Pomoc Kosovu

Anchika011

Početnik
Poruka
46
Apelujem na sve one koji znaju za neki fond ili akciju namenjenu ljudima sa Kosova da pomognu koliko mogu i isto tako, ukoliko neko ima ideju kako mozemo, mi mladi, pomoci, neka je iznese, neka predlozi bilo sta sto mu je na pameti, bilo kakvu akciju od koje bi, recimo, prihodi isli za pomoc Kosovu...
Unapred hvala
 
Rani sina, pa šalji na vojsku...
Dobro, za vojsku baš i ne mora svako, vidim da nisu svi u tom fazonu, ali treba razmisliti o prvom delu stiha...
 
DisMisaL:
Rani sina, pa šalji na vojsku...
Dobro, za vojsku baš i ne mora svako, vidim da nisu svi u tom fazonu, ali treba razmisliti o prvom delu stiha...

...a ima i onaj stih...

...ja sam bio u Srbiji,
Srbija je na robiji.
Srbi leze u kafani,
Sto pijani, sto poklani...
( Petar Pajic, Srbija...)

...a ima i onaj stih...

...nismo mi izgubili Kosovo,
no mi vise za Kosovo nismo...
(Milan Komnenic, Izgon...)
 
E dovoljno su svi iz Srbije izdvajali za Kosovo.Kolko je Kosova toliko samo neka pomoc.E pa NECU vise...ja da od mojih usta odvajam za Kosovo ne pada mi na pamet.
Ja da placam struju koliko i potrosim,a tamo niko nista ne placa,pa kad im poseku kablove:"sto secete?"...pa nek se zapitaju kad su je posledji put platili,i kad su poslednji put platili porez drzavi. :evil:
 
DeDa:
E dovoljno su svi iz Srbije izdvajali za Kosovo.Kolko je Kosova toliko samo neka pomoc.E pa NECU vise...ja da od mojih usta odvajam za Kosovo ne pada mi na pamet.
Ja da placam struju koliko i potrosim,a tamo niko nista ne placa,pa kad im poseku kablove:"sto secete?"...pa nek se zapitaju kad su je posledji put platili,i kad su poslednji put platili porez drzavi. :evil:

А од чега да га плате, леба ти? Где они то могу да се запосле и да зарађују кад живе у пар квадратних километара, затворени?

Да живиш само месец дана тамо у таквим условима другу би песму певао, имао би мало више емпатије.
Ти људи тамо су жртве погрешне државне политике, а сад још треба да им завидимо што не плаћају струју!
 
Anchika011:
Apelujem na sve one koji znaju za neki fond ili akciju namenjenu ljudima sa Kosova da pomognu koliko mogu i isto tako, ukoliko neko ima ideju kako mozemo, mi mladi, pomoci, neka je iznese, neka predlozi bilo sta sto mu je na pameti, bilo kakvu akciju od koje bi, recimo, prihodi isli za pomoc Kosovu...
Unapred hvala

Mozda nije lose: da mladi uspostave kontakt sa mladima na KIM, pod uslovom da to ne budu sverceri i barabe - da se jednom nedeljno ili mesecno organizuje SAJAM KOSOBSKI BOJ u holu bivseg Doma sindikata, da se trazi besplatno oglasavanje na TV stanicama i oslobadjanje od bilo kakvih drzavnih dazbina, da nasi mladi dobrovoljno rade tj. prodaju proizvode sa KIM jednom nedeljnoa da mladi sa KIM takodje besplatno tj. dobrovoljno prikupljaju i organizuju besplatni prevoz, da sva prikupljena sredstva idu na odredjeni racun a da zatim budu raspodeljivana na pojedince i porodice prema spisku preko Crkve(da bi se sprecila manipulacija). Poznato mi je da na KIM ima divnih rucnih radova i predmeta starih zanata... treba probati...
 
Anchika011:
E, Deda, Deda, zar zaista mislis to sto zboris? Samo sam to zelela da te zapitam, a ostalo ti je vec rekla Hellen. Pozdrav za nju.
Pa jel bi tebe u Srbiji neko pito',sta radis i cime se bavis...njih to ne interesuje...nego ce da seku.
A i vlada...ako im je toliko stalo do tih ljudi dole,neka im plati struju.Zato i propadamo,niko nista ne placa a svi hoce.
Radikali 'oce hleb za 2din. a na pitaju od cega ce pekara da kupi sirovine....ma 'ajte molim vas. :evil:
 
Deda, ja bih na tvom mestu cutao, bar posle onog gore sto si napisao.

Postoji li jos neka ogranizacija mladih za pomoc Kosovu a da to nije ni Obraz, niti neka navijacka grupa? Ovo nije nikakva provokacija jer zaista ne znam. Nisam obavesten kako bi neki maliciozni rekli :)
 
Lokalnim Srbima mocnicima odgovara ovakvo stanje jer je to pravi raj za njih zbog sverca svega i svacega i to sa siptarima.
Najbolja pomoc koju mozemo da im pruzimo je da ih ne lazemo odavde, vec da kazemo istinu a to je da je Kosovo izgubljeno i teritorijalno i bioloski.Najbolje sto mozemo da dobijemo je podela.Ali na zalost dok je ovakvih slepih politicara, bivsih Slobinih tajkuna, mafije i Crkve ovakva kakva je sada, nista drugo ne moze ni da se ocekuje.
 
