Kafana СВЕ И СВАШТА (2. део)

Inače sam prekjuče od Luke saznala da je više od pola razreda dobilo jedinice u dnevnik iz biologije jer nisu uradili domaći. Ja sam se zaprepastila zbog toga, prvo što im daje jedinice u dnevnik kad nemaju domaći, a onda zato što tako puno dece nema domaći. Onda mi je Luka rekao da skoro niko u razredu ne radi domaće zadatke, njih 5-6 ih radi, a svi ostali onda prepisuju domaći. I da je nastavnik već bio jako ljut zbog toga jer se redovno dešava pa još kada više od pola razreda nije uradilo, više nije to hteo da toleriše.
Sinoć mi kaže da mu je juče opet jedan od 5 dečaka koji mu stalno traže domaći da prepišu od njega (taj konkretno mu je zakačio natpis "ja sam štreber") iz matematike nije hteo da mu da i rekao mu je da mora početi da radi domaće zadatke. Da je u redu da ponekad nema, svakome se desi da zaboravi, ali da ne može da stalno prepisuje domaći. Ovaj se naravno naljutio.

Nije mi jasno šta je u glavi te dece, zašto ne rade te domaće zadatke?
 
od kad je sveta, deca ne vole da rade domace zadatke i ne shvataju to kao deo ucenja, vec kao kaznu. pogotovu kod nas gde se prepisivanje smatra sasvim normalinim. u vecini civilizovanog sveta prepisivanje je kradja, al' nemas kome to da objasnis...
kod moje cere, uciteljica upisuje jedinice i onome ko je prepisao domaci, ali i onome od koga je prepisao. za sad je dobro, videcemo sta su naucili kad krenu u peti...
 
od kad je sveta, deca ne vole da rade domace zadatke i ne shvataju to kao deo ucenja, vec kao kaznu. pogotovu kod nas gde se prepisivanje smatra sasvim normalinim. u vecini civilizovanog sveta prepisivanje je kradja, al' nemas kome to da objasnis...
kod moje cere, uciteljica upisuje jedinice i onome ko je prepisao domaci, ali i onome od koga je prepisao. za sad je dobro, videcemo sta su naucili kad krenu u peti...

Kako učiteljica prepozna da je domaći prepisan?
 
Kekekeke, e sad neka krene da ih postrojava. :D
Živela predsednica! :super:

Hvala :D
Nije ona tog tipa... ništa od postrojavanja. Pisah ja i pre, nema potrebe za tim u nižim razredima, ali eto... iz nekog razloga tako hoće
Ali ono što je meni posebno interesantno je, sa jedne strane koliko je nazovi politika ušla u svaku poru društva i života, da su i deci imena političara u glavama. Oni ne kažu - sad biramo podpredsednika, oni kažu - sad birsmo Dačića...
A sa druge strane, koliko je sve obesmišljeno... život, ljudi... politika kao takva...
 
Oblaci toliko brzo lete da se menja iz minuta u minut. Kratko progreje, pa tmurno... i tako.
A Vexy priča k'o vojnik: - razve- dravanje! :D

- - - - - - - - - -

Je li... šta znate o tortama? Moja ćera jela negde tortu "grčka kraljica" i sad me ubeđuje da tu pravimo (ili naručimo) za slavu. Kaže da je mnogo ukusna. Dobila sam recept i to meni deluje previše čvrsto i suvo, a nisam je nikad probala.
Znate li kakva je to torta?
 

Back
Top