Studiranje u Sloveniji
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Studiranje u Sloveniji

Kaspersky
    Guest

Podrazumevano Studiranje u Sloveniji

Pozdrav,
    interesuje me vase misljenje o univerzitetu u Sloveniji...
    Prednosti i mane u odnosu na nas itd...

zvoncica87
    Guest

Podrazumevano

e ovako...
    ja takodje planiram da idem u sloveniju tako da prilicno znam
    ti napisi pitanja koja te zanimaju a ja cu ti odgovoriti...
    pozdrav

Kaspersky
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio zvoncica87
    e ovako...
    ja takodje planiram da idem u sloveniju tako da prilicno znam
    ti napisi pitanja koja te zanimaju a ja cu ti odgovoriti...
    pozdrav
    Interesujeme kako su cenjeni njihovi fakulteti?
    Zatim, da li se moze dobiti neka stipendija ili

gostja
    Guest

Podrazumevano

e, ja trenutno radim i živim u sloveniji i u dilemi sam- da li završiti višu u bg(ostalA mi cela druga godina), pokušati da se zaposlim u slo pa nastaviti studij u slo,ili, prEboleti prvu pa sve iz početka u sloveniji? samo, i cene su im UAU!1500$ za redovne a duplo za vanredne što je u odnosu na srpski prosek cena previše( god više u srbili je 250 evra!)!logično, studirati, tu u sloveniji daleko je bolje nego dole-sve je tako bolje organizovano da je za nepoverovati! ne znam , do septembra ću intezivno razmišljati o tome! svi koji imate iste/slične dileme, pišite

gostja
    Guest

Podrazumevano

e, ja trenutno radim i živim u sloveniji i u dilemi sam- da li završiti višu u bg(ostalA mi cela druga godina), pokušati da se zaposlim u slo pa nastaviti studij u slo,ili, prEboleti prvu pa sve iz početka u sloveniji? samo, i cene su im UAU!1500$ za redovne a duplo za vanredne što je u odnosu na srpski prosek cena previše( god više u srbili je 250 evra!)!logično, studirati, tu u sloveniji daleko je bolje nego dole-sve je tako bolje organizovano da je za nepoverovati! ne znam , do septembra ću intezivno razmišljati o tome! svi koji imate iste/slične dileme, pišite

zecccc
    Guest

Podrazumevano

Meni se dopada Slovenija, i volela bih da zivim i radim tamo, ali ne znam jezik.Pa ako mozes odgovori mi da li postoji mogucnost da se zaposlim a da koristim srpski jezik.Hvala

gostja
    Guest

Podrazumevano

ako već imaš šansu da dobiješ radnu dozvolu i boravak na osnovu toga u sloveniji, slovenački jezik nek ti ne bude prepreka- nije težak i za godinu dana ga PERFEKT savladaš ( postoje kursevi slovenačkog za strance na filološkom fakultetu u ljubljani ili na tzv ljudskim univerzama- to mu dođe kao naš radnički univerzitet)
    srpski jezik svi slovenci razumeju, samo nije jako POSLOVNO da ne komuniciraš na jeziku onih u čijoj zemlji hleb zarađuješ?! znači, možeš slobodno i arapski da pričaš ako planiraš da radiš na baušteli ili kao perač sudova...

zeeec
    Guest

Podrazumevano

Da bas me je to interesovalo, da perem sudove... Pa zato sam zavrsila fakultet...Hvala na odgovoru divna si

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio gostja
    ako već imaš šansu da dobiješ radnu dozvolu i boravak na osnovu toga u sloveniji, slovenački jezik nek ti ne bude prepreka- nije težak i za godinu dana ga PERFEKT savladaš ( postoje kursevi slovenačkog za strance na filološkom fakultetu u ljubljani ili na tzv ljudskim univerzama- to mu dođe kao naš radnički univerzitet)
    srpski jezik svi slovenci razumeju, samo nije jako POSLOVNO da ne komuniciraš na jeziku onih u čijoj zemlji hleb zarađuješ?! znači, možeš slobodno i arapski da pričaš ako planiraš da radiš na baušteli ili kao perač sudova...
    Za godinu dana da savladas slovenacki i moze, ai PERFEKT - nikako, za to ti reba jos godine da zivis tamo da bi ga stvarno PERFEKT govorila

Slovenac79
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio gostja
    A koji si to fakultet završila.

Slovenac79
    Guest

Podrazumevano

Pitanje za zeec, naravno, loše sam citirao.

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ljudi mene zanima kako da dodjem do stipendije za medicinski ili stomatoloski fax.
    kakve su mi sanse da upisem stomatologiju ili medicinu,ako sam odlicna,ali nisam vukovac u gimn?
    da li postoje neki poslovi preko leta za strane studente?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Za godinu dana da savladas slovenacki i moze, ai PERFEKT - nikako, za to ti reba jos godine da zivis tamo da bi ga stvarno PERFEKT govorila

paaa, zavisi kome kako ide, zar ne...? :wink:

Slične teme

1. Istina o Sloveniji!!!
    Autor rokavec u forumu Politika
    Odgovora: 458
    Poslednja poruka: 11.10.2008., 15:24
  2. porodjaj u sloveniji?
    Autor Draganna78 u forumu Žene
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.05.2004., 19:09
  3. Skolovanje u Sloveniji
    Autor davorinkadajke u forumu Školovanje u inostranstvu