moderatori

Evo prilika da se kaze nesto i o moderatorima foruma, mada nisam siguran da je tome ovdje mjesto ali bas moderatori mogu da joj nadju mjesto...

ne bi bilo lose da se ovde izuju svi i daju misljenje o moderatorima ponaosob ko za koga zna.. Naravno moderatori bi trebali da iskuliraju i pohvale i kritike... Prema tome samo naprijed da vidimo koje im je je mjesto.. ne moram ja pocinjati, dajem prijedlog..
 
E, Agente, nije samo pljuvanje, ima i onih koji bi nesto pozitivno da kazu, samo mislim da sam promasio predlog jer ne vidim onih starih clanova ovde bas dosta a ovi novi Vam nisu bas vjesti jer stalno kukaju sto ovo i sto ono.. No ako se rasplamsa pomjeri gdje je i mjesto.. nemam protiv....
 
@ Agent Orange

E rekao si da treba da se koristi pretrega. Nema problema, ali onda morate da preimenujete svaki topic nazvan "zasto", "kako", "kako da namestim", "da li moze", "sta je bre ovo", "potrbna pomoc", "hitno!!", i slicne umotvorine. Iskreno takve teme i ne citam bas zbog takvih naziva.

Toliko.
 
E sad mogu i ja da kazem nesto ZA i PROTIV moderatora...


Prvo zamjerke...

Ne volim kod moderatora sledece:

Kad zakljucavaju teme to sto ne obrazloze necim valjanim, ili cak bolje je da ne obrazlazu zasto jer svi koji postuju pravila znaju zasto je tema zakljucana.. Ovo zakljucavanje mi se i ne svidja, vise bih volio da su teme koje nemaju smisla obrisane jer oni X-evi mi mnogo smetaju...

Ne bi bilo lose mada je pozeljno a znam da nije obaveza da moderatori kada zakljucavaju temu daju neki link, pomoc ili savjet kako je najbolje naci odgovor na odredjeno pitanje, mada znam iskreno da to moze da bude zamorno...

Cesto puta procitam odgovor moderatora u kome se osjeti ljutitost na odredjenu temu, mada ima i tu odredjenog opravdanja ali ipak su oni ti koji vode sve ovo i koji diriguju svim ovim silnim orkestrom.

Ima i dobrih strana moderatora i te kako...

Da nije njih, govorim za one forume i podforume koje ja posjecujem (ne sve) ovde bi bio totalni haos i krs.. Ja recimo sam slicno rekao bih zadovoljan sa njihovim odradjivanjem posla mada se moze da uvijek pruzi vise i bolje, mada se od moderatora uvijek precutno ocekuje da bude perfektno na visini zadatka..

Zabrinjava me to sto se ne javlja dosta dobrih starih clanova na koje sam navikao i za koje znam da imaju kapaciteta i znanja...

U sustini nisu losi ali uvijek mogu bolje..

Sada da cujem ostale....
 
GZ:
Zabrinjava me to sto se ne javlja dosta dobrih starih clanova na koje sam navikao i za koje znam da imaju kapaciteta i znanja...

Sada da cujem ostale....

E i meni je krivo... :( preprosle godine ih je bila gomila a ko zna gde su sada... :roll:

@ GZ

Samo nemoj da se cudis sada ako ova tema bude zakljucana... Bar cemo znati zasto :)
 
Agent je obecao da nece, s tim da izgleda samo ja i ti komentarisemo o ovome, a vidim prelgedano je dosta puta ali nema niko petlje da kaze nesto sto mu smeta. samo znam da ce Agent da pomjeri na odgovarajuce mjesto.. No vrijeme je da se i malo o ovome kaze...

Iskreno nedostaje mi mnogo Andreavk i jos neki...
 
Pa tipovao sam na zakljucavanje bas zbog toga sto je tema otvorena na pogresnom mestu.
Andreavk? Da, nisam je video ovde odavno. Bilo bi dobro kada bi postojala neka opcija slucna onoj na pricaonici krstarice : /seen i /seennick pa da mozemo da vidimo kada je neko poslednji put bio ovde :)
 
vidim da se uglavnom slazemo,
Sto se tice tema koje nemavaju veze sa softverom, rsenje je premestanje teme tamo gde spada, a na brsisanje...Pa onad obavestenje na mail ili pp o obrrisanoj poruci bi bilo vise nego pozeljno.
i naravno, a to je ono sto meni najvise smeta, apel korisnicima da nazivaju svoje teme na normalan nacin..kao sto je neko vec rekao
 
Moderatori to su ti ludi koji gledaju da sve bude po PS-u tako ili nikako pa se pitam sta urade recimo kada pada sneg cini mi se da iznesu svu raspolozivu mehanizaciju pa ako treba treba a ako ne mozda ce zatrebati pa cak i kasicicu za kafu ako zafali sigurno je sigurno
ZIVELI MODERATORI sajtova
p.s. koriste sivacu masinu da preseku papir
 
zasto mije zakljucana tema u kojoj pitam za savet u vezi dvdv ripper programa???Sta mi vrede oni linkovi sa besplatnim programima ako neznam sta trazim...
I vi ste mi neki moderatori???????Sramota....ali nema veze nije ovo jedini forum na svetu u vezi softwara
 
