"Juzni vetar"

stivlim:
lecenje pod hitno :shock:

Sta ti znas o muzici !?
Znas li ti ko su bili Sinan Sakic ,Dragana Mirkovic ,
Semsa Suljakovic ,Mile Kitic ,Kemal Malovcic ,Kuki ,
Indira Radic itd. u "Juznom vetru" ,oni su harali
ex-Jugoslavijom.
Pitaj nekog ko je upucen u muziku (skolovan) ,ko su oni bili ,pa onda daj komentar .Sta imas davati komentare kada ni o njima ,a ni o muzici neznas nista.
 
nema potrebe za vredjanjem ((; imate drugacije poglede na ~muziku ... moze i lepse da se prica ...

22.gif

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 
Sucur:
stivlim:
lecenje pod hitno :shock:

Sta ti znas o muzici !?
Znas li ti ko su bili Sinan Sakic ,Dragana Mirkovic ,
Semsa Suljakovic ,Mile Kitic ,Kemal Malovcic ,Kuki ,
Indira Radic itd. u "Juznom vetru" ,oni su harali
ex-Jugoslavijom.
Pitaj nekog ko je upucen u muziku (skolovan) ,ko su oni bili ,pa onda daj komentar .Sta imas davati komentare kada ni o njima ,a ni o muzici neznas nista.

A tek koje majstore je Skandinavija dala...
 
mortishaaa:
nema potrebe za vredjanjem ((; imate drugacije poglede na ~muziku ... moze i lepse da se prica ...

22.gif

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE


A kada sam ti ja to isto govorio pre par meseci! NARAVNO DA SVAKO IMA PRAVO NA SVOJ MUZICKI UKUS!
 
Sucur:
stivlim:
lecenje pod hitno :shock:

Sta ti znas o muzici !?
Znas li ti ko su bili Sinan Sakic ,Dragana Mirkovic ,
Semsa Suljakovic ,Mile Kitic ,Kemal Malovcic ,Kuki ,
Indira Radic itd. u "Juznom vetru" ,oni su harali
ex-Jugoslavijom.
Pitaj nekog ko je upucen u muziku (skolovan) ,ko su oni bili ,pa onda daj komentar .Sta imas davati komentare kada ni o njima ,a ni o muzici neznas nista.

Sinan Sakic - Pijano drogirana primitivcina,otac kriminalca, zavija kao hodza sa dzamije kad peva Zoko moja Zoko
Dragana Mirkovic - Luce iz Kasidola, trecerazredna pevaljka, udata Bjelic, decu krstila u katolickoj crkvi
Semsa Suljakovic - ima najmanje 50 godina, takodje prilicno zavija
Mile Kitic - masa iz moje srednje je sekla vene na Kraljicu trotoara, a hit jedne ekskrurzije je Plava Ciganka
Kemal Malovcic - znam da peva Sneg je opet Snezana ili tako nesto
Indira Radic - u svojim cetrdesitim peva : Ja devojcica :shock: ...

svako koje iole skolovan ne bi trebao ovakvo smece da
slusa
 
stivlim:
Sucur:
stivlim:
lecenje pod hitno :shock:

Sta ti znas o muzici !?
Znas li ti ko su bili Sinan Sakic ,Dragana Mirkovic ,
Semsa Suljakovic ,Mile Kitic ,Kemal Malovcic ,Kuki ,
Indira Radic itd. u "Juznom vetru" ,oni su harali
ex-Jugoslavijom.
Pitaj nekog ko je upucen u muziku (skolovan) ,ko su oni bili ,pa onda daj komentar .Sta imas davati komentare kada ni o njima ,a ni o muzici neznas nista.

