Bolne menstruacije

Nego pricaj jesi li osetila sta kada su te kapi u pitanju ? Ti na kapima, ja na makamu pa da vidimo ko ce pre da oseti poboljsanje pa da i mi hvalimo ovuda sve to po malo ili da se rotiramo, ko potrefi casti nema druge :hahaha:

- - - - - - - - - -

Odoh sad i ja vaditi teme iz naftalina da vidim ima li gde zivota, kao minja, da vidim jel pijem pravu stvar ili da se presaltam na nesto drugo, nema mi treceg, minja kad se pokaze prvi simptomi da ovo tvoje pomaze? Posto upravo imam vrlo bolnu menstruaciju ja bi to onako carobnim stapicem da uklonim

Ne bih volela da je ovo ironija posto sam ja jako ozbiljna.Moje stanje je bilo bas bas ozbiljno, makamu mi je pomogao, izvukao me iz agonije bukvalno, to nije za ironiju. Ja i te kako imam debeo razlog da ga hvalim na sva usta sto se kaze, a ko veruje super, ko ne, opet super, ja od toga nista nemam.Mislim na vase sprdnje ili hvalenje.

- - - - - - - - - -

Nego pricaj jesi li osetila sta kada su te kapi u pitanju ? Ti na kapima, ja na makamu pa da vidimo ko ce pre da oseti poboljsanje pa da i mi hvalimo ovuda sve to po malo ili da se rotiramo, ko potrefi casti nema druge :hahaha:

- - - - - - - - - -

Odoh sad i ja vaditi teme iz naftalina da vidim ima li gde zivota, kao minja, da vidim jel pijem pravu stvar ili da se presaltam na nesto drugo, nema mi treceg, minja kad se pokaze prvi simptomi da ovo tvoje pomaze? Posto upravo imam vrlo bolnu menstruaciju ja bi to onako carobnim stapicem da uklonim


Ko je prosao ili prolazi kroz zaista problematican menstrualni ciklus, zna o cemu pricam, i tu mesta sali i podvaljivanju nema! Ja sam samo iznela preparat koji je meni pomogao, sto ne znaci da ti moras. Sama biras. Sama odlucujes. Kao i ja.A da pricacu o njemu, uvek i svugde gde to mogu

- - - - - - - - - -

i sad BIKSI ono najvaznije sto si me pitala, meni je posle tri meseca uzimanja makame bilo znatno bolje, napravila sam pauzu sedam dana i nastavila i dalje je pijemi super se osecam. Sve je to individualno, ako si resila da uzmes ili vec uzimas samo budi istrajna u tome. Videces i sama vrlo brzo da ces i ti pisati ovde kao i ja. Pozdrav.
 
i sad BIKSI ono najvaznije sto si me pitala, meni je posle tri meseca uzimanja makame bilo znatno bolje, napravila sam pauzu sedam dana i nastavila i dalje je pijemi super se osecam. Sve je to individualno, ako si resila da uzmes ili vec uzimas samo budi istrajna u tome. Videces i sama vrlo brzo da ces i ti pisati ovde kao i ja. Pozdrav.[/QUOTE

Videcemo, ja se iskreno nadam da uzimanjem makame necu samo protraciti vreme, manje vise novac, jer jako jako sam mnogo preparata probala, koji su isto tako hvaljeni,pa corak :) zato i kazem da moram ocigledno da probam pa da znam, a ne da verujem svakom ko napise.

- - - - - - - - - -

Ne bih volela da je ovo ironija posto sam ja jako ozbiljna.Moje stanje je bilo bas bas ozbiljno, makamu mi je pomogao, izvukao me iz agonije bukvalno, to nije za ironiju. Ja i te kako imam debeo razlog da ga hvalim na sva usta sto se kaze, a ko veruje super, ko ne, opet super, ja od toga nista nemam.Mislim na vase sprdnje ili hvalenje.

- - - - - - - - - -

I nisam ironicna, iznad post imas gde sam ti jasno napisala zbog cega sam skepticna kada neko mnogo hvali preparat neki. A opet ja sam ta koja dolazi na forume i trazi pomoc, znaci sa razlogom se pecam, samovoljno i sama. Niko mi kriv nije.

