Windows 8

Developer Preview me je razocarao da budem iskren. Navikao sam na dobri stari Start sa kojim mogu da pristupim programima brzo i lako.
Takodje me nervira stalni odlazak u fullscreen, kada udjem u control panel ili pritisnem windows key. Sav taj Metro UI bi odlicno radio na tabletu, ali mislim da mu nema mesta na desktopu koji nema touchscreen monitor.
Promene UI-a su zanimljive, ali ja sam navikao na prozore, ne na full screen aplikacije. Takodje, tranzicije izmedju full screen aplikacija i standarnog desktopa kao i podela ekrana izmedju njih super izgleda, ali mislim da bi bilo mnogo bolje da su umesto tih full screen zezalica stavili virtualne desktopove izmedju kojih korisnici mogu da se krecu.
Ostale promene, tipa task manager, kopiranje fajlove, ribbon je ok, ali moja najveca zamerka je fullscreen UI, jednostavno ne mogu da se naviknem i kome mislim da je iskljucivo mesto na tabletu ili smartphone-u.

Btw, W8 radi na VMWare 8 bez problema, samo kada pravite virtuelnu masinu stavite da cete instalirati OS kasnije a kao sistem stavite W7 i sve radi bez problema.
 
Developer Preview me je razocarao da budem iskren. Navikao sam na dobri stari Start sa kojim mogu da pristupim programima brzo i lako.
Takodje me nervira stalni odlazak u fullscreen, kada udjem u control panel ili pritisnem windows key. Sav taj Metro UI bi odlicno radio na tabletu, ali mislim da mu nema mesta na desktopu koji nema touchscreen monitor.
Promene UI-a su zanimljive, ali ja sam navikao na prozore, ne na full screen aplikacije. Takodje, tranzicije izmedju full screen aplikacija i standarnog desktopa kao i podela ekrana izmedju njih super izgleda, ali mislim da bi bilo mnogo bolje da su umesto tih full screen zezalica stavili virtualne desktopove izmedju kojih korisnici mogu da se krecu.
Ostale promene, tipa task manager, kopiranje fajlove, ribbon je ok, ali moja najveca zamerka je fullscreen UI, jednostavno ne mogu da se naviknem i kome mislim da je iskljucivo mesto na tabletu ili smartphone-u.

Btw, W8 radi na VMWare 8 bez problema, samo kada pravite virtuelnu masinu stavite da cete instalirati OS kasnije a kao sistem stavite W7 i sve radi bez problema.

U potpunosti se slažem sa tobom ovaj UI (na sličnu foru je i WP7) će lepo izgledati na tabletima ali za desktop je skroz nepraktičan.
Inače još jedna potvrda da radi na VMware wokstation 8 bez problema ,samo ako vam izbaci neku grešku na početku instalacije tipa windows cant find product key... izbrišite floppy iz svoje virtualne mašine ;)

@ davincovkod13
Nisam probao NIS 2011 ali 2012 radi bez problema :)
 
Ne kontam sta je bolje... isto mi je kao win7
jedino sto mi se svidja je to sto je start sad kockast a ne okrugao...

Jesi ti video ovaj metro ui kako ti je sve isto?

BTW našao sam kako da se isključi metro ui skinite ovaj tweak :)

metro-ui-tweaker-windows-8.jpg


http://www.thewindowsclub.com/downloads/MUITW8.zip

BTW zahteva net.framework.
 
Ja ne mogu da instaliram na Oracle VM VirtualBox skinuo sam poslednju verziju sa njhovog sajta.izabrao sam da se instalira Win 7 i kada nije htelo izabrao sam other windows ali mi uvek istu gresku izabci
unledxjv.jpg

Da li neko zna zasto ovo izabcuje i u cemu je stos?
 
