da vas cujem

sluzimo narodu

Zainteresovan član
Poruka
121
Dobro znam ja, svi smo mi strasni. Slusamo opaku muziku, sisamo se na opasno, mrzimo ove ili one, ali kazite mi... kad ostanete sami i oko vas nema niceg sem mraka i vasih sopstvenih damara sta tad radite ? Sta pustate da cujete kad je jedino tuga ono sto vas posecuje a dobri BOg prestane da gleda na vas... kazite mi metalci, rokeri, pankeri, reperi...kazite mi ?
 
sluzimo narodu:
Dobro znam ja, svi smo mi strasni. Slusamo opaku muziku, sisamo se na opasno, mrzimo ove ili one, ali kazite mi... kad ostanete sami i oko vas nema niceg sem mraka i vasih sopstvenih damara sta tad radite ? Sta pustate da cujete kad je jedino tuga ono sto vas posecuje a dobri BOg prestane da gleda na vas... kazite mi metalci, rokeri, pankeri, reperi...kazite mi ?
dobri ko prestane da gleda na nas??
tada pustam deep purple ili the shadows
 
Ja nisam ni roker, ni metalac (mada bi neki rekli da jesam zbog frizure :D), ni panker, ni dizelas... ja slusam SVE sto procenim kvalitetnim i sto mi se, naravno, dopadne...

A ono sto najcesce slusam (moju kolekciju od 200-ak CD-ova) sam lepo preveo u .mp3, ubacio u XMMS (ili WinAMP zavisi u kom OS-u sam), i namestio shuffle, pa sta bude, bude... Bez obzira na raspolozenje... Evo, sad cu da premotam 10 pesama, i da vidimo sta ce sve tu da se nadje:

Galija - Trava
Sarah Brightman - Nella Fantasia
Guns n' Roses - Patience
Riblja Corba - Kad Padne Noc
The Verve - Bittersweet Symphony
Rammstein - Zwitter
H Block - Rising High
Orthodox Celts - Stand up to your devil
Darkwood Dub - Supernova
Del Arno Bend - Ti ces sresti nekog na kraju

Eto... svi pravci i zanrovi... Evo, sledeca je Parni Valjak - Moja je pesma lagana ...

Doduse, kad imam dosta posla, i treba mi koncentracija, pustim samo Saru Brajtman (imam sve njene CD-ove), i fino se opustim i radim...

Poz.
 
sluzimo narodu:
Dobro znam ja, svi smo mi strasni. Slusamo opaku muziku, sisamo se na opasno, mrzimo ove ili one, ali kazite mi... kad ostanete sami i oko vas nema niceg sem mraka i vasih sopstvenih damara sta tad radite ? Sta pustate da cujete kad je jedino tuga ono sto vas posecuje a dobri BOg prestane da gleda na vas... kazite mi metalci, rokeri, pankeri, reperi...kazite mi ?

pa,kad osim mene nema nichega, onda ja napravim nesto :lol: obicno ne pustam muziku vec nadjem neki posao, neku zabavu ..... muziku slusam samo kad sam raspolozen za nju.
a dobri Bog mene nikad ne gleda vec ja njega trazim, tako da me tuga retko kad posecuje :wink:
 
E , da ,pa kad mi je neki smor volim da pustim eyesburn npr.solid (our time,shine,let dem pray.war to dem media....)i naravno bob marley ,albumi natty dread,rastaman vibration....
 
sluzimo narodu:
Dobro znam ja, svi smo mi strasni. Slusamo opaku muziku, sisamo se na opasno, mrzimo ove ili one, ali kazite mi... kad ostanete sami i oko vas nema niceg sem mraka i vasih sopstvenih damara sta tad radite ? Sta pustate da cujete kad je jedino tuga ono sto vas posecuje a dobri BOg prestane da gleda na vas... kazite mi metalci, rokeri, pankeri, reperi...kazite mi ?

KOliko sam ja uspeo sve ovo da shvatim, pitash shta slushamo kada se razocaramo u nekoga, u neshto, onda kada mislimo da je sve propalo, kada smo nervozni, kada nam nije ni do cega! Ok, kada sam, na primer, u takvoj situaciji obicno pustim neki black ili death kao na primer Suidakra, Dimmu Borgir, Obituary, In Flames, i samim tim vrishtim, scacem, a po mogucstvu lomim sve oko sebe i vratim se u normalu :)
p0z
 
Ma muzika je lek za SVE! Ma koje vrste bila, sve dok vam prija...

Znate onu cuvenu tezu o Sekspiru? U svim njegovim delima se na pocetku pojavljuje neki od negativaca, koji izricito ne postuje muziku...
 
E sad... pa ne mozes da kazes devojci da ce je izvaditi 'agresivna' muzika iz depresije... Devojke su mnogo emotivnije od muskaraca, i njihova 'depresija' je mnogo drugacija od nase... Mi smo uglavnom u takvim trenutcima besni na sve oko nas, pa agresivna muzika moze da pomogne... Dame u depresiji obicno 'pricaju same sa sobom' pokusavajuci da nadju unutrasnji mir... a uz to ne ide agresivnost...

