[/quot
Naravno da je moj malisan meni najvredniji na svetu!! Ipak volim velike kuhinje,a sigurna sam da u skorije vreme necu posedovati ni jednu takvu.. :(
 
elmed:
Ne mogu da se suzdrzim,a da ovo ne podelim sa vama..Elem,imam kuhinju od 6m2,raspolazem sa 1 dobrom serpom,1 tiganjom.E,sad ja kad kuvam redovan posetilac je i moj dvogodisnji sin koji cini sve da mi oteza posao.I ONDA NACISTO ODLEPIM KAD NA TV GLEDAM SVE TE SILNE DOMACE I STRANE KUVARE KAD SPREMAJU TU DIVNU HRANU U OOOGROMNIM KUHINJAMA,SERPE VISE SA PLAFONA,MIKSERI OGROMNE MASINE I SVE OSTALO STO JA U MOJOJ KUHINJI NIKADA NECU IMATI..Volela bih da im ja pokazem kako izgleda kuvati u mojoj kuhinji!!Eto,neka sam vam rekla,sad mi je lakse sto sam to jos sa nekim podelila.I jos samo da vas pitam,jer imate neki recept za meso peceno u rerni?Hvala,i izvinite ako sam vas smorila.. :oops:

Zaboravila si reci kako sve to blista :lol: .
Ti sto imaju sve te kuhinje jedu u restoranima ili im drugi u njima kuva.
 
zorab:
Zamisli da imas sve te lepe tiganje sto vise sa plafona, lonce itd. Morala bi da zamislis i nekog ko sve to glanca. Sta ako si to ti? :(
Ma, stici ces da se nakupujes kuhinjske opreme, nakuvas svega i svacega, uzivaj sto imas nekog malenog da ti se muva po kuhinji.
ma jok,to, mesingano,valjda je mesingano,posudje nista ne valja.
:lol:
uzasno je tesko.
ne treba to nama za nase slabasne rucice :lol: :lol: :lol:
a i skupo je.
onda ostane manje za gicu :lol:
 
Rizikujuci da me pljunu muski kolege ovde, moram da priznam da sam lud za kuvanjem :( Naravno, zena me kritikuje nakon svakog eksperimenta, jer me nakon toga iskopavaju iz gomile posudja koje upotrebim, ali vredi kad vidim kako se slade :)
Imati malu kuhinju i nije lose, isteram sve napolje jer ima mesta samo za mene, serpe i lonce, pa niko ne zvoca dok radim :)
Mislim da sam promasio profesiju, doduse nije ni cudo, kompjuteri sljaste isto kao i serpe i lonci, pa sam se eto slucajem masio za kompjutere, a moglo je i drugacije :( Osim toga, crnogorski deo rodbine (zenina draga strana) bi me umlatio kuburama da im se mlada udala za kuvara :)
 
codemaker:
...

Mislim da sam promasio profesiju, doduse nije ni cudo, kompjuteri sljaste isto kao i serpe i lonci, pa sam se eto slucajem masio za kompjutere, a moglo je i drugacije :( Osim toga, crnogorski deo rodbine (zenina draga strana) bi me umlatio kuburama da im se mlada udala za kuvara :)

Ako bi te umaltili da si kuvar, da sam na tvom mestu pripazio bih se malo. Kuvar ili kompjuteraš?! Ma to mu dođe skoro isto! :) ;)
 
Mr Codemaker, kuvanje je umetnost. Mala kuhinja mu dodje kao malo platno, potezi su nezniji,precizniji, a ako je rezultat dobar - sta ce ti veca radna povrsina? Mi volimo kada se momci razmahnu u kuhinji, ako posle toga jos i operu sudove, ah, nema tog mesinganog super-hiper tiganja koji bi zamenio takvog decaka. :)
 
Sto se tice pranja sudova posle, nema problema. Odigram na brzinu tetris sa loncima, serpama i escajgom u masini za pranje sudja i gotov posao. To me ne brine uopste :)
Sto se tice dela rodbine i umlacivanja kuburama, resio tako sto ne zalazim tamo precesto :)
Inace, kuvanje je stvarno umetnost. Nakon celodnevnog rada mlateci po tastaturi, dobro dodje malo seckaj, tapkaj,przi, kuvaj, serviraj - jedi :)
 
Queen_:
hanibal77:
a ja sam cula da je pecenje s folijom otrovno.ja i dalje pecem s folijom ali sta mislite je l ima tu neke logike?kakve?