Sinan Sakic - Pijano drogirana primitivcina,otac kriminalca, zavija kao hodza sa dzamije kad peva Zoko moja Zoko
Dragana Mirkovic - Luce iz Kasidola, trecerazredna pevaljka, udata Bjelic, decu krstila u katolickoj crkvi
Semsa Suljakovic - ima najmanje 50 godina, takodje prilicno zavija
Mile Kitic - masa iz moje srednje je sekla vene na Kraljicu trotoara, a hit jedne ekskrurzije je Plava Ciganka
Kemal Malovcic - znam da peva Sneg je opet Snezana ili tako nesto
Indira Radic - u svojim cetrdesitim peva : Ja devojcica :shock: ...

svako koje iole skolovan ne bi trebao ovakvo smece da
slusa
E sada bi ti mogao da cujes par stvari zar ne? Prvo DA LI JE NEKO DOBAR MUZICAR ne zavisi od toga DA LI SE DROGIRA,PIJE,IMA 50 god.itd.a jos manje da li je otac kriminalca ili ne! Takodje to kako peva nema veze ni sa tim gde je krstio decu!ZAR NE?

Zatim KEMAL MALOVCIC ne peva pesmu SNEG JE OPET SNEZANA! Tu pesmu peva SABAN SAULIC! Kemalova najpoznatija pesma je REKLA SI MI DA NE VOLIS ZIMU!


Dakle kada hoces o necemu da pricas prvo se dobro informisi!


Nije cudo sto su tvoji drugovi sekli vene na "KRALJICU TROTOARA" jer je pesma odlicna svidjao se nekome MILE KITIC ili ne! E sada sto se tice plave ciganke ona je bezveze i tu se slazem!

Indira Radic je za mene los pevac ali za mnoge nije i ja protiv toga nema nista! Njihovo pravo je da je slusaju!

Sinan i Semsa zavijaju i to je tacno! Ipak Sinanove pesme imaju i dobar tekst i muziku i odlicno zvuce kada ih prepeva Marko Bulat!(mada i Marko poneku pesmu ume lose da otpeva)

Dragana je takodje vise postigle na Sarm nego na muzicki talenat ali dobro bilo je u njenoj karijeri i kvalitetnih pesama! A grupa JUZNI VETAR jeste dobra ali nije najbolja u ovoj muz.bransi ima i boljih!


I JOS NESTO! Necije obrazovanje nema nikakve veze sa muzikom koju slusa niti sme da ima bilo kakve veze! Jednostavno ukusi su razilciti i o tome se ne raspravlja a ko nece da slusa nesto nemora(niko ga ne bije po usima)
 
Sucur:
I JOS NESTO! Necije obrazovanje nema nikakve veze sa muzikom koju slusa niti sme da ima bilo kakve veze! Jednostavno ukusi su razilciti i o tome se ne raspravlja a ko nece da slusa nesto nemora(niko ga ne bije po usima)
Naravno da obrazovanje ,na koje ti mislis, nema nikakve veze sa muzikom koju slusa (nazalost!).
Ali gore je ,cinimi se, pomenuto muzicko obrazovanje koje ima veze, Nijedan obrazovani muzicar nece uzivati u slusanju kojekakvog suta kog "proizvode" (cak i ne proizvode, vec samo odpevaju!) gore navedeni pevaci.
 
za Kemala Malovcica znam da je neki sneg u pitanju izvinjavam se sto sam lupio :oops:

naveo sam da je Dragana krstila decu,jer je po tome postala omrazena u mojoj okolini, inace bas me briga sta radi u privatnom zivotu

muzicki ukus po mom misljenju ima poprilicno veze i sa obrazovanjem i sa kucnim vaspitanjem

i tvrdnja harali su celim ex-yu prostorom, hara trenutno hip-hop celim svetom pa sta, o njemu imam isto misljenje kao i o Juznom vetru, napravljeno da se podice najsirem sloju ljudi

a obrazovanje bi trebalo da kod pojedinca izgradi kriticko misljenje i sistem vrednosti
 
Flea.RHCP:
Sucur:
I JOS NESTO! Necije obrazovanje nema nikakve veze sa muzikom koju slusa niti sme da ima bilo kakve veze! Jednostavno ukusi su razilciti i o tome se ne raspravlja a ko nece da slusa nesto nemora(niko ga ne bije po usima)
Naravno da obrazovanje ,na koje ti mislis, nema nikakve veze sa muzikom koju slusa (nazalost!).
Ali gore je ,cinimi se, pomenuto muzicko obrazovanje koje ima veze, Nijedan obrazovani muzicar nece uzivati u slusanju kojekakvog suta kog "proizvode" (cak i ne proizvode, vec samo odpevaju!) gore navedeni pevaci.


