Kafana СВЕ И СВАШТА (2. део)

Zolja, šta ima kod vas?
Ne pišeš kako tebi ide posao, jel još praviš pinjate?

daaa... ludilo me hvata jos vise :)
trenutno stampamo cokoladice za neku svadbu. inace prikupljam umetnicke slike, od septembra otvaram galeriju... pu pu da ne ureknem :lol:
samo jos ne znam da li ce iko ostati da bude neki kupac ili bar gost, jer svaki dan cujem za bar jednu osobu da se odselila iz srbije...
 
Zoljooooooooo diiiiiiiiivna ideja otvarnja galerije!!!!!!!! Uvek ima novih,mladih talenata u usponu,koji zavređuju pažnju,i koji imaju slike koje će biti prodavane. Zainteresovanih za umetnost uvek je bilo i biće,samo treba i mi sami da edukujemo svet oko sebe,zašto je važna bilo koja vrsta umetnosti u našim životima. Samo napred! Jaaaako se radujem što si se uhvatila u koštac sa tako velikim projektom, Sve najbolje ti želim. Ja sam sigurna u tvoj uspeh!!!!
 
Naravno da nećemo! Proleće stiže brzo, ovo su poslednji izdisaji zime. :zurka:

Inače Micina predstava juče je bila fantastična, deca su bila sjajna. Ovaj put je tema bila malo teška za decu, ali je ceo performans ostavio jak utisak.
Svaka čast za Mici, ta žena ima neverovatnu energiju i ogroman talenat koji ume da prenese. :super:
 
Naravno da nećemo! Proleće stiže brzo, ovo su poslednji izdisaji zime. :zurka:

Inače Micina predstava juče je bila fantastična, deca su bila sjajna. Ovaj put je tema bila malo teška za decu, ali je ceo performans ostavio jak utisak.
Svaka čast za Mici, ta žena ima neverovatnu energiju i ogroman talenat koji ume da prenese. :super:

pa kad je zena zmaj! bas mi je drago.
BRAVO MICI :ok:
 
Hvala drage moje! Nemojte da crvenim :rumenko:
Inače moooooooooooooram da vam ispričam,taj dan između probe i predstave moj mali glumac je izjavio ljubav jednoj devojčici od 16 godina,koja takođe igra u predstavi. Uhvatio ju je za ruku i odveo iza kulisa i tamo je zagrlio i rekao da mu se jaaaaaaaaako sviđa. I dao joj poljubac. Devojčica je zaista izuzetno lepa i odlično je odreagovala. Rekla mu je da je on jedan diiiiiiiiiiiivan dečak,i da će svaka devojčica biti veoma srećna što se on baš u nju zaljubio,ali da je ona stara za njega,i da treba da traži ljubav među svojim vršnjacima jer tamo ima mnooooooooooogo jako lepih i pametnih devojčica koje će takođe biti zaljubljene u njega. I onda je moj dečak pitao,a da li može da dobije jedan poljubac za kraj,što je i dobio. :zcepanje:
 
Da se javnem na kratko
Bio nam je deda u gstima, dosao je 1. februara, danas je otisao kuci.
Sad cu imati malo vise vremena , nadam se
deda ko malo dete
dugo je bio na lekovima, ovo sad..da dođe potpuno sam iz Vrnjačke Banje u Suboticu je veliki napredak za njega.
Naravno, brat ga je spakovao u autobo, mi ga dočekali
sada sam ga ispratila...
i tako..videćemo se naleto opet,

inače došao je dan kad sam odlučila da podelim sa vama da radim ---evo sad već ima godinu dana na jednom r. mestu
i s obzirom da radim u trafici, dakle sa mušterijama, imaću da vam pišem bisere kolko oćete.

a što se dece tiče..
prvo su me ujedali za sisu, sad me ujedaju za srce i jetru
jel tako beše ona izreka

Jovan, dete ko dete nije jos konačno odlučio koju srednju školu
neki zanata to sigurno. ali koji--e to je pitanje
pre je hteo za kuvara, pa za poslastičara,
) i zaista ja mogu da ga ostavim da skuva npr čorbu potpuno sam--- od seckanja povrća do zaprške i da odem na poso, npr=)
pa je pre neki dan izjavio da bi za frizera

bane se prepucava sa devojčicama, pravi cirkus po školi i pravi se važan.
ide na košarku i sekciju iz fizičkog
 
i moram sad na roditeljski kod Jovana, a tako me mrti, našetala sam se i namrzla sa ocem,
tjah
dobiću minus ako ne odem

e a evo sad sam se setila najnovijeg bisera, sa posla
doduše to je firmin biser, al biser je biser
dobili smo prekjuče sladoled. pa ako oćete da kupite, izvolte kod mene
bitno je biti prvi, jel da.
imati robu koju niko nema.
 
Dobro jutro! Jeste li se smrzli? Stvarno je neverovatno koliko je hladno. Džaba što i mrmoti i mečke rekoše - gotova zima :lol:
Vexy, ne znam zašto kažeš da te sekiraju deca. Ja verujem da su oni divni, veseli dečaci.
E, a što se sladoleda tiče... Još jedan od razloga što volim zimu - i ja i moja šmizla, je taj što je sladoled na sniženju. Mi ga kupujemo cele godine, jedino što ga leti jedemo napolju, a zimi isključivo u kući. :)
 
A u kojim prodavnicama je sladoled na snižnju?
ja sam ga dobila po pošlogodišnjoj ceni
Moj kiosk je samo u oktobru prošle godine imao nižu cenu sladoleda.
a sad evo redovne cene
inače, ja radim u Moj kiosk
Zoljo, ima li kod tebe Moj kiosk?

