Windows 8

Odakle ti da je fake? Nije potvrđeno, ali nigde ne nađoh da je fake...

Canouna veli tako. Njemu možemo verovati. Inače, ova levo je njegova, a desna.. - sami procenite da li je fake ili nije.
charmbarcorner2.jpg
LonelyJames_1139421296270045.jpg
 
u sustini logo i oslikava nove tendencije u it tehnologiji ... minimalizam i slider ekrana

meni je iskreno sasvim ok i bolji od ove kicerice u bojama.


to je sad prica oko koje se lome koplja i kad je u pitanju web dizajn.. dizajn ili jednostavnost.

neko ce reci..sajt je ruzan..sajt mora da bude lep..greska..dizajniran sajt je portfolio sajt..klasican sajt nema potrebe za nekim dizajnom..bitna je jednostavnost i laka pristupacnost svim sadrzajima.
 
u sustini logo i oslikava nove tendencije u it tehnologiji ... minimalizam i slider ekrana

meni je iskreno sasvim ok i bolji od ove kicerice u bojama.


to je sad prica oko koje se lome koplja i kad je u pitanju web dizajn.. dizajn ili jednostavnost.

neko ce reci..sajt je ruzan..sajt mora da bude lep..greska..dizajniran sajt je portfolio sajt..klasican sajt nema potrebe za nekim dizajnom..bitna je jednostavnost i laka pristupacnost svim sadrzajima.
Da, dobra poruka. Za razliku od Viste i Sedmice, koje su išle i na estetski doživljaj, ovo ima određenu poruku...
 
Ja imam problem sa wireless-om. Instalirao sam drajvere za prijemnik signala, ali kad se konektuje pise limited connectivity. Da li neko zna u cemu je problem?
 
Probao sam Consumer Preview i moram da kažem da ja koji sam uvek bio napredan i "kupovao" Vistu i 7 čim su izašli smatram da je 8 ogroman promašaj i da će biti veći flop od Viste. Verovatno ću da ostanem na 7. Apple će tek sad da uništi Microsoft. OS X mi se mnogo sviđa i informisao sam se kako da ga instaliram na PCu ali odustao sam jer je komplikovano u pm.

8 jeste Microsoftov "najrevolucionarniji" OS u poslednjih 10+ godina, ali ne sviđa mi se što je urađen polovično. Prvo i osnovno, nemam touch screen monitor naravno, ali nema veze, može i miš i tastatura. Ali kad su već napravili Metro interface, trebalo je da prebace sve na novi sistem. Ovako u praksi ti ostaješ u normalnom Windows Exploreru koji su usrali ribbonom a Metro postaje smetnja umesto mesta gde ćeš provoditi najviše vremena.
 
Poslednja izmena:
Čoveče, na prvi pogled se impresioniraš, instaliraš ga, razočaraš se i ne znaš kako da vratiš stari windows sistem. Ovo je čist promašaj! Kod mene je mnogo kočio i pola onih aplikacija nije radilo, tj nije bilo dostupno za naš region. Ne eksperimentišite, ostanite na w7.
 
Koje sve dodatke treba instalirati da bi sve funkcionisalo normalno? za pocetak mi je malo cudno sve u win 8 ali se brzo navikavam, svidjaju mi se neke nove stvari iako sam na obicnom desktopu jedino imam problema sa kompatibilnosti i sto nisu jos izasli zvanicni drajveri. cs 1.6 ne mogu da pokrenem uopste, nije mi jasno zasto?? kao da nisam ni kliknuo, nista se ne desava.... instalirao sam directx flash i netFramework 3.5. Sta mi jos treba jer vidim da su neki igrali igre na win 8...
 
Probao sam Consumer Preview i moram da kažem da ja koji sam uvek bio napredan i "kupovao" Vistu i 7 čim su izašli smatram da je 8 ogroman promašaj i da će biti veći flop od Viste. Verovatno ću da ostanem na 7. Apple će tek sad da uništi Microsoft. OS X mi se mnogo sviđa i informisao sam se kako da ga instaliram na PCu ali odustao sam jer je komplikovano u pm.

8 jeste Microsoftov "najrevolucionarniji" OS u poslednjih 10+ godina, ali ne sviđa mi se što je urađen polovično. Prvo i osnovno, nemam touch screen monitor naravno, ali nema veze, može i miš i tastatura. Ali kad su već napravili Metro interface, trebalo je da prebace sve na novi sistem. Ovako u praksi ti ostaješ u normalnom Windows Exploreru koji su usrali ribbonom a Metro postaje smetnja umesto mesta gde ćeš provoditi najviše vremena.
Win 8 ima dva moda jedan je standardni koji sad imas na win 7 a drugi je swipe ili ti tablet mode....hardware ce biti developed tipa mishevi, trackpads s kojim ces moci da radis isto sto sad ljudi rade na Mac OSX tako da touch screen je totalno nebitna prica da bude presudna dali da koristis Win 8 ili ne.

