DivX i LINUX

Konkretno ne mogu da nateram xine da prepozna instalirane kodeke, zahteva DivX32.dll, naravno skinu sam divx4linux, xvid, i jos par codec-a, decoder-a, codera-a. Oko 40MB ukupno, ali ne radi, sacu da vidim s ovim MPlayerom :roll:
 
FROZEN:
Konkretno ne mogu da nateram xine da prepozna instalirane kodeke, zahteva DivX32.dll, naravno skinu sam divx4linux, xvid, i jos par codec-a, decoder-a, codera-a. Oko 40MB ukupno, ali ne radi, sacu da vidim s ovim MPlayerom :roll:
Sve shto treba da uradish je da strpash kodeke u jedan direktorijum. Kod mene je to
/usr/local/lib/codecs/
Sad ti potrazhi neshto slichno na SuSEu. Tu mozesh 'ladno da zalepish i kodeke za windozzu, one u vidu dll-a.
POzz
 
Srdjane skini win32dll codec sa sajta mplayer-a i iskopiras u /usrlib/win32(ili tako nesto najveroratnije sam pogresio ali je link slican) direktorijum nije napravljen,ti moras da ga kopiras,i onda bi trebalo xane da ti radi,ako se ja nevaram,ja ovo dugo nisam radio pa sam i zaboravio,ljudi da li ima istine u ovome sto sam napisao


Pozzz
 
RiSK:
Sad ti potrazhi neshto slichno na SuSEu. Tu mozesh 'ladno da zalepish i kodeke za windozzu, one u vidu dll-a.
POzz

jel si siguran da ovo radi? ja nisam probao, a na sajtu mplayera stoji da to NISU win kodeci iako su u pitanju dll fajlovi, pa mislim i da je obrnuuto isto tako?
 
Obersturmfuehrer -u ja sam na taj nacin pustao DVX filmove,cak sam uspeo da pustim i DVD,posto je DVD iz vise fajlova ja sam mogao samo jedan po jedan DVD fajl i to bez prevoda,sad sam ukljucio mozak i nisam sa mplayer sajt-a download-ovao codec,nemogu da se setim odakle sam ga downloadovao jer sam taj dan sve i svasta skinuo sa net-a(preko 200 MB),a jedan deo tih programa je sa mplayer-a sajt-a
 

Back
Top