Poz.
 
sluzimo narodu:
Dobro znam ja, svi smo mi strasni. Slusamo opaku muziku, sisamo se na opasno, mrzimo ove ili one, ali kazite mi... kad ostanete sami i oko vas nema niceg sem mraka i vasih sopstvenih damara sta tad radite ? Sta pustate da cujete kad je jedino tuga ono sto vas posecuje a dobri BOg prestane da gleda na vas... kazite mi metalci, rokeri, pankeri, reperi...kazite mi ?
SlipKnoT,Korn ,System,LP,MM,Cradle... :?
________________________
68.gif
69.gif
gubavci.gif
 
sluzimo narodu:
Dobro znam ja, svi smo mi strasni. Slusamo opaku muziku, sisamo se na opasno, mrzimo ove ili one, ali kazite mi... kad ostanete sami i oko vas nema niceg sem mraka i vasih sopstvenih damara sta tad radite ? Sta pustate da cujete kad je jedino tuga ono sto vas posecuje a dobri BOg prestane da gleda na vas... kazite mi metalci, rokeri, pankeri, reperi...kazite mi ?
Ako sam besan jer me je neko presao i sl. onda Satana Panonskog (pogotovu "Vartices se Satane") i novije Exploited-e.
Kad me neka zenska osoba predje i sl. onda tu dodju Love Hunters, King Diamond, Sentenced "Nooze", Alisa "Sanja", Macbeth, Dimmu Borgir i sl. Black-Gothic Metal. Nekad mozda i Six Pack, Trulu. . .
A kad sam sam, da u mojoj okolini nema nikog od mojih prijatelja, onda sta stignem. Najcesce Black i PUNK i da grmi na sve strane!!! Kao i sve ostalo u ostalom. . .
 
Incognito:
E sad... pa ne mozes da kazes devojci da ce je izvaditi 'agresivna' muzika iz depresije... Devojke su mnogo emotivnije od muskaraca, i njihova 'depresija' je mnogo drugacija od nase... Mi smo uglavnom u takvim trenutcima besni na sve oko nas, pa agresivna muzika moze da pomogne... Dame u depresiji obicno 'pricaju same sa sobom' pokusavajuci da nadju unutrasnji mir... a uz to ne ide agresivnost...

Poz.

e bas si ti cool psihoanaliticar...al' ja ne pricam sama sa sobom...samo sa kucnim ljubimcem...necu da ljudi pomisle da sam blesava :roll:
 
die_happy:
Incognito:
E sad... pa ne mozes da kazes devojci da ce je izvaditi 'agresivna' muzika iz depresije... Devojke su mnogo emotivnije od muskaraca, i njihova 'depresija' je mnogo drugacija od nase... Mi smo uglavnom u takvim trenutcima besni na sve oko nas, pa agresivna muzika moze da pomogne... Dame u depresiji obicno 'pricaju same sa sobom' pokusavajuci da nadju unutrasnji mir... a uz to ne ide agresivnost...

Poz.

e bas si ti cool psihoanaliticar...al' ja ne pricam sama sa sobom...samo sa kucnim ljubimcem...necu da ljudi pomisle da sam blesava :roll:

E bas ste bistri. Svako kad mu je tesko i sl. rado ono sto misli da moze da mu pomogne, nebitno kog je pola.
 
Hm... pa moram reci da je naravno muzika ta sa kojom prolazim kroz takve, a i sve ostale periode, jer mi je muzika najbitnija stvar u zivotu, pored ljubavi, naravno... 8)

A sad zavisi... ako sam ljuta, besna... onda idu agresivnije pesme ili pustim neke bedake, odnosno balade pa se derem agresivno uz njih... ili se samo skenjam najgore uz najopustenije i najlepse melodije i pesme.. jednostavno ono sto volim, gde je i muzika ruzna, gde su i reci bedaci... ehhh :roll:

I, naravno... Incognito, u pravu si... pricam sa sobom, ali ne samo tada... ja imam jako lep i razvijen odnos sa svojim unutrasnjim JA... sto je (za neupucene) najzdravija i najnormalnija stvar na svetu :shock: 8)
 
Nadya:
I, naravno... Incognito, u pravu si... pricam sa sobom, ali ne samo tada... ja imam jako lep i razvijen odnos sa svojim unutrasnjim JA... sto je (za neupucene) najzdravija i najnormalnija stvar na svetu :shock: 8)

Pa ja nisam ni rekao da to nije normalna stvar... Onaj ko ne moze razumeti sebe, tesko ce razumeti i druge...

Samo kazem da su zene mnogo vise sklone tome nego muskarci, specijalno kad su u depresiji, jer one polaze od pitanja 'sta sam ucinila lose?', i tada 'bistre' same sa sobom dok ne dodju do odgovora, dok mi muskarci polazimo od pitanja 'ko je ovo zakuvao?', pa se onda istresamo na razne nacine, i tek na kraju pogledamo u sebe...

Priroda tako uredila, sta ces... Can't fight the nature!

Poz.
 
Incognito:
Pa ja nisam ni rekao da to nije normalna stvar... Onaj ko ne moze razumeti sebe, tesko ce razumeti i druge...

Znam da nisi ni rekao, zato i stoji zagradica gde kaze "za neupucene" :wink:

Incognito:
Samo kazem da su zene mnogo vise sklone tome nego muskarci, specijalno kad su u depresiji, jer one polaze od pitanja 'sta sam ucinila lose?', i tada 'bistre' same sa sobom dok ne dodju do odgovora, dok mi muskarci polazimo od pitanja 'ko je ovo zakuvao?', pa se onda istresamo na razne nacine, i tek na kraju pogledamo u sebe...

Priroda tako uredila, sta ces... Can't fight the nature!

Poz.

But u don't need to fight the nature... :) treba samo da je razumes, da imas sve karte na stolu i da menjas svoj odnos prema necemu, jer je to jedino sto mozes TI da menjas... sebe! :D :wink:

Pi ou zi 8)
 

Back
Top