Kafana СВЕ И СВАШТА (2. део)

Ljudovi, procitala sam sve sto ste mi odgovorili. Napisali ste mi ono sto mi i jeste najbitnije, a to je da bolovi nakon OP nisu toliko strasni i brz je oporavak.
Hvala vam svima.
Nisam jos zakazala, tako da ne znam gde ce se obaviti. Mislim da cemo se okrenuti bolnici u VS zbog doktorice jedne koja tamo radi. J. ce sad u martu (u decijoj) estetike radi, usi operisati, pa bih da krajnike I. ostavim za nakon njenog oporavka.
 
"Nitko ne gradi ljubav, kao što se grade zid ili kuća"

- Udovica Jacka Rainbowa : "Imam prijateljicu u Fern Treeju koja podučava klavir. Stvarno je muzikalna. Ja uopće nemam sluha. Ali jednog mi je dana govorila kako svaka prostorija ima svoj ton. Samo ga treba naći. Počela je cvrkutati, niže pa više tonove. Odjednom nam se jedna nota vratila, samo je odskočila od zidova, digla se s poda i ispunila sobu savršenim šumom. Tim prekrasnim zvukom. Kao da ste bacili jednu šljivu, a dobili cijeli voćnjak. Ne biste to povjerovali, gospodine Evans. Te dvije sasvim različite stvari, ton i soba, našle su jedna drugu. Zvučalo je... ispravno. Jesam li smiješna? Mislite li da na to mislimo kad kažemo ljubav, gospodine Evans? O tonu koji vam se vrati? Koji vas nađe i kada ne želite biti nađeni? Jednog dana pronađete nekog i sve što ste oboje vam se vrati na čudan, pjevušeći način? Sve se uklapa. To je krasno."

Richard Flanagan
 
Poslednja izmena:
8-mart-1.jpg


- - - - - - - - - -

svim forumašicama na temi :D
 
Pozdrav društvo!
Uživate li u lepom vremenu? Zaobilaze li vas virusi?
Kod mene radno pa i ne stižem nešto da uživam, ali se i ne žalim :)
Ćerino odeljenje je ovih dana skoro prepolovljeno zbog virusa... Grlo, kašalj... Još nemamo informacije koliko drži ovaj novi virus koga strefi. Nadam se da nije strašan, a i da će nas zaobići.
 
J. je operisala usi. Danas izasla iz bolnice. Kaze da se kaje sto je to ucinila jer je veoma mucno. Rekla sam joj da ce taj osecaj biti dok se ne skinu zavoji. Kad bude osetila lepotu vezanja kose u rep, kad bude pravila frizurice, sve ce lose zaboraviti. Kod nje je jos i izrazen osecaj kajanja jer se protivi operacijama zarad lepote. Uvek je bila u fazonu "prirodno je najlepse". I bila je na korak odustajanja, samo, ja sam je gurala. Tuzno je bilo gledati je koliko se pati da namesti kosu pred odlazak na bazen, za slikanje, za priredbu, izbegavanje odlazaka na kupalista sa drustvom itd. Tuzno mi je i sada jer se podvrgla bolu koji nije bio obavezan, ali svesna sam da ce proci. Javicu utiske za petnaestak dana ;)
Sad treba sa I. proci kroz operaciju krajnika, a za koju godinu i njoj sleduje ova estetska. Na tetku su obe povukle to levo uvo :D Cak i bratovljeve cerke isti problem. Ironija ce biti kad tetka rodi, a da njeni nemaju levo klempavo. Tacno cemo ih namerno oklempaviti :D :D
 
J. je operisala usi. Danas izasla iz bolnice. Kaze da se kaje sto je to ucinila jer je veoma mucno. Rekla sam joj da ce taj osecaj biti dok se ne skinu zavoji. Kad bude osetila lepotu vezanja kose u rep, kad bude pravila frizurice, sve ce lose zaboraviti. Kod nje je jos i izrazen osecaj kajanja jer se protivi operacijama zarad lepote. Uvek je bila u fazonu "prirodno je najlepse". I bila je na korak odustajanja, samo, ja sam je gurala. Tuzno je bilo gledati je koliko se pati da namesti kosu pred odlazak na bazen, za slikanje, za priredbu, izbegavanje odlazaka na kupalista sa drustvom itd. Tuzno mi je i sada jer se podvrgla bolu koji nije bio obavezan, ali svesna sam da ce proci. Javicu utiske za petnaestak dana ;)
Sad treba sa I. proci kroz operaciju krajnika, a za koju godinu i njoj sleduje ova estetska. Na tetku su obe povukle to levo uvo :D Cak i bratovljeve cerke isti problem. Ironija ce biti kad tetka rodi, a da njeni nemaju levo klempavo. Tacno cemo ih namerno oklempaviti :D :D

bol i neugodnost ce proci i onda ce biti srecna i zadovoljna! svaka cast, bravo i za mamu i za devojcicu :heart:
ps
nije tetka kriva :)

- - - - - - - - - -

A danas sneg. Ja se zaista osećam zavejano. Nit mi se radi,nit mi se igde ide. Ma totalna depresija. Hoću sunceeeeeeeeeeeeeeeeeee!

istoooo
 
Mart

Kad mi dođe da idem,
mnogo moram da idem.
Nije važno kuda ću.
Nije važno dokle ću.
Došlo mi je da idem
i ja idem kao lud
- unutra u mene.

Vetar mi je gudalo.
Ja sam violina.
Vetar svira na meni
u „E“ žicu kad plačem,
u „E“ žicu kad pevam,
u „E“ žicu kad sanjam,
jer ja nemam drugu žicu
osim „E“
- unutra u mene.

Za travu se tabanima hvatam
da me vetar nikud ne oduva.

Al kad dođe da idem,
strašno moram da idem.
Nije važno kuda ću.
Nije važno zašto ću.

Krv se sva u žeravicu pretvori.
Nebo dlanom poravnava puteve.
Široko me kiše zaobilaze.
Obuva mi sunce žute cipele.
Kad mi tako strašno mnogo dođe
samo idem, idem kao lud
- unutra u mene.


Mikia Antic
 
"Što sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je život pružao i sve jasnije sam shvatao gde treba tražiti prave izvore radosti i smisla. Naučio sam da biti voljen ne znači ništa, a da je voleti sve, da je sposobnost da osećamo ono što daje lepotu i vrednost našem postojanju."

Herman Hese
 

Back
Top