Nemam pojma ima li "Moj kiosk" :)
A sladoled je na sniženju od oktobra pa dok se ne proda u svim većim prodavnicama - aman, dis, podunavlje... Kod mene još uvek ima frikomovog u podunavlju, 50% popust :D
 
Zemske... rekli su nam da mladja cerka mora vaditi krajnike. Ima li koja mama sa takvim iskustvom? Koliko je bolno, koliko traje oporavak... nisam jos zakazala. Sve se nadam nekom cudu, a znam da pobeci se ne moze.

još uvek nisam postao žensko ali ajde da podelim neko iskustvo ;) mi smo starijem operisali samo treći i bilo je poprilično traumatično i bolno. fizički oporavak je trajao nekoliko dana a psihički dosta dugo
 
Mi smo klincu od 6 godina operisali samo treći krajnik. Dan pre smo otišli u bolnicu, ujutru oko 8 ga operisali, oko 12 nas pustili kući.
Sin mi je vrlo razuman, tako da smo par dana pričali o tome gde ide i šta ga čeka. Malo nam je bila frka kad su došli da ga vode u salu. Dok sam ja spremila krevet, njega su vratili sa operacije. Samo je tad malo plakao i bio pogubljen. Posle pola sata ležanja i maženja je došao sebi. Kad su nas otpustili, odmah je tati oteo kiflu i jeo. Isto iskustvo ima i moja sestra sa detetom od 3 godine.
Drugar nam je u avgustu operisao sva 3 krajnika. Bili su 2 ili 3 dana u bolnici posle operacije. Malo ga je bolelo, ali su dobijali neki lek, ne sećam se koji. Pridržavali su se svih saveta i kaže njegova mama da je sve prošlo super. Zbog velikih vrućina mu je bilo zabranjeno da izlazi napolje 10 dana, nego je bio stalno u kući pod klimom.
Tako da nema panike. Samo lepo ispričajte detetu gde idete i šta će tamo da rade, naravno malo ulepšano :)
 
Vexy kučo stara pa baš mi je drago što si svratilaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I što čitam da radiš,i da ti sinovi izrastaju i prave,divne momke. Ništa lepše. Jako se radujem,što se svašta dešava kod vas,ali je sada fokus ipak na odabiru srednje škole. Jel tako? :) Ludilooooooooooooo. Sad je bio maliiiiiiiiiiii. Pa gde odleteše vreme?

Joiv ako se sećaš,moj je sve i svašta prošao sa ušima i krajnicima. Operisan sa 4,5 godina. Sve je prošlo veoma jednostavno,a njemu u jednoj operaciji vadili sva tri krajnika i čistili bubnu opnu i stavili cevčice. Jedino što je teže podneo jeste bila dezorijentisanost posle buđenja iz anestezije. Krajnici ga uopšte nisu boleli. Ujutro je operisan,uveče nije hteo da jede puding,nego je tražio prženice. Sutradan je ujutru baka prokrijumčarila prženice,on lepo poručkao do vizite,doktor prezadovoljan oporavkom. Tako da mislim pošto je već tvoja devojčica starija,samo pričajte šta i po kom redosledu ide,da ona zna. Pošto je pametna, a i starija od mog,ona će to veoma razumno prihvatiti i sagledati,i biće pripremljena za ono što je čeka. Reci joj,da će osetiti nelagodnost posle operacije,ali to brzo prođe,i na duge staze prestaće upale i muke koje sada ima. Gde idete,u Dečju ili na Polikliniku?
 
ja imam utisak da sam ih ovolke rodila

ajd ne bas ovolke,al samo malo manje

- - - - - - - - - -

još uvek nisam postao žensko ali ajde da podelim neko iskustvo ;) mi smo starijem operisali samo treći i bilo je poprilično traumatično i bolno. fizički oporavak je trajao nekoliko dana a psihički dosta dugo

sto spihicki,sta je to toliko problematicno bilo.

- - - - - - - - - -

Zemske... rekli su nam da mladja cerka mora vaditi krajnike. Ima li koja mama sa takvim iskustvom? Koliko je bolno, koliko traje oporavak... nisam jos zakazala. Sve se nadam nekom cudu, a znam da pobeci se ne moze.

nemam licno iskustvo, ali ono sto sam cula od drugih je da je operacija laka
i da su deca posle toga progledala
 
ja imam utisak da sam ih ovolke rodila

ajd ne bas ovolke,al samo malo manje

- - - - - - - - - -



sto spihicki,sta je to toliko problematicno bilo.

- - - - - - - - - -



nemam licno iskustvo, ali ono sto sam cula od drugih je da je operacija laka
i da su deca posle toga progledala
ma bio mnogo bolešljiv i istraumiran od lekara i bolnica i pre toga. ta operacija je baš nekako došla ko kec na deset...plus bila neka zabuna oko termina pa se nagledao dece koju su vraćali posle operacije. dugo je noću u snu preživljavao...
 

Back
Top