Ko želi da se prebaci na klasičan UI kao na Win-u 7 treba uraditi sljedeće:

Pokrenite Registry Editor.
Pronađite ključ HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer
Na desnoj strani vrijednost RPEnabled promijeniti na 0
 
Koristio sam ga nekoliko dana i bio je ok, ali me je iznervirao jer mi izbacuje iz igara kada misem odem u donji levi ugao i nisam nasao nacin da to ugasim tako da je završio u kanti!!!!
 
Microsoft pokazao Windows 8
Operativni sistem koji bi trebalo da radi podjednako dobro na desktop i laptop računarima, kao i na tabletima, a koji dolazi iz Microsoftovog okrilja, predstavljen je juče na BUILD konferenciji namenjenoj programerima.

20210256954e706234ccd7e007309916_orig.jpg



Novi OS, Windows 8, zvanično će biti lansiran sledeće godine, a imaće dva korisnička interfejsa. Jedan namenjem desktop računarima, nalik na tradicionalni Windows interfejs, i drugi, nazvan Metro, koji će biti prilagođen tabletima.

Osim toga, kao odgovor na konkurenciju u vidu Android i iOS prodavnice aplikacija, Microsoft će lansirati svoju - Windows Store. Novi Windows biće i prvi koji će podržavati ARM procesore.

"Mnogo se toga promenilo od 1995. godine, kada je poslednji put Windows prošao kroz značajnije promene", rekao je Stiven Sinosfki, predsednik Windows divizije u Microsoftu.

Pet hiljada zadovoljnih programera otišlo je juče sa konferencije noseći sa sobom novi Samsung tablet na beta verziji Windowsa 8. Radi se o uređaju na Intel Core i5 procesoru, sa 11,6-inčnim ekranom rezolucije 1366x768, 64GB SSD diskom i 4GB DDR3 memorije, nazvanom, Samsung Windows 8 Developer Preview PC, koji se kao takav neće naći u prodaji.



Jos sam u neverici, ovo cudo je bolje od mog laptopa. Evo npr kad bih kupio ovaj tablet dal bih mogao da igram npr igrice? Gledam filmove? Skidam nesto sa interneta?
 
Instalirao 64-bitnu verziju na vmware8, iz drugog ili trećeg pokušaja (na lap-top sa win7 x86). Guta dosta memorije. Malo ću da ga testiram ovih dana pa ću da napišem neki ozbiljniji komentar.
 
Inače, WDP je aktiviran do 12.3.2011.
Evo sličice.. goo.gl/6CN3K
Imam ga već 15ek dana, i mogu vam reći da sam prilično zadovoljan. Lični utisak - dosta brži od sedmice u svakom pogledu.
Naravno, ovo je tek M3. Ima tu još dosta toga da se sredi.
 
Instalirao ga na cistu perticiju 270Gb (menjao nov hard) na compu vec imam 2 xp-a na c i d particijama, ali kod mene od dual bota nista kao da ne prepoznaje xp-ee sto je sasvim moguce obzirom na drugaciju osnovu, inace prilicno zunjujuci za snalazenje pa sam ga posle jedno sat vremena na insisstiranje mog nestrpljivog komsije formatirao sa xp sp3 september 2011, ali uz nesto vise saznanja i ako ide u dual sa xp-om ponovo cu ga instalirati, vrlo brzo gasi komp!
 
Auuu,

koje sr.... od Win 8...

Danas sam instalirao Win 8-32, i mogu reci da je veoma brz,sto nije za cuditi se,jer nema nista u njemu:)
Izgled i komande su veoma razocaravajuce :)
Igrice rade,ako se instalira sve naknadno sto je potrebno jednom OSu,odnosno sa Microsoftog sajta skinuti sve sto ne dostaje ( netfrejmvork 3.5... itd) i pomuciti se oko instalacije programa za podrsku.
Najvise mi smeta sto otvara aplikacije ako IE preko celog deska u novom okruzenju,uzas:(
Najgore sto me prevario,prilikom instalacije odabrao sam da obrise D: disk i tu da instalira,ali sam je obrisao C: particiju na kojoj mi Win 7 i tu instalirao :)))
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    43,9 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:

Back
Top