Windows 8

Ово ми се свиђа код 8-це :)

Screenshot (11).jpg
 
Ја сам био скептичан према осмици, Давно сам је тестирао и кренуо систем да ми багује, диск искоришћеност 100 одсто и иако ништа не радим систем се укочи по пет минута. Одмах сам се вратио на седмицу. Онда је прошло доста времена и случајно нађем да се може скинути ИСО фајл са микрософтовог сајта за вин 8.1. Легална верзија али без кода. На нету сам нашао код врло лако који ради и инсталација је прошла глатко. Све је било нормално осим поновног искоришћености диска на 100 одсто али компјутер није баговао као пре. Прогуглам на нету, угасим сервисе који набијају ту искоришћеност и сад ми је искоришћеност диска до 8 одсто у нормалном раду. Одлучио сам да га задржим. Активирао га на крају и задовољан сам. Одмах сам блокирао вин 10 упдате. Упдате ради без проблема. По мени је бржи од седмице доста, боље искоришћеност меморије и лак је за употребу, нашминкана седмица али и доста побољшана тако да дајем предност вин 8.1 пре него седмици иако сам на седмици био доста дуго.
 
Samo proveri da li ti je neki od tih update-a ubacio i telemetriju. Poceli su da to rade nasilno i na Win7 i na 8.1. Mozda i najstabilniji Windows do sad, ako se pazi sta se instalira od tih njihovih azuriranja, jedna od prvih stvari koju uradim je da podesim "Check for updates but choose whether to download and install them". I neki od update koji sam skinuo mi je samo prebacio tu opciju da automatski skida sve update, bez pitanja. Kad sam video, zgranuo sam se.
 
И ја сам хтео да останем на 8-ци, али нисам успео, иако сам предузео све мере да се одбраним од 10-тке, нисам успео, почели су насилно да проваљују, и на крају сам морао да инсталирам 10-ку.

И шта сад? Десетка ми закуцава интернет, и поред свих подешавања, заштите итд...

Стварно, ови из Мицрософта нису нормални, стално руше свој систем, ма који год инсталирао.
 
Poslednja izmena:
Skoro sam reinstalirao Win 8.1, precesljao sva azuriranja (pre instalacije svakog sam pogledao na MS sajtu opis, sta tacno odredjeni "update" radi), opcione nisam ni instalirao, i kotrlja se lepo sad, mada nikad se ne zna, od one situacije sa promenom podesavanja da se automatski azurira bez mog pitanja, malo-malo pa proveravam da se nije to opet desilo. Za sad nije, mada ne znaci da nece. Jedina stvar koja me za sad sprecava da u potpunosti predjem na *nix, je Skype (ima alternativa, znam, ali sta vredi kad vecina drugih koristi Windows, ne mogu da ih teram na nesto drugo). Mada, oko 2 godine ga nisu menjali, i ne verujem da hoce. 10-ku nemam nameru ni da pomirisem, videcemo sta ce ovaj Redstone da donese.
 

Back
Top