Ma, mene vlada uopste ne zanima! Da se ja na nju oslanjam i od nje cekam da pomogne za bilo sta, ne da bih se nacekala, nego, verovatno, ne bih ni docekala. U ostalom, ovde se ne radi o tome, da ja apelujem na pomoc jer nesto ocekujem za uzvrat ili su sve moje potrebe podmirene, pa, sad idem dalje, izigravam neku sveticu. Samo treba imati na umu da od goreg uvek ima gore i da, ukoliko neko jeste u mogucnosti da pomogne drugima, koji su u goroj situaciji, ulozivsi mrvu truda, treba to da ucini, jer nase malo je nekome mnogo!
 
A, ti, Djesi Djenis I, prestani da siris "bebinizam", vec daj neki pametan predlog, ukoliko ga imas. U suprotnom, ti ovde nemas sta da trazis. Poenta ove teme nije jos jedno prepucavanje, pljuvanje, sirenje ogorcenosti i mrznje... Vec nalazenje nacina da se tim ljudima dole pomogne, jer oni nisu krivi ni za sta! Nas problem i jeste u tome sto nikada necemo da se slozimo po pitanju bilo cega i da odagnamo negativne misli, pesimizam, koji, na zalost, danas uglavnom i sire mladi zatrovani, jer ima roditelji svaki dan kukaju kako je tesko, kako nema para... A, niko nista ne radi i svi ocekuju da im ta sreca,pare..da im padne sa neba, jer, pobogu, zasluzili su posle toliko godina siromastva i patnje! Daj', molim te! Svako ko hoce, moze, ali, na zalost, za to mora malo i da se potrudi, radi, pusti malo znoja...
 
Samo da pojasnimo stvari: ti ljudi dole dobijaju i dobijali su izdržavanje od ove države još od povlačenja 1999. da ne spominjemo ono pre toga. Retki zaposleni (lokalna administracija, zdravstvo) dobijaju 4x ekvivalent svoje plate u Srbiji na ime uslova rada. Shvatam da im je teško, žao mi je, i pored svega, što su došli u situaciju u kojoj se nalaze, ali nemojmo pričati da oni nemaju od čega da plate. Stvar je u tome što neće.
 
Ovde moram da se ubacim jer govorim iz ličnog iskustva. Struju na Kosovu neki mogu da plaćaju, ali mnogi stvarno ne mogu. Novac koji nezaposleni dobijaju iznosi 5000 dinara i ljudi su to počeli da dobijaju tek prošle godine. Zaposleni u zdravstvu i školstvu primaju 200% svojih primanja, plus UNMIK-ova plata od oko 150 evra i takvi su u mogućnosti da plaćaju. Prevodici zaposleni u međuanrodnim organizacijama imaju prosečne plate od 700 evra, ali takvih je malo. Ostali preživljavaju i nemaju slobodu kretanja da bi mogli da izađu i zarade novac kojim bi platiili struju. Nijedna grana privrede nije razvijena na centralnom Kosovu. Ljudi otvaraju trafike i prodaju novopazarsku robu i od toga žive.
A prosvetarima bih ukinula svaki cent i dinar koji primaju jer su nam deca polupismena. No, to je već druga tema
 
Queen_:
Ovde moram da se ubacim jer govorim iz ličnog iskustva. Struju na Kosovu neki mogu da plaćaju, ali mnogi stvarno ne mogu. Novac koji nezaposleni dobijaju iznosi 5000 dinara i ljudi su to počeli da dobijaju tek prošle godine. Zaposleni u zdravstvu i školstvu primaju 200% svojih primanja, plus UNMIK-ova plata od oko 150 evra i takvi su u mogućnosti da plaćaju. Prevodici zaposleni u međuanrodnim organizacijama imaju prosečne plate od 700 evra, ali takvih je malo. Ostali preživljavaju i nemaju slobodu kretanja da bi mogli da izađu i zarade novac kojim bi platiili struju. Nijedna grana privrede nije razvijena na centralnom Kosovu. Ljudi otvaraju trafike i prodaju novopazarsku robu i od toga žive.
A prosvetarima bih ukinula svaki cent i dinar koji primaju jer su nam deca polupismena. No, to je već druga tema


:shock: Глб!
 
Hellen:
Queen_:
Ovde moram da se ubacim jer govorim iz ličnog iskustva. Struju na Kosovu neki mogu da plaćaju, ali mnogi stvarno ne mogu. Novac koji nezaposleni dobijaju iznosi 5000 dinara i ljudi su to počeli da dobijaju tek prošle godine. Zaposleni u zdravstvu i školstvu primaju 200% svojih primanja, plus UNMIK-ova plata od oko 150 evra i takvi su u mogućnosti da plaćaju. Prevodici zaposleni u međuanrodnim organizacijama imaju prosečne plate od 700 evra, ali takvih je malo. Ostali preživljavaju i nemaju slobodu kretanja da bi mogli da izađu i zarade novac kojim bi platiili struju. Nijedna grana privrede nije razvijena na centralnom Kosovu. Ljudi otvaraju trafike i prodaju novopazarsku robu i od toga žive.
A prosvetarima bih ukinula svaki cent i dinar koji primaju jer su nam deca polupismena. No, to je već druga tema


:shock: Глб!

