Opet Adobe Premiere

BokeyDj

Obećava
Poruka
58
MOj komp je:
Athlon XP 2200+ 1800mhz
256mb ram ddr
Radeon 7500 64mb ddr vo
hdd maxtor 7200rpm 80gb
itd

Kako da kompresujem fajlove pre obrade u adobe premiere 7.0 da nebi seckalo na display sto skinem od satellite slika je odlicna ali kad treba nesto da uradim ja se ubijem (odsecem reklame) Koja kompresija je najpovoljnija, uzimao sam neke fajlove iz televizije ali nisu hteli da mi kazu koji je to format u premiere uopste ne secka zna li neko?
Rezolucija je DVD 720 itd... ali ne znam kako to da podesim postoji li mogucnost da se premiere ubrza malo!!! Obrazlozite odgovor
 
ti sa satelita skidaš MPEG2, koji je kompresija na DVDevima. pošto je to (relativno) jaka kompresija tvom kompu treba dosta vremena da je dekompresuje i zato secka.

u tv-u se najverovatnije koristi DV kompresija, koja je znatno slabija u odnosu na MPEG2 (13GB DV prema 4GB DVD za 1h) pa ju je mnogo lakše dekompresovati.
DV je predvidjena za dalju montažu (to, valjda tebi treba) a MPEG2 za gledanje i prenos na diskovima.
 
Niko mi nije objasnio sta konkretno da radim.

Treba li da fajl otvorim pa da ga kompresujem sa premiere? (u koji kodek da ga kompresujem) Ili treba da nabavim neki kompresor kazite molim vas!!! Pominjete neki dv kodek a ne znam nista o njemu bitrate itd
 
@BokeyDj

Pazi ovako...

Premiere generalno ima problema sa citanjem divx-a,ponekad ce ti slika seckati a nekad neces imati zvuk mada moze i kombinovano u 1000 kombinacija. :)
Najbolje je da ti materijal koji hoces da obradjujes,bude DV a ako nije i vec je obradjivan,smanjivan(sto je najverovatnije kod tebe slucaj) sa nekim kodekom onda skini VirtualDub i MJPEG kodek sa neta.(ako ne mozes da ga nadjes instaliraj FFDshow,jedan dolazi sa njime.)
Premier se lepo snalazi sa motion jpeg-om.Ako imas problema sa zvukom isto sa Dub-om prebaci zvuk u PCM.
Naravno,u zavisnosti od prostora koji imas na hardu,koristis sto manju kompresiju(kad prebacujes u mjpeg) odnosno sto vise kb po sekundi.(oko 1000 je fina vrednost,mada moze i mnogo vise ali nemoj nikako manje).

Nemoj ni slucajno da uzimas Dr.Divx to je namenski program sa samo jednom namenom-promovisanje odredjenog kodeka. :) A i secam se da je bio bugovit do piiiiiip i stalno "padao" da ne spominjem zakucavanje kompa,spori rad...etc.

Ceo proces koji trebas da uradis me mrzi da objasnjavam,a i imas na netu jako mnogo tutoriala i grafickih-detaljnih prikaza sta i kako,pa malo potrazi sa google-om.Mozes potraziti i po forumu "Premiere" i "VirtualDub" bilo je mnogo puta slicne price.

PS. Ako te zanima sa cim je neki video fajl kompresovan skini GSpot.(za detalje pretrazi forum,bole me prsti koliko sam puta pisao istu stvar.)

Poz.
 
ljudi ffd show i premiere se "kolju"
kako to da resim premiere ne moze uopste da se podigne

ffdshow mi instalira i dscaler (prog za tv koji vec imam)i virtual dub (koji ne moze da otvori i rekompresuje mpeg2-tipicni format)
 
Aman-zaman covece jel ti citas sta ja pisem?!!!!!

Kakva finalna kompresija?!!!!

Uzmes taj fajl koji secka u Premieru,sa Dub-om ga prebacis u Mjpeg(ekstenzija .avi) i onda obradjujes u Premieru.Sta je tu toliko komplikovano i nerazumljivo?!
Fajl ce znatno dobiti na velicini,mada moze se i to korigovati ako je od vaznosti,ali ces lepo moci da radis bez problema u Premieru.

PS. Jel se ti to deres na mene ili imas problema sa Caps-om?!. :)
 
ljudi hvala Vam puno ali snasao sam se!!! Nasao sam program (skinuo se sam od satelitske konekcije) znatno je dobar!!!

Novi problem je:
Nemam crack za taj program!!!
Moze li neko da ga nadje ili (jos bolje) napravi
P.s. program se zove

Cucusoft AVI to VCD DVD MPEG Converter Pro 5.07 demo pa mogu da kompresujem samo prvih 3 min kompresujem ga u dvd pa ga onda lako obradim
 
ako nista od ovoga sto su ti rekli ne uspije imam ja jednostavno rješenje. Ubaci taj MPG file u Adobe nista ga ne diraj. Samo ga prevuci na šinu i idi na produce movie. (on ce ga bez kompresije produkovati u DV) pa ga onda ponovo inportuj u Adobe i montiraj. Tebi slika svakako nemoze biti nesto kvalitetna, a posto nema kompresije nista neces izgubiti na kvalitetu.
 
Tako je...
Ali ja sam to radio ranije:
Premiere kompresuje mnogo sporo (kad bi ja kompresovao dva puta file od 1h bio bi uzas)
Program koji sam nasao(cucusoft) kompresuje perfektno i znatno brze od premiere (po 12 fps)

Finalna kompresija bi bila kraca od 1h (seckanje itd...) pa bi manje cekao

Koristim premiere samo zato sto ima sve mogucnosti (profesionalan program)
 

Back
Top