Da li je moguce...

whitelighter

Početnik
Poruka
31
da dvoje posle raskida duze veze, koji nije bio kompromisan (on je raskinuo sa njom ili ona sa njim, a druga strana nije htela raskid) ostanu u dobrim odnosima i postanu prijatelji? Sta mislite o tom prijateljstvu? Koliko je vremena potrebno da pocnu normalno da komuniciraju?
 
ja sam bila s tipom godinu ipo i onda smo raskinuli,ja sam kukala, dramila, nasla novog ali sve vreme se vidjala sa starim u nadi da ce ipak nesto da bude od toga, e onda je jednog dana samo nesto kvrcnulo u mojoj glavi i rekla sam dosta. I dan danas se cujemo i super smo ortaci, ja njemu pricam o mojim frajerima on meni o njegovim ribicama, totalno super odnos, ali ni meni ni njemu ne pada napamet nesto da opet pokrecemo!
 
normalna komunikacija,recimo nekih 100-200 godina
,mislim u cemu je poenta te komunikacije,bio si sa nekim,zarshio ti ili ona,svejedno, i sada kao vi ste sve samo ne ljubavnici,u cemu je sushtina,trudis se da drzis neke stvari jako veshtacim umesto da za ,taj jako bolan napor,to vreme, nadjes neku bolju,lepsu... uz recimo dosta manje muke
nisam protiv toga da ako se u gradu,slucajno,vidite kazete jedno drugom cao,kako je,bla,bla,ali mislim da na tome treba da se zavrsi vasa prica,jer sve ostalo je je*eno muchenje 8)
 
budca:
normalna komunikacija,recimo nekih 100-200 godina
,mislim u cemu je poenta te komunikacije,bio si sa nekim,zarshio ti ili ona,svejedno, i sada kao vi ste sve samo ne ljubavnici,u cemu je sushtina,trudis se da drzis neke stvari jako veshtacim umesto da za ,taj jako bolan napor,to vreme, nadjes neku bolju,lepsu... uz recimo dosta manje muke
nisam protiv toga da ako se u gradu,slucajno,vidite kazete jedno drugom cao,kako je,bla,bla,ali mislim da na tome treba da se zavrsi vasa prica,jer sve ostalo je je*eno muchenje 8)

Ne mora biti mucenje...ali, dovoljno je sto to najverovatnije nije prijateljstvo, pa zasto onda da se nazivamo prijateljima...bez
 
Shizi:
budca:
normalna komunikacija,recimo nekih 100-200 godina
,mislim u cemu je poenta te komunikacije,bio si sa nekim,zarshio ti ili ona,svejedno, i sada kao vi ste sve samo ne ljubavnici,u cemu je sushtina,trudis se da drzis neke stvari jako veshtacim umesto da za ,taj jako bolan napor,to vreme, nadjes neku bolju,lepsu... uz recimo dosta manje muke
nisam protiv toga da ako se u gradu,slucajno,vidite kazete jedno drugom cao,kako je,bla,bla,ali mislim da na tome treba da se zavrsi vasa prica,jer sve ostalo je je*eno muchenje 8)

Ne mora biti mucenje...ali, dovoljno je sto to najverovatnije nije prijateljstvo, pa zasto onda da se nazivamo prijateljima...bez

polazim od sebe,jer kad god vidim neku bivsu okrecem glavu,prelazim na drugu stranu ulice,u kaficu idem za shank,udubim se u pricu,sve,sve samo da me ne vidi,jer tu je uvek neka nova moja riba,a kada je susret neminovan tada se lepo nasmejem,a one ko da znaju pa trce kao muve na ... ne bi li mi stavile na glavui to shto sam skot,kako one kazu,a kada nisam sa ribom prilaze sa nekom cudnom i glupom pricom,
samo dve bivse,kada se kao slucajno vidimo,osmehnu se i kazu slatko cao i vidimo se,a ja njima isto(obe su mene otkacile,ali ja ih ne smaram zashto i kako,kao ove koje sam ja otkacio)
opisano mi govori da je jako malo riba koje nece nista vise sa bivsim osim lepog osmeha i dve-tri reci
 
Na primer, sa nekim si delio/la i dane i noci, i dobro i zlo, ma ceo zivot i do najmanjih sitnica, i to tako neko duze vreme, a onda posle raskida se pravite kao sve je cool, vi ste prijatelji, druzite se... Ma to je njesra, to ne moze da funkcionise, lazu oni koji kazu da moze.
Bolje je brate svako na svoju stranu, kad vec mora...
 
Bila sam sa deckom u vezi 4 godine,posle raskida stalno smo se culi,vidjali,ali uvek svadjali oko toga ko je kriv sto je sve ispalo tako.Zatim se mesecima nismo culi,on bio u vojsci,dosao,slucajno se sreli,i od tada se vidjamo i cujemo(samo drugarski).On ima devojku,ja imam decka...ali iskreno:to nikada ne moze biti pravo drugarstvo.Zasto?Jer naidju oni retki trenuci kada ti bar prodje kroz glavu da pokusas da obnovis vezu ili se podsetis kako je bolo nekad.A to definitivno ne valja !!!
 
..mislim da je moguce...

:arrow: ...ako su njih dvoje dovoljno zreli...
:arrow: ...ako su se pomirili sa novonastalom situacijom...
:arrow: ...ako iza 'prijateljstva' ne stoje neke druge namere tipa sexa, ponovne veze i sl. ...
:arrow: ...ako je bar jedno od njih 100% sigurno da mogu da provedu noc goli i polupijani u istom krevetu i da i dalje ostanu prijatelji...
:arrow: ...ako oboje znaju razloge za raskid...
:arrow: ...pozitivna stvar je i ako su pronasli nove partnere...

sve u svemu-
treba ostati u kontaktu, ali prijateljstvo se gradi, tako da bi u najboljem slucaju njihov odnos mogao biti opisan kao prijateljstvo posle nekih 6 -godinu dana...

btw. AKO SI ODLUCIO DA SE SPRIJATELJIS SA EX-GIRL -IMAS MOJU PODRSKU :!: :wink: 8) :D
 
Ako nije niko povredjen u vezi onda mozda i moze ali to je retko.Ja licno nemam prijatelja medju bivsim jer se nijedna moja veza nije zavrsila "mirno".Ok mi je kad neke od njih sretnem mozemo popiti kaficu ali neko prijateljstvo i stalni kontakt nema sanse!Ako je veza bila nabijena strascu posle nema drugarstva.
 

Back
Top