Hellen, odnosilo se na prosvetare na Kosovu! NEMAŠ pojma kako su nam deca nepismena. A nastavnici i profesori primaju 200% redovne plate plus još nekih 150 evra od UNMIK-a. Zato i ne žele rasformiravanje paralelnih institucija-plaćaju ih i jedni i drugi. Bune se protiv UNMIK-a i sistema školovanja koji oni predlažu, a ne bune se protiv evrića koje uzimaju svaki mesec. Zato moje dete neće još dugo tu odrastati.
 
Anchika011:
A, ti, Djesi Djenis I, prestani da siris "bebinizam", vec daj neki pametan predlog, ukoliko ga imas. U suprotnom, ti ovde nemas sta da trazis. Poenta ove teme nije jos jedno prepucavanje, pljuvanje, sirenje ogorcenosti i mrznje... Vec nalazenje nacina da se tim ljudima dole pomogne, jer oni nisu krivi ni za sta! Nas problem i jeste u tome sto nikada necemo da se slozimo po pitanju bilo cega i da odagnamo negativne misli, pesimizam, koji, na zalost, danas uglavnom i sire mladi zatrovani, jer ima roditelji svaki dan kukaju kako je tesko, kako nema para... A, niko nista ne radi i svi ocekuju da im ta sreca,pare..da im padne sa neba, jer, pobogu, zasluzili su posle toliko godina siromastva i patnje! Daj', molim te! Svako ko hoce, moze, ali, na zalost, za to mora malo i da se potrudi, radi, pusti malo znoja...

Rekao sam kako im treba pomoci: ne treba ih lagati i to je najveca pomoc od svih koju mozemo dati.Ali ovaj narod ima problema sa zdravim razumom, istinom i stalno misli da je veci no sto jeste, sto je druga prica.
Kao sto su neki primetili, neki mogu da plate neki ne, bas kao sto je i u Srbiji.Naravno da su uslovi za zivot tamo dosta tezi, ali se to ne sme previse koristiti kao alibi.Ne smemo ih zavlaciti pricom kako bi mi sutra ginuli ako treba za to Kosovo, cime im dajemo laznu nadu za njihovu buducnost.
 
ena28:
DisMisaL:
Rani sina, pa šalji na vojsku...
Dobro, za vojsku baš i ne mora svako, vidim da nisu svi u tom fazonu, ali treba razmisliti o prvom delu stiha...

...a ima i onaj stih...

...ja sam bio u Srbiji,
Srbija je na robiji.
Srbi leze u kafani,
Sto pijani, sto poklani...
( Petar Pajic, Srbija...)

...a ima i onaj stih...

...nismo mi izgubili Kosovo,
no mi vise za Kosovo nismo...
(Milan Komnenic, Izgon...)


Bravo, Ena28... 8) 8) 8)
Vrh.
Trazim ovkav stih vec dve nedelje...
 
Anchika011:
Queen je rekla sve! Da li i dalje mislite da ne treba da im pomognemo?
To mi ne možemo!!! Niste dosad shvatili? Oni koji mogu, to ne umeju.
Poruka za ljude tamo dole: bežite glavom bez obzira, svuda je bolje i ima više perspektive nego dole... Kad neće Srbija (vlast) vama, dođite vi njima. Pa lepo šatorčiće pred skupštinu... Ide lepše vreme, struju ni tamo nemate, ali bar mirno šetaš!
 
Queen_:
Ovde moram da se ubacim jer govorim iz ličnog iskustva. Struju na Kosovu neki mogu da plaćaju, ali mnogi stvarno ne mogu. Novac koji nezaposleni dobijaju iznosi 5000 dinara i ljudi su to počeli da dobijaju tek prošle godine. Zaposleni u zdravstvu i školstvu primaju 200% svojih primanja, plus UNMIK-ova plata od oko 150 evra i takvi su u mogućnosti da plaćaju. Prevodici zaposleni u međuanrodnim organizacijama imaju prosečne plate od 700 evra, ali takvih je malo. Ostali preživljavaju i nemaju slobodu kretanja da bi mogli da izađu i zarade novac kojim bi platiili struju. Nijedna grana privrede nije razvijena na centralnom Kosovu. Ljudi otvaraju trafike i prodaju novopazarsku robu i od toga žive.
A prosvetarima bih ukinula svaki cent i dinar koji primaju jer su nam deca polupismena. No, to je već druga tema
Pa i moj stari dobija penziju oko 5000 din. i mora sve da plati,s tim da je ceo zivot radio i niko ga ne pita da li ima ili nema,tako da.....
 

Back
Top