death metal, kao buducnost muzike

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Death metal, ocigledno, nije uspeo d abude ni buducnost samog metala a kamoli muzike uopste. Mislim ono, tehnicki death metal jeste zahtevan, ali mislim da je buducnost metala, makar u nekom blizem periodu, odredio Nightwish. Po meni progresivni metal i doom, ajde ok ovaj drugi ima i svoj flert sa death-om, su pre nesto sto obelezava buducnost nego sto ce to biti death.
 
Gwydion:
Death metal, ocigledno, nije uspeo d abude ni buducnost samog metala a kamoli muzike uopste. Mislim ono, tehnicki death metal jeste zahtevan, ali mislim da je buducnost metala, makar u nekom blizem periodu, odredio Nightwish. Po meni progresivni metal i doom, ajde ok ovaj drugi ima i svoj flert sa death-om, su pre nesto sto obelezava buducnost nego sto ce to biti death.

Nightwish buducnost? Oni su poprilichno unikatan(i jadan) bend. I ponovo, uglavnom ih balavurdija slusha... bolje reci... nisu bash neshto ni shto bi se moglo nazvati metal-om. Chuo sam samo jedan nightwish spam, i to iz Srbije... ali dobro sigurno ih ima vishe. Trebalo bi da podelish komercijalizovani metal i metal komunu, druga ipak odredjuje buducnost. Ti to ochigledno zanemarujesh.

Shto se bash buducnosti metal-a tiche, meni se chini da sa bendovi izdavachke kuce relapse odredili neke buduce standarde.
 
ne znam kakva je njihova popularnost u Australiji, ali ako pricamo o Evropi i svidelo se to nama ili ne Nightwish su bend koji je uspeo da postavi neke standarde u okviru metala, bend koji ima mali milion kopija i bend koji je uspeo da ga slusaju i mnogi od onih koji nikad ne bi slusali metal. Dakle postali su mnogo popularni, inspirisali su brdo bendova da ih kopira o izasli su izvan okvira metala kao zanra. Ili drugim recima Nightwish su po svom uticaju najbitnija stvar koja se u metalu desila u zadnjih 10 godina. Hteo ti to da prihvatis ili ne.

VisionOfDisorder:
Gwydion:
Death metal, ocigledno, nije uspeo d abude ni buducnost samog metala a kamoli muzike uopste. Mislim ono, tehnicki death metal jeste zahtevan, ali mislim da je buducnost metala, makar u nekom blizem periodu, odredio Nightwish. Po meni progresivni metal i doom, ajde ok ovaj drugi ima i svoj flert sa death-om, su pre nesto sto obelezava buducnost nego sto ce to biti death.

Nightwish buducnost? Oni su poprilichno unikatan(i jadan) bend. I ponovo, uglavnom ih balavurdija slusha... bolje reci... nisu bash neshto ni shto bi se moglo nazvati metal-om. Chuo sam samo jedan nightwish spam, i to iz Srbije... ali dobro sigurno ih ima vishe. Trebalo bi da podelish komercijalizovani metal i metal komunu, druga ipak odredjuje buducnost. Ti to ochigledno zanemarujesh.

Shto se bash buducnosti metal-a tiche, meni se chini da sa bendovi izdavachke kuce relapse odredili neke buduce standarde.
 
Obozavam vas 15 "underground" TROO metalaca koji misle da se sve vrti oko njih. Ja znam, n aprimer, ko je isao na Nightwish koncerte u Budimpestu. Ljudi sa jako velikim kolekcijama koji se razumeju u to sto slusaju. Da, jeste komercijala ali sem vaseg buljuka grupa iz garaza koje slusaju uglavnom njihovi clanovi i par komsija (silom prilika), plus saka srpskih klinaca koji se foliraju, ceo metal i jeste komercijala. A Nightwish su, pazi cuda, natprosecno uspesno odradjena komercijala. "Underground metal" slusa saka vas odgajenih na onom Rogosicevom brukanju i nedelu. Nightwish, koje ja prezirem iz dna svoje duse, slusa pola Evrope. U ovom momentu jedini koji us Srbiji mogu imati isto toliko publike kao Iron Maiden su Nightwish. To ne kazem ja, to kazu i svi promoteri sa kojima sam pricao.

morbiality:
nightwish je komercijala. ja ne znam ni jednog pravog metalca da slusa nightwish. njih slusaju punkeri cisto radi furanja. nightwish je *. buducnost je u "bolesnom andjelu", grupa koju sam ja osnovao
 
koolome uuinsinuta!
Kakve veze ima Nightwish i njihova povrsnost sa Death Metalom??????
Tacno se zna kada je nastao death,i ko mi kaze da je to tehnicki zahtevan zanr,taj stvarno ne zna nista o muzici.
Necu da pricam ovde o Nightwish,nema svrhe,njih samo pokriva snazna distorzija i glas Tarje.
Ali death,mislim,dajte ljudi molim vas,mislim da bi mogao sada ovde samo na jedno slusanje da skinem ceo opus od starih Bathory ili Cannibal Corpse.
Previse jednostavno,i ponizavajuce za muziku uopste,ne samo za metal.
 
Metal jeste, definitivno, komercijalna muzika, jer da nije ne biste ga ni slusali. Zar misite da je originalnost slusati nesto ciji se kvalitet moze meriti mikronima, ili mislite da je Srbija dobro trziste za nekomercijalne stvari, sa druge strane sta je bitnje biti nekomercijalan ili kvalitetan. :shock:
Sto se Nihtwisha tice vokal je fantastican ali je sve ostalo nesto sto se culo dosta ranije i u mnogo boljim oblicima. :wink:
 
nikodim:
Metal jeste, definitivno, komercijalna muzika, jer da nije ne biste ga ni slusali. Zar misite da je originalnost slusati nesto ciji se kvalitet moze meriti mikronima, ili mislite da je Srbija dobro trziste za nekomercijalne stvari, sa druge strane sta je bitnje biti nekomercijalan ili kvalitetan. :shock:
Sto se Nihtwisha tice vokal je fantastican ali je sve ostalo nesto sto se culo dosta ranije i u mnogo boljim oblicima. :wink:

Znaci ovo je za Srbiju.Dobro,sva sreca pa ne zivim tamo.
Ali se nesto pitam,u vezi te komercijale,i tog kvaliteta,zar je Tony Iommi 1968 godine znao da ce od njegovih riffova proizici nesto "komercijalno" sto traje i dan danas?????
Mislim,,to kada je o komercijali rec,,pa cekaj,ko danas ne zeli da zvuci najbolje sto moze?
U metalu ima sasvim dovoljno,a neki su dokazali cak i natprosecnu muziku koja se provlaci upravo kroz metal.
Tako da je dosta besmisleno govoriti o metalu i komercijali zajedno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top