A da li je BOKI MILOSEVIC skolovan muzicar? Pazi ne moraju biti odusevljeni ovim stilom muzike,ne moraju ga voleti ali nemaju nikakvog razloga da mrze bilo sta i bilo koga! Inace covek je mislio na opste a ne muzicko obrazovanje!
 
stivlim:
za Kemala Malovcica znam da je neki sneg u pitanju izvinjavam se sto sam lupio :oops:

naveo sam da je Dragana krstila decu,jer je po tome postala omrazena u mojoj okolini, inace bas me briga sta radi u privatnom zivotu

muzicki ukus po mom misljenju ima poprilicno veze i sa obrazovanjem i sa kucnim vaspitanjem

i tvrdnja harali su celim ex-yu prostorom, hara trenutno hip-hop celim svetom pa sta, o njemu imam isto misljenje kao i o Juznom vetru, napravljeno da se podice najsirem sloju ljudi

a obrazovanje bi trebalo da kod pojedinca izgradi kriticko misljenje i sistem vrednosti


Ponovo cu ti reci,obrazovanje razvija kriticko misljenje ali ne kod svih na isti nacin! Ima obrazovanih ljudi koji vole ovu vrstu muzike i prihvatao ti to ili ne tako je!

Sto se mene licno tice jos uvek sam mlad da bih bio nesto ekstra obrazovan ali ni meni muzicki "idoli" nikada nisu bili gore pomenuti ipak tvrdim da se ne moze niciji rad podcenjivati a naracoto neciji ukus!
 
stivlim:
Sucur:
stivlim:
lecenje pod hitno :shock:

Sta ti znas o muzici !?
Znas li ti ko su bili Sinan Sakic ,Dragana Mirkovic ,
Semsa Suljakovic ,Mile Kitic ,Kemal Malovcic ,Kuki ,
Indira Radic itd. u "Juznom vetru" ,oni su harali
ex-Jugoslavijom.
Pitaj nekog ko je upucen u muziku (skolovan) ,ko su oni bili ,pa onda daj komentar .Sta imas davati komentare kada ni o njima ,a ni o muzici neznas nista.

Sinan Sakic - Pijano drogirana primitivcina,otac kriminalca, zavija kao hodza sa dzamije kad peva Zoko moja Zoko
Dragana Mirkovic - Luce iz Kasidola, trecerazredna pevaljka, udata Bjelic, decu krstila u katolickoj crkvi
Semsa Suljakovic - ima najmanje 50 godina, takodje prilicno zavija
Mile Kitic - masa iz moje srednje je sekla vene na Kraljicu trotoara, a hit jedne ekskrurzije je Plava Ciganka
Kemal Malovcic - znam da peva Sneg je opet Snezana ili tako nesto
Indira Radic - u svojim cetrdesitim peva : Ja devojcica :shock: ...

svako koje iole skolovan ne bi trebao ovakvo smece da
slusa

Kao prvo ja sam spomenuo "Juzni vetar" ,zato "Plava ciganka " nema nikakve veze sa tim jer je ona iz Granda ili odakle vec ,kao i vecina stvari koje si ti nabrojao (kao npr. Indira Radic u

