sta je bolje catv ili satv ?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: sta je bolje catv ili satv ?

waesr
    Guest

Podrazumevano sta je bolje catv ili satv ?

u prilici sam da uvedem kablovsku lokalnu a i razmislam o satelitskoj sta je bolje na kablovskoj ima preplata a na satv se kartica osvezava ,sta vi mislite ,posto sam pocetnik u ovome hvala

nonkse
    Guest

Podrazumevano

mislim da ti je daleko kvalitetnija slika na satelitskoj bar je kod mene takav slucaj

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Satelit ant.-gledas ono sto zelis (ili ono za sta si sposoban da provalis).Treba ti mesto,oprema i u zavisnosti od kvaliteta uredjaja NOVAC.(Sat risiver+ant+motor+modul=500 do600 e ILI SkyStar2 kartica u komp(oko 70e) + moror+tanjir (oko 150 e)=oko 250e.Nije sigurno da ce se interesantni kanali otvarati za DZABA doveka...
    Kablovska-gledas sta ti serviraju,nije sigurno da te to sve zanima,ali nemas toliko izdataka odjednom stim da placas pretplatu cija vrednost zna da poraste bez da se dobije neka posebna usluga ,a opet dobijas par kanala koji se tesko otvaraju piratski(ili nikako!)
    Sve u svemu obe imaju i prednosti i mana.

Zainteresovan član Mirko BGD (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

PAZI preko koje firme uzimas kablovsku, ako je KDS izradice vas ko celu rakovicu a kablovsku necete dobiti nikad

Početnik
    Učlanjen
    20.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ukoliko je u pitanju kvalitetan operater catv, bolja je catv. imam i jedno i 2nd.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.12.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Pa, kazu da je chesto DVB-S signal kvalitetniji od DVB-C, ukoliko je sat. antena dovoljno dobra. U DVB-C modulatoru MPEG-2 signal prolazi kroz iste stepene kondicioniranja kao i u satelitskom standardu, jedino shto nedostaje korak konvolucijskog kodovanja, shto je i razumljivo zbog hm, robusnijom medija prostiranja. Kablovski prenos ima i jachi odnos signal/shum i nema toliko problema sa refleksijom pa se i primenjuju dig. modulacije veceg kvaliteta tipa 64QAM do 256QAM.
    Sve u svemu, i u kablovskoj distribuciji se koriste zajednichki antenski sistemi, pa je meni cela pricha oko kvaliteta slike malko sumnjiva. Ipak su to sve DVB standardi, i necesh pogreshiti shta god da uzmesh shto se kvaliteta tiche. A sad shto bi imao neki Urugvajski dnevnik ili kambodzanski jutarnji program preko Sat, to je tvoj izbor. Po meni je kablovska prava stvar :wink:

Slične teme

1. Sta vam je bolje
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 18.06.2006., 01:56
  2. Sta je bolje...
    Autor Vladimir Pasic u forumu Hardver
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 25.12.2005., 15:28
  3. sta je bolje...
    Autor French Spirit u forumu Muzika
    Odgovora: 1