Network (MLM) marketing: razotkrivanje?

axone

Početnik
Poruka
4
Pre neki dan me je kontaktirao poznanik(nbismo se nesto druzili pre toga) sa pricom tipa , ima jedan poslic , ne oduzima mnogo vremena a dobra je lova, kao super za nas studente.
Otisli smo u kafic u Bulevaru, gde se skupilo jos desetak ljudi koji su kao i ja valjda, hteli da vide o cemu se tu radi.
Poznanik nas je pozdravio .. bla bla i poceo da prica da je ono p cemu se tu govori jedinstvena prilika da napravite nesto u svom zivotu, da obezbedite buducnost svoju. To je novi "ekonomski megatrend", pa nam pokazuje primer mobilne telefonije-onaj koje poceo u pocetku time da se bavi sad je ostvareni bogatas, zivi srecno itd.
O cemu je rec. Network marketing je rec koju su upotrebili, mada (to sam kasinje saznao na netu) to je isto sto i multilevel marketing(MLM),t.j. pravi se piramida korisnika i distributera robe siroke potrosnje(kreme, pene,sapuni,filteri,za kucnu svakodnevnu uportrebu),proizvbodi su jevtiniji jer se ne reklamiraju ,kupuju se direktno od proizvodjaca(radi se o cifri od 30%, samo se ne kaze jevtinije u odnosu na sta) i tu ima prostor da se zaradi, ti gradis svoju piramidu i trudis se da se ona razvije tako sto poducavas svoje "podredjene" da uspeju u tome.i svi treba da kupuju proizvode u "svojoj radnji" www.vebso.com .
Treba primetiti da se na tom malom seminaru(nazovimo ga tako) koriste razne tehnike(od starne predavaca) koje navode slusaoce da poveruju u to, da je to ostavrivo, legalno, poslovanje sa velikom firmom (Alticor). Covek stekne "celokupnu"(tako mu je izlozeno) sliku i misli da je to sva informacija koja mu je potrebna i da je sve tu jasno i da moze odmah da pocne da zove svoje poznanike iprijatelje i da ih ubedjuje(uz pomoc svog "nadredjenog") da rade posao svog zivota.Naravno oni kazu da se raspitas pre nego sto kazes da ili ne, sto navodi slusatelja da pomisli: "nema lazi nema prevare" u smislu kad bi ovo bilo nedobro ne bi oni hteli da se ja rapitam detaljnije o tome.Greska oni bas to i zele, da im verujes bez rezmisljanja.
Covek se prvo primi, veruje u ono u sta hoce da veruje(znam po sebi) misli "to je resenje svih problema", odradim 2-3 godine i to je to.
Porgram ze zove "Planet Program" a firma "Alticor" www.alticor.com .Firma ima sajt koji je dopadljiv,ali to je isto sto i kada bi ja samo na osnovu informacija sa sajta microsoft.com ,odlucivao o kvalitetu njegovih proizvoda i programa. Sto vise izvora to bolje, evo nekih:

Informacije o network(iliti MLM) marketing-u
http://www.mlmwatch.org/index.html

dosta stavri o amway-u(tuzbe, kultizam, uporedjivanje cena, izolaciji osoba, isplativosti ...) - VRLO INTERESANTNO
http://www.amquix.info/ Inace amway je cerka firma alticor-a.

Ovde imate info o knjizi Roberta Kiyosaki-ja "Rich Dad, Poor Dad"(analiza). R.K. je lik koga hvale na sve moguce nacine u planet program-u.
http://www.johntreed.com

Gore navedeni linkovi su samo neki od onih sto sam nasao, uostalom mozete i sami da ukucate u google-u network marketing, ili sto je jedno te isto multilevel marketing pa da vidite sta ce ispasti.

Nadam se da ce vam ova informacija pomoci da objektivno shvatite o cemu se tu zapravo radi i da cete postupiti "sto mudrije" , ma sta to znacilo.

Naravno ako vam nije problem da napravite imetak putem obmanjivanja drugih ljudi i mozete mirno da spavate ,samo napred.
 

Back
Top