cetrdesetim pjeva :Ja sam djevojcica ,Semsa Suljakovic kao i svako normalno ljudsko bice nije se rodila sa 50 godina ,a za tvoju informaciju Semsa sada NIJE u "Juznom vetru " zato sto on
vise i ne postoji , ona je pocela da pjeva u Juznom vetru kao i vecina pjevaca JV-a pocetkom 80-tih ,pa malo sracunaj ).
Pored nabrojanih tu su bili i Jasar Ahmedovski ,Serif Konjevic,Kuki,Suzana Jovanovic ,a da ne spominjem orkestar koji su cinili veliki Miodrag M. Ilic ,Perica Zdravkovic,Sava Bojic i
Vladimir Furduj .
Da se razumijemo oni su bili kraljevi u "Juznom vetru" , ali sadasnja muzika Grand ,Gold
itd. je pateticna muzika ,gdje tekst i muzika nemaju nikakve veze ,nego samo daj da puca ritam i svi smo zadovoljni !?
Ja ih sve cijenim kao Bogove zbog toga sta su uradili u JV-u ,ali ono sto sada rade u Grandu ili gdje god da se nalaze je prava sramota i bruka .
Zato ja nekazem Mile Kitic (koji je sada ocajan muzicar) ,Sinan ,Dragana,Kemal nego kazem
"Juzni vetar" ,jer to su bila vremena prave muzike.
Poslusajte Kemala "Rekla si mi da nevolis zimu" ,"Leptirice moja" ,Dragana "Milo moje sto te nema" ,"Oprosti sto ti smetam",Semsa "Prodji sa mnom ispod duge",Sinan "Svi gresimo" ,"Nek puknu dusmani" itd ,i uporedite sa pjesmama koje nisu iz "Juznog vetra" ,tek tada ce te vidjeti koja je to drasticna razlika.
Sto se tice Dragane kako kazes "trecerazredne" pjevacice ,samo si potvrdio da pojma nemas o muzici.Samo da znas da je Dragana Mirkovic sa svojih 15 godina snimila prvi singl koji se
prodao u 160.000 primjeraka i to u vrijeme kada svako nije mogao da pjeva.Pa ona ima veci broj hitova nego ,citav Grand zajedno.
 
Guliverr:
stivlim:
Sucur:
stivlim:
lecenje pod hitno :shock:

Sta ti znas o muzici !?
Znas li ti ko su bili Sinan Sakic ,Dragana Mirkovic ,
Semsa Suljakovic ,Mile Kitic ,Kemal Malovcic ,Kuki ,
Indira Radic itd. u "Juznom vetru" ,oni su harali
ex-Jugoslavijom.
Pitaj nekog ko je upucen u muziku (skolovan) ,ko su oni bili ,pa onda daj komentar .Sta imas davati komentare kada ni o njima ,a ni o muzici neznas nista.

Sinan Sakic - Pijano drogirana primitivcina,otac kriminalca, zavija kao hodza sa dzamije kad peva Zoko moja Zoko
Dragana Mirkovic - Luce iz Kasidola, trecerazredna pevaljka, udata Bjelic, decu krstila u katolickoj crkvi
Semsa Suljakovic - ima najmanje 50 godina, takodje prilicno zavija
Mile Kitic - masa iz moje srednje je sekla vene na Kraljicu trotoara, a hit jedne ekskrurzije je Plava Ciganka
Kemal Malovcic - znam da peva Sneg je opet Snezana ili tako nesto
Indira Radic - u svojim cetrdesitim peva : Ja devojcica :shock: ...

svako koje iole skolovan ne bi trebao ovakvo smece da
slusa
E sada bi ti mogao da cujes par stvari zar ne? Prvo DA LI JE NEKO DOBAR MUZICAR ne zavisi od toga DA LI SE DROGIRA,PIJE,IMA 50 god.itd.a jos manje da li je otac kriminalca ili ne! Takodje to kako peva nema veze ni sa tim gde je krstio decu!ZAR NE?

Zatim KEMAL MALOVCIC ne peva pesmu SNEG JE OPET SNEZANA! Tu pesmu peva SABAN SAULIC! Kemalova najpoznatija pesma je REKLA SI MI DA NE VOLIS ZIMU!


Dakle kada hoces o necemu da pricas prvo se dobro informisi!


Nije cudo sto su tvoji drugovi sekli vene na "KRALJICU TROTOARA" jer je pesma odlicna svidjao se nekome MILE KITIC ili ne! E sada sto se tice plave ciganke ona je bezveze i tu se slazem!

Indira Radic je za mene los pevac ali za mnoge nije i ja protiv toga nema nista! Njihovo pravo je da je slusaju!

