Drage kuvarice
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Drage kuvarice

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.01.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Drage kuvarice

Ne mogu da se suzdrzim,a da ovo ne podelim sa vama..Elem,imam kuhinju od 6m2,raspolazem sa 1 dobrom serpom,1 tiganjom.E,sad ja kad kuvam redovan posetilac je i moj dvogodisnji sin koji cini sve da mi oteza posao.I ONDA NACISTO ODLEPIM KAD NA TV GLEDAM SVE TE SILNE DOMACE I STRANE KUVARE KAD SPREMAJU TU DIVNU HRANU U OOOGROMNIM KUHINJAMA,SERPE VISE SA PLAFONA,MIKSERI OGROMNE MASINE I SVE OSTALO STO JA U MOJOJ KUHINJI NIKADA NECU IMATI..Volela bih da im ja pokazem kako izgleda kuvati u mojoj kuhinji!!Eto,neka sam vam rekla,sad mi je lakse sto sam to jos sa nekim podelila.I jos samo da vas pitam,jer imate neki recept za meso peceno u rerni?Hvala,i izvinite ako sam vas smorila.. ops:

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Drage kuvarice

Citat Original postavio elmed
    Ne mogu da se suzdrzim,a da ovo ne podelim sa vama..Elem,imam kuhinju od 6m2,raspolazem sa 1 dobrom serpom,1 tiganjom.E,sad ja kad kuvam redovan posetilac je i moj dvogodisnji sin koji cini sve da mi oteza posao.I ONDA NACISTO ODLEPIM KAD NA TV GLEDAM SVE TE SILNE DOMACE I STRANE KUVARE KAD SPREMAJU TU DIVNU HRANU U OOOGROMNIM KUHINJAMA,SERPE VISE SA PLAFONA,MIKSERI OGROMNE MASINE I SVE OSTALO STO JA U MOJOJ KUHINJI NIKADA NECU IMATI..Volela bih da im ja pokazem kako izgleda kuvati u mojoj kuhinji!!Eto,neka sam vam rekla,sad mi je lakse sto sam to jos sa nekim podelila.I jos samo da vas pitam,jer imate neki recept za meso peceno u rerni?Hvala,i izvinite ako sam vas smorila.. ops:
    I ja se primam na sve one kuhinje, koje liče na vasionske brodove, sve ti je na dohvat ruke...

Zainteresovan član NenaS (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Aha, uzmi tu jednu serpu, stavi u nju ono sto mislis da peces, ako je svinjsko ili junece zalij sa mesavinom 1 soljice vina i 1 soljice vode, dodaj malo ulja i vegete, zatvori serpu duplom folijom tako da sto manje pare izlazi i onda "dinstaj" u rerni 1-1,5 sat. Na kraju skini foliju, pazeci da te para ne opece i zapeci da porumeni. Toliko..

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

a ja sam cula da je pecenje s folijom otrovno.ja i dalje pecem s folijom ali sta mislite je l ima tu neke logike?kakve?

Queen_
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio hanibal77
    a ja sam cula da je pecenje s folijom otrovno.ja i dalje pecem s folijom ali sta mislite je l ima tu neke logike?kakve?
    Kupiš pekač i rešiš problem. Ako nema kod tebe u Fr, poklanjam ti jedan kad dođeš u Bg. :wink:

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

dogovoreno :wink:

Početnik
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano jako ukusno

Ima kod rumuna na pijacama ovalna, emajlirana posuda sa poklopcem,mozda ima i kod nas u prodavnicama.Meso bude onako da se lepi za prste a krompirici lepi, meki ,na kriske.Probao sam i jaretinu tako ,bude super. 8)

Aktivan član zorab (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2003.
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

Zamisli da imas sve te lepe tiganje sto vise sa plafona, lonce itd. Morala bi da zamislis i nekog ko sve to glanca. Sta ako si to ti?
    Ma, stici ces da se nakupujes kuhinjske opreme, nakuvas svega i svacega, uzivaj sto imas nekog malenog da ti se muva po kuhinji.

Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio zorab
    Zamisli da imas sve te lepe tiganje sto vise sa plafona, lonce itd. Morala bi da zamislis i nekog ko sve to glanca. Sta ako si to ti?
    Ma, stici ces da se nakupujes kuhinjske opreme, nakuvas svega i svacega, uzivaj sto imas nekog malenog da ti se muva po kuhinji.
    Da, baš lepo rečeno!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.01.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

[quote="zorab"]Zamisli da imas sve te lepe tiganje sto vise sa plafona, lonce itd. Morala bi da zamislis i nekog ko sve to glanca. Sta ako si to ti?
    Ma, stici ces da se nakupujes kuhinjske opreme, nakuvas svega i svacega, uzivaj sto imas nekog malenog da ti se muva po kuhinji.[/quot
    Naravno da je moj malisan meni najvredniji na svetu!! Ipak volim velike kuhinje,a sigurna sam da u skorije vreme necu posedovati ni jednu takvu..

Domaćin zendeli (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    418

Zaboravila si reci kako sve to blista .
    Ti sto imaju sve te kuhinje jedu u restoranima ili im drugi u njima kuva.

Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio zendeli
    Zaboravila si reci kako sve to blista .
    Ti sto imaju sve te kuhinje jedu u restoranima ili im drugi u njima kuva.
    Što znači da njih i nije mnogo briga kakva im je kuhinja...e pa nikad nije moglo i jare i ...