Kupiš pekač i rešiš problem. Ako nema kod tebe u Fr, poklanjam ti jedan kad dođeš u Bg. :wink:

Vrlo prosto, folija na visokoj temperaturi ispusta olovo zato je bolje meso prvo umotati u pek papir(pergamen, onaj za kolače) pa onda prekriti folijom, naravno vodite računa da meso ne bude pretesno zamotano
 
ketis:
Queen_:
hanibal77:
a ja sam cula da je pecenje s folijom otrovno.ja i dalje pecem s folijom ali sta mislite je l ima tu neke logike?kakve?

Kupiš pekač i rešiš problem. Ako nema kod tebe u Fr, poklanjam ti jedan kad dođeš u Bg. :wink:

Vrlo prosto, folija na visokoj temperaturi ispusta olovo zato je bolje meso prvo umotati u pek papir(pergamen, onaj za kolače) pa onda prekriti folijom, naravno vodite računa da meso ne bude pretesno zamotano
A ja mislio da se kao ing. razumem u metale. Odakle u aluminijumu olovo? :shock:
 
Espanol:
ketis:
Queen_:
hanibal77:
a ja sam cula da je pecenje s folijom otrovno.ja i dalje pecem s folijom ali sta mislite je l ima tu neke logike?kakve?

Kupiš pekač i rešiš problem. Ako nema kod tebe u Fr, poklanjam ti jedan kad dođeš u Bg. :wink:

Vrlo prosto, folija na visokoj temperaturi ispusta olovo zato je bolje meso prvo umotati u pek papir(pergamen, onaj za kolače) pa onda prekriti folijom, naravno vodite računa da meso ne bude pretesno zamotano
A ja mislio da se kao ing. razumem u metale. Odakle u aluminijumu olovo? :shock:
PRAVNICI SE NE RAZUMEJU U METALE, HEMIJSKE PROCESE I SL. ALI IPAK ZNAJU DA ČITAJU! U SVIM KNJIGAMA O ZDRAVOJ ISHRANI KOJE JA POSEDUJEM STOJI UPOZORENJE, CITIRAM - KORIŠĆENJEM PERGAMENT PAPIRA SPREČAVA SE MOGUĆNOST TROVANJA OLOVOM IZ FOLIJE!
NISAM SE DO SADA OSETILA POZVANOM DA ISTRAŽUJEM NAUČNE ČINJENICE ALI PROBAĆU DA PRONADJEM NEŠTO VIŠE O TOME, PA MOŽDA U TIM KNJIGAMA SAMO LUPAJU GLUPOSTI...
 
ketis:
Espanol:
ketis:
Queen_:
hanibal77:
a ja sam cula da je pecenje s folijom otrovno.ja i dalje pecem s folijom ali sta mislite je l ima tu neke logike?kakve?

Kupiš pekač i rešiš problem. Ako nema kod tebe u Fr, poklanjam ti jedan kad dođeš u Bg. :wink:

Vrlo prosto, folija na visokoj temperaturi ispusta olovo zato je bolje meso prvo umotati u pek papir(pergamen, onaj za kolače) pa onda prekriti folijom, naravno vodite računa da meso ne bude pretesno zamotano
A ja mislio da se kao ing. razumem u metale. Odakle u aluminijumu olovo? :shock:
PRAVNICI SE NE RAZUMEJU U METALE, HEMIJSKE PROCESE I SL. ALI IPAK ZNAJU DA ČITAJU! U SVIM KNJIGAMA O ZDRAVOJ ISHRANI KOJE JA POSEDUJEM STOJI UPOZORENJE, CITIRAM - KORIŠĆENJEM PERGAMENT PAPIRA SPREČAVA SE MOGUĆNOST TROVANJA OLOVOM IZ FOLIJE!
NISAM SE DO SADA OSETILA POZVANOM DA ISTRAŽUJEM NAUČNE ČINJENICE ALI PROBAĆU DA PRONADJEM NEŠTO VIŠE O TOME, PA MOŽDA U TIM KNJIGAMA SAMO LUPAJU GLUPOSTI...
Naravno da lupaju! Aluminijum spada u grupu najlakših metala, olovo najtežih. Ne postoji čak tehnološki postupak kojim ih je moguće spojiti u leguru koja bi ostala kompaktna. Slobodno zaboravi taj savet i udri solo foliju. Pozdrav i dobrodošla u kujnicu! :lol:
 

Back
Top