- - - - - - - - - -

I ljudi bez ljutnje, ovde smo da razmenimo iskustva, da svako iznese svoje a na nama je da odlucimo hocemo li da probamo nesto ili necemo. Jel realno niko nas na nijedan preparat ne tera da uzmemo. To sto neko hvali neki, to je njegovo, a nase hocemo li ga uzeti ili ne. Do sad mi nijedan nije pomogao e sad cu ovaj da probam pa da vidimo.
 
sve je vise zena devojaka koje kukaju na ove probleme izazvane i hormonskim poremecajem, neredovna ishrana, nepravilna, nacin zivota pogresan itd itd zao mi je sto se to desava posebno mladima, ali dobro, sve sto moze da se resi nije problem toliki, samo treba raditi na sebi i naci nacin
 
Ma mogu ja raditi do mile volje na sebi ako mi to ne pomaze cemu sve to. Iskreno najvise mi smetaju ljudi koji dodju da pametuju. Cenim da ste resili svoje probleme, drago mi je ako ste zadovoljne, ali manite me carobnih stapica. Ok iznesite svoje iskustvo i to sto je vama pomoglo ali ne silite neke price. Nista preko noci ne moze da pomogne. Mora da postoji kontinuitet za bilo sta. Ono popila sam neku tableticu i sve proslo, vise ni na filmovima nema!
 
Ovo sve sto sam napisala nije zezanje niti za salu. Ko god je prosao imao problem sa menstruacijama, sa tim bolom, sa neredovnim ciklusima, probleme sa hormonima, trebao bi da zna sta znaci to i da na ovakvoj temi nema mesta pricanju gluposti, ismejavanju, i propagiranju stvari koje nisu pomogle i ne pomazu! Napisite iskustvo, predlozite preparat, ali ne ismejavajte, neterajte ljude da uzmimaju ono sto vi mislite da treba!
 
biksi:
Ovo sve sto sam napisala nije zezanje niti za salu. Ko god je prosao imao problem sa menstruacijama, sa tim bolom, sa neredovnim ciklusima, probleme sa hormonima, trebao bi da zna sta znaci to i da na ovakvoj temi nema mesta pricanju gluposti, ismejavanju, i propagiranju stvari koje nisu pomogle i ne pomazu! Napisite iskustvo, predlozite preparat, ali ne ismejavajte, neterajte ljude da uzmimaju ono sto vi mislite da treba!

ja tebe ne teram da koristis ono sto sam ja....samo sam iznela sta je meni pomoglo i smatram daje to ok. A ti biras. Nervoza i stres ti samo odmazu. Saberi se i sredi. Pozitivne misle i pozitivan zivot. Veruj mi. Ako zelis mozes sebi i pomoci. Ne treba da verujes i sve i svasta ali veruj u sebe. Prva stvar ka ozdravljenju.

- - - - - - - - - -

Ljudi koji zele da rese problem zbog kog je ova tema i otvorena mogu da mi se jave. Jer sam ja svoj resila. Nemam nameru da se svadjam ovde i ubedjujem, to je prvo nepristojno, a ja sam vrlo pristojna. Onaj ko pomoc zeli naci ce nacin da je i dobije. Ja sam tu da pomognem savetom, svojim dobrim iskustvom sa srcem prirode. Ko nece, neka me zaobidje jer nisam na forumu da bih se svadjala. Pozdrav svima
 
Biksi, zadovoljna sam kapima...ako te zanima vise, moze full report na pp.
Jel moguce neko normalan ovde.....jao hvala ti od srca! Svaki info dobro dosao, znas koliko se mucim i patim, daj pomagaj! Vec sam krenula da hejtujem forum i sve na ovom forumu. Kad nesto normalno napokon :super::super: cekam detalje pa da hitam da uzimam i ja.Pisi slobodno samo ne ovde jer ce mi se masa njih nakaciti da mi otvori oci kako neko nesto reklamira ili ne.
 
Jel moguce neko normalan ovde.....jao hvala ti od srca! Svaki info dobro dosao, znas koliko se mucim i patim, daj pomagaj! Vec sam krenula da hejtujem forum i sve na ovom forumu. Kad nesto normalno napokon :super::super: cekam detalje pa da hitam da uzimam i ja.Pisi slobodno samo ne ovde jer ce mi se masa njih nakaciti da mi otvori oci kako neko nesto reklamira ili ne.

