Fudbalski stadioni na ex - YU prostorima

Да ли сте за изградњу националног стадиона?


  • Ukupno glasova
    8
  • Anketa je zatvorena .
Zanimljiva ta tribina sa mafijaškim zastakljenim boksom ostalo je ruglo + virtuelno gledano,dimenzije su više kao za mali fudbal.
Ovo ispod ne verujem da će se ikad ostvariti.

Neće se nikad ostvariti. Taman i da postoji interes niko neće uzeti na sebe da radi Arkanove nezavršene projekte. Taj plan je umro sa njim a pitanje je i onda da li bi bio ostvaren. A možda je to šteta jer ne treba mnogo da to ispadne sasvim fini stadiončić.

Osim toga postoji i ta priča da je stadion Obilića poslužio kao stratište 1945. kada su se partizani obračunavali sa građanima Beograda, pošto se nalazi u neposrednoj blizini Bačvanske, gde je i danas zatvor. Čak mnogi veruju da su neki ti u sahranjeni.

A inače ne znam što ti smetaju zastakljene lože, mnogi noviji stadioni to imaju, pa čak i dvorane.
 
Neće se nikad ostvariti. Taman i da postoji interes niko neće uzeti na sebe da radi Arkanove nezavršene projekte. Taj plan je umro sa njim a pitanje je i onda da li bi bio ostvaren. A možda je to šteta jer ne treba mnogo da to ispadne sasvim fini stadiončić.

Da, steta sto nije stigao da dovrsi svoju "zaduzbinu". Ali sto kazes, ova maketa lepo izgleda i kada bi se zavrsilo, to ne bi izgledalo lose.


više ima mesta za krimi garnituru iza stakla nego na ostalom delu tribina.

Taj detalj je pomenut u knjizi "How Soccer Explains the World" Franklina Foera, citavo prvo poglavlje posveceno navijacima Zvezde i Arkanu i Obilicu ;)
 
Sta mislite o stadionima Partizana i Crvene zvezde?Koji vam se vise svidja?

Оба су прастаре нефункционалне рупчаге. Као звездаш морао бих рећи Маракана ал јбг. ЈНА је некако симетрично направљен, док су на мари само бетонирали брдо.
 
Маракана је отишла дођавола, облик је поприлично чудан.

На овом максимирском чуду, може се пукнути једна трибина по средини игралишта попречно, и тиме добити два фудбалскија стадиона умјесто овог.

У Словенији одлична та два стадиона, као и македонски.

Сарајево и Партизан класика, одавно превазиђено, застарјело. Смедеревски да је било одржавати, и одржати клуб на висини био би бољи, овако као неки у Сјеверној Кореји.

Сплит, јесте изграђен 79, али ни данас га се не морају стидјети. Дизајн, положај, врх

Осијек иако је новијег датума, тоатлни крш и промашена инвестиција
 
Poslednja izmena:
Makedonski je ubedljivo najlepsi ali je i najnoviji ruku na srce. Poljud na drugom mestu i po dizajnu i po izgledu. Ovi ostali su uglavnom krsevi. Najruzniji verovatno Maksimir. Kao da su ga deca pravila.
Meni se svidja i stadion u Smederevu jer su tribine uz teren i nema atletske staze kao sto je ima na skoro svakom superligaskom stadionu, a i kapacitet ako je tacan je impresivan za taj grad. Rajko Mitic 55000 kapacitet? Mislim da je to stari podatak.
Cair bi bio mozda i najlepsi da je zavrsen sa krovom kao sto je planirano.
 
Poslednja izmena:
Stadion Radničkog ima neki problem koji mu oduzima potpuno vizuelnu ljepotu kao novi stadion. Prije svega stolice različite nijanse crvene boje, slova ružno postavljena, negdje ni nema stolica, onda kod ovih ulaza nisu fino centrirani prolazi za gledaoce, nego opet stolice loše raspoređene.
Jbg, možda bolje da nisu ni stavljali stolice na bočne tribine, dok ne mognu sve to lijepo odraditi i da radi neka firma koja to zna raditi. Ovako kao kad naprave novu školu i unesu razvaljen namještaj unutra i onda ostavi onako neki polovičan utisak na posmatrača.Stadion u Užicu je izgledao predobro kad je napravljen, tribine, teren, sve vrh. Sad i on izgleda zapušteno.
 
Poslednja izmena:
Stolice su razlicite boje jer su mnogo kvalitetne. :D
Svaka druga stolica je izbledela i dobila roze boju. Ja sam mislio da je to od sunca ali na istoj tribini su npr. 5 stolica jarko crvene boje kao sto su boje Radnickog a onda ide jedna izbledela ili dve pa opet nekoliko crvenih itd. Bilo je jednolicno prve godine a onda se nesto desilo i neke stolice su promenile boju. Inace ja mislim da je to jedini stadion u Srbiji sa sklopivim stolicama sto je mnogo bolje jer ima mnogo vise mesta za prolaz. Stadion je tako dizajniran da se u slucaju opasnosti isprazni u roku od 5 minuta. Radjen je po svim najnovijim propisima UEFA. Slova jesu uzasna i ne znam sta im je to trebalo. Inace sve stolice su postavljene ne znam otkud ti to da fale stolice? Mozda sto su lomili Grobari i Delije na severu pa tu fale inace ceo stadion je pokriven stolicama, osim zapada ali to je stara tribina i ne isplati se ulagati u nju jer je u planu da se srusi i podigne troduplo veca.

cair-110.jpg
 
Стадион у Крушевцу је мени страшно фудбалски, и премоћно изгледа кад је пун и кад се гледаоци онако начичкају унаоколо па кад загрми али то само кад игра Звезда, кад је репрезентација у питању мислим да су сељаклуком показали колико им је стало до државе и националног тима и да су врло озбиљни кандидати да више никада не добију репрезентацију. Штета јер фантастично би било да се ријеке навијача из земље и дијаспоре слијевају редовно у неки град унутрашњости попут Крушевца кад игра репрезентација.

