Situacije u kojima je dozvoljeno voziti auto bez tablica ili bez registracije?

Rotflajver

Zainteresovan član
Poruka
273
Dakle, zanima me da li je to zakonom dozvoljeno. Tj. da li se moze auto voziti na neku potvrdu od mup-a ili od sluzbe koja vrsi tehnicki pregled. Recimo, izvrsio si tehnicki ali ti je istekla registracija, pa ides kolima da registrujes auto u mup a sa tehnickog pregleda su ti dali potvrdu...ili ako su ti u voznji ispale tablice a ti nisi video, da li placas kaznu??? ili imas tablice i auto je registrovan ali si usput izgubio novcanik sa sve saobracajnom :)...i slicni slucajevi...
 
To sto su ti dali potvrdu je samo dokaz njihove nesposobnosti da ti saobracajnu izdaju odmah ali to je validno i mozes da vozis tako ali ne i u inostranstvo.
Meni je motor registrovan jos 29.Maja i ja jos nisam uzeo saobracajnu iz inata jer i kad sam resio da je uzmem oni su pogresili jedan podatak i ja sad cekam da se razidju guzve pa da je tek onda podignem a za to svo vreme ga vozim bez problema.
Ono sto je bitno je da je vozilo registrovano i ne moze se voziti bez dokumenata kao sto su saobracajna i vozacka dozvola.
 

Back
Top