Tom hejtovanju sam verovatno i sama doprinela, sori...ali prosto su mi dojadila sva instant cudesna resenja, jos kad krenu s mantrom o radu na sebi... :mafijas: .....pila sam maku davno, kad jos vecina nije ni cula za nju, tada je bila i dosta skuplja...i verovatno je ok nekim zenama za ublazavanje predmenstrualnog sindroma, hormonskog disbalansa, ali kod mene nista od navedenog nije u pitanju...na pp sam htela da pisem iskljucivo jer bih zalazila u neke licne detalje...
Za kapi sam saznala od majke, i s obz da bi sledeci korak bio operacija, bacila sam se u pretragu ...za upotrebu sam se odlucila iskljucivo na osnovu sastojaka (protivupalna, protivmikrobna...itd..)...+ neke od navedenih trava dobro poznajem i koristim ih...ovo je dobra biljna kombinacija sa dobrim omjerom...zene su zbilja uradile dobar posao..
Kapi sam pocela koristiti 5 dana pred ciklus (koristim ih mesec i po), dva puta dnevno po 30 kapi, pre jela,...bilo mi je jako lose tokom ciklusa i citav mesec nakon njega (iscitavajuci tudja iskustva, to kod drugih zena nije bio slucaj)...i zbog toga sam htela odustati...ali zato drugi ciklus, 40% manje bola, bol zbog kojeg bih morala pod noz je znatno manji i podnosljiv...i nadam se da ce u potpunosti nestati nakon nastavka koriscenja..
Ono sto me je zacudilo je da su na trzistu vec 20 god...stvarno ne znam kako mi je to promaklo..
 
Ja imam iskustvo kao ''Meg Rajan''. Prvi porod Carski rez, bolovi poslije isti. Drugi porod prirodan i bolovi nestali kao ''rukom odneseni''. U pitanju zavaljena materica, što dovodi i do malo težeg začeća. Porađala bih se svake godine, samo da budem mirna ostali dio godine (iako mi porod nije bio uopšte lak).
Zato ko je u dobi i prilici da rađa, metod isproban.
 
Ko nije imao bolne menstruacije,taj moze da predlaze razno povrce,regulisanje ishrane i ostale gluposti....s pravom kazem gluposti,jer sam 16 godina svakog meseca imala bolne menstruacije,tako da su za mene porodjajni bolovi bili maciji kasalj....trenutak kada dobijem do pocetka ludackih bolova,iznosio je oko 15min....znaci,odmah odlazak iz skole ili sa posla....hitno kuci jer moze da se desi i da se onesvestim od bolova.....i zivela sam sa tim,s tim da je i sef na poslu bio upoznat,i nastavnici u skoli,i momci i cimerke......jer jednom mi se cimerka tako uplasila,mislila je da umirem pa zvala hitnu pomoc....:( dok nisam otkrila Kofan (Bosnalijek) koji me je obarao u roku od 10 -tak minuta....zaspim i svo to ludilo prodje za pola sata i kada ustanem kao da nista nije bilo....samo sto sam uvek morala da budem na oprezu tih dana.....kada sam se PORODILA, prestali su menstrualni bolovi....doktor kaze da je to zbog zavaljene materice,pa ti grcevi budu tako jaki dok menstrualna krv ne krene a nakon porodjaja materica se prirodno skuplja i vraca u normalan polozaj....sva sreca moja nije znala da je bila u nenormalnom polozaju....zato ako je uteha,proci ce sve nakon porodjaja.....sada moja cerka ima taj problem pa pije femisan A kapi,buscopan za opustanje misica i kad pocnu bolovi nimulid.....zao mi je da je gledam kako se muci.....sad planiramo na akupunkturu pa cemo videti da li ce to pomoci...meni je akupunktura pomogla da se resim migrene i svima toplo preporucujem...
To sto je materica u tom polozaju, pitam se, postoji li nacin da se ona nekim vezbama vrati, mislim, nemoguce da samo porodjaj pomogne a vidim gore da nekima ni to nije pomoglo.
 

Back
Top