Dosta je vremena prošlo od ovog posta, ali ja sam ga tek sad video, pa bih molio da mi ti iz Banja Luke objasniš na šta si tačno mislio pod seljaklukom u Kruševcu?
 
Svi stadioni osim stadiona koji su pravljeni u novijem ili relativnom novijem dobu (stadion Hajduka, Maribora, Vardara...) su ruine i zreli su za rusenje.....rusenje nije obavezno mogu oni i da se renoviraju kako bi postali moderni samo sto bi renoviranje kostalo vise nego gradnja novog stadiona.

Stadione grade ozbiljni klubovi iz ozbiljnih zemalja, uredjenih, finansijski stabilnih.....a ne lopovske i korumpirane drzave kakve su ove na Balkanu.....
 
Verovatno misli na majmunske krike upućene onom čistokrvnom etničkom Englezu Deniju Rouzu na utakmici mladih reprezentacija..☻

Da, i ja sam pretpostavio da je na to mislio. Međutim, u tom slučaju, da sam na njegovom mestu i da se to desilo u Banja Luci, sačekao bih malo, raspitao se i tako saznao šta se stvarno desilo, a ne uzimao medije kao ozbiljan izvor. Pa bih tako saznao da je Engleska u tom momentu imala sedam ili osam crnaca, od toga pola na terenu od početka, uključujući i ovog smrdljivog čamugara (namerno tako kažem, jeb'o mu moj pas mater) Rouza. Koji, naravno, ni na koji način nisu bili vređani ni pre ni za vreme, a ni posle utakmice. Osim Rouza koji je onako džukački šutnuo loptu u publiku na istočnoj tribini, koja mu je na provokaciju uzvratila provokacijom. U nastavku, odnosno u narednih nekoliko dana, policija hapsi ljude sa severne tribine, dok tužilaštvo upućuje poziv Rouzu da se pojavi na ročištu (što je najsmešnije, svi pohapšeni su optuženi za paljenje baklji, ne za skandiranje jer nisu ni bili na toj tribini :hahaha:) ili dostavi pisanu izjavu sudu. On nije uradio ni jedno ni drugo, tako da slučaj kosmičkih razmera završava u kanti za đubre.
 
Svidja mi se stadion. Pogotovo ono PFC na tribini.
То ПФЦ значи Професионални фудбалски клуб.:)
Стадион прави фудбалски, мада се мени не свиђају оне терасе, више волим трибину из једног дела, лепо је испао.
30 000 места бомбона.
 
Samo 30.000 stolica a deluje kao da ima bar 50.000. Ne znam sta je ona velika kula samo? Tako je prvobitno bio planiran i Cair sa nekom kulom gde je trebao da bude hotel, televizija, poslovni prostor itd. U svakom slucaju koliko je para ulozeno u ovaj stadion CSKA mogli su da naprave i veci.

[YOUTUBE]
[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Samo 30.000 stolica a deluje kao da ima bar 50.000. Ne znam sta je ona velika kula samo? Tako je prvobitno bio planiran i Cair sa nekom kulom gde je trebao da bude hotel, televizija, poslovni prostor itd. U svakom slucaju koliko je para ulozeno u ovaj stadion CSKA mogli su da naprave i veci.
Шта ће им да зврји празан или полупразан као ови наши.Ако буде нека битнија утакмица и требала већа посета ту је Лужњики, паметно су урадили а јесте доста уложено 350 милиона од тога 100 отпада на травнату подлогу.
Та велика кула је пословни простор а слични постоје у сваком углу стадиона.Урађена је тако да подсећа на трофеј купа УЕФА данашње Лиге Европе први међународни трофеј који је освојио неки руски клуб.
 
Nasi stadioni se raspadaju kao starleta posle 45+ godina....sminkaju ih, utezi, ugradjuju silikone ali dzaba.....vreme ih gazi....
Plan za stadion Partizana se vuce godinama, skoro je i Zvezda imala panove...a Beograd na vodi ce da se ostvari isto kad i ti planovi - NIKAD....tek da narod ima o necemu da prica....
Primer:

Stadion Cika Daca u Kragujevcu danas
%C4%8Cika-Da%C4%8Da1.jpg


A evo kakav je trebao da bude:
2101405335_9c00a1ae5a.jpg


I znate kad ce da zavrse, da postave krov, podignu reflektore itd ? - NIKAD......pocnu nesto da operu i pokradu pare, zavrse tek toliko da stadion bude funkcionalan, a za prave planove ih zabole ddjoka.....

Pogledajte i za stadion Radnickog iz Nisa...ista prica...(obratite paznju na stolice kako su postavljene :hahaha:)

Citam prvih nekoliko stranica i sada mi je sve to smesno jer se vidi da od toga nista nisu uradili niti se ista ostvarilo naravno, a narod se primao na te price...

Ni travu nisu u stanju da urade kako treba da bude na najvecem nivou bar u superligi, a kamo li da grade stadione...

A i sta ce nam stadioni? Ko da igra na njima ? Sta ce nama moderan stadion od nekoliko desetina miliona evra i 15-20 hiljada mesta po Kragujevcu, Nisu, itd ? To je previse i za navijace zvezde i partizana.....pa Metalcu je onaj stadion od 5000 mesta prevelik....i 500 sedista im je mnogo....

Ovo je malo ozbiljnija prica....stadioni za svetsko prvenstvo u Rusiji 2018-e

http://stadiumdb.com/tournaments/world_cup/2018
 
Poslednja izmena:

Back
Top