Sinan i Semsa zavijaju i to je tacno! Ipak Sinanove pesme imaju i dobar tekst i muziku i odlicno zvuce kada ih prepeva Marko Bulat!(mada i Marko poneku pesmu ume lose da otpeva)

Dragana je takodje vise postigle na Sarm nego na muzicki talenat ali dobro bilo je u njenoj karijeri i kvalitetnih pesama! A grupa JUZNI VETAR jeste dobra ali nije najbolja u ovoj muz.bransi ima i boljih!


I JOS NESTO! Necije obrazovanje nema nikakve veze sa muzikom koju slusa niti sme da ima bilo kakve veze! Jednostavno ukusi su razilciti i o tome se ne raspravlja a ko nece da slusa nesto nemora(niko ga ne bije po usima)

Dao si dosta dobrih komentara sa kojima se i ja slazem ,kao npr. "prvo se informisi" ili "da nije bitno dali se drogira, pije, ima 50 godina ,sa tim kakav je pjevac"
Sto se tice Mileta i plava ciganka ,ako iko na svijetu mrzi njegove pjesme iz Granda ( spomenuta pjesma je takodje iz Granda) ,onda sam to JA .Zato kazem "Juzni vetar" zato sto su oni

imali sve tekstove ,muziku , pjevace.Sada kada bi sreo Mileta ,samo bi ga pitao "Dali ikada poslusa pjesme koje je pjevao sa "Juznim vetrom" koje su ga i proslavile ,kada moze da snima

ovakve gluposti" ,pa ja bih radije ostavio pjevanje nego ukaljao sve sto je napravio sa Juznim vetrom ,jednom plocom Granda.
A sto se tice Sinana i Semse slazem se polovicno.
Slazem se za to da imaju i dobru muziku i tekst , ali da zavijaju oko toga se neslazem ,jer oni u pjesmu unose velike kolicine emocija ,pa tako u nekim Sinanovim pjesmama mozete

primjetiti da mu malo hvali da zaplace "Hajdemo dalje moja tugo" ,sto pokazuje sa koliko emocija i ljubavi se prepustio pjesmi.
A i za Draganu nisi bas u pravu.
 
Jos nesto ,mediji ih nisu podrzavali ,ali zato narod ih je volio.I posto su tirazi dostizali do cak 600.000 primjeraka ,mediji su bili primorani da pustaju pjesme "Juznog vetra" na radiju odnosno televiziji.
 
Sinan Sakic - Pijano drogirana primitivcina,otac kriminalca, zavija kao hodza sa dzamije kad peva Zoko moja Zoko
Dragana Mirkovic - Luce iz Kasidola, trecerazredna pevaljka, udata Bjelic, decu krstila u katolickoj crkvi
Semsa Suljakovic - ima najmanje 50 godina, takodje prilicno zavija
Mile Kitic - masa iz moje srednje je sekla vene na Kraljicu trotoara, a hit jedne ekskrurzije je Plava Ciganka
Kemal Malovcic - znam da peva Sneg je opet Snezana ili tako nesto
Indira Radic - u svojim cetrdesitim peva : Ja devojcica :shock: ...

svako koje iole skolovan ne bi trebao ovakvo smece da
slusa

U zivotu nisam video skolovanijeg za muziku od tebe... Stvarno, cak sam i podvukao najrelevantnije kritike... Ja mislim da ima predmet na muzickoj akademiji koji se bavi pevacima koji se krstili decu u katolickoj crkvi...

I samo da znas, Sneg je opet Snezana, peva Saban Saulic... Zadivljen sam tvojim poznavanjem muzike... Moj ti je savet da vise nikad usta ne otvoris... Smeju ti se ljudi...
 
E ljudi obavezno pogledajte snimke na youtube-u, ja sam crko od smeha.

A zbog cega si crko od smeha? Zato sto si cuo dobar glas i fenomenalnu muziku? Ja stvarno mislim da to nije smesno. Muzika nisu samo MTV, VIVA, spec. efekti u spotovima i gole ribe. Ukljuci malo culo SLUHA pa onda komentarisi, ipak je tona kraju najbitnije u muzici, zar ne.
 

Back
Top