ZA BLACK SABBATH FANOVE

Mnogo puta sam ih gledao live,i po meni je era sa Tony Martinom za vokalom ubedljivo najbolja.
Kada je on upao u band 1987 godine,to je bio pun pogodak jer se odlicno snasao na albumu "The Eternal Idol" koji je moj omiljeni njihov album uz "Tyr".
Ali mi nikada nece biti jasno zasto se ljudi samo loze na Ozzy period u Sabbathima a totalno poricu ostale pevace i albume,kao da Ian Gillan nije uradio sjajan posao u bandu,ili Glenn Hughes.
Nikada mi to nece biti jasno.
Jer Black Sabbath jesu band koji se godinama razvijao,i nije stao sa time u periodu u pocetku 80-ih,naprotiv,tek kada su ostali svezijij ljudi poceli da dolaze u band,Black Sabbath su postali zaista zreli.
Pa dovoljno je reci da je bubnjeve svirao pokojni Cozy Powell,da su bassom bili i Neil Murray i Lawrence Cattle.
Samo sto ljudi to ne vide.
Za njih Black Sabbath nije lider Tony Iommi nego samo Ozzy koji nije napisao nijedan jedini tekst dok je bio u bandu.
 
monte32:
Kad su vec iz Parpla bila dvojica mogli su i treceg da probaju-Dejvida Koverdlija.Ozi je ipak bio broj 1.Gde da zamislim da pesme sa prvih 5-6 albuma peva neko drugi.

Ma daj,samo preslusaj albume sa drugim pevacima,i videces koliko je kvalitetnija muzika.
A sto se tice Coverdale,nikada ne bih mogao da ga zamislim da peva bilo sta od Black Sabbath.
A uostalom,ako su Deep Purple,Accept,Iron Maiden,MSG,Helloween,Judas Priest menjali pevaca,onda to nije nista cudno.
A koliko sam ja slusao Tony Martin je zaista priredjivao spektakle na koncertima,tako da su izgledali mocnije nego ikada.
Uostalom,jos jedan pevac je bio sa njima,ali kratko na turneji "Dehumanizer" 1992 godine,kada je Dio revoltiran napustio band a zamenio ga je niko drugi nego Robert Halford.
Sta ces,,,,,Birmingham-ska krv.
 
Ozzy je bio zakon, dok nije prvi put otisao iz benda. Technical Ecstasy i Never Say Die nisu bili tako dobri kao prvih 6. Dio i Martin su neke pesme pevali odlicno, ali neke su bile lose. Po mom misljenju Gillan je bio najbolji posle Ozzy-ja. Hughes je dorbo saradjivao sa Iommi-jem i van Black Sabbath-a. Ipak je najveci uspeh prvih 6 albuma, to su stvari koje niko nece nikad nadmasiti. Ozzy se posle toga prodao. Ako zelis da ih slusas uzivo idi na OZZFEST, a mislim da ce imati ove godine nekoliko koncerata u Evropi(Austria, Danska, Holandija, Nemacka, Engleska)
 
Gledao sam OZZFEST i sve je to ok,ali Ozzy Osbourne se po mom misljenju prodao tek onda kada je izdao album Ozzmozis,e period posle toga malo mi je hmm,cudan za njega.
Ne mogu nikako da se slozim da su samo prvih 5 albuma bili ok,prosto nisu,samo su bili proboj,a sve ostalo do danas jeste odrzavanje kvaliteta Black Sabbatha.
Bilo mi je malo cudno zadnjih godina da gledam Black Sabbath sa Ozzyem za mikrofonom cisto zbog izbora pesama,sve stare pesme su bile tu.
A dok je pevao Tony Martin,pa covek je stvarno znao da pevajuci novije pesme poput "I Witness" ili "Devil and Daughter",da zaista napravi fantasticnu atmosferu oko celog banda.
 
Naravno da je i posle bilo dobrih albuma i odlicnih pesama. Verovatno se zbog uspeha i Ozzy vratio. Sigurno da ce vise zaraditi ako bude pevao i u Black Sabbath-u. Na Reunionu nije znao tekstove starih pesama i ponasao se kao da je glavni, kao da nikada nije otisao iz benda, ali dao bih sve da ih gledam uzivo bez obzira na to.
 
Snowblind, Ozzy nije vise pevac Black Sabbath.
Zato sto je izbacen,i to od strane Iommia,zato sto covek koji ima toliki autoritet nece da dopusti da band stagnira dok Ozzy ne odradi svoje solo projekte.
Svi su bili spremni da udju u studijo i naprave novi album,ali od toga nema nista zato sto je Ozzy insistirao da on ima najveceg udela u tekstovima,sto naravno Terry Butler nije prihvatio.
Tako da po ko zna koji put ostajemo bez Ozzya u Black Sabbath,sto je meni licno jako drago.
A na spisku potencijalnih pevaca se pojavilo jedno fantasticno ime. Robin McAuley,jedini covek koji je uspeo da parira gitarskom bogu Michael Schenkeru dok su radili zajedno u MSG.
 
najbolji- Ronnie James Dio
najdraži- Ian Gillan
najinteresantniji- Tony Martin
najbleksabatskiji- Ozzy Osbourne


takodje,slažem se da je era sa Toni Martinom bila fantastična, s tim da je meni lično najdraži album s njim Headless Cross..takodje, Born Again sa Gilanom je strašan album, možda i medju dva- tri najbolja Sabat albuma..
 

Back
Top