Bumerang...

Rozalina

Obećava
Poruka
72
uvek kada ucinim nesto sto ne zelin da ucinim...kao,da kazem,nesto lose...
osecam da mi se sve vrati...
sigurno se to i vama ucinilo...
Kada sam uvredila drugaricu,nije bitno kako...osecala sam se..bas glupo...
i za vreme sledeceg odmora sam pala na sred ucionice..i svi su mi se smejali... :oops:
Ili kada sam bila napolju sa drustvom tako smo se zezali i pevali i nema sta nismo radili,toliko sam bila srecna...a kada sam dosla kuci...mom tati je pozlilo...i odveli su ga u bolnicu...
mozda sve ima svoju cenu ili ja to tripujem...
 
vidim pomerili ti temu sa filizofije iako joj je tu najprikladnije mesto...
pazi kad sam otvorio istu temu na filozofiji, mada neuspesno ni sam nisam znao sta da kazem ali me ova teme veoma interesuje inace.
rec je o tome da spadas u onaj veliki skup ljudi koji tesko podnose sopstveni uspeh, radost, veselje...
koji tada ili nakon tih lepih trenutaka pocinju da strepe da ce se nesto lose desiti.
navela si dva razlicita primera. ali u oba dominira deo licnosti po imenu superego.
taj unutrasnji kontrolor i cuvar lepog ponasanja koji kaznjava krivicom, kajanjem, pretecim strahom, je suvise jak i surov u tvojoj licnosti a to nije u redu.
u prvom slucaju, moguce da si pala zato sto si nesvesno osetila potrebu da budes kaznjena od superega. tzv ideomotorika.
u drugom slucaju se sinhronicno poklopila radost i uzivanje s drustvom sa bolescu oca. bitno je da shvatis da je rec o koincidenciji a ne o necemu sto si ti uzrokovala u ovom drugom slucaju. Nisi ti dovela da toga da se otac razboli, nema to nikakve veza sa tobom i nemoj da izvlacis onakve pogresne zakljucke na osnovu dodira ta dva dogadjaja u vremenu da ih sumanuto trpas u odnos uzrok-posledica.
kada se strah i briga javi, nekakvo grizenje u sebi, zbog necega, uvek pomisli kako imas prava i da se posvadjas, i da se razljutis,i da nekog razocaras, i da budes srecna, i da uzivas, i da gubis i da pobedjujes. nemoj da padas na ta superego 5ranja koja bi da te muce losim osecanjima, krivicom, kajanjem, strahom...
Ne krsis ti nikakav zakon zbog kojeg te superego kao cuvar od greha kaznjava mucnim mislima i osecanjima, vec obrnuto, taj superego bi da krsi zakon tvog prava da budes slobodna i da zivis normalno kao obicno jos jedno u nizu ljudsko bice...
 

Back
Top