Tolkien fanovi, javite se!

Feanor the elf king

Aktivan član
Poruka
1.984
Nisam bez razloga otvorio ovu diskusiju.Zivo me zanima sta vi u Srbiji mislite o Tolkinovim delima. Vidim niko nije raspolozen za diskusiju.Ja sam veliki fan i rado bih pricao sa svojim sunarodnicima o ovoj temi.Tamo nas Srbe ne razumeju toliko.Sa vama sam na istoj talasnoj duzini i moci cu da komuniciram bez smetnje.Ko god je zainteresovan za ovu temu neka se javi.Ne mora da bude o Gospodaru Prstenova nego i o svim tolkinovim delima i stavaralastvu uopste.Jedan od najzanimljivijih likova da se o njemu pocne diskusija je svakako Faramir.Pa onda javite se.Ja cekam.
 
ej, pa nisam ni videla temu jer nisam isla na drugu stranicu:)))) Pogledaj u temi Gandalf is the best - tu sam malo napisala o Faramiru jer mi se ne dopada kako je prikazan u filmu, pa da sad ne kucam ponovo.

Sto se tice Tolkina, veruj mi da..pa recimo, uopste ne znam kako bih pocela i o cemu bih pocela prvo. Fascinira me toliko da nemam niti ideju niti trenutno imam reci kojima bih zapocela da pisem, a onda i kad bih zapocela, to bi se razvuklo na ko zna koliko strana:))) U svakom slucaju, drago mi je da vidim da ljudi vole Tolkina toliko koliko ga i ja volim. Primi puno pozdrava
 
Gloredhel:
ej, pa nisam ni videla temu jer nisam isla na drugu stranicu:)))) Pogledaj u temi Gandalf is the best - tu sam malo napisala o Faramiru jer mi se ne dopada kako je prikazan u filmu, pa da sad ne kucam ponovo.

Sto se tice Tolkina, veruj mi da..pa recimo, uopste ne znam kako bih pocela i o cemu bih pocela prvo. Fascinira me toliko da nemam niti ideju niti trenutno imam reci kojima bih zapocela da pisem, a onda i kad bih zapocela, to bi se razvuklo na ko zna koliko strana:))) U svakom slucaju, drago mi je da vidim da ljudi vole Tolkina toliko koliko ga i ja volim. Primi puno pozdrava
Faramira su u filmu totalno upropastili i ne mogu da ti opisem koliko sam razocaran...:(
I meni je drago da toliko vas odgovara na ovu temu. Najzad sam uspeo da nadjem istomisljenike... :)
Stvarno bi o Tolkienu trebao da se napise roman pohvala, ako neko uspe da nadje prave reci koje opisuju njegovo stvaralastvo...
Mnogo pozdrava i sa moje strane i samo ovako nastavi:)
 
Feanor the elf king:
Ja sam veliki fan i rado bih pricao sa svojim sunarodnicima o ovoj temi.
Ko god je zainteresovan za ovu temu neka se javi.Ne mora da bude o Gospodaru Prstenova nego i o svim tolkinovim delima i stavaralastvu uopste.

Dragi prijatelju ako je sve to što tvrdiš istina, onda lepo u svoj Internet pretraživač ukucaj sledeću adresud: www.tolkien.co.yu i naći ćeš se baš u onakvom društvu kakvo si tražio :P

P.S. Obavezno mi se javi kada stigneš!!!!
 
Bazdy:
Feanor the elf king:
Ja sam veliki fan i rado bih pricao sa svojim sunarodnicima o ovoj temi.
Ko god je zainteresovan za ovu temu neka se javi.Ne mora da bude o Gospodaru Prstenova nego i o svim tolkinovim delima i stavaralastvu uopste.

Dragi prijatelju ako je sve to što tvrdiš istina, onda lepo u svoj Internet pretraživač ukucaj sledeću adresud: www.tolkien.co.yu i naći ćeš se baš u onakvom društvu kakvo si tražio :P

P.S. Obavezno mi se javi kada stigneš!!!!
Dragi prijatelju, u mom internet pretrazivacu vec stoji ukucana adresa www.tolkien.co.yu i svakako ce mi biti zadovoljstvo da ti se javim :D
Pozdrav!
 