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio zorab
    ma jok,to, mesingano,valjda je mesingano,posudje nista ne valja.

uzasno je tesko.
    ne treba to nama za nase slabasne rucice
    a i skupo je.
    onda ostane manje za gicu

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Rizikujuci da me pljunu muski kolege ovde, moram da priznam da sam lud za kuvanjem Naravno, zena me kritikuje nakon svakog eksperimenta, jer me nakon toga iskopavaju iz gomile posudja koje upotrebim, ali vredi kad vidim kako se slade
    Imati malu kuhinju i nije lose, isteram sve napolje jer ima mesta samo za mene, serpe i lonce, pa niko ne zvoca dok radim
    Mislim da sam promasio profesiju, doduse nije ni cudo, kompjuteri sljaste isto kao i serpe i lonci, pa sam se eto slucajem masio za kompjutere, a moglo je i drugacije Osim toga, crnogorski deo rodbine (zenina draga strana) bi me umlatio kuburama da im se mlada udala za kuvara

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Citat Original postavio codemaker
    ...

Mislim da sam promasio profesiju, doduse nije ni cudo, kompjuteri sljaste isto kao i serpe i lonci, pa sam se eto slucajem masio za kompjutere, a moglo je i drugacije Osim toga, crnogorski deo rodbine (zenina draga strana) bi me umlatio kuburama da im se mlada udala za kuvara
    Ako bi te umaltili da si kuvar, da sam na tvom mestu pripazio bih se malo. Kuvar ili kompjuteraš?! Ma to mu dođe skoro isto!

Aktivan član zorab (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2003.
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

Mr Codemaker, kuvanje je umetnost. Mala kuhinja mu dodje kao malo platno, potezi su nezniji,precizniji, a ako je rezultat dobar - sta ce ti veca radna povrsina? Mi volimo kada se momci razmahnu u kuhinji, ako posle toga jos i operu sudove, ah, nema tog mesinganog super-hiper tiganja koji bi zamenio takvog decaka.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Sto se tice pranja sudova posle, nema problema. Odigram na brzinu tetris sa loncima, serpama i escajgom u masini za pranje sudja i gotov posao. To me ne brine uopste
    Sto se tice dela rodbine i umlacivanja kuburama, resio tako sto ne zalazim tamo precesto
    Inace, kuvanje je stvarno umetnost. Nakon celodnevnog rada mlateci po tastaturi, dobro dodje malo seckaj, tapkaj,przi, kuvaj, serviraj - jedi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Citat Original postavio Queen_
    Kupiš pekač i rešiš problem. Ako nema kod tebe u Fr, poklanjam ti jedan kad dođeš u Bg. :wink:
    Vrlo prosto, folija na visokoj temperaturi ispusta olovo zato je bolje meso prvo umotati u pek papir(pergamen, onaj za kolače) pa onda prekriti folijom, naravno vodite računa da meso ne bude pretesno zamotano

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Citat Original postavio ketis
    Vrlo prosto, folija na visokoj temperaturi ispusta olovo zato je bolje meso prvo umotati u pek papir(pergamen, onaj za kolače) pa onda prekriti folijom, naravno vodite računa da meso ne bude pretesno zamotano
    A ja mislio da se kao ing. razumem u metale. Odakle u aluminijumu olovo? :shock:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Citat Original postavio Espanol
    A ja mislio da se kao ing. razumem u metale. Odakle u aluminijumu olovo? :shock:
    PRAVNICI SE NE RAZUMEJU U METALE, HEMIJSKE PROCESE I SL. ALI IPAK ZNAJU DA ČITAJU! U SVIM KNJIGAMA O ZDRAVOJ ISHRANI KOJE JA POSEDUJEM STOJI UPOZORENJE, CITIRAM - KORIŠĆENJEM PERGAMENT PAPIRA SPREČAVA SE MOGUĆNOST TROVANJA OLOVOM IZ FOLIJE!
    NISAM SE DO SADA OSETILA POZVANOM DA ISTRAŽUJEM NAUČNE ČINJENICE ALI PROBAĆU DA PRONADJEM NEŠTO VIŠE O TOME, PA MOŽDA U TIM KNJIGAMA SAMO LUPAJU GLUPOSTI...

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Citat Original postavio Espanol
    PRAVNICI SE NE RAZUMEJU U METALE, HEMIJSKE PROCESE I SL. ALI IPAK ZNAJU DA ČITAJU! U SVIM KNJIGAMA O ZDRAVOJ ISHRANI KOJE JA POSEDUJEM STOJI UPOZORENJE, CITIRAM - KORIŠĆENJEM PERGAMENT PAPIRA SPREČAVA SE MOGUĆNOST TROVANJA OLOVOM IZ FOLIJE!
    NISAM SE DO SADA OSETILA POZVANOM DA ISTRAŽUJEM NAUČNE ČINJENICE ALI PROBAĆU DA PRONADJEM NEŠTO VIŠE O TOME, PA MOŽDA U TIM KNJIGAMA SAMO LUPAJU GLUPOSTI...
    Naravno da lupaju! Aluminijum spada u grupu najlakših metala, olovo najtežih. Ne postoji čak tehnološki postupak kojim ih je moguće spojiti u leguru koja bi ostala kompaktna. Slobodno zaboravi taj savet i udri solo foliju. Pozdrav i dobrodošla u kujnicu!

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

hvala spanac ,nisam ni prestajala da pecem sa folijom al sad ce biti bez grize savesti

Slične teme

1. KUVARICE.......
    Autor Psihologue u forumu Muškarci
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 04.11.2008., 20:00
  2. Kuvarice manje zbori..
    Autor tamm u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 09.01.2008., 15:21
  3. TOPIK ZA KUVARICE
    Autor aom_nut u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 39