E bas bih sad voleo da cujem misljenja onih sto se bune na zakljucane teme.
@Faxcool
To sto u naslovu stoji sve i svasta ne utice toliko na pretragu jer sistem pretrazivanja ne pregleda samo naslove, vec cele poruke (a i naslove) i veoma lepo funkcionise.
@joockey
Svoje znanje iz matematike zadrzi za sebe. Znas dobro sta je covek mislio kad je to rekao, a ako ti nesto nije jasno obrati se nekom od moderatora privatnim porukama ili na isti nacin kontaktiraj administratora foruma. Sve ce ti biti objasnjeno.
@GZ
Sto se tice onih crvenih X-ova tu si u pravu.
Zato najveci broj tema jednostavno obrisem, pa me i manje prozivaju :mrgreen:
Ali ipak ima i onih gde treba obrazloziti. Sto se Pravilnika tice ne verujem da je 50% njih procitalo.
 
@joockey

Pa pazi...i kad je tako kao sto kazes,opet je on upravu...jer ovo je ipak forum softver a cesto u programima nula oznacava beskonacnost,znas ono "unesite broj ponavljanja(0 za beskonacno)". :) ;)


Poz.
 
@jockey- "Kako da trazim nesto, kad ne znam sta trazim?"
Jel ti treba dvd "ripper"?
Y tema je bilo+imash sticky temu gde ima free & shar. programa,a na tim lokacijama je sve lepo sortirano po tipovima programa, tako da ces se vrlo lako snaci....

Zasto zakljucavamo teme?
Pa pogledajte topice zadnja dva dana...Jedan pita kako i sta sa particijama u XP, jedna pita gde da kupi recnik,jedan ima problema sa netom itd itdi....I kakve to ima veze sa software-om?
Meni je samo misterija, kako neko moze da preskoci "operativne sisteme" i postavi pitanje ovde vezano za isti.... :lol:

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
OK OK OK OK
ali shta je sa mojim potpisom????I ta je tema zakljucana...sad ce te mi reci da to treba da postavim u hardware?????
Uzgred juce sam se osisao......
Respect
 
Ali zashtoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo?
Hmm..ovaj zasto?
Reci gde da je strpam?Ili mi bar ti reci...mislim da nije uredu......Shta sad si postao moderator i bla bla bla moze da radis sta hoces i da zakljucavas teme i bla bla bla
 
joockey:
Ali zashtoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo?
Hmm..ovaj zasto?
Reci gde da je strpam?Ili mi bar ti reci...mislim da nije uredu......
Ja zaista ne znam, da li ljudi UOPSTE ista citaju sta sve pishe po forumu/ima, ili jednostavno kliknu na prvi link na koji nalete i postave pitanje?
Zastoooooooooooooooooooo?-->
Softver
Programi, aplikacije i paketi.
Hardver
Procesori, ploče, kartice i sve ostalo.
Programiranje
Za one koji bi da naprave svoj prvi program, kao i one koji su prvi program davno napravili.
Operativni sistemi
Upotreba i administracija. Windows, Unix, Linux, DOS...
Sigurnost i zaštita
O virusima, crvima i ostalim domaćim životinjama.
Poslovna primena
Elektronsko poslovanje, poslovni paketi, upotreba informacionih tehnologija u preduzećima. Pravljenje i održavanje komercijalnih sajtova.
Multimedija
Slika, zvuk, animacija. Montaža atrakcija uz pomoć kompjutera.
Video igre
Za one koji svako malo razmišljaju o novoj grafickoj kartici ili bržem procesoru.
Open source
O kvalitetnim i besplatnim programima. Korisnici i programeri, ujedinite se!
Web dizajn
Od ideje do realizacije. Alati, trikovi i programski jezici.
Surferski kutak
Koju "dasku" koristite? O provajderima i vezama. O anonimnosti i grupnim seansama. O programima koji vam pomažu u krstarenju mrežom.

I? Sta ti mislis? Gde postaviti pitanje vezano za sig. na forumu? Pod "racunari..." ili na nekom skroz drugom mestu?
Da ne davimo sa pitanjem oko sig suvishe....
Bice sticky teme vezane za postavljanje topic-a, kao i teme vezane za pravilnik +-ice, ( one ce biti namenjene "pocetnicima" tj novim korisnicima tako da ce biti manje nesporazuma tipa "zasto mi je zakljucana tema?".."modovi su peechke" i sl...:)

Ako na svim vecim domacim forumima postoji neki red, zasto to ne bi bilo i ovde?

joockey:
Shta sad si postao moderator i bla bla bla moze da radis sta hoces i da zakljucavas teme i bla bla bla
Bla bla.... da
icon_mrgreen.gif
 

Back
Top