Evo i ja cu vam se prikljuciti!
Feanore ti bas volis da otvaras zanimljive teme 8) !
Kao sto sam pre pisala u ''Hvala bogu da jos neko voli Tolkina''ja sam teski tolkinofil!!
Citala sam skoro ako ne i sva njegova dela i po nesto od njegovog sina Kristofera!!
I mislim da ceo forum ne bi bio dovoljan za toliko diskusija samo o Prof.Tolkinu :!:
Ja tebi Feanore iskreno cetitam sto ipak tamo u tudjini si se zapitao kako je knjiga primljena ovde kod nas,al ja tebe da pitam imas li tamo istomisljenika,milsim ljudi koji vole Tolkina skoro ili isto kao i mi sto ovde pisemo??? :?: :?:
 
Pa sta da ti kazem, ako i ima Tolkienovaca, onda ja ne poznajem ni jednoga uzivo (osim moje sestre koju sam jedva nagovorio da procita jedno od njegovih dela... :D ). Pricao sam sa nekima, ali samo preko chata... U mom kraju ne poznajem nikoga ko voli Tolkiena ili njegova dela... To ja ne mogu da shvatim, i jedini nacin da razgovaram sa nekim o ovoj temi je preko neta... Mislim, stvarno je sramota, ipak je Tolkien engleski pisac, i englezi bi trebali da se ponose njime... Ja se ponosim da sam delom englez, bas zbog toga sto je i Tolkien to bio... (mislim, ponosim se ja i sto sam Srbin, naravno...), ali kud ces bolje kombinacije :twisted:
Ma zezam se, ali u sustini, kazem ti da ne poznajem licno ni jednog engleza koji voli Tolkiena, a kamoli da je zagrizeni fan njegovih dela (kao sto sam ja, a i vecina sa ovog Foruma...). Ali je zato internet pravo cudo, i to je spas, jer preko neta komuniciram sa ljudima koji su istomisljenici... Bilo bi mi drago da pricam i uzivo sa Tolkienovim fanovima iz Srbije, ali kada god odem na Pricaonicu, smatraju me cudakom, i ne vidim nikoga ko bi hteo da prica o ovoj temi, nego svi pricaju isto... UK chatovi su drugaciji, pise naslov teme npr:Forest of Lothlorien, i ti odma znas da se unutra vodi diskusija o vilenjacima i to uglavnom iz Lotholoriena :D . Joj, ala sam se raspisao, uglavnom, mislim da si razumela sustinu, na zalost ovde nema toliko Tolkienovaca koliko bi trebalo da ih bude... :evil: ALi drago mi je da bar u Srbiji ima (bar se nadam...).
Veeeeliki pozdrav, i nadam se da cemo moci da se cujemo preko maila... :D
 
ufff...pa mozda ne gledas na pravim mestima ..sta da kazem zao mi je,ali it sto kazes net je cudo!
Iskerno ja mogu da se pohvalim da imam drustvo koje je duboko u Tolkien vodama!!!
Ali eto ja sam imala srece da ih nadjem!Imam cak druga sa kojim se stalno nadmecem sa nekim temama ili citatima iz LOTR-a (pre smo se cak kladili ko ce vise puta da procita LOTR)
Ali ako takvih ljudi ti nemas tamo tu smo ti uvek mi! :)
Send me an e-mail or two,ok? :wink: :wink:
 
Pa eto, ti imas srece... Ja barem imam sestru da sa njom razgovaram o toj temi... I to je nesto... ALi sta cu... Voleo bih i ja da imam takve drugove, ali na zalost... A sto se tice maila, sto da ne, samo mi daj adresu... :D Pa se cujemo... Ako imas hotmail adresu, mozemo i preko MSN-a da se cujemo...
Uglavnom, pozdrav..
 
Dugo mi je trebalo da pronadjem ovaj forum...

Ovako: slazem se da su Faramira iskasapili u filmu (moram da priznam nesto: ja sam bila zaljublejna u njega, mislim, u Faramirra iz knjiga.. a volim i Sema.. mada, ljubav mog zivota sto se tice knjige je dafinitivno Bregalad. E, znam, luda sam, ali mi se zaista svidjao! :P )

A sto se tice opsednutosti i dopisivanja: Feanore (a i svi ostali), VEOMA sam raspolozena u svakom trenutku za bilo koju raspravu o LotR i Tolkinu. Ja sam zaludjenik, pa ako vam to odgovara, mozemo da se dopisujemo i sve.
Ko god hoce da se dopisuje, neka mi posalje PM (kako mi to zovemo... Privatna poruka?) i ja cu mu dati email (da bas ovde ne saljemo mailove, i onako mi je sanduce puno djubretra). Ozbiljno mislim: Feanore i ostali, javite se! :)
 
Hej vazi Zvezdice,mozda se jos i vidimo!Ja ti zivim samo sa druge strane Dunava!
Feanore moj mail cu i tebi poslati preko PM,imam hotmail,ali ga daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavno nisam koristila i da budem iskrena ne secam se bas kako ide tako da cu ti ostaviti mail sa yahoo-a!


A sad ljudi pisite malo ovo treba da bude jedna od najvecih tema....
COME ON PEOPLE LET ME SEE HOW MUCH U LOVE TO READ TOLKIEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top