Čoveče, na prvi pogled se impresioniraš, instaliraš ga, razočaraš se i ne znaš kako da vratiš stari windows sistem. Ovo je čist promašaj! Kod mene je mnogo kočio i pola onih aplikacija nije radilo, tj nije bilo dostupno za naš region. Ne eksperimentišite, ostanite na w7.
Prva stvar koju radis kad oces da testiras novi BETA OS je napravis recovery disk ili ti backup tako da uopste nije problem vratiti se na stari OS ako si uradio ovo navedeno...Mnogo stvari su idalje disabled naravno jel citaj BETA je upitanju....

Koje sve dodatke treba instalirati da bi sve funkcionisalo normalno? za pocetak mi je malo cudno sve u win 8 ali se brzo navikavam, svidjaju mi se neke nove stvari iako sam na obicnom desktopu jedino imam problema sa kompatibilnosti i sto nisu jos izasli zvanicni drajveri. cs 1.6 ne mogu da pokrenem uopste, nije mi jasno zasto?? kao da nisam ni kliknuo, nista se ne desava.... instalirao sam directx flash i netFramework 3.5. Sta mi jos treba jer vidim da su neki igrali igre na win 8...
Savet sacekaj full verziju pa se onda zezaj sa igrama a BETA OS ostavi za testiranje i cekiranje bagova koje ces prijaviti MS da bi ih software developers prepravili i ispravili .... to je glavna zamisao beta testiranja...a ne da peglas Counter :)
 
WINDOWS 8 STIŽE U OKTOBRU

Kompanija "Microsoft" dovršiće ovog ljeta novi operativni sistem "Windows osam", koji bi trebalo da se nađe u prodaji u oktobru.

s_328058184749.jpg



"Windows 8" dolazi u dva oblika – za tradicionalne kompjutere i tabletne računare.

"Microsoft" je odbio da komentariše Blumbergov izvještaj, u kojem je agencija citirala "osobe upućene u vremenski raspored" u vezi sa novim operativnim sistemom, koje nisu željele da budu imenovane.

"Microsoft" je svoj aktuelni operativni paket "Windows sedam" dovršio prije tri godine, u julu, i počeo njegovu prodaju 22. oktobra 2009. godine, poslije završetka sezone godišnjih odmora.

Analitičari očekuju da će "Windows osam" stići na tržište po istom vremenskom planu, za razliku od operativnog sistema "vista", čije je predstavljanje kasnilo, pa je prodaja počela u januaru 2007. godine.

Prema najavama, novi "Windows" biće orijentisan na kompjutere sa ekranima osjetljivim na dodir i tablete, što bi moglo da odbije korisnike tradicionalnih računara.
 
Skinuo sam 8-icu consumer preview tacnije beta verziju.. Pa ono sto se tice drajvera sve mi radi, ama bas sve moguce radi. A sada sto se tice dizajna, mislim da su pokusali nesto da naprave izmedju mac-a i linuxa, da sve to iskombinuju i naprave jednu sklopociju od windowsa. Trebalo mi je malo vremena da izvalim kako gde sta, da pogledam sve te nove stvari i te zajebancije, ali nisam nesto previse iznenadjen. Ocekivao sam da ce da ispadne nesto kao vista, ali nije. Sve u svemu videcemo kada izadje finalna verzija.
 

Microsoft Windows 8 još se nije ni pojavio na tržištu u svojoj konačnoj verziji, a već su se pojavili prvi problemi s njime. Sustav se naime podiže toliko brzo da korisnici nisu u stanju stići pritisnuti F2 ili F8, kako bi pristupili dodatnim opcijama prilikom boota sustava.

Jedan od noviteta u novim Windowsima je znatno brže podizanje sustava od onog na koje smo navikli u postojećim verzijama Windowsa, a u slučajevima kada je Win 8 instaliran na uređaje opremljene SSD pogonom, podizanje sustava događa se za samo sedam sekundi. Dio rezerviran za korisničku reakciju, pritiskanje tipaka F2 ili F8, svedeno je na 200 milisekundi, što pogađanje pravog trenutka pritiska čini gotovo nemogućim.

win-8-boot_-560x314.jpg

Upravo iz ovog razloga u Microsoftu su odlučili razviti potpuno novi sustav pristupa dodatnim boot opcijama i ostalim stvarima kojima smo do sada pristupali bjesomučnim pritiskanjem tipaka F2 ili F8. Korisnicima će nakon učitanog početnog dijela Windosa biti ponuđene dodatne opcije, a što je, ako se nas pita, trebalo biti uvedeno već prije godina i godina. ;)

Uglavnom, više o promjenama u boot procesu Windowsa 8 pročitajte u službenom zapisu na još službenijem blogu Microsofta.
 

Back
Top