Pripreme za dizajnersku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gost
Da li neko zna nesto o pripremama za prijemni ispit koji organizuje Dizajnerska skola?
Juce sam cula da je to odavno pocelo (a navodno je trebalo tek posle raspusta),a kako se na telefon skole niko ne javlja,rekoh, mozda ovde neko zna nesto vise?

Volela bih i kada bi mi neko, ko eventualno to zna, rekao sta misli o toj pripremi? Naime ima toliko toga po gradu da covek vise ne zna sta da misli i za sta (ili za sta sve) da se odluci...
 
Moja cerka je pocela sa pripremom za dizajnersku pre desetak dana.Priprema je jedna profesorka koja to vec radi 15 god.,cas traje 4 sata i kosta 20 evra.Sama biras koliko ces puta dolaziti.Skupo je ali sta da se radi.Odakle si ti?
 
Iz Beograda...
I ja se raspitujem za cerku :) Odavno sam cula da sama dizajnerska organizuje pripremu za taj prijemni koju drze profesori iz skole, a juce sam cula da je ta priprema odavno pocela...To svakako nije isto kao privatni cas o kojem ti govoris, ali verujem da je korisno jer rade profesori koji ce kasnije ocenjivati te radove, te verovatno vise skrecu paznju na ono sto oni i traze...Mora biti i znatno jeftinije...
Kod koga tvoja cerka ide na pripremu?
Moja je isto krenula na casove kod jedne slikarke, ali se raspitujem i za sve druge varijante jer mi je jos ranije bilo receno kako bi "bilo dobro" ici kod nekoga iz same skole...
Mozda je najbolje ukomponovati jedno i drugo? Ne znam ni sama...Nema se previse slobodnog vremena, a opet ne bih volela da je preskoci neko samo zato sto se spremao "gde treba",iako se toplo nadam da to ne funkcionise vise tako,vec da ih zanima pre svega talenat...
 
Moj savet (koji naravno ne morate da poslusate) je da ide u dizajnersku na pripreme, ako oni to vec organizuju.Ne znam da li se to placa ili ne, odavno sam je zavrsila, a tada to tamo nije ni postojalo .Ipak, mnogo ce joj znaciti da se privikne malo na tu atmosferu i ambijent, da vidi kako ostala deca rade i uporedi svoj rad sa njihovim.Bice i na samom prijemnom mnogo opustenija, a samim tim i uspesnija.Inace 20e je bas poprilicno para za 4 casa... :? Neka i u slobodno vreme crta sto vise, kad god i gde god moze! Pozdrav!
 
Hvala na savetu, Goscice :)
Znam da se i tamo placa ali jos ne znam koliko... I meni se cini da je odlazak tamo vise nego dobra ideja...Ono sto me malo buni je sto sam cula da neki profesori koji drze tu pripremu - drze i privatno pripremu (opet ne individualno, nego grupno)...
Zato, osim pripreme same po sebi pokusavam da shvatim i kako cela ta stvar funkcionise...
 
Anonymous:
Hvala na savetu, Goscice :)
Znam da se i tamo placa ali jos ne znam koliko... I meni se cini da je odlazak tamo vise nego dobra ideja...Ono sto me malo buni je sto sam cula da neki profesori koji drze tu pripremu - drze i privatno pripremu (opet ne individualno, nego grupno)...
Zato, osim pripreme same po sebi pokusavam da shvatim i kako cela ta stvar funkcionise...
Neka krene ona tamo pa ce na licu mesta cuti o cemu se radi i da li treba jos negde da ide.U principu to bi trebalo da bude dovoljno, ali....hmmm, ne znam sta da vam kazem....Ako je talentovana i vredna ja zaista verujem u uspeh!
 
Anonymous:
Iz Beograda...
I ja se raspitujem za cerku :) Odavno sam cula da sama dizajnerska organizuje pripremu za taj prijemni koju drze profesori iz skole, a juce sam cula da je ta priprema odavno pocela...To svakako nije isto kao privatni cas o kojem ti govoris, ali verujem da je korisno jer rade profesori koji ce kasnije ocenjivati te radove, te verovatno vise skrecu paznju na ono sto oni i traze...Mora biti i znatno jeftinije...
Kod koga tvoja cerka ide na pripremu?
Moja je isto krenula na casove kod jedne slikarke, ali se raspitujem i za sve druge varijante jer mi je jos ranije bilo receno kako bi "bilo dobro" ici kod nekoga iz same skole...
Mozda je najbolje ukomponovati jedno i drugo? Ne znam ni sama...Nema se previse slobodnog vremena, a opet ne bih volela da je preskoci neko samo zato sto se spremao "gde treba",iako se toplo nadam da to ne funkcionise vise tako,vec da ih zanima pre svega talenat...
Moje dete hoce da upise na Zvezdari art skolu i iskrena da budem nismo se ni raspitivali da li oni drze casove za prijemni.Inace ova profesorka drzi casove samo mojoj cerki tako bar kaze a ja joj i verujem a ranije je drzala najvise 4-5 ucenika i svi su prosli tj. upisali se.Posto deca na prijemnom polazu crtanje,slikanje i vajanje ona tako radi i sa mojom cerkom.Prvo je radila samo olovkom,sencenje i proporciju a sada radi temperama tj.nijansiranje,bojenje.I na kraju dodje vajanje ali mislim da njoj to nece biti tesko jer je zavrsila kurs iz keramika i imala samostalnu izlozbu.20 evra jeste skupo ali sta cemo...Inace profesorka koja drzi casove mom detetu je iz Zemuna.
 
Nisam sinoc uspela da se probijem na net :(
I ja negde verujem da talenat i rad moraju da se pokazu, ali kada vidim neke ljude koji su upisali akademiju i neke druge koji je nisu upisali - shvatam da tu ima i drugih prica...:(
No, dizajnerska ipak nije akademija :)
A kakva je to skola na Zvezdari - mi za to nismo ni culi...Jel' to nesto privatno ili je u okviru neke drzavne skole i koje?

Sto se tice ocenjvanja radova u konkursu za proslu godinu pise da se komisija koja ocenjuje radove sastoji 40% od profesora iz skole i 60% od ljudi sa strane...To bi valjda trebalo da da neku "sigurnost" protiv muljanja?
 
Ni mi nismo znali za skolu na Zvezdari dok nam ova prof. nije rekla.Inace skola se nalazi u Baje Sekulic 39 isto gde i masinska.Finansiraju se iz Ministarstva prosvete a naziv je skola lepih umetnosti.Postoji neki smer konzervacija i restauracija(ne znam koliko sam dobro napisala} a moju cerku to zanima.Gde ste vi u Beogradu?Mi se nesto mnogo ne opterecujemo sa tim prijemnim ako prodje bice super,ako ne upisace nesto drugo.Mada svi u kuci smo optimisti. :D
 
Ja se takodje interesujem za dizajn,samo sto fax upisujem sledece godine. Ja sam se raspitivala o Fakultetu primenjenih umetnosti ne znam da li o njemu govorite,ali moja prijateljica je upisala visu dizajnersku i nije se spremala ni kod jednog profesora za prijemni...ipak mislim da konsultacije sa nekim strucnijim nisu na odmet!
 
Anonymous:
Ja se takodje interesujem za dizajn,samo sto fax upisujem sledece godine. Ja sam se raspitivala o Fakultetu primenjenih umetnosti ne znam da li o njemu govorite,ali moja prijateljica je upisala visu dizajnersku i nije se spremala ni kod jednog profesora za prijemni...ipak mislim da konsultacije sa nekim strucnijim nisu na odmet!
Nije rec o faxu vec o srednjoj skoli.Gde se nalazi ta visa dizajnerska? :D
 
Anonymous:
Ni mi nismo znali za skolu na Zvezdari dok nam ova prof. nije rekla.Inace skola se nalazi u Baje Sekulic 39 isto gde i masinska.Finansiraju se iz Ministarstva prosvete a naziv je skola lepih umetnosti.Postoji neki smer konzervacija i restauracija(ne znam koliko sam dobro napisala} a moju cerku to zanima.Gde ste vi u Beogradu?Mi se nesto mnogo ne opterecujemo sa tim prijemnim ako prodje bice super,ako ne upisace nesto drugo.Mada svi u kuci smo optimisti. :D

Mi smo bas u centru...
A sto se tice samog prijemnog - moja cerka se ne opterecuje, a ja sam,priznajem,u frci...
U frci sam zato sto ona toliko hoce tamo i samo tamo, a posle na slikarstvo(ona od svoje pete godine tvrdi da ce biti slikarka i uopste ne odustaje)da se plasim sta ce biti ako ne prodje...Jednostavno, volela bih da u njenoj glavi postoji neka alternativa za ne daj boze,ali kod nje se mogucnost da ne prodje uopste ne postavlja...Inace uopste nije neko jako samouvereno stvorenje,ali smatra da je slikanje jedino sto ona treba i moze da radi...
 
Anonymous:
Anonymous:
Ni mi nismo znali za skolu na Zvezdari dok nam ova prof. nije rekla.Inace skola se nalazi u Baje Sekulic 39 isto gde i masinska.Finansiraju se iz Ministarstva prosvete a naziv je skola lepih umetnosti.Postoji neki smer konzervacija i restauracija(ne znam koliko sam dobro napisala} a moju cerku to zanima.Gde ste vi u Beogradu?Mi se nesto mnogo ne opterecujemo sa tim prijemnim ako prodje bice super,ako ne upisace nesto drugo.Mada svi u kuci smo optimisti. :D

Mi smo bas u centru...
A sto se tice samog prijemnog - moja cerka se ne opterecuje, a ja sam,priznajem,u frci...
U frci sam zato sto ona toliko hoce tamo i samo tamo, a posle na slikarstvo(ona od svoje pete godine tvrdi da ce biti slikarka i uopste ne odustaje)da se plasim sta ce biti ako ne prodje...Jednostavno, volela bih da u njenoj glavi postoji neka alternativa za ne daj boze,ali kod nje se mogucnost da ne prodje uopste ne postavlja...Inace uopste nije neko jako samouvereno stvorenje,ali smatra da je slikanje jedino sto ona treba i moze da radi...
Ahhh, kako mi je to poznato.... :)
 
Goscica:
Anonymous:
Anonymous:
Ni mi nismo znali za skolu na Zvezdari dok nam ova prof. nije rekla.Inace skola se nalazi u Baje Sekulic 39 isto gde i masinska.Finansiraju se iz Ministarstva prosvete a naziv je skola lepih umetnosti.Postoji neki smer konzervacija i restauracija(ne znam koliko sam dobro napisala} a moju cerku to zanima.Gde ste vi u Beogradu?Mi se nesto mnogo ne opterecujemo sa tim prijemnim ako prodje bice super,ako ne upisace nesto drugo.Mada svi u kuci smo optimisti. :D

Mi smo bas u centru...
A sto se tice samog prijemnog - moja cerka se ne opterecuje, a ja sam,priznajem,u frci...
U frci sam zato sto ona toliko hoce tamo i samo tamo, a posle na slikarstvo(ona od svoje pete godine tvrdi da ce biti slikarka i uopste ne odustaje)da se plasim sta ce biti ako ne prodje...Jednostavno, volela bih da u njenoj glavi postoji neka alternativa za ne daj boze,ali kod nje se mogucnost da ne prodje uopste ne postavlja...Inace uopste nije neko jako samouvereno stvorenje,ali smatra da je slikanje jedino sto ona treba i moze da radi...
Ahhh, kako mi je to poznato.... :)

Pretpostavljam iz vlastitog iskustva?
Molim lepo onda jedan "utesni" savet za roditelje kojima je glava vec kao balon,a srce ne da je u petama nego ne smem ni da mislim :shock:
 
Kao i vase dete i ja sam želela samo to i ništa drugo. I ta želja i ljubav prema slikarstvu (i svim ostalim vidovima lik.um)je postojala u meni od najranijeg detinjstva.I taj sam put i sledila - dizajnerska škola, Akademija...Nije bilo lako i bilo je i poteskoca, ali je moja nepokolebljivost na kraju bila nagradjena.Nije kraj i ako ne upise dizajnersku (može da se priprema u nekoj od škola za upis na Akademiju), čak nije tragedija i ako ne upiše iz prvog pokušaja ALU.Ako ima vašu podršku i jaku želju (i punoooo rada na postojeći talenat)upisaće....Moj savet - podržite je kao roditelj koliko god možete, to će joj mnogo značiti u nekim prelomnim trenucima...Moglo bi se još mnogo na ovu temu, ali mislim da je ovo dovoljno.Puno pozdrava, obavestite nas šta je mala uradila i pitajte ako nešto treba! :)
 
Goscica:
Kao i vase dete i ja sam želela samo to i ništa drugo. I ta želja i ljubav prema slikarstvu (i svim ostalim vidovima lik.um)je postojala u meni od najranijeg detinjstva.I taj sam put i sledila - dizajnerska škola, Akademija...Nije bilo lako i bilo je i poteskoca, ali je moja nepokolebljivost na kraju bila nagradjena.Nije kraj i ako ne upise dizajnersku (može da se priprema u nekoj od škola za upis na Akademiju), čak nije tragedija i ako ne upiše iz prvog pokušaja ALU.Ako ima vašu podršku i jaku želju (i punoooo rada na postojeći talenat)upisaće....Moj savet - podržite je kao roditelj koliko god možete, to će joj mnogo značiti u nekim prelomnim trenucima...Moglo bi se još mnogo na ovu temu, ali mislim da je ovo dovoljno.Puno pozdrava, obavestite nas šta je mala uradila i pitajte ako nešto treba! :)

Hvala na lepoj prici i na savetu - uvek je lepo cuti da je neciji trud bio nagradjen :)
Mi je podrzavamo koliko god mozemo i ja se trudim da sve svoje strepnje vezane za njen izbor drzim u sebi...Iako mislim da danas neko ko zeli da bude slikar,na zalost, treba prvo da bude bogati naslednik - pre par dana sam na "predlog&savet" jedne moje prijateljice koja je rekla nesto kao:"A sto ne probas da je usmeris na arhitekturu?" odrzala takvo predavanje da sam samu sebe iznenadila :oops:
Prvo sam joj objasnjavala kako arhitektura i slikarstvo nemaju blage veze jedno sa drugim...Onda sam je pitala da li misli da danas postoji ista (od nuklearne fizike do bilo kog zanata) sto bilo kome moze garantovati posao i pristojan zivot (ako iskljucimo studije na Oxfordu,Harvardu itsl.) - i zakljucila kako onda bar neka radi ono sto voli i bude zadovoljna, jer mi se cini da je grehota nekoga, ko toliko oduvek zna sta hoce, gurati u nesto drugo (kao da bi to uopste i mogla!)i ciniti ga nesrecnim...
Pri tom mi srce skoro stoji od brige...Neka nam je svima Bog u pomoci! :)

Pozdrav :)

P.S.
Mozda Vas kasnije i po nesto pitamo...
 
da vam kazem,bez muke nema nauke.. mislim da ne mora da ide na pripreme u dizajnersku,jer mislim da ne poklanjaju dovoljno paznje svoj deci.. ja idem u dizajnersku i zato vam to kazem.. ali ipak to je najlepsa skola!
 
katty:
da vam kazem,bez muke nema nauke.. mislim da ne mora da ide na pripreme u dizajnersku,jer mislim da ne poklanjaju dovoljno paznje svoj deci.. ja idem u dizajnersku i zato vam to kazem.. ali ipak to je najlepsa skola!

Katty, kada vec ides u dizajnersku da li bi mogla da nam kazes koju rec o razlici izmedju smerova (moja cerka bi volela unutrasnju dekoraciju i industrijski dizajn, ali zapravo ni ne zna ima li vece razlike u smerovima)? I jos - sta si crtala & slikala na prijemnom? A sta